Keresés

Részletes keresés

..pözsó.. Creative Commons License 2019.01.17 0 0 87

6 éve voltam már. A családdal mennék újból, pár év múlva, mikorra megnőnek a gyerekek.

Előzmény: V.P. (86)
V.P. Creative Commons License 2019.01.17 0 0 86

Mikorra tervezed az utad? Erdekelnenek a tapasztalataid. A Kilimanjaro mellet meg mit szeretnel megnezni?

Sajnos keves független utazo osztja meg elmenyeit itt, a forumon, pedig hasznos lenne azoknak, akik eppen most tervezgetnek.

Előzmény: ..pözsó.. (85)
..pözsó.. Creative Commons License 2019.01.16 0 0 85

Köszönöm.

Előzmény: V.P. (84)
V.P. Creative Commons License 2019.01.16 0 1 84

Szia,

Kilimanjaro túrát kereshetsz a SafariBookings oldalán is, itt elég sok szervező ajánlatát találod összegyűjtve. Első ránézésre már 1183 USD-ért is listázott ki 7 napos túrát, de 1300-1350 USD körül több is van.

Amelyik túra leírása szimpatikus, vedd fel a kapcsolatot közvetlenül a szervezővel, lehet, hogy direktben még jobb árakat is el tudsz érni.

Az oldalon látod más utazók tapasztalatát, értékelését is az adott túrával, szervezővel kapcsolatban.

Előzmény: ..pözsó.. (83)
..pözsó.. Creative Commons License 2019.01.10 0 0 83

A Kilimandzsáró megmászására eddig a Bécs-Nairobi leszállással, és kenyai túravezetéssel találtam a legolcsóbb megoldást.

500 Eur a repülőjegy és 1500 USD a 7 napos túra.

Tud valaki jobbat ennél?

bibor93 Creative Commons License 2018.11.20 0 0 82

6 évvel később, de mi is ugyanúgy jan 20-án indulunk, és a program is ugyanaz lesz :). El tudnád mondani, hogy a 3 napos szafarira milyen programmal mentetek? Köszi :)

Előzmény: papeszman (75)
bibor93 Creative Commons License 2018.11.20 0 0 81

Sziasztok!

Egy kicsit elvesztem a sok szafari-ajánlat között én is... Valaki esetleg tudna segíteni abban, hogy létezik-e 1 napos szafari (Serengetiben, vagy esetleg van még olyan más szafari, ahonnan látszódik a Kilimanjaro? bocsi ha buta kérdés... de bármilyen más nemzeti park szafarijáról ha van vmi infótok, azt is szívesen olvasom!), és ebbe az 1 napba beleférhet-e a hőlégballonozás is (az mennyi ideig tart?)? Igazság szerint azért se szeretnénk több időre menni, mert kicsit félünk az ott alvástól :D, de ha esetleg tudtok olyan szafari-programot (max 3 nap), ahol nem sátorszállás van, hanem valamilyen házikó, arra is vevők vagyunk.

Olyan programot nem találtam, ahol külön írták volna, hogy benne van a hőlégballonozás. Tudom, hogy drága, de szerintem nagy élmény lehet :). Erről esetleg nincs infótok?

Köszönöm előre is, ha válaszoltok!

Balatoni Attila Henrik Creative Commons License 2018.11.01 0 0 80

Sziasztok! Ha megmaradt tanzániai schilling, úgy azt megvenném. Köszönöm. email: balatoni.attila.hu@gmail.com 06209402899

Hadrienn84 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 79

Kedves Fórumozók!

Első afrikai utunkra készülünk férjemmel. Egyenlőre csak a repülőjegyünk van meg, amely alapján január 13. érkezünk Dar er Saalam-ba és 27-én este indulunk vissza Zanzibárból.

Elsősorban tanzániai, illetve kenyai szafari- és programlehetőségekről, szafari szervezőkről szeretnék infókat, kontaktokat kapni. Low costos megoldásra törekednénk. 

Tanzániából Kenyába átmenni milyen közlekedési eszközt ajánlanátok?

Válaszotok előre is nagyon köszönöm!

aki mar volt Creative Commons License 2017.03.10 0 0 78

Sziasztok!

