Keresés

Részletes keresés

uhuru1 Creative Commons License 2011.08.14 0 0 111

Aki hallott a Talmudról, az ezen nem csodálkozik.:))

Előzmény: nazuna (85)
Maccskacico Creative Commons License 2011.08.14 0 0 110

Szerintem az a fórum nem alkalmas egy ilyen téma megvitatására. 

Már csak azért sem, mert az emberek még elméleti sikon sem képesek elképzelni, hogy a pénzt nem termék, nem áru, hanem csak egy eszköz arra amire kitalálták, hogy ne zsákszám kelljen cipelni a buzát a piacra, ha vásárolni akarok. 

 

Sokkal nagyobb téma ez ahhoz, mintsem hogy rövid posztokban meg tudjuk értetni magunkat a többiekkel. 

Előzmény: evil linguist (109)
evil linguist Creative Commons License 2011.08.14 0 0 109

Már hogyne vesztenél. Van infláció, az eleve veszteség.

Előzmény: Maccskacico (104)
Maccskacico Creative Commons License 2011.08.14 0 0 108

Mégis minek tenném be a pénzem egy bankba, ha nem fizet kamatot? 

 

Semminek, hagyjuk. 

Előzmény: Gép-ész (103)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.14 0 0 107
Én a banki betéti kamatot nem tudom nyereségként értelmezni az állandó infláció mellett.
Előzmény: Maccskacico (104)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.14 0 0 106
Egyébként tőled is szívesen felveszek pár millió kamatmentes kölcsönt, ha már így túlteng benned az emberbaráti szeretet. Még korrekt biztosítékot is szívesen adok. Vagy te is csak hitelt szeretnél nulla kamatra, mint azok általában, akik ezt az idétlen álmot kergetik?
Előzmény: Gép-ész (103)
Maccskacico Creative Commons License 2011.08.14 0 0 104

Olyan példát nem tudok, amit itt a fórumon bizonyitani lehetne, ugyhogy maradjunk az elméletnél. 

 

Ha kölcsön adsz és nem kérsz rá kamatot, akkor valójában nem vesztesz, hanem csak nem nyersz a bulin. 

Igy is lehet nézni. Meg úgyis, ahogy te nézed. Az elmaradt haszon elvén. 

Előzmény: Gép-ész (100)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.14 0 0 103
Mégis minek tenném be a pénzem egy bankba, ha nem fizet kamatot? Mi tartaná fenn a bankot? Miből fedeznék a bedőlt hiteleket?
Előzmény: Maccskacico (95)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 102

Nekem válaszolt - igaz nem tényeket - kíváncsi vagyok Neked mit ír.

Előzmény: Gép-ész (100)
Maccskacico Creative Commons License 2011.08.14 0 0 101

:)

Ne megint remekeltél, gratulálok. 

Előzmény: Törölt nick (99)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.14 0 0 100
Lehetőleg valósat, ha nem túl nagy kérés.
Előzmény: Maccskacico (97)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 99

Igy aztán gondolom azzal sincs semmi bajod, hogy országok mennek csődbe az ilyen tisztességes ügyletek miatt.

Gép-ész megelőzött. Engem is érdekelne, melyik ország ment csődbe barátnak, rokonnak adott kölcsön miatt.

Előzmény: Maccskacico (97)
ax15 Creative Commons License 2011.08.14 0 0 98

Mennyi pénzt tudnál nekem kölcsön adni két évig?

Természetesen kamat nélkül!

Előzmény: Három szegény szabólegény (-)
Maccskacico Creative Commons License 2011.08.14 0 0 97

Milyen példát szeretnél? 

Előzmény: Gép-ész (94)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.14 0 0 96
Nyilván nem pár ezerről beszélek én se, de azért mondjuk egy féléves 4milliós kölcsönnél már lazán százezres összeg a kamatveszteség, elég aljas dolog lenne elvárni egy baráttól, hogy ezt benyelje.
Előzmény: Törölt nick (93)
Maccskacico Creative Commons License 2011.08.14 0 0 95

20e forintnál de - de ha esetleg a teljes félretett pénzemet adom kölcsön egy barátnak, mert bajban van, akkor az más eset

 

Igen, az más eset. Igazából ez csak afféle rávezetés lett volna a topic témájával kapcsolatban. 

 

Ha van egy baráti társaság, akik kisegitik egymást oda-vissza, mikor szükséges, miért ne lehetne ez nagyobb társaság? Mondjuk egy nemzet. Egy igazi összetarto nemzet, akinek a tagjai adott esetben hajlandók egy olyan bankban tartani a pénzüket, ahol nem kapnak rá kamatot. Viszont szükség esetén kapnak kölcsönt. Természetesen kellő körültekintéssel.

Azt hiszem valójában - elvileg - ezen alapulna az iszlám bankrendszer is.

Persze tudom, hogy nem igy működik, de az elmélet ez lenne.  

 

Előzmény: Törölt nick (93)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.14 0 0 94
? Mondj már egy példát erre a zagyvaságra.

Röhej, ha te elvárnád egy rokontól-baráttól, hogy vegye ki a pénzét a bankból és adja neked kölcsön vidáman lemondva a kamatról, amit egyébként kapna. Talán nem világos, de ez nem nyerészkedés, az illető akkor van nullán, ha ezt megfizeted neki. Ennyit talán elvárhat azért, hogy simán megbízik benned és mindenféle biztosíték nélkül odaadja a pénzt. Tisztességes kölcsönkérőben fel sem merül, hogy ne így intézze a dolgot. A saját anyámnak is kifizettem a húszezres kamatveszteségét tavasszal kérés nélkül, mikor kértem tőle egy kis pénzt, mert nem akartam idő előtt felbontani egy lekötést.
Előzmény: Maccskacico (90)
Maccskacico Creative Commons License 2011.08.14 0 0 92

amikor már valaki a saját anyagi javaihoz mérten számottevő összeget ad kölcsön, ott szerintem nem probléma, hogy "valamilyen" viszonzást kér az ember

 

Viszonzásnak esetleg nem jó, ha esetleg épp neked van szükséged kölcsönre számithatsz a többiekre?

Előzmény: Törölt nick (91)
Maccskacico Creative Commons License 2011.08.14 0 0 90

Nyilván. Igy aztán gondolom azzal sincs semmi bajod, hogy országok mennek csődbe az ilyen tisztességes ügyletek miatt. 

Előzmény: Gép-ész (88)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.14 0 0 89

Nekem meg ez:

 

Kohn bemegy a henteshez, nézelődik, majd mondja:

-Azt a szép darab halat kérem.

-De uram, az nem hal, hanem sonka!

-Nem a hal nevét kérdeztem!

 

:)

Előzmény: nazuna (85)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.14 0 0 88

Emlékszem még, amikor vagy 10 éve anyám kicsit kiakadt apámra, mikor az egyik régi jó kollégájának 1-2 milliót az aktuális átlag betéti kamatra adott kölcsön. Mert hogy ez barátok között nem szokás. Azóta sikerült megértenie, hogy normális emberek között az nem szokás, hogy a barátainkat annyira kihasználjuk, hogy még ők bukjanak a nekünk adott kölcsönön. Természetesen az illetőnek semmi baja nem volt ezzel a konstrukcióval. Ahogy annak az 1-2 embernek sem, akiknek én adtam így kölcsön.

Előzmény: Maccskacico (86)
Maccskacico Creative Commons License 2011.08.14 0 0 86

Én támogatom. Kezdjük azzal, hogy a topiknyitó ad nekem 10millió kölcsönt 10 évre kamatmentesen :) Amennyiben esetleg nem tetszene neki az ötlet, nem értem, miről is beszélünk.

 

:) Azt hiszem megfogalmaztad a lényeget. Ez az oka annak, hogy igazságos(abb) világ sosem lesz. 

Nem tudom ki hogy van vele egyébként, de én már adtam kölcsön nem egyszer kamat nélkül. Olyan is volt, hogy én kaptam. 

