Keresés

Részletes keresés

Ghanima Creative Commons License 2011.08.18 0 0 259

Semmi "könnyes szem": tény.

 

Nem ok: a korábban leírtak alapján kialakult, talán téves következtetés.

 

Ez a polidili.

Előzmény: cudarka333 (258)
cudarka333 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 258

Tudod, az helyzet, hogy volt egy félreértés közöttünk egy elírás (és hogy boldog legyél: Igen, én írtam el egy szót, te nem írtál el semmilyen szót.) miatt. Mikor ez kiderült, én beláttam, hogy tévedtem, de te okokat keresel, hogy mi miatt jogos, hogy bunkó voltál velem.  

Az is szép, hogy könnyes szemmel anyukád halálát jelented be, miközben te kezted el emlegetni az enyémet. Ha, ezt te nem érted: sajnálom. Nem nekem kellett volna téged megtanítani viselkedni.

 

Előzmény: Ghanima (257)
Ghanima Creative Commons License 2011.08.18 0 0 257

Nem csípőből gusztustalanoztam.

 

Attól, hogy egy nick elvileg nőből is lehet, még ugyanannyi az esélye annak, hogy nem kedveli a nőket, vagy a nők valamely leképezett csoportját.

 

Nem önhittségből, hanem - természetesen - egyedül az itt olvasható megnyilvánulásokból tudhatok valamennyire következtetni egy nick világképére, és azt vehetem kritika alanyának.

 

((Ezért mantrázza a jó Wagner /söröt neki!/, hogy itt nem személyek, hanem csakis nickek, virtuális entitások nyilvánulnak meg.))

Előzmény: cudarka333 (256)
cudarka333 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 256

Ha valakit legusztustalanozol, vállald, hogy utána nem lesz kedves veled. Ha elolvastad volna azt is, amire reagáltam, akkor képben lettél volna. Csípőböl legusztustalanozni valakit, elhamarkodott dolog.

 

Szépen kielemezted a hozzászólásaimat, de valami sántít, mert mintha férfinek gondolnál. Ezek után már önhittségnek tűnik, hogy úgy gondolod ismered a témával kapcsolatos világképemet.

Előzmény: Ghanima (251)
Rana esculenta. Creative Commons License 2011.08.18 0 0 255

Maradjunk ennyiben-)

 

 

 

(emlékeim szerin Bagarja nem a legszimpatikusabb szereplő volt, de már nagyon-nagyon régen olvastam, ezért az emékeim elég haloványak)

Előzmény: Ghanima (254)
Ghanima Creative Commons License 2011.08.18 0 0 254

Pedig a mediátorok nagyon fontosak tudnak lenni! :-)

Látod, ha itt nem írsz közbe, lehet, hogy tovább mérgeskedünk, aminek nem sok értelme van.

Előzmény: Rana esculenta. (253)
Rana esculenta. Creative Commons License 2011.08.18 0 0 253

Nem is szeretek a békéltető szerepében lenni:-)

Előzmény: Ghanima (252)
Ghanima Creative Commons License 2011.08.18 0 0 252

No "megszívás", kedves Bagarja*...      ;-)))

 

 

 

*"...a helybeli lágyszivü kántor (neve ismeretlen); Bagarja úr, a csizmakészítő, a "béke barátja"

/Petőfi/

:-))

Előzmény: Rana esculenta. (246)
Ghanima Creative Commons License 2011.08.18 0 0 251

Először is: anyám büszke volt rám, amíg élt.

 

Másrészt sajnálom, hogy félreértettem, amit írtál: többször is elolvastam. Azt láttam, hogy hibásan írtál le egy szót, amelyből én valóban a "kettesek" szót szűrtem ki, és ebből azt, hogy gúnyolódsz a nőkkel.

 

Korábbi hsz-aid ugyanis - számomra! - arról árulkodtak, hogy nem különösebben érted meg az _ő_ gondjaikat, amivel igen sokuk munkavállalása jár.

Emellett arról is, hogy - ismét csak: itteni megnyilvánulásaidra alapozva! - nem látod át, mit jelent a köz, a magyar társadalom számára az, ha a nők (közülük az a rengeteg, aki dolgozni, alkotni akar és tud/na) nem talál/hat/ják meg a saját maguk számára (is) fontos szerepet és helyet.

