Keresés

Részletes keresés

flobi Creative Commons License 2023.11.04 -1 0 1382

Az a szabály nem akár egy légpuskára, hanem kifejezetten csak a légfegyverre vonatkozik. Tehát nem a múzeálisra. 

Előzmény: Antrapon (1378)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2023.10.20 0 0 1381

plasztikkártya

Előzmény: B.Balazs. (1379)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2023.10.20 0 0 1380
Előzmény: Antrapon (1378)
B.Balazs. Creative Commons License 2023.03.30 0 0 1379

Sziasztok! Segítséget kérnék: mit jelent a gyakorlatban az "engedély meglétét igazoló hatósági igazolvány"? A 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendeletben van több helyen, kezdve már a 2.§-tól. Összesen 15 helyen szerepel benne, itt van egy példa:

 

"az egyedi jóváhagyást igénylő lőfegyver szállításakor, viselésekor és használatakor köteles a lőfegyvertartási engedély meglétét igazoló hatósági igazolványt, illetve gáz- és riasztófegyver viselésekor a fegyvertartási engedély meglétét igazoló hatósági igazolványt magánál tartani;"

 

Köszönöm előre is a segítséget!

Antrapon Creative Commons License 2023.03.26 0 1 1378

Egyébként gondolkozva ezen a 7.5 Joule-os szabályon, hogy e felett lőfegyvernek minősűl akár egy légkpuska is. Mi van azokkal a "múzeális" típusú gumilövedékes fegyverekkel melyeknek a csőtorkolati energiája böven 100 Joule, felett van? Pl. a Keserűnek is van a meteorite aminek 220 Joule a csőtorkolati energiája mégis szabadon tartható, míg egy pl. 9 Joule-os légpuska ami egy 4.5 mm-es ólompiszkot köp ki, az meg lőfegyvernek minősül, amiért akár 8 év letöltendőt is lehet kapni. Hogy van ez? Valaki magyarrázza el nekem, mint laikusnak. 

Antrapon Creative Commons License 2023.03.26 0 0 1377

Igen, van benne valami, köszönöm!

Előzmény: viricsi (1376)
viricsi Creative Commons License 2023.03.26 0 1 1376

A PKLV honlapján minden szükséges információt megtalálsz. Van időpontfoglalás is.
http://pklv.hu/oldal.php

A tanúsítvány mindenképp hasznos, mert egyértelművé teszi fegyvert. A rendőrnek meg nem kötelessége ismerni mindenféle beütőt, sőt miért is kéne "bemondásra" elhinnie, hogy ez egy ártalmatlan, nem engedélyköteles eszköz. Erre (is) jó a papír.

Előzmény: Antrapon (1375)
Antrapon Creative Commons License 2023.03.26 0 0 1375

Köszi a választ! Ehhez már nincs számla, csak az eredeti próba lőlapja van meg, rajta két lövésnyom, gondolom mikor a gyárban letesztelték 2 lövés erejéig, meg egy halvány bélyegző lenyomata a gyártási időről.  S a kártya igénylése hogy megy? Felhívom a PKLV-t kérek időpontot a Gyöngysor utcába és odaviszem, megnézik, lőnek vele egyet és kiállítják a kártyát X fortintért?

Előzmény: W_B (1374)
W_B Creative Commons License 2023.03.26 0 1 1374

Szia!

Ha csak úgy otthon tartod, akkor nem kell.

Ha előfordul, hogy kocsival viszed valahová, akkor viszont nem árt, ha van hozzá MKH kártya!

Vagy az eredeti számla, amin rajta van a gyártási szám.

Előzmény: Antrapon (1373)
Antrapon Creative Commons License 2023.03.26 0 0 1373

Sziasztok!

 

Kérdezném a hozzáértőket. Adott egy Slavia légpuska, mely még a 90-es évek elején lett vásárolva újonnan vadászboltból, azóta is megvan. Abban az időben az MKH kártyát még hírből sem ismerte senki. A kérdés az, hogy utólag kötelező-e vagy ajánlott-e MKH kártyát készítettni hozzá vagy sem? Pl. egy közúti ellenőrzés során ha a rendőr észreveszi, s talán nem a holdról jött, akkor beazonsítja, hogy egy légpuskával van dolga, ami ugye töltetlen értelemszerűen, ne adj Isten még tokban is van, akkor mire készüljön az egyszerű törvénytisztelő polgár egy ilyen szituációban? 

 

Előre is köszönöm a választ!