Serengeti szafarin voltunk a PellAir-el. Nagyon boldog vagyok, hogy eljutottam ide is, a Serengeti egy csoda! Nem is gondoltam volna, hogy ennyi állatot lehet látni, azt hittem, csak itt-ott lesz pár, de szinte percenként jött valami csoda :)

A Ngorongoro is gyönyörű - a zanzibári pihenés pedig lehett volna hoszabb is, de nem leszek telhetetlen.

Az idegenvezetés tök jó volt, mi kényesek vagyunk a minőségre, de nagyon jól éreztük magunkat.

Üdv,

MCs

adrienn1313 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 77

Sziasztok!

Megmaradt másfél doboz Lariam malária ellenes gyógyszerem, amit nagyon olcsón továbbadnék. Összesen 12 szem, felhasználható:2014.12. hóig. Semmilyen mellékhatása nem volt! Egy doboz 5.700 Ft-ba került, a másfél dobozt odaadom 5.000 Ft-ért! Akit érdekel, írjon! adrienn1313@gmail.com

Jó utat mindenkinek Tanzániába és Zanzibárra, igazán fantasztikus! :)

Bara006 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 76

Sziasztok

A párommal 2014 február vége március elején készülünk Tanzániába. 3-4 nap szafari, aztán Zanzibár 8-10 nap.

Bárki, akinek ilyen tervei vannak írjon!

Körbejártam a lehetőségeket és minden túra kedvezőbb több személy esetén...

(barabara@citromail.hu)

papeszman Creative Commons License 2012.11.09 0 0 75

Nemsokára itt a január és az utazás ideje. Mi január 20.-án megyünk 3 napos szafari Tanzániában majd 8 nap Zanzibárom. Valaki indul akkor?

W.L. Creative Commons License 2012.09.18 0 0 74

Tobb szaz, sot tobb ezer, csak nagyobb teruleten szetszorva.

Viszont sokkal kevesebb a turista is, igy nem fog elofordulni az a szitu amit a Serengeti utan meselt nekem egy csalodott latogato, hogy 30 dzsippet szamolt meg egy szerencsetlen allat korul.

Persze mindenkinek mas a prioritas, en spec legjobban a zambiai South Luangwa parkot elveztem, pont azert, mert minden allatnal csak a mi kocsink volt. Es nem bantam, hogy keresgelni kellett oket. Osszehasonlitasul ott volt a kenyai Masai Mara, ahol surubben voltak az allatok, de egy reggelizo gepardcsaladnal ott is osszejott ha nem is 30, de 17 kocsi!

Előzmény: rebkaa (73)
rebkaa Creative Commons License 2012.09.18 0 0 73

Nem tudom a többi parkban is van-e több száz állat, mint a Ngorongoróban, ráadásul úgy, hogy a zebrák , oroszlánok, gnuk melletted futkosnak 20m-re. A benne lévő pcsolyában pedig elefántok locsolják magukat.

A kráterben pont az a legjobb, hogy kis helyen, rengeteg állat van. 

A belépő ide már 6 éve is 95 dollár volt egy napra egy főnek. A Serengeti óriási, bejárhatatlan terület. Az meg másképp volt gyönyörű.

Kefferbivaly csordát, sok orsozlánt inkább ott láttam. A harmadik nekem a L. Manyara volt, abban meg flamingók ezrei és vizilovak.

A Kili akkor is rohadt drága volt, ezért is váltunk ketté a férjemmel. Mindkettőre nem volt pénzünk, a Kili 850 dollár volt, az én szafarim 500 dollár. A férjem pedig őrült hegybolond, ezért számára nem volt kérdés.  Nekem  eszem ágában sem volt szenvedni és 5500m felett állandó hányingerrel, hányással küszködni.

Előzmény: W.L. (72)
W.L. Creative Commons License 2012.09.18 0 0 72

A hires eszaki nemzeti parkok (Serengeti, Ngorongoro) a legdragabbak.

Ha olcsobb szafarit keresel Tanzaniban, erdemesebb olyan kevesbe turistas, deli parkokat celba venni mint Mikumi es Rauha.

