A szocialista párt három héttel ezelőtt közölte: 5 millió forint éves jövedelem felett 32%-os szolidaritási adókulcs mellett kellene adózzanak a magánszemélyek a jelenleg érvényben lévő 16%-os kulcs helyett (ami a szuperbruttósított adóalapra vetül).
Mert egyik kormánynak sem szokása visszavenni az előző által bevezetett emelésekből, megszorításokból. Azt csak igérni meg követelni szokás. Lásd: jövedéki adó, regisztrációs adó és a szóban forgó élelmiszer-ÁFA stb.
"büntesse meg őket az adóhivatal, vissza kell őket minősíteni alkalmazottá"
A munkavállaláshoz kapcsolód közterheket kellene közelíteni az EVA-s közterhekhez, és akkor valóban meg kellene szüntetni az EVA-t. Az SZJA kulcsok egységesítése 16%-ra jó irány, de ez csak egy lépés, egyetlen eleme a közterheknek, ráadásul a munkaadói közterhekre nincs is kihatása - legalábbis én nem hallottam róla, hogy bruttó bérek csökkentek az adócsökkentés hatására.
Nagy csalódás lenne számomra, ha a Fidesz végül a szociális szempontokat választaná, és visszajönne egy progresszív adókulcs, pláne különadó (akár jövedelmi akár vagyoni státusz alapján).
Az áfát nem számolom magamhoz, viszont nem tudom visszaigényelni a számítógépek, monitorok és egyéb beszerzések után az áfát, nem tudom csökkenteni az adóalapot a gépkocsik értékcsökkenésével, az irodabérleti díjjal, rezsiköltségekkel, befizetett járulékokkal, szja-val stb.
"így van, ha a kontraszelekciót nem hagyjuk működni, 50 év múlva lehúzhatjuk majd a rolót"
Tipikus eugenikus álláspont a 20. sz. elejéről. Akkor a négerek és a a szegény kelet-európai bevándorlók miatt aggódott az amerikai középosztály, számos törvénnyel meg is sikerült gátolniuk a legszegényebb rétegek szaporodását. Az amerikaiak nem szívesen beszélnek erről a korszakról, mert a törvények és az eljárások később átkerültek Európába és a nemzeti szocializmus fajvédelmi törvémyei is erről az alapról indultak.
Először is be kell fizetni a bruttó bevétel 30%-át, utána be kell fizetni még a járulékokat, cégautóadót srb., és ebből még lejönnek a vállalkozás fenntartásához szükséges költségek.
Tualjdonképpen csak adminisztrációs szempontból éri meg, anyagilag annyira már nem.
Legyél őszinte. Ettől még nem lesz igazad. Kétségtelenül kirí az adórendszerből, és akár meg is lehetne szüntetni, de csalásnak csak azt lehet nevezni, amikor valaki megkerüli a törvényeket. Itt pedig nem ez a helyzet. A politikai elit működését elnézve pedig egyenesen vétek csalással vádolni azt a néhány százezer embert, aki csak megpróbál a felszínen maradni, úgy, ahogy tud.
nagyon úgy néz ki, hogy ha a szocik valami csoda folytán újra kormány közelbe kerülnének, visszahoznák a progresszív verziót." Ez lehet az egyik ok, ami miatt érdemes rájuk szavazni. Bár nem sok ilyen normális ötletük támadt eddig...
Te most ugye viccelsz? Vagy dögöljön meg a szomszéd tehene is? Arról nem beszélve, hogy egy rendesebb lakás, nyaraló és kocsi simán veri az 50 milkát. De ennyit rendes munkából is össze lehet szedni.
nem progressziv ado kell csak vegyek ki az adorendszerbol ami nem odavalo.
pl gyerek utan jaro adokedvezmeny. vagy minden gyermek egyontetuen x ezer forintot er, vagy semmit, de az hogy a szegeny ember gyereke csak annyit er amennyit be tudott fizetni adoban, a gazdage meg akar havi 100 000-is erhet az valahol eleg rendesen diszkriminal
Azt nem ertem, hogy a progressziv SZJA tamogatoi miert nem allnak ki hasonlo harcos modon a progressziv nyugdijjarulek, eu jarulek, esetleg a progressziv AFA es jovedeki ado mellett....
A nyugdíjjárulék degresszív: minél többet fizetsz, annál kevesebbet számítanak be a nyugdíjadba. Ha nem akarsz 4 hónapot várni egy ukltrahangra, akkor elmégy egy magánrendelőbe, ahol megcsinálják azonnal, de persze perkálsz. Lehet, hogy az áfa nem progresszív, de az állam azért tud néhány trükköt, például jövedéki adó, regisztrációs adó stb...
Azt nem ertem, hogy a progressziv SZJA tamogatoi miert nem allnak ki hasonlo harcos modon a progressziv nyugdijjarulek, eu jarulek, esetleg a progressziv AFA es jovedeki ado mellett....
no és hát a progresszív eva mellett, ami 8 éve EGYKULCSOS és igazságtalan