Előzmény: cudarka333 (242)
Rana esculenta. Creative Commons License 2011.08.18 0 0 250

Örülök, hogy legalább köztetek tisztázodott a félreértés.:-)

Előzmény: Ghanima (249)
Ghanima Creative Commons License 2011.08.18 0 0 249

Úgy van, ahogyan írod. Azt gondoltam, hogy a személyi számok kettesére gondol. Fogalmam sem volt, hogy valamiféle helyettesítőket neveznek ketteseknek.

Előzmény: Rana esculenta. (243)
aamen Creative Commons License 2011.08.17 0 0 248

"határozott szerződéssel keresnek embert, mert a kollegina szülni megy. Közkedvelt megoldás, nem kell kirúgásos világvégét vizionálni."

 

nehanyszaz fot berszamfejtek husz-harminc cegnel tizenot eve, eddig osszesen egy db hatarozott ideju munkaszerzodessel talalkoztam kismama potlasara. osszesen. az monnyuk egy multi volt, a kismama vezeto allasu, a potlo emberket meg ismertek valahonnan mar elozoleg is.

az esetek ca. feleben a kismama visszajon, szabadsagat kiadjuk, utana munkaba all, masik feleben a felmondas varja mert betoltottek a munkakoret; es a munkaltatonak az egvilagon semmi oka nincs arra hogy azt rugja ki aki az adott munkaban naprakesz, tajekozott, miazmas, es beultessen a helyere valakit aki harom eve nem dolgozott, fogalma nincs semmilyen napi ugyrol, a harom evben tortent szakmai-ceges valtozasokrol nem hallott, es amit harom eve tudott azt is elfelejtette, viszont a kovetkezo nehany evben sokat fog hianyozni.

az elobbi eset amikor siman ujra munkaba allhat a dolgozo az altalaban az egyszeru, kulonosebb ismereteket nem igenylo munkakorok.

 

 

 

 

 

Előzmény: cudarka333 (244)
cudarka333 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 247

Így, hogy leesett, hogy Ghamina mi miatt szólt be, tényleg túl hamar nyílt ki a bicska a zsebemben.

Előzmény: Rana esculenta. (246)
Rana esculenta. Creative Commons License 2011.08.17 0 0 246

Igen, azt gondolom, mindkettőtöknek hamar nyilt ki a bicska a zsebében:-))

 

De úgyis én járok rosszul, mert mindig a harmadik belepofázó szívja meg.:-))

 

(remélem most nem)

Előzmény: cudarka333 (245)
cudarka333 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 245

Lehet, hogy tényleg félreértette és túl durva voltam hozzá, mert már arra vagyok beállva, hogy fusztrált alakok "jól megmondják"(=személyeskednek) a magukét az interneten, annak akit nem teljesen értenek velük egyet.

Előzmény: Rana esculenta. (243)
cudarka333 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 244

pl.

De dolgoztam multinál, ott a sori dolgozók 80%-nak (kb. 2500 embernek) és az irodai dologzók 20%-nak határozott idejű szerződése volt. 

Amikor pár éve munkát kerestem többször is belefutottam olyanba, ahol mondták, hogy három éves határozott szerződéssel keresnek embert, mert a kollegina szülni megy. Közkedvelt megoldás, nem kell kirúgásos világvégét vizionálni.

Előzmény: smartdrive (239)
Rana esculenta. Creative Commons License 2011.08.17 0 0 243

Azt hiszem féreértetted. A ketteske itt nem a személyi számra utalt, hanem a helyettesítőre.:-)

Előzmény: Ghanima (241)
cudarka333 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 242

Szerintem először olvasd el az előzményket, aztán okoskodj.

Egyébként gratulálok a hozzászóládoshoz. A te anyád büszek lehet rád.

Előzmény: Ghanima (241)
Ghanima Creative Commons License 2011.08.17 0 0 241

Jól gondolom, ugye, hogy édesanyádat is ezzel a kedves megszólítással illeted?

 

Gusztustalan vagy.

Előzmény: cudarka333 (233)
smartdrive Creative Commons License 2011.08.17 0 0 240

10 kismamából 8 semmilyen, a munkáját érintő technológiai fejlődésről nem maradt le, amíg babázott

Előzmény: aamen (235)
smartdrive Creative Commons License 2011.08.17 0 0 239

bármely futballklub

Előzmény: cudarka333 (236)
aamen Creative Commons License 2011.08.17 0 0 238

"Nálunk is visszamehetnének az anuykák dolgozni, de először azt kélne megszervezni, hogy legyne hova rakni a gyereket."

 

pontosan...