Előzmény: Diveman00 (66)
W.L. Creative Commons License 2012.09.17 0 0 71

A Kili egy nagy penzforras az orszag szamara, szandekosoan dragitva. Sajnos az annapurnai tapasztalatok ott nem relevansak. En emiatt inkabb a penztarcabaratabb (es a mindket hegyet megmaszottak szerint szebb, bar kevesbe hires) Mount Kenyat valasztottam. De azon talalkoztam tobbekkel akik elotte megmasztak a Kilit is, es mar anno (ugy 3 eve?) is minimum 1000 dolcsiba kerultek csak az engedelyek es a kotelezo vezeto, hordar hozza, helyben leszervezve. Gondolom olcsobb azota sem lett...

Előzmény: Diveman00 (68)
fejesenci Creative Commons License 2012.09.08 0 0 70

Kedves Fórumozók!

Szeretném felhívni a figyelmeteket egy jótékonysági céllal egybekötött afrikai utazás lehetőségére, amely több afrikai országot is érint Egyiptomtól Dél-afrikai Köztársaságig.

Részletek: http://afrika-utazas.hu/

Az afrikai expedíció szervezőjéről több infót itt olvashattok:
http://explorerfilm.com/

Pár média-megjelenés a tervezett útról:

http://nol.hu/mozaik/jotekonysagi_afrika-utazas_debrecenbol

http://www.origo.hu/utazas/20120824-debrecenbol-fokvarosig-100-nap-alatt-autoval.html

http://www.ahu.hu/mr1-kossuth

Léna007 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 69

Szia, oké értem.

Felszerelést ott tudsz bérelni, gázpalackot (nincs rá szükséged, mert azt a serpák hozzák a sajátjukat) és hálózsákot meg hasonlókat attól a helybéli irodától, akit ott kiválasztasz.

Mi az energiaszeleteket innen vittük, ott csak picike boltok vannak, amikben többnyire csak pár üdítőt árulnak.

Javaslom továbbra is, hogy keress fel a neten pár helybéli társaságot (vannak dögivel) és kérj tőlük mailben árajánlatot.

De mindent a saját kedvükre alakítanak. Pl. nekünk is benyögték, hogy szükség van egy második guide-ra is és azt is fizetnünk kellett, pedig mi nem akartuk, de mondták, hogy kell...

Nem tudom, másztatok-e már ekkora magasságot? A Kili nem játék. Mi nem bírtunk volna felmászni, de ha másztok, van tapasztalatod és jó a kondíciótok, nem lehet gond. De ha nem, ezt is gondoljátok át, mert a pénzt előre ki kell fizetni, attól függetlenül, hogy feljuttok-e vagy félóton feladjátok. Sok sikert hozzá, mert akkor ebben én már mást sajnos nem tudok segíteni.

Előzmény: Diveman00 (68)
Diveman00 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 68

Az a helyzet, hogy mi a hátizsákos ketagória vagyunk, így főként improvizálunk a helyi lehetőségekhez mérten.

Indiát, az Aranyháromszöget (Delhi-Jajpur-Agra), Nepált, az Annapurna BC-t - all in all - 2500 EUR-ból oldottunk meg. (repjegy, szállás, kaja, belépők, költőpénz, illetékek, borravalók stb.) Hátizsákkal!

Elképzelés, hogy Dar es Salaam-ba repülünk és onnan rajzunk ki a Kilimandzsaro-hoz és Zanzibár szigetére. A repjegy ugyanis - mint tudjátok nyilván - oda-vissza útra olcsóbb. Csak ilyenkor kell egy bázis "ahová és ahonnan".

Ha valaki volt magánban a Kilimandzsaro-n tehát olyan, aki

- saját cuccot visz vagy ott tölt fel a készleteket;

- csak a legszükségesebb költség és társaság (serpa, quider);

- búvártúra hajón és/vagy partról...

akkor nagyon várok minden segítséget!

Most jöttünk haza az Annapurnától, így van egy kis gyakorlatunk a túrában. Ennek ellenére a helyi dolgokat ismerőkhöz képest elenyésző amit ki tudunk következtetni.

Apróság, de fontos pl. kell-e vinni gázpalackot a vízforralóhoz vagy lehet ott venni. Ez pl. a súly miatt releváns, van-e hegymászó kaja (nagy tápértékű, dehidratált dolgok). Szóval ilyesmi is fontos nekünk!

Szóval, ha valaki a mi "szintünkön" mozog, örömmel vennénk segítségét. Akár privátban is, ha ez másokat untat!

