Keresés

Részletes keresés

gg630504 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 101

"1987-ben az emberi vastagbélben normálisan is jelenlevő escherichia coli baktériumba beültetett emberi inzulin gén segítségével előállított "humán" inzulin került a gyógyszerpiacra. 1991-től közönséges sütőélesztőbe bejuttatott szintetikus DNS segítségével is gyártanak inzulint. Napjainkra a géntechnológiával előállított készítmények teljesen kiszorították az állati inzulinokat. Magyarországon 1996-ban fejeződött be a cukorbetegek átállítása humán inzulinokra."


Felháborító, hogy a magyar nemzet megbecsült tagjait, a gyanútlan magyar cukorbetegeket génpiszkált inzulinnal mérgezik! Azonnal fel kell számolni cukorbetegek GMO-mérgezését! Haladéktalanul vissza kell állítani Magyarország GMO-mentességét!

BZBE Creative Commons License 2011.09.22 0 0 100

Na itt egy jó cikk arról, hogy hogyan is kúrták el:

GMO: az alkotmány dönt a tudósok helyett

A génmódosított növények mezőgazdasági tiltása ütközik az EU-s joggal és az alaptörvénnyel. Kérdés, helyzetbe hozza a magyar gazdákat, vagy árt nekik. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Egy, a cikk lényegét nem érintő szakmai hiba van csak benne:

 

"... az elterjedt módosítás a növény egészét érinti, holott a például a kukoricamoly ellen elég, ha csak a szár, a bogár ellen pedig, ha csak a gyökér génállománya módosul. "

 

Az élőlények minden sejtje megkapja a teljes genetikai állományt, értelemszerűen azt is ami génmódosítással belekerül.

Amit itt összekever a nyilatkozó professzor, hogy mi a van a genetikai állományban, illetve abból mi és hol működik!!!

Az olyan GM növények tényleg előnyösebbek, amikben a bevitt új gén csak ott működik (szárban, vagy gyökérben), ahol szükség van rá.

A fejlesztések egyébként ebbe az irányba mennek.

 

BZBE Creative Commons License 2011.09.19 0 0 99

Nem szuperbogár, és nem "A" GMO kukoricát.

 

A VM sajtóirodája GMO ügyben azt közli az MTI-vel, ami a parlamenti államtitkárt töltöttkáposztás rémálmai miatt gyötri.

 

A valósághoz érdemes megnézni az eredeti tudományos cikket:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3146474/pdf/pone.0022629.pdf

 

- A rovarokat 2009-ben találták meg, mostanra írták le a vizsgálati eredményeiket. Ez az első, ilyen típusú rezisztencia megjenése.

- Ezek a kukoricabogarak a Cry3Bb1 Bt-fehérjével szemben toleránsak, kb. 3-szor annyi a túlélő közöttük a YieldGard VT Triple és a Genuity VT Triple PRO típusú kukoricákban, mint a normális, érzékeny rovarokból. De ez még mindig csak kb. fele annak a túlélési aránynak, ami a szokásos, nem GMO kukoricán tapasztalható. Azaz ezek a kuoricabogarak nem teljesen rezisztensek (érzéketlenek) a Cry3Bb1-re, de sokkal jobban tolerálják azt, mint a szokványos kukoricabogarak.

- Ott jelentek meg, ahol legalább 3 éven át mindig ugyanolyan, Cry3Bb1-es kukoricát vetettek.

- Más típusú Bt-fehérjére (Cry34/35Ab1) ugyanolyan érzékenyek maradtak, mint a szokványos kukoricabogarak.

- Konklúziók: gondosabban be kell tartani a menekülőzónák kialakítását, váltogatni kell a kukoricafajtákat, illetve a védekezési módokat.

 

Egyébként ehhez hasonló eset fordult már elő Indiában, hernyórezisztens gyapottal. Ott sem vetettek elegendő menekülőzónát (hagyományos, nem Bt-s fajtával bevetett területet), és a vége az lett, hogy másik Bt fehérjeváltozatokat hordozó fajtákkal kellett leváltani azt, ami ellen a hernyók ellenállóak lettek.

Ez itt is azt jelenti, hogy nincs "végleges" megoldás, a rezisztenciakérdéssel folyamatosan törődni kell. A különböző Bt változatokat hordozó fajtákat variálni sokkal környezetkímélőbb és olcsóbb megoldás, mint visszatérni a brutális rovarirtó, talajfertőtlenítő vegyszerezéshez, amit a bogárrezisztens GMO kukoricák bevezetése előtt használtak.

 

Ami az MTI-s hírt illeti:

- Már eleve a cím félrevezetés. Nem igaz, hogy meg se kottyan a bogárnak, és nem általánosságban "GMO"-ról van szó, ami egy baromság, hanem csak a Cry3Bb1-ről.

- Semmiféle "szuperbogár" kialakulásáról szó sincs.

Előzmény: barantic (98)
barantic Creative Commons License 2011.09.10 0 0 98

http://hvg.hu/vilag.usa/20110910_gmo_bogar

 

Megjelent Amerikában a GMO-s kukoricabogár

2011. szeptember 10., szombat, 11:06 • Utolsó frissítés: 5 órája
Szerző: MTI

Az Amerikai Egyesült Államok GMO-s kukoricatábláiban megjelent egy „szuperbogár”, amely károsodás nélkül képes megenni a génmódosított (GMO) kukoricát - közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium sajtóirodája szombaton az MTI-vel, egy helyi tudományos publikációra hivatkozva.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.17 0 0 97

Oké, hogy én nyitottam a topikot, de nem tudom, hogy tulajdonképpen mi a baj a GMO-val. Ill. egyes tudós körök azt mondják, hogy ártalmas lