Keresés

Részletes keresés

uhuru1 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 180

Mért dolgoznék? Te állítottál valamit, bizonyítsd.

Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.27 0 0 179

Mert egyik kormánynak sem szokása visszavenni az előző által bevezetett emelésekből, megszorításokból. Azt csak igérni meg követelni szokás. Lásd: jövedéki adó, regisztrációs adó és a szóban forgó élelmiszer-ÁFA stb.

Előzmény: venoruti (160)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.27 0 0 178

Keressed vissza a Sínen a magyar gazdaság topikban volt téma valamikor február-március környékén, portfolios cikkből származtak az adatok. 

Előzmény: uhuru1 (175)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 175

Ezt ha statisztikai adatokkal alátámasztanád...

Előzmény: Törölt nick (163)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 174

Pontosan ez az EVÁ-s gyakorlat.

Előzmény: Törölt nick (158)
leoncio úr Creative Commons License 2011.08.27 0 0 171

valójában egy picit több, attól függ mekkora a költséghányadod

 

persze áfát fizetni kell

Előzmény: Törölt nick (169)
leoncio úr Creative Commons License 2011.08.27 0 0 170

mondjuk tegyük fel eho nincs, 10 ropi alap eü járulék, de fizetős ellátás

 

nyugdíjjárulék nincs, de nyugellátás sem jár

 

így már elég jól néz ki szvsz....

Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.27 0 0 167

"büntesse meg őket az adóhivatal, vissza kell őket minősíteni alkalmazottá"

 

A munkavállaláshoz kapcsolód közterheket kellene közelíteni az EVA-s közterhekhez, és akkor valóban meg kellene szüntetni az EVA-t. Az SZJA kulcsok egységesítése 16%-ra jó irány, de ez csak egy lépés, egyetlen eleme a közterheknek, ráadásul a munkaadói közterhekre nincs is kihatása - legalábbis én nem hallottam róla, hogy bruttó bérek csökkentek az adócsökkentés hatására.

 

Nagy csalódás lenne számomra, ha a Fidesz végül a szociális szempontokat választaná, és visszajönne egy progresszív adókulcs, pláne különadó (akár jövedelmi akár vagyoni státusz alapján). 

Előzmény: venoruti (164)
leoncio úr Creative Commons License 2011.08.27 0 0 166

így van az evát és az ekhot meg kell szüntetni

 

10% tao+16% szja kiválthatná

Előzmény: venoruti (164)
Captain Dolby Creative Commons License 2011.08.27 0 0 165

További költség az irodabérlés, ha magánlakásban van a székhely, ami után a tag szja-zik.

Előzmény: venoruti (157)
venoruti Creative Commons License 2011.08.27 0 0 164

Akkor büntesse meg őket az adóhivatal, vissza kell őket minősíteni alkalmazottá.

Ha nem megy, akkor meg kell szüntetni az evát, és akkor nem lehet visszaélni vele.

 

Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.27 0 0 163

Az EVA-sok zöme színlelet vállakozói/megbízási szerződéssel vállalkozónak álcázott alkalmazott. Ez a tipikus EVA-s praxis.

Előzmény: venoruti (159)
leoncio úr Creative Commons License 2011.08.27 0 0 162

nem a fenét nem éri meg, van vagy 100,000 evás......

 

de mondom, nincs bajom az evával, meg az evásokkal sem, az a bajom hogy nem mindenkinek ennyi az elvonás

Előzmény: venoruti (151)
venoruti Creative Commons License 2011.08.27 0 0 160

Ez aranyos:

 

http://www.agromonitor.hu/index.php/elelmiszer/37-elemiszer/4314-az-mszp-nem-erti-miert-nem-csoekken-az-elelmiszerek-afakulcsa

 

Ők emelték fel a 15%-os kulcsot 25-re, most meg pampognak.

Ők akartak 15 millió forint jövedelmig egykulcsos adót, most meg már 5 millió felett magasabb kulcsot akarnak.

 

venoruti Creative Commons License 2011.08.27 0 0 159

Én csak ilyen evás praxist ismerek, de szívesen hallgatom a beszámolódat a másfajtáról.

Előzmény: Törölt nick (158)
venoruti Creative Commons License 2011.08.27 0 0 157

Az áfát nem számolom magamhoz, viszont nem tudom visszaigényelni a számítógépek, monitorok és egyéb beszerzések után az áfát, nem tudom csökkenteni az adóalapot a gépkocsik értékcsökkenésével, az irodabérleti díjjal, rezsiköltségekkel, befizetett járulékokkal, szja-val stb.

 

Előzmény: Törölt nick (156)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.27 0 0 155

"így van, ha a kontraszelekciót nem hagyjuk működni, 50 év múlva lehúzhatjuk majd a rolót"

 

Tipikus eugenikus álláspont a 20. sz. elejéről. Akkor a négerek és a a szegény kelet-európai bevándorlók miatt aggódott az amerikai középosztály, számos törvénnyel meg is sikerült gátolniuk a legszegényebb rétegek szaporodását. Az amerikaiak nem szívesen beszélnek erről a korszakról, mert a törvények és az eljárások később átkerültek Európába és a nemzeti szocializmus fajvédelmi törvémyei is erről az alapról indultak.