Köszi!

LAci

Anna

Előzmény: rebkaa (57)
Léna007 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 67

De most nem szafarit kérdeztél.

Ez a hegymászás. A szafarik nagyon drágák, mert nem akarják, hogy sok turista menjen oda, illetve aki megy, az fizesse meg jól az árát. Mi 5 napos szafarin voltunk (nagyon megérte amúgy) és fejenként 1.050 Euróba került, de ez is csak azért, mert becsatlakoztunk egy másik csoporthoz, különben 1.500 lett volna. Tanzánia állítólag a legdrágább ország Afrikában!!! Ettől csak a sátras szafari verzió olcsóbb, de az sem nagyon sokkal.

Én anno kikerestem a neten vagy tíz helybéli szervező irodát, egyik sem írt ki (a verseny miatt) árakat a honlapjára, e-mailben kellett lekérdezni. MInd drágábbak voltak (helybéliek), mint a német irodák!

Előzmény: Diveman00 (66)
Diveman00 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 66

Húú! Hát ez eléggé drága!

Kenyában ketten, három napos, két éjszakás zsafarira mentünk luxusban, teljes ellátással, dzsippel.

750 USD-ért.

Valami olcsóbb megoldás kell!

Előzmény: Léna007 (65)
Léna007 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 65

Szia Diveman!

Még az utazásszervezés során leírtam nagyon részletesen, hogyan szerveztük mi a le a Mount Meru mászást. A Kilimanjaróra ugyanúgy megy. Rengeteg alternatíva van. Ha keresel a neten, találsz kismillió szervező irodát, akár helybéli tanzániait is, akár Európában is. Mi német utazási irodáknál nézegettük (pl. Moja Travel). Az árak az 6-7 napos Kilimanjaro mászásra fejenként 1000 Euro körül mozognak (és számolnod kell még több száz Dollár kötelező borravalóval is!!!). Ott helyben sem olcsóbbak - gondolom - mert a Mount Meru túra is német irodánál 800 USD volt és ott helyben is. Mi előbb szállást foglaltunk, majd megkérdeztük a szállás tulajdonosát, hogy tud-e hegymászást szervezni. Úgy gondoltuk, aki ott él, annak nagyobb a tapasztalata, mint egy német irodának. Mondta, hogy tud, kértünk árajánlatot, ugyanannyit mondott, mint a németek, de nála foglaltuk le - előre ki kellett fizetni az egész összeget átutalással.

Ha van időd ott és türelmed, persze keresgélhetsz helyben is, mondjuk Arushában helyi uatazásszervezőt, vanbelőlük százával. A guide és a teherhordók kötelezők, ezek nemzeti parkok, védett területek, nem mászkálhatsz bennük szabadon kedvedre, viszont a vadállatok mászkálnak kedvükre :-) és emiatt kötelező a fegyveres ranger is.

Akikkel a szafarinkon megismerkedtünk, ők megmászták a Merut majd utána a Kilit. Nagyon pozitívan beszéltek róla. Ők az említett német irodánál fizettek be rá. A túrában benne van, hogy kapsz ott sátrat, főznek rád, forralják neked az esővizet ivóviznek, cipelik a hegyre fel a cuccod. Rengeteg sok mindent kell vinni egy ilyen túrához, mert lent trópusi hőségben indulsz el, a Kili tetején meg - 20 fok van, ebben kell aludnod is és menetelned, tehát sok és különböző meleg cuccra is szükséged van. Mi a német utazási irodától kértünk a Meru mászáshoz leírást és kaptunk listát hozzá, nagyon profin fel volt sorolva minden, hogy mire van szükséged, mit viszel magad, és mit adnak ott neked, valamit napokra lebontva az útvonal és a szintkülönbségek.

A menedékházak benne vannak a túrában, ezeket a szervező intézi neked, de a Kilin asszem csak az első éjjelen van, az utána következő magasságokban már sátrazni kell.

Dar es Salaamból busszal és repülővel (Precision Air vagy Fly540) lehet közlekedni Arushába illetve a Kilimajaro Airportra. Még az utazásunk előtti szervezős részben írok ezekről is, ha visszakeresel a blogomban.

Amiben tudok, szívesen segítek.

