Keresés

Részletes keresés

MidiTom Creative Commons License 2011.08.06 0 0 3

Nos, én nem analizálgattam a Yamaha STY fájlok szerkezetét, de ha tényleg azonos a fájlszerkezet az SMF-fel, akkor simán meg lehet nyitni őket bármelyik szekvencer programban, és meg lehet nézni, hogy mi okozza a hamisságot.

Előzmény: MrJones (2)
MrJones Creative Commons License 2011.08.06 0 0 2

Ha megnézel egy ilyen STY-fájlt egy hexaeditorral (akár a total commander nézegetőjével bináris módban), ugyanúgy az "MThd"-bélyeggel kezdődik. Ez a szabvány MIDI-k jele.

De ha simán megváltoztatod a kiterjesztését STY-ról MID-re, akár meg is hallgathatod.

 

A YAMAHA stílusfájlok a mezei midifájltól annyiban különböznek, hogy vannak bizonyos strukturális megkötések (pl. a stílusfájl mérete - hangszerfüggően - maximalizálva van 64Kb-ben), de ezeket pontosan én sem tudom fejből.

Előzmény: MidiTom (1)
MidiTom Creative Commons License 2011.08.04 0 0 1

Valami kavarodás van a történetben, mert a STY fájlokat csak a megfelelő Yamaha hangszerek tudják értelmezni, és nem lehet "lejátszani" őket, csak betöltve kíséreti stílusként hasznosítani.

Előzmény: MrJones (-)
procaliber Creative Commons License 2011.08.04 0 0 0

0 ötlet

MrJones Creative Commons License 2011.08.04 0 0 topiknyitó

Szóval stílusok.

 

Például miért szólnak olyan hamisan a szabvány midi-fájlok (pl.: a YAMAHA PSR sorozat ".STY"-kiterjesztésű fájljai) egy midi lejátszón keresztül?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!