Keresés

Részletes keresés

dez1 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 224

Nem kockáztatnám a strandokat, ahol éjszaka azért megy mostanában a randalírozás....

 

Előzmény: dez1 (223)
dez1 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 223

Szerintem van elég fizetős kemping a parton, hogy bőven elég legyen....  És nem drágák.

Előzmény: tomvenosz (222)
tomvenosz Creative Commons License 2017.08.16 0 0 222

Sziasztok Kedves kajakosok!
Eddig a dunán kajakoztam, illetve különböző vizitúrákon vettem részt, a balaton más téma, és egyedül mennék.
Főleg az érdekelne, hogy ha körtúrára indultok a Balatonon saját hajóval, anélkül, hogy azt a vízből kiemelnétek, esetleg sátorban kint alvás, milyen helyekre lehet letenni a hajót? És melyek azok a helyek ahol elméletileg nem szabadna, de nem szólnak miatta? Nem pontos helyekre gondolok, hanem mondjuk szállodák strandja, vagy bármilyen strand éjjel. Itt gondolom felverhető egy sátor is reggelig. Volt már aki ilyesmit próbált? Elméletileg a strandok nagy többsége este 7-től reggelig teljesen szabad. Ebben a periódusban a kikötés és a kempingezés sem lehet kizárható. De nyilván nem szeretném, hogy egy önjelölt macho gyerek veréssel meg a hajóm összetörésével szétrugdosásával fenyegetne reggel így érdekelnének a tapasztalatok. Azt tudom, hogy a balatonon mindenki kicsit szabadabbnak érzi magát és pozitív / negatív értelemben is vannak kivételek. Mi a helyzet a horgász kikötőkkel? Nagy többségben ezek a kis kikötők (térképen az összes fent van így könnyen megtalálhatóak, de akár műholdkép alapján is) zárt körű helyek, ahova csak rácsos ajtón keresztül lehet bejutni. Kempingekben mi  helyzet? Ki lehet úgy este kötni, hogy csak mondjuk ha nem is sátorban, de bivak szinten ott alszol a parton egy hálózsákban, reggel pedig tovább indulsz? Vagy a víz felől közlekedőket annyira nem nézik ilyen szempontból? Strandokra be lehet ilyenkor állni megpihenni, vagy azonnal jön a strandmester, hogy ide belépőt kell fizetni?
Most a fenti lehetőséget mint ingyenes opciót írtam. És nem azért, hogy  fogamhoz verjem a garast, hanem, hogy minden eshetőségre felkészüljek. Ha kell, mennyit kell fizetni, ha elnézik mennyire nézik el, és mennyire biztonságos ezt bejátszani?
Szeretnék aktívan kikapcsolódni, néha sétálgatni a városokban, bulizni, ücsörögni, beszélgetni is. Szóval néha tényleg szükség lenne rá, hogy ott hagyhassam a kajakot bizonyos helyeken. Tehát mégegyszer. Mennyire elnézőek a kajakosokkal szemben a magyar tengeren?

Tibi

iatti Creative Commons License 2017.08.06 0 1 221

Igen tudom hogy amit belinkeltél a Balaton átevezés,de amit leírtam az a tiednél 2-el korábbi hsz-ra  vonatkozik.  

Előzmény: andrew79 (220)
andrew79 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 220

Ez Fonyód-Badacsony-Fonyód útvonal lenne, ahogy linkeltem is. De szerintem jövőre megyek, illetve csatlakozok valakihez, ha úgy adódik. 

Előzmény: iatti (219)
iatti Creative Commons License 2017.08.03 0 0 219

Elég izgalmas tényleg, de azon felül igen kemény menet is mert leírva nem tűnik soknak a napi 40 km,de amikor húzni kell azért az más és itt nincs sodrás sőt ha szembe szél van, simán tol vissza.mondjuk a napi 40 km 4 nap alatt nekem nem hozza ki a 170 -t. A cuccodat vinni kell vagy van kísérő kocsi és akkor könnyű kajakkal evezel?  mi 3 hete fejeztük be a Balaton nyugati medencéjének körbeevezését indulás Fövenyesről vasárnap és érkezés ugyanide csütörtökön, a leghosszabb rész 36 km volt én piszkosul vártam a kikötést pedig közbe kétszer megálltunk szusszanni egyet. És szerencsénk volt mert délelőtt alapfok volt,  és csak délutánra lett elsőfokú viharjelzés  aminél még szabad evezni, úgyhogy megúsztuk másodfok nélkül aminél már tilos evezős hajóval vízre menni.

