Keresés

Részletes keresés

Evif Creative Commons License 2021.03.16 0 0 31

Sziasztok, ha ez a növény ilyen gyorsan terjed, gondoltam megkérdem, hogy van e valakinek két tövecske felesleges amit elültethetnék budapesti átvétellel? Köszönettel: Évi

e_ates Creative Commons License 2019.07.06 0 0 30

Sziasztok!

 

A gyökérzet határolásával próbálkozott már valaki?

Mennyire erős a gyökérzete? Pl. bambuszt betonnal, fém lemezzel, merev és vastag műanyagokkal lehet leginkább megfogni, mert a rizómáik hegyesek és erősek.

Tehát ha eleve behatárolt helyre ültetem, akkor a gyökérzet megfogható, nem terjed szét a kertben. A kérdés, hogy erősebb fólia (pl. tófólia), komolyabb geotextil vagy drain lemez, esetleg ezek kombinációja elegendő-e a gyökérzet fékentartásához?

 

A növényt magát aztán már metszéssel koordinálni lehet - gondolom én naivan :D

apeeng Creative Commons License 2019.01.31 0 0 29

köszönöm, erre voltam kíváncsi.

 

Köszönöm a segítséged, meggondolom.

Előzmény: wilona (28)
wilona Creative Commons License 2019.01.30 0 0 28

Megkapaszkodik, a gyökerek futnak a földben, de elérhetetlen mélységben...majd, ha szabadulnál tőle, akkor nem fogsz tudni! Nagyon sok hajtás hoz, méterekre az anyatőtől...Gondold meg.

Előzmény: apeeng (27)
apeeng Creative Commons License 2019.01.28 0 0 27

Van egy napsütötte kerítésem, igazából telibe palánk. Az utcai részre ültetnék egy-két tövet. Ez megkapaszkodik a fakerítésen?  A gyepen is növekszik, fut amerre lát?

macusnéni Creative Commons License 2013.08.09 0 0 26

Összel tudok adni gyökereset,piros színű,mert ez minden fele megy amerre tud.

Előzmény: Mary2013 (25)
Mary2013 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 25

Sziasztok! 

 

Még új kertészkedő vagyok és pont ilyen igénytelen virágzó futónövényeket szeretnék a kertembe. Valaki tudna nekem küldeni hajtást? Ha már úgyis irtjátok én befogadnám őket:) A postaköltséget kifizetem persze. Nagyon örülnék bármilyen szinűnek.

.ZsL. Creative Commons License 2012.07.20 0 0 24

Na tessék, én meg sehogyse tudom megtelepíteni, hogy a gyakorlódombunk oldalában levő kis facsoportot befussa. A fák közé tettük ugyanis a tábori árnyékszéket, és jó lenne annak a fülkének komolyabb árnyékolás.

 

A házigazdámék kertjében vadul burjánzik, és a töveket, amiket onnan kiültettem a domboldalra, állandóan lerágják a csigák, ha meg nem, akkor kiszárad. Egyetlen egy maradt meg, de az már három éve nem nő, maradt arasznyi, mint amikor odaültettem.

budai2 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 23

A totális kiirtás kérdéséhez:

 

Tekintettel arra, hogy hozzánk bejött a garázsba a vízvezeték mentén, és mire észrevettük, már ott is (sötétben!) volt neki vagy 3 méteres hajtása, plusz megállapítottam, hogy elzabálja a szőlő elől a vizet meg a tápanyagokat, kénytelen voltam drasztikus módszert alkalmazni.

Glialkát.

De nem akárhogyan, akármikor, hanem december elején. Többször egymás után, mintegy három négy naponta ismételve.

Ez a módszer szeder írtására is bevált. A kulcselem az, hogy minél később, szedernél még januárban is permeteztem.

Nyáron, dús vegeációban történő próbálkozásaim eredménytelenek voltak.

 

Előzmény: lujzak (-)
Dogfüggő Creative Commons License 2011.09.08 0 0 22

Hát passz.

Adj majd neki tavasszal egy kis káliumos-foszforos valamit, az csak segíthet.

Ha kap vizet is, napot is, akkor mást már nem akarhat.

 

Előzmény: Berlusz Móni (21)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.09.07 0 0 21

Egy kis előkertben van, abszolút semmi gyep nincs a környékén. Valszeg nem túl gazdag a talaj, mert (sejtésem sezrint) 30-40 cm-nél lejjebb sittes feltöltés lehet alatta.

 

Előzmény: Dogfüggő (18)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.09.07 0 0 20

Nálunk még nem tapasztaltam ezt, mondom, csak 5 éves. Mellette van a boglárkacserje, az viszont tényleg esztelenül szaporodik, még a betonrésből is jönnek elő a sarjak. Hát majd megvívnak egymással. :-DDD

 

 

Előzmény: lujzak (19)
lujzak Creative Commons License 2011.09.07 0 0 19

Én évek óta nem csinálok vele semmit. Tavasszal metszés, körültekintés nélkül, egyáltalán nem locsolom, nyáron nem győzöm tördelni a hajtásait, és még igy is roskadozik a virágtól. Képet már nem tudok betenni, de jövőre csinálok és beteszem.

Idén már annyira mérges voltam, hogy még nem is löttyintettem alá, és a gyerekeknek se engedtem meg, hogy meglocsolják. Reménykedtem, hogy igy nem fog elburjánzani, de tévedtem. A fűben, a ház falánál, több méterre az eredeti növénytől is bújnak a földből. Kitépni nem lehet.