Előzmény: zsuzsa (237)
zsuzsa Creative Commons License 2011.08.17 0 0 237

Finnországban is mennek vissza dolgozni, amikor kisérgettem a gyerekemet ottani bölcsöde-óvodába ( együtt voltak ) az egyik gondozónő egy 10 hónapos babát szoktatott be. Mondta, hogy az anyukának vissza kellett menneie dolgozni. De ott a beszoktatás nem azt jelentette mint nálunk, hogy beb@sszák a gyereket egy sarokba, bőg egész nap, taknya-nyála egybe folyik, aztán majd elhallgat ha megúnja. Ott az a dadus egész nap hurcolta magával a csipőjén, csak vele foglalkozott napokig. Aztán 3-4 nap múlva ( minden nap láttam őket amikor vittem a gyerekemet ) a kiskölök lekéredzkedett és onnantól kezdve négykézláb meg ahogy sikerült zúzott a többiek után, otthon érezte magát. Igy nézne ki a kulturált beszoktatás. Itt nálunk is volt bölcsödés az egyik gyerekem, de ő már 2,5 éves volt, meg tudtam beszélni vele a dolgot, hogy ebédig ott lesz, aztán alszik, aztán megyek érte, de láttam milyne szerencsétlen zokogó kicsik voltak ott...

 

Nálunk is visszamehetnének az anuykák dolgozni, de először azt kélne megszervezni, hogy legyne hova rakni a gyereket.

 


Előzmény: aamen (235)
cudarka333 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 236

Nekem más tapasztalataim vannak a témáról. Rengeteg a határozott idejű munkaszerződést. Főleg multiknál.

 

"megis ki a franc ir ala egy uj dolgozoval harom eves hatarozott idejut.."

Most hirtelenjében négy név is eszembejutott.

Előzmény: aamen (234)
aamen Creative Commons License 2011.08.17 0 0 235

"mashol ilyet nem nagyon ismernek"

 

pontositok, van ahol ismernek, k. hozzatartozom brusszelben el, ott szuletett a kislanya, negy honapig lehetett otthon a kismama aztan irany vissza a munkaba, ok ott nem olyan dusgazdagok mint mi magyarok hogy evekig babazgassanak, mindegy, szoval ott a lany helyere tenyleg felvettek negy honapra valakit...

 

ez a haromeves babazgatas az egyik legkarosabb rankmaradt kadarista csokeveny amit anno a komenistak a munkanelkuliseg rejtegetesere talaltak ki, aztan igy maradtunk. oszt jonnenek vissza a kismamak, de elszoktak a munkabajarastol, elfelejtettek a szakmajukat, semmilyen naprakesz ismerettel nem rendelkeznek, egyetlen dolog jar az eszukben hogy mivel az elozoek miatt a legtermeszetesebb modon ugyis ki lesznek rugva pontosan megkaphassak az osszes juttatasukat plusz meg egy kicsit mert ha nem akkor mar rohannak is ugyvedhez apehba munkaugyifelugyeloseghez akarhova...

Előzmény: aamen (234)
aamen Creative Commons License 2011.08.17 0 0 234

"Ezért szokták kettesékét határozott idejű szerződéssel felvenni"

 

nem szoktak, megis ki a franc ir ala egy uj dolgozoval harom eves hatarozott idejut...

max a kozszferaban, mashol ilyet nem nagyon ismernek. mert ha a dolgozo a probaido utan elveszti a motivaciojat a munka teren, lehet kifizetni neki az egesz hatralevo beret hogy megszabaduljunk tole...

Előzmény: cudarka333 (233)
cudarka333 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 233

Ezért szokták kettesékét határozott idejű szerződéssel felvenni. Akkor nem kell senkit sem kirúgni.

Előzmény: aamen (196)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.17 0 0 232

Épp ideje volt... sógornőm második gyermekével van otthon, tanári állásból ment el szülni

A nyári (téli, tavaszi, őszi) szünetek  miatt nagyjából egy év szabival kezdi meg a munkát, amit már megint nekünk , versenyszférában tevékenykedőknek kell összedobni millióféle adó formájában. Néhanapján ennek a szerencsétlen kiszes legényekből verbuválódott kormánynak is van jó húzása.

Előzmény: Törölt nick (227)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2011.08.17 0 0 231

én olcsó árukat és szolgáltatásokat akarok, mert jól akarok élni

 

Ez nehezen fog menni. Mivel az árut és a szolgáltatást TE hozod létre. De próbálkozz vele. ;-)

Előzmény: Törölt nick (229)
Ghanima Creative Commons License 2011.08.17 0 0 230

Ezzel én is egyetértek.

Előzmény: Rana esculenta. (192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!