 

 

Előzmény: Törölt nick (140)
venoruti Creative Commons License 2011.08.27 0 0 153

Én speciell 8 éve evás vagyok, úgyhogy vannak fogalmaim róla.

Előzmény: Törölt nick (152)
venoruti Creative Commons License 2011.08.27 0 0 151

Nem tudom mia a bajod az evával?

 

Először is be kell fizetni a bruttó bevétel 30%-át, utána be kell fizetni még a járulékokat, cégautóadót srb., és ebből még lejönnek a vállalkozás fenntartásához szükséges költségek.

Tualjdonképpen csak adminisztrációs szempontból éri meg, anyagilag annyira már nem.

Előzmény: leoncio úr (135)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 150

Legyél őszinte. Ettől még nem lesz igazad. Kétségtelenül kirí az adórendszerből, és akár meg is lehetne szüntetni, de csalásnak csak azt lehet nevezni, amikor valaki megkerüli a törvényeket. Itt pedig nem ez a helyzet. A politikai elit működését elnézve pedig egyenesen vétek csalással vádolni azt a néhány százezer embert, aki csak megpróbál a felszínen maradni, úgy, ahogy tud.

Előzmény: leoncio úr (149)
leoncio úr Creative Commons License 2011.08.27 0 0 149

hát, legyünk őszinték az eva kormányzatilag támogatott adócsalás

 

az egész koncepció mélységesen mutyisztáni, de mindegy, nyilván nem az evásokat kell bactatni, ők csak élnek egy lehetőséggel, én is ezt tenném

 

csak azért hozom fel mert az egykulcs ellenes hőbörgők mindig elfelejtik, hogy már nagyon régóta van egykulcsos adó

Előzmény: uhuru1 (147)
leoncio úr Creative Commons License 2011.08.27 0 0 148

nem az átutalásokra, hanem a devizakonverzióra

Előzmény: Törölt nick (141)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 147

Megsúgnám, hogy csak nagyon egyszerűek említik egyszerre a csalást és az EVÁ-t. Biztos meglep, de az EVÁ-s is fizet adót. Ugyanannyit, mint más.

Előzmény: leoncio úr (97)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 146

nagyon úgy néz ki, hogy ha a szocik valami csoda folytán újra kormány közelbe kerülnének, visszahoznák a progresszív verziót." Ez lehet az egyik ok, ami miatt érdemes rájuk szavazni. Bár nem sok ilyen normális ötletük támadt eddig...

Előzmény: swill (74)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 145

olyan évtizedekig nem szívhattál. Összesen 12 évig voltak hatalmon a 20-ból.

Előzmény: Törölt nick (70)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 144

Te most ugye viccelsz? Vagy dögöljön meg a szomszéd tehene is? Arról nem beszélve, hogy egy rendesebb lakás, nyaraló és kocsi simán veri az 50 milkát. De ennyit rendes munkából is össze lehet szedni.

Előzmény: toloba (52)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 143

Semennyi. Épp elég az EVA.

Előzmény: leoncio úr (15)
Droopy Creative Commons License 2011.08.26 0 0 137

nem progressziv ado kell csak vegyek ki az adorendszerbol ami nem odavalo.

 

pl gyerek utan jaro adokedvezmeny. vagy minden gyermek egyontetuen x ezer forintot er, vagy semmit, de az hogy a szegeny ember gyereke csak annyit er amennyit be tudott fizetni adoban, a gazdage meg akar havi 100 000-is erhet az valahol eleg rendesen diszkriminal

Előzmény: Törölt nick (133)
renegade Creative Commons License 2011.08.26 0 0 136

Azt nem ertem, hogy a progressziv SZJA tamogatoi miert nem allnak ki hasonlo harcos modon a progressziv nyugdijjarulek, eu jarulek, esetleg a progressziv AFA es jovedeki ado mellett....

 

A nyugdíjjárulék degresszív: minél többet fizetsz, annál kevesebbet számítanak be a nyugdíjadba. Ha nem akarsz 4 hónapot várni egy ukltrahangra, akkor elmégy egy magánrendelőbe, ahol megcsinálják azonnal, de persze perkálsz. Lehet, hogy az áfa nem progresszív, de az állam azért tud néhány trükköt, például jövedéki adó, regisztrációs adó stb...

Előzmény: Törölt nick (133)
leoncio úr Creative Commons License 2011.08.26 0 0 135

Azt nem ertem, hogy a progressziv SZJA tamogatoi miert nem allnak ki hasonlo harcos modon a progressziv nyugdijjarulek, eu jarulek, esetleg a progressziv AFA es jovedeki ado mellett....

 

no és hát a progresszív eva mellett, ami 8 éve EGYKULCSOS és igazságtalan

Előzmény: Törölt nick (133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!