 

Üdv.

Drdcsd Creative Commons License 2022.03.22 0 0 1372

Mi volt a megoldás kulcsa?

Előzmény: Törölt nick (1371)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.05 0 0 1371

Egy pár éve nem győztem tanácsokat adni azoknak, akiknek valamiért nem újították meg az engedélyét, és kétségbe voltak esve, hogy elveszítik a fegyverüket. Legtöbbször nem is tudtak a lehetőségeikről. Volt nekem is olyan afférom az ig. rend ügyintézőjével, hogy kénytelen voltam az ORFK megfelelő osztályán megtenni az észrevételeimet az ügyemmel kapcsolatosan. Szerencsém volt, mert ott fent már jól értelmezték a jogszabályt. 

Előzmény: T.A.L. (1368)
T.A.L. Creative Commons License 2021.10.05 0 1 1370

Jó, maradjunk annyiba, hogy az ig.rend jogszabályi értelmezése helyi sajátosság, és ez bizonyított.

Lényeget kibeszéltük, minden meg volt. Részemről vége.

Előzmény: Törölt nick (1369)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.05 -1 0 1369

Tal az nem kőbevésett szabály, hogy akinek amíg érvényes az engedélye, attól nem vonják be az engedélyt, csak akkor, amikor nem hosszabbítják meg a lejárt engedélyt. Lehet hogy ott nálatok erre nincs példa, de másutt viszont igen. Ha az a volt kollégám, aki rendőrként ment nyugállományba elmondja, hogy még a felmentési idejét töltötte, amikor jelezték neki, hogy visszavonják az engedélyét a nyugállományba helyezésének napján, én elhiszem neki. Vagy írhatnék arról a nyugállományba került rendőrről, aki felajánlotta a klubunknak a fegyverét, mert visszavonták az engedélyét, sportra meg nem akarta beíratni magának a fegyvert. Mifelénk pár éve még volt a kereskedőnek, a lőteresnek, és a rendőrnek is önvédelmije. Ma már egyiknek sincs. Nekem úgy öt éve panaszkodott egy ig. rendes rendőrtiszt, hogy hiába kért önvédelmire engedélyt, nem kapott. Ha az engedély kiadás valamelyik feltétele időközben megszűnik, például a fegyverboltos már nem fegyverboltos, akkor a még érvényes engedélyt visszavonják.

Én úgy különben magánemberként is több mint harminc éve tartok fegyvert, de volt úgy, hogy másnak is én intéztem az önvédelmi megújítását, határozatokat meg láttam már jó párat.

Előzmény: T.A.L. (1367)
T.A.L. Creative Commons License 2021.10.05 0 1 1368

"Első körben a rendőrség tárolja a bevont fegyvert, majd az általad leírtakat kérheti a hatóságtól a delikvens."

 

Ha van esze a beutaltnak (sok  esetben nincs), akkor az előző pontok alapján a lejárta előtt intézkedik, és talál megoldást. Mint én is.

Ha nem, akkor úgy járt.

Ig.rendel szóban nem tárgyalunk, csak írásban, átvétellel, aláírva, dátumozva, 2 pld-ban !!!!!

 

Nekem több esetben anno letagadtak dolgokat, jogszabályi hivatkozásokat rosszul értelmeztek és erre határozatot állítottak ki, ami nem volt helyes, de nyertem, erre most a határozatot kiállító, aláíró most ORFK vezető beosztásban szenvedő alany lett.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1366)
T.A.L. Creative Commons License 2021.10.05 0 1 1367

Nem jó még mindig az infó !

 

Amíg érvényes az engedély, nem bántják a delikvenst !

 

Pld. én és a fegyverboltos kollégáim és a rendőr közvetlen ismerőseim !

 

Ismétlem, míg érvényes nem vonják be, ha lejárt nem hosszabbítják meg.

 

Kérlek, ne kérdőjelezz meg, mert Te nem látod, csak elmondásokra vagy utalva, ami sok esetben téves, mert az ig.rendes szóban képes téves információkkal ellátni !

Kérjél határozatot erre, már más lesz a lány fekvése.

Te nem praktizálsz napjainkban, magas szakvégzettséggel rendelkezel, magas beosztásokban dolgoztál, de ez a múlt.

Nem látod át a napi jelenségeket, indokolatlan határozatokat, mert nem vagy bent már a szakmai létben.

Elmondások soha semmit nem jelentenek, Neked ezt tudnod kellene !