 

Attis

 

Előzmény: mikac (215)
mikac Creative Commons License 2017.08.02 0 1 218

Szia, szép kihívás lenne, de nem lehetetlen. Az időmérős 200 métert 3 perc alatt szerintem lehet teljesíteni, utána pedig mész a saját tempódban kis pihenőket beiktatva. Én nyár elején kezdtem hobbi szinten kajakozni heti 1-2 alkalommal, egyáltalán nem vagyok rutinos, de másfél óra alatt kb. 8-8.5 km lemegy és abban van kis vízen bambulás is. A 10,15 km táv bő két óra alatt szerintem meglenne, persze a szél csúnyán bele tud rondítani.

Előzmény: andrew79 (217)
andrew79 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 217

Sziasztok!

 

Nincs kajakom és nem is szoktam evezni (max. egy órára bérlünk a vízibiciklisnél), szerintetek ettől még teljesíthető lehet a Balaton átevezés?

 

http://kajakkenusport.hu/balaton-atevezes/

 

Az elején van sebességmérés is. Nehezítő körülmény, hogy nincs kajakom se, így vagy bérelni kellene vagy venni (persze mentőmellényt is).

 

Köszi:

András 

idw Creative Commons License 2017.08.01 0 0 216

A Balatonon viharjlezéstől függően korlátozva van, a parttól mennyire lehet eltávolodni.

 

Milyen App vagy kedvtelési szintű GPS megoldás van arra, hogy lehessen tudni a parttól való távolságot is a pontos pozíció mellett (500/1500m)?

 

300.000Ft fölötti direkt hajós GPS-eknél van ilyen funkció (Distance to Shoreline), de ez a legtöbbünknek nem racionális.

 

Ismertek valamilyen app-ot vagy van 500/1500m távolság track vonala valakinek?

mikac Creative Commons License 2017.08.01 0 0 215
mikac Creative Commons License 2017.08.01 0 0 214

Köszönöm, vittük nemrég egy sit on top-on egy órás úton, párnázott ülés nélkül, élvezte. Esetleg egy vastag szivacsot tennénk be, amire ráülhet.

Előzmény: iatti (213)
iatti Creative Commons License 2017.07.31 0 0 213

igen van és biztos befér mert vittem 10 éves kisgyereket, kb 200 m-re,

de ennél távolabb nem vinném mert kínszenvedés lehet a gyereknek,

ugyanis nincs kényelmes ülése.Ennek van középen hogy hosszútávon milyen benne utazni nem tudom:https://calasport.hu/Mainstream-Conduit-14-0-21-szemelyes-tura-kajak

 

 

Attis

Előzmény: mikac (212)
mikac Creative Commons License 2017.07.31 0 0 212

Szia, véleményed szerint van akkora a kajak beülőrésze, hogy a két felnőtt közé beférjen egy 6 év körüli gyerek, úgy hogy a hátsó személyt nem zavarja a lapátolásban?

Előzmény: iatti (208)
iatti Creative Commons License 2017.07.22 0 0 211

Rekeszbe

iatti Creative Commons License 2017.07.22 0 0 210

Igen bele illetve inkább rá az elejére és mögém a vízhatlan rendezve.

Előzmény: dez1 (209)
dez1 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 209

Az összes cuccotok belefért? Pedig elég rövidnek látszik

Előzmény: iatti (208)
iatti Creative Commons License 2017.07.22 0 0 208

perception prodigy II.  

Előzmény: dez1 (207)
dez1 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 207

Milyen kajakkal?

 

Előzmény: iatti (206)
iatti Creative Commons License 2017.07.21 0 0 206

Sziasztok!

 

Tegnap befejeztük a Balaton nyugati medence körbeevezést: indulás 16-n vasárnap Fövenyesről nyugatra és Szántód-Tihany érintésével visszaérkezés Fövenyesre 20-n. 4 kempingben sátrazás, minden cuccot magunkkal vittünk kísérőkocsi nélkül, szuper volt. 

 

Attis

dez1 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 205

Köszi. Jól néz ki, de ebben sem látom hova tennék 3 db 40 literes zsákot:(

 

Feladjuk, nem találtunk megfelelő kajakot. És cuccot sem volt időnk összekészíteni.  Kocsival megyünk kempingezni, viszünk bicajt, ha találunk jó kölcsönzőt, akkor elmegyünk 4 órát evezni 2-3 szor...

 

 

Előzmény: peta </o> (204)
peta </o> Creative Commons License 2017.06.17 0 0 204

Bocs, nem is 150-ért hanem 130-ért tették fel, és szokott ilyen árakon lenni máskor is. Szóval így tényleg kérdéses lehet a gumicsónak...

