Keresés

Részletes keresés

toccata Creative Commons License 2012.01.05 0 0 16

Ügyes.

Előzmény: x20fan (15)
x20fan Creative Commons License 2012.01.05 0 0 15

CSS3-mal kép nélkül készült iPhone 4:

http://tjrus.com/iphone

toccata Creative Commons License 2011.12.11 0 0 14

Arra van-e valakinek ötlete, hogy a képeknél a title TAG-et miként lehet formázni CSS-sel?

 

Ezzel (nekem) nem megy:

img [title] {
border: 2px solid #000000;
}

toccata Creative Commons License 2011.11.27 0 0 13

Kicseréltem a fájlt és másikkal se megy. :(

Előzmény: Laja73 (12)
Laja73 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12
Probalgattam ezt-azt en is de nincs otletem. Esetleg rossz az eot file.
Előzmény: toccata (11)
toccata Creative Commons License 2011.11.24 0 0 11

W3Schools szerint ennek működnie kellene:

 

@font-face
{
font-family: renaissance;
src: url('renaissance.ttf'),
url('renaissance.eot') format("opentype"); /* IE */
}

 

Normális böngészőkkel rendben meg is jelenik a kívánt betütípussal az adott szöveg. IE-vel azonban mégse. Pedig a  renaissance.eot font fájl ugyanott megtalálható, mint a renaissance.ttf és maga a css fájl is.

 

Mi lehet a bibi IE-vel, és mi lehet rá a megoldás?

Laja73 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 10

Köszi!!

Előzmény: DJG (9)
DJG Creative Commons License 2011.11.10 0 0 9

Ha a módosítás jön később, az is elég (néha, ha muszáj, lehet !important, de ritkán kell). Igen, kifejezetten úgy szokás, hogy csak a módosításokat teszed bele.

Előzmény: Laja73 (8)
Laja73 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 8

Nem tudom jár-e erre valaki

 

Újabb probléma. Korábban sosem kellett foglalkoznom IE6,7 stb kompatibilitással, de most nem tudom megkerülni. Szinte mindent meg tudtam oldani egy duplikált, de a megfelelő helyeken módosított, feltételesen meghívott (if ie6) css fájl segítségével, örültem is magamnak, de hát a kezdők hibája, hogy ez nem az igazi, mert ezentúl ha egy pixelt is módosítok, kétszer kell mindent csinálnom (2 css fájl). Gondolom lehetséges ezt úgy kikerülni, hogy az iefix.css csak a módosításokat tartalmazza, ami néhány sor csupán.

Ezzel kapcsolatos a kérdés: hogyan lehet elérni, hogy az iefix.css felülírja az alap css-t? Tegyek mindenhova !important-ot? Illetve jó-e, illik-e az adott elem összes paraméterét itt definiálni, vagy abból is csak azt, amit módosítottam (pld. width)?

Laja73 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 7

Közben összedrótoztam de továbbra is érdekelne, mi a "rendes megoldás" (már ha IE esetén lehet erről beszélni, hiszen eleve külön htc fájl kell a normális CSS működéshez, mellesleg ez okozza a problémát).

 

Szóval:

 

http://keszletellenor.hu/sandbox/index2.php

 

IE8 alatt: bal oldalon ahogy kinéz, jobb oldalon ahogy ki kéne néznie a piros DIVnek (tekintsünk el a padding-margin szépséghibáktól). A lényeg a piros DIV, melynek pozíciója absolute. Ha ebbe beteszek egy újabb DIV-et, melynek árnyékolást adok (itt behívja az ie-css3.htc fájlt, ami nélkül IE nem működne), akkor ez az árnyék (nem a DIV!) pontosan annyival csúszik lefele, mint amennyi az abszolút vertikális pozíciója a piros DIVnek. Csak akkor jelenik meg jól, ha kényszerből duplikálom a divet (zöld), de ez már relative, ami azon belül van, az már ok.

Laja73 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 6

Hiánypótló topik!

Mindjárt szeretnék felajánlani egy sört. Vagy ötöt.

Persze IE-ügy, DIV árnyékolás. Border-radius / box-shadow tapasztalata van valakinek?

NevemTeve Creative Commons License 2011.09.20 0 0 5

Egy érdekesség a CSS-sel kapcsolatban, amit sokan nem tudnak: a nullának nincs mértékegysége, tehát nem kell border: 0px-et írni, csak border: 0-t

 

(Szerk: affene, lekéstem a nullázástól.)

Előzmény: x20fan (-)
x20fan Creative Commons License 2011.09.20 0 0 4

Igaz, de a kérdéshez vagy az állításhoz hely kell. Ezt a helyet hoztam létre. CSS topic van, tkp. azt is lehetne használni, meg a html5-höz is a html topicot, de nem baj, ha ezek saját helyen vannak.

Előzmény: halaloszto (3)
halaloszto Creative Commons License 2011.09.19 0 0 3

beszelgetest kezdemenyezni ketfelekepp lehet. 

1. kerdezel valamit

2. allitasz valamit

 

ugy, hogy felszolitasz hogy beszelgessunk, ugy nem lehet.

 

vajk

Előzmény: x20fan (2)
x20fan Creative Commons License 2011.09.19 0 0 2

Ami az összes többi topic célja is, megbeszélni az adott témát, közben ismerkedni vele, megtanulni, ötleteket, módszereket adni/kapni.

Előzmény: LSB (1)
LSB Creative Commons License 2011.09.18 0 0 1

Tulajdonképpen mi a célod ezekkel a topikokkal?

Előzmény: x20fan (-)
sokadnick2 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 0

jó :)

Előzmény: x20fan (-)
x20fan Creative Commons License 2011.09.18 0 0 topiknyitó

Ismerjük meg a CSS3 új lehetőségeit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!