Írásos határozatok, na azzal lehet mit kezdeni, benyelni, vagy támadni.

Előzmény: Törölt nick (1366)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.05 -1 0 1366

Figyelj TAL feleslegesen írsz litániákat nekem, mert legalább olyan jól tudom a fegyverekkel kapcsolatos jogszabályokat mint te. Pontosan tudom, hogy mi a különbség az engedély bevonása, és a nem meghosszabítás között. Az elmondás nálam azt jelenti, hogy az ig. rendes ügyintéző elmondja nekem, hogy a nyugállományba vonuló rendőrnek bevonják az önvédelmi fegyvertartásit, vagy az állományból kikerült volt rendőr elmondja nekem, hogy még le sem szerelt, amikor jelezték neki, hogy visszavonják az engedélyét. 

A fegyvert nemcsak jogsértéskor vonják be, hanem ha az engedély kiadásnak valamelyik feltétele megszűnt. Például egészségileg alkalmatlanná válik a fegyver tartására, vagy nem tud megfelelő tárolóhelyet biztosítani a fegyver tulajdonosa, vagy ha a fegyvertartási engedélyét visszavonták mert mondjuk nem hosszabbította meg a hatóság. Első körben a rendőrség tárolja a bevont fegyvert, majd az általad leírtakat kérheti a hatóságtól a delikvens.

Előzmény: T.A.L. (1365)
T.A.L. Creative Commons License 2021.10.05 0 1 1365

Rossz helyről származnak az infóid nagyon.

 

Igen, van csupasz seggű civilnél is meghosszabbított engedély.

Nem halottam, láttam.

 

"Elmondások alapján azt tudom, hogy ha egy rendőr kikerül a cégtől, azonnal bevonják az önvédelmijét, ha véletlenül van neki. "

 

Na, ez a gond, elmondások.

 

Nem rendelkezel első információkkal !

Nem, nem vonják be, csak nem hosszabbítják meg ha lejárt.

 

Nagyon tévesek az információid, mert nincs rálátásod a tartási engedélyekre ezek szerint.

 

Amúgy is, ha nem hosszabbítják meg, az nem azt jelenti, hogy elveszik a fegyverét !!!! Nem vehetik el, ha nem több lehetőség adott.

01. Leadja érték nélkül a rendőrhatóságnak.

02. Leadja vagy tárolásra vagy bizományos értékesítésre vadászboltba.

03. Kéri a hatástalanítását.

04. Kéri a fegyver gáz-riasztóvá átalakítását.

05. Elajándékozza olyannak aki rendelkezik 1 db önvédelmi maroklőfegyverrel.

06. Lőtérnek eladja, és mint volt fegyverét használhatja továbbra is, mint sportfegyvert, megfelelő engedélyek meglétével.

 

Fegyvert csak jogsértés esetén "vehetik el" gyakorlatilag.

Ill. egyes esetekben elegendő az alapos meggyanúsítás is.

 

Amit most írtam az tény, és nem képezi vita tárgyát szerintem.

Határozatokkal rendelkezem az elmondottakról.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1364)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.05 -2 0 1364

Tudod az az 5000 önvédelmis nem azt mutatja, hogy az igrend. nagyon újítgatná az engedélyeket, mert tíz évvel ezelőtt még 8-9000 önvédelmis volt. Én civilekről nem is hallok, hogy kapnának engedélyt. Elmondások alapján azt tudom, hogy ha egy rendőr kikerül a cégtől, azonnal bevonják az önvédelmijét, ha véletlenül van neki. 

Előzmény: T.A.L. (1363)
T.A.L. Creative Commons License 2021.10.05 0 0 1363

"Sőt gyilkossági nyomozótól is elvették. "

 

Hát, ez részben igaz.

 

És nem elvették a jó megfogalmazás, ha nem az engedély lejártakor azt nem hosszabbították meg.

 

Enyém is meg van még és nem a rendőrségen, se nem vadászboltban.

 

Reménykedem, hogy valamikor a hatóságoknál szemléletváltozás történik, ill. a jogalkotók fejében is.

 

De egy biztos, az ig.rend vezető saját hatásköre, mert tudok több meghosszabbítást is, civil is van közte.