Ahol lehet, letolom fűnyíróval, de az is reménytelen.

Egyébként a miénk már kb. 35 éves. Sok évvel ezelőtt anyukám szerzett igazi istállótrágyát, és vastagon beszórta a folyondár tövét is. Na, akkor kezdődtek a bajok, még termést is hozott. Roskadozott az ága a zöldbaboktól.

Előzmény: Berlusz Móni (12)
Dogfüggő Creative Commons License 2011.09.07 0 0 18

Érdekes...

Akkor még azt tudom elképzelni, hogy a virágzáshoz szükséges tápanyag nem elég neki.

Lehet, hogy műtrágyázott gyepfelület van pl. a közelében, és a sok nitrogén miatt megbillent a tápanyagok aránya?..

 

(A nitrogén a zöld részek növekedésének a vitaminja, a kálium és a foszfor meg inkább a virágzást segíti.)

Előzmény: Berlusz Móni (17)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.09.07 0 0 17

Ezt sajnos észrevettem. :-)

 

De már az 5. évben vagyunk.

Előzmény: Dogfüggő (15)
Dogfüggő Creative Commons License 2011.09.07 0 0 16

Sárgát és pirosat (narancssárgát) nem nagyon érdemes egymás mellé ültetni, mert a pirosasak sokkal robusztusabbak, és előbb-utóbb elnyomják a sárgát.

Előzmény: szőrmók (10)
Dogfüggő Creative Commons License 2011.09.07 0 0 15

Ültetés után az első két évben nem virágzik.

Előzmény: Berlusz Móni (12)
tmari28 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 14

Hogy csináltad az irtást? Megnéztem a gyomirtó leírását, ott a levágás után a tövet kell ecsetelni. Nekem az ecetfák szaporodtak el rémesen, mivel beteg lettem és csak kaszálva volt a kert.

Üdv.:Marika

Előzmény: pajaci (3)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.09.06 0 0 12

Lehet ellenkező előjelű kérdésem?

(aztán majd három év múlva visszajövök megnézni az irtási módszereket... :-)))) )

 

Hogyan lehet virágzásra bírni a trombitafolyondárt?

Szép napos helyen van, már kb. 1-2 m-es "indái" vannak, de jó ha 3-4 virágos ágvég volt egész nyáron.... Próbáltam visszavágni, hátha... De nem.

Más kertekben látom, hogy ontja a virágokat.

lujzak Creative Commons License 2011.09.06 0 0 11

Merész gondolat. Az enyém nem az a haragos piros, inkább erős narancsos.

Sárgát nem láttam még élőben.

Előzmény: szőrmók (10)
szőrmók Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10

Hali ! Én szaporitani szeretném. van otthon piros ,kellene sárga. van ahhonnan vágni tudok. Vasas a szakmám kutyaütő vagyok a kertészethez.kocsi fölé kellene,árnyéknak.

lujzak Creative Commons License 2011.09.06 0 0 9

Megnéztem, fel fogom őket hívni.

Én nem akarom teljesen kiirtani, csak kordában tartani. Szerintem már a keritésen is átment, de a szomszéd még nem panaszkodott. Nála viszont elég nagy a dzsuva, lehet, észre se veszi, csak ha már megfojtja.

Előzmény: pajaci (8)
pajaci Creative Commons License 2011.09.06 0 0 8

Ott vannak az elérhetőségek, hívd fel őket.

Előzmény: lujzak (7)
lujzak Creative Commons License 2011.09.06 0 0 7

Van a hárombetűs barkácsárúház, annak van egy méregszekrénye, de nagy valószínűséggel én jobban elboldogulnék, mint az ottani szakemberek. Szakértelmük nemsok.

Van még egy mezőgazdasági szakbolt is, de szerintem nem árulnak ilyesmit, csak a "hagyományosakat".

Amikor ezeken a helyeken vásárolok, és durva gyomirtót kérek, csak a glialkát tudják ajánlani.

Nálunk ez van.

Előzmény: pajaci (6)
pajaci Creative Commons License 2011.09.06 0 0 6

A linkelt oldalon rámész a kapcsolat menüpontra.

Lehet tudnak ajánlani még jobbat is a számodra, ha elmondod a konkrét problémád.

Mezőgazdasági boltok, növénypatikák nincsenek a környékeden?

Előzmény: lujzak (5)
lujzak Creative Commons License 2011.09.06 0 0 5

Ezt a szert hol lehet beszerezni?

Előzmény: pajaci (3)
lujzak Creative Commons License 2011.09.06 0 0 4

Glialkával csinálom.

Előzmény: hangok a /dev/null-ból (2)
pajaci Creative Commons License 2011.09.06 0 0 3

Akáccserjéket ezzel tökéletesen eltudtam tüntetni.

 

http://www.kwizda.hu/garlon_4e

 

"Folyékony, felszívódó gyomirtó szer. Az egyszikűekre szelektív, de a kétszikűek közül még a fás szárúakat is kiválóan irtó speciális termék. Cserjék és fák kihajtásának visszafogására és tuskó kezelésre is alkalmas."

hangok a /dev/null-ból Creative Commons License 2011.09.06 0 0 2

Ne a gyökereit permetezd, hanem a leveleit glialkával.

Előzmény: lujzak (1)
lujzak Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1

Ezt minden évben többször alkalmazom, már felszedtem néhány térkövet, és a gyökereit is próbáltam permetezni durva gyomirtóval, semmi eredmény.

A gazt ki lehet igy irtani, de ezt nem.

Előzmény: pajaci (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!