Talán nem akkora szörnyűség ez, mint amekkorának látszik. 

Előzmény: Gép-ész (75)
nazuna Creative Commons License 2011.08.14 0 0 85

Nekem az a benyomásom, hogy mindent lehet, csak ki ne kelljen ejteni azt a szót, hogy "kamat".  Arra a szakállas zsidó viccre emlékeztet, amiben a zsidó vőlegény nem táncolhat az ifjú feleségével mert bűnös gondolatokat eredményezhet - a nászéjszakán aztán szeretkezhetnek előlről, hátulról, az asztalon is csak állva nem .... mert az tánchoz vezethet. http://www.viccelde.hu/index.php?what=Zsido

 

Előzmény: Törölt nick (84)
hu manus2.0 Creative Commons License 2011.08.14 0 0 83

Nem olvastam el az összes hsz.-t, lehet valaki már felvetette ami kikívánkozik belőlem.

 

Az inflációval hogy kalkulálnak az iszlám bankok? Mert ha felvesz valaki 5 millát 10 évre és egyenletesen törleszt, akkor a 7. évtől a hitelfelvevő igen jól jár. 

 

Más. Van egy tippem, hogy a pénzes arabok nem az iszlám bankokban tartják az összes pénzüket. Bizonyítani persze nem tudom, de mintha szívesen látott vendégek lennének a világ pénzügyi központjaiban. 

frezenstein Creative Commons License 2011.08.14 0 0 82

Én komolyan mondom, sajnálom azokat akik nyakig el vannak adósodva, de:

 

1. Senki fejéhez nem szorítottak pisztolyt hogy írja alá a szerződést.

2. Ebből adódóan a devizahitelesek vállalták az árfolyamkockázatot.

3. Gondolhatnátok a betétesekre, akiknek a pénzét használjátok.

uhuru1 Creative Commons License 2011.08.13 0 0 81

Ez mesének szép, de bizony az arab felső osztályok is a modern világban élnek, belefolynak mindenféle üzletekbe, és csak akkor teáznak ráérősen, ha ebből hasznot remélnek. A gyerekeik pedig az elátkozott nyugaton tanulva legalább úgy tudnak angolul, mint arabul.

Előzmény: Törölt nick (78)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.13 0 0 80
Máshol is szórakoznak a bankok azzal, hogy minél kisebb számot, akár nullát lehessen mondani a hitelkamatra. Ilyen-olyan költségek, stb. Ez ellen találták ki a THM-et, ugye. Az araboknál nincs kamat, de a THM azért nem nulla :)
Előzmény: Gép-ész (79)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.13 0 0 79
Teljesen mindegy, hogy minek hívod, a kamat az attól még kamat. Ha többet kell visszafizetni, mint amennyit felvett, akkor ott számítható egy kamat minden további nélkül. És természetesen kizárt, hogy ez jelentősen alacsonyabb lenne, mint máshol, mert az arabok sem hülyék.

Amúgy akkor az araboknál ingatlanvásárlásra nincs hitel? Mert az egy magánszemély esetében elég nyakatekerten értelmezhető hasznot hozó befektetésként, amiből részesedést lehet adni. Bár biztos vagyok benne, hogy megtalálják a módját. Pl valami lízingféle. Nem az adós veszi a lakást, hanem a bank, az adós meg köt vele egy felbonthatatlan bérleti szerződést 30 évre, aminek a végén megkapja a lakást egy előre kifizetett összegért, az az önrész. CHF alapon is lehet akár, abban az esetben a bérleti díjat CHFben határozzák meg. Kamat persze nincs természetesen :)
Előzmény: Törölt nick (78)
RogerWilco Creative Commons License 2011.08.12 0 0 76

Igazad van, elnéztem egy nullát.

Előzmény: Unerwünschter Gast (74)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.12 0 0 75
Én támogatom. Kezdjük azzal, hogy a topiknyitó ad nekem 10millió kölcsönt 10 évre kamatmentesen :) Amennyiben esetleg nem tetszene neki az ötlet, nem értem, miről is beszélünk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!