üdv

Előzmény: Diveman00 (64)
Diveman00 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 64

Sziasztok!

A Kilimandzsaro-hoz szervezhető útról kérdeznék.

Hogyan megy? Helyszínen szervezhető, hogyan alakulnak az árak?

Kötelező quide-ot fogadni vagy csak úgy randomban? Kell-e előre foglalni szállást a menedékházakban?

Felszerelést vinni, venni ott? HOgyan lehet közlekedni Dar es Salaam és a Hegy között olcsón és autentikusan? Busszal?

Lena!

Olvastam a blogodat! Nagyon pöpec, de - talán figyelmetlenségből - erről a témáról nem találtam!

Jobbulást!

Hihihi!

Laci

Ps.: Akár privátban is, ha másokat ez nem érdekel!

laszlomedgyaszai@yahoo.com

Üdv!

Léna007 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 63

Elindult a beszámolóm, itt.

Léna007 Creative Commons License 2012.01.28 0 0 62

Megjöttünk, leírhatatlan élményekkel gazdagodva, nem is fogok bele, mert nem bírnám így röviden összefoglalni, hanem majd linkelem a képes beszámolóm. Minden ferfekt volt. A Mount Meru túra hihetetlenül szép volt, de én az egész csúcsmászás alatt minden kanyarban fostam és hánytam, így 150 méterrela csúcs alatt fel kellett adnom, mert majdnem összeestem, a párom felment,én meg le az egyik guide-dal. Hihetetlenül szép volt.

A szafari is leírhatatlan élmény volt, pontosan benne voltunk a kellős közepében a gnúvándorlásnak, amerre csak a szem ellátott millió gnú és zebra vett körül, és láttunk minden létező vadállatot. Szuper guide-unk volt, szuper szállásaink, mindenütt sokkal magasabb volt a higineia nívója, mint ahogy számítottam, az emberek iszonyú kedvesek voltak. Végig forró, eső nélküli időnk volt.

Zanzibár is csodás volt.

Sajnos két napja egy komolyabb bélfertőzésben szenvedek, így ma sikerült az egész napot a repülőgép és repterek wc-iben eltöltenem és nagyon ki vagyok purcanva, ma csk ennyi telik tőlem.

W.L. Creative Commons License 2012.01.16 0 0 61

Lariam - udv a jozan esszel elok klubjaban! ;-)

Az addiszi repter meglepoen modern es kulturalt, sokkal jobb pl a kairoinal, engem ez teljesen mellbe vagott. Szerintem nincs ok kulonosebb aggalyokra ott.

Előzmény: Léna007 (60)
Léna007 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 60

Már csak 3,5 nap van az utazásig. Képzelhetitek, milyen lázban vagyok már. Már szedjük a Lariamot (csak az olcsóság győzött) és semmiféle mellékhatást nem észleltünk. Az egyetlen félelmem már csak az Etiópiában való átszállás, az is a 4 órás várakozás amitt, hogy ezalatt kirámolják a bőröndünket.

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásait és segítségét, utazás során nem hiszem, hogy fogok jelentkezni, de utána jön majd a jó hosszú beszámolom.

üdv

Léna007 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 59

Szia Rebkaa,

alapvető fogalmaim nekem is vannak a gyógyszerekkel kapcsolatban, mert nővér vagyok. Itt arról van szó, hogy a Malarone-nak állítólag elhanyagolható mértékű mellékhatásai vannak a Lariammal szemben, és mielőtt valamit tönkreteszek a szervezetemben, inkább megszerzem valahogy használtam féláron a Malarone-kat. Amúgy már eleve egetverő különbség van a magyar és német ára között, Németországban 62 Euro egy doboz Malaron!

Én rengeteg pórelemet és akukkat viszek majd, mert a hegyen nem lesz töltési lehetőségünk, de a szafarin állítólag lesz a sátrakban. Hát nagyon remélem, mert elég gáz lenne, ha pont az állatokat nem tudnám lefotózni, amire a legjobban rá vagyok izgulva.

Előzmény: rebkaa (57)
rebkaa Creative Commons License 2011.11.04 0 0 58

Eü intézmény

Bocs, most épp pont ne használd a kepmeretezo.hu-t, sikerült összeszednie valami agyament hekkert.

inkább akkor kepmeretezo.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!