Tudom, mert anno kollégám volt, most sima vállalkozó.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1362)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.05 -2 0 1362

Tal az előbb szó szerint leírtam a törvény szövegét, hogy ki kaphat önvédelmi fegyvert. Nem az ORFK körlevél miatt nem kaphatsz, hanem mert nem tudsz közvetlen  veszélyeztetettséget bizonyítani, amit a törvény megkövetel. Lehet hogy neked ez új dolog, de már évek óta ez megy, hogy a lejáró engedélyeket nem újítják meg szinte senkinek. Már évekkel ezelőtt mondták nekem, hogy az igazgatásrendészeten dolgozó rendőrtől, aki hivatalból többek között fegyverek szállításával is foglalkozott, neki is elvették az önvédelmijét. Sőt gyilkossági nyomozótól is elvették. 

Előzmény: T.A.L. (1361)
T.A.L. Creative Commons License 2021.10.05 0 1 1361

Jelenleg az a helyzet, hogy egy ORFK körlevélre reagál az engedélyező hatóság miszerint ha az önvédelmi éles tartási engedély lejárt, akkor azt nem fogják meghosszabbítani, kivéve, ha tudja igazolni, hogy fokozott életveszély fenyegeti.

Kérdem én, az összes fegyverboltos, fegyverjavító,lőtér-üzemeltető stb, aki hivatalosan és állandó jelleggel fegyvert szállít, az, hogy tudná megvédeni magát egy esetleges és előre eltervezett támadástól ?

Természetesen a támadás célja elsődlegesen a lőfegyverek megszerzése.

Esélye sincs a megtámadottnak és nagyon feltételezhető, hogy nem fogják életben hagyni, mert nincs szükség tanúra.

Ha nincs saját fegyvere, akkor esélye sincs az életben maradásra.

Nos a hatóság ezt az esélyt is elvette, olyanoktól, akik hivatásszerűen ezzel foglalkoznak nap, mint nap.

Előzmény: Törölt nick (1360)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.05 -1 2 1360

Tal a kérdésedre egyszerű a válasz, aki bizonyítja, hogy élete-testi épsége csak lőfegyverrel elhárítható veszélyhelyzetben van. Volt már olyan a történelemben, hogy valakit életveszélyesen megszurkáltak, mikor túlélte, kért önvédelmire tartási engedélyt. A kérelemre a válasz ez volt: Minek magának, hiszen túlélte a támadást. Sejted ugye, hogy te sem vagy a jogosultak körében. Lassan már senki sem.

Előzmény: T.A.L. (1359)
T.A.L. Creative Commons License 2021.09.27 0 1 1359

Továbbá a kérdés gyanánt egyáltalán felmerülhet a kérdés, hogy önvédelmi rövid huzagolt tűzfegyverre a mai jogkörnyezetben ki jogosult egyáltalán viselésre, tartásra ? Mert pld. ha nekem nem hosszabították meg, akkor ki más lehet erre jogosult ? Nevetséges határozatot tudom csatolni ha szükséges, de a lényeg, hogy nem szeretném úgy végezni, mint a Soproni esetben, de erre nagy ívben szar az ig.rend.

Aki hivatalosan 86 óta ezzel foglakozik hivatalosan, attól képesek ezt megvonni, csak azért, mert nem fenyegetnek meg.

Előzmény: drdaradics (1357)
T.A.L. Creative Commons License 2021.09.27 0 0 1358

Tudtommal, csak teljes köpenyest lehet (A fegyverjog szerint), ez meg nem néz ki annak jóindulattal sem, de írják is, hogy agresszív, .......

Ez saját vélemény.

Előzmény: drdaradics (1357)
drdaradics Creative Commons License 2021.09.27 0 0 1357

Mit gondoltok, Black Mamba lőszer éles pisztolyba önvédelemre tölthető?

W_B Creative Commons License 2019.12.08 0 2 1356

Steiner nem 16-20-ért, hanem 45-ért alakít át, és csak gázriasztóra, gumisra nem.

Előzmény: trapp andrás (1355)
trapp andrás Creative Commons License 2019.04.30 -2 0 1355

Steiner Iván a Te embered,BP.Rezső tér,Frommer Fegyverbolt.

16-20 körül megoldja a melót,minőségileg is nagyon faxa

Előzmény: matador01 (1344)
jó ha van Creative Commons License 2019.03.15 0 0 1354
W_B Creative Commons License 2018.12.06 0 0 1353

Kérdezze meg azokat a fegyvermestereket, akik készítenek ilyen átalakításokat.

A Keserű Művek ha jól emlékszem, 40.000,-Ft-ért alakított át éles sörétest gumisra - meg kell tőlük kérdezni.

Előzmény: Dragon22 (1352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!