Előzmény: peta </o> (203)
peta </o> Creative Commons License 2017.06.17 0 0 203

Azért én körbenéznék, ennyi pénzért már nem csak strandolásra alkalmas gumicsónakokat lehet venni. Gondolom az Itwit 3 felfújhatóra gondolsz. Nézz meg róla videót a youtube-on, olyan, mint egy gumicsónak, a kajakevező alig éri át, és összevissza forog. Ráadásul ha ketten mentek, abba már nem fér bele túl sok cucc, ezeket nem nagyon lehet terhelni.

Esetleg még érdemes lenne meggondolni egy PE sitontopot. Két főre Balatonra elfogadható megoldás lehet. Egy Tahe Marine fit 162-őt ma tettek fel jófogásra 150-ért, egy evezőt belealkudva 100x jobb megoldás mint a "gumicsónak", módjával lehet rá pakolni és el is tudod adni ugyan annyiért, ha nem jött be a dolog.

Hidd el, próbáltunk gumikajakot,  van sitontopunk, meg tengeri kajakunk is, és ezekből csak a gumikajak volt rossz emlék.

 

 

Előzmény: dez1 (202)
dez1 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 202

Gumihajóban gondolkodunk, a decatlonban 108 a 3személyes jobb minőségű... + összecsukható egész jó evezők 9000/db, nekem ugan van 1 wing lapátom, de ide jobb lenen a hagyományos.

 

Végigevezni:  elindulnánk Balatonmáriától Keszthely felé.  Teljes cuccal (sátorral) és a part mellett eveznénk, majd ha jó helyet (kemping) találunk, akkor megállnánk... És végig az északi parton kelet felé, az szélirány szempontjából is jó, hiszen jellemzőan arról fúj a szél.... Kérdés, hgoy találnánk-e elég kempinget,

 

Most úgy látszik, hgoy jövő hétre nagyon jó időt mond, úgyhogy belevágunk azt hiszem:)

Előzmény: peta </o> (201)
peta </o> Creative Commons License 2017.06.13 0 0 201

Mire gondolsz azon, hogy végigevezni? Elég merésznek hangzik elsőre. Esetleg jófogáson most hirdetnek egész emberi áron (150) egy kissé leharcolt 2-es tengerit...

 

Előzmény: dez1 (200)
dez1 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 200

Sziasztok!  Mi most szeretnénk a jövő héten végigevezni a Balatont a nejemmel 2es kajakkal.  Elég erős kajakos - Folyami - tapasztalattal.   Eddig mi is a bérlésben gondolkodtunk, de ahogy nézem nem nagyon vannak lehetőségek.

Most azt találtuk ki, hgoy veszünk használtan 1 felfújható 2 személyest, és azzal toljuk végig....  Egyenlőre itt tartunk, az útirányról még nem gondolkodtunk....

katonafull Creative Commons License 2017.02.20 0 0 199

Hello!

Ez a megerősítés szerintem másokat is érdekelne. Engem legalább is nagyon.
Nem csináltál róla véletlenül képeket, vagy nem írnád le hogy erősíted meg?

Előre köszönöm!

Előzmény: Ízirájder (197)
lovasgeza Creative Commons License 2016.08.18 0 0 198

Sziasztok!

 

Nem túl sok reményem van hozzá, de hátha. Tudtok olyan helyet Balatonalmádiban, ahol lehet bérelni tengeri kajakot? Egy barátomnak van sajátja, és gondoltuk evezünk egy fél napot a Balcsin, ha nekem találnánk valami bérelhetőt. Jövő hétfőn mennénk. Akár ha nektek van, és bérbe is adná valaki, hálás lennék érte. Vagy bármi infónak örülnék. Végső esetben bérlek strandon amit lehet, aztán evezek azzal.

Ízirájder Creative Commons License 2016.06.10 0 0 197

Üdv., bírja még a strapát a hajód? Nekem is ilyen van, most tervezem kicsit megerősíteni belülről a középső harmadát alul is és fölül is, ha sikerül kivágni az ülést :) 

Előzmény: igricek (190)
katonafull Creative Commons License 2015.09.09 0 0 196

Sziasztok!

 

Tudtok abba segíteni, hogy akkor most tényleg kell-e mentőmellény, vagy elég az úszást segítő, egyébként sokkal jobb mellény is?

Mármint gyakorlatilag értem a kérdést. Ok, hogy a jogszabály előírja a mentőmellényt, de komolyan is veszi a hatóság mélyen tisztelt képviselője, aki ezzel molesztálja szegény kajakost?

 

Meg az is érdekelne, hogy őszi, vagy tavaszi hideg vizes időszakban milyen öltözetet szoktatok használni? Érdemes neoprén rucit beszerezni? És ha igen, akkor abból hosszú ujjas overall, vagy inkább a kantáros nadrág, esetleg csak nadrág?

peta </o> Creative Commons License 2015.09.04 0 0 195

Előzmény: peta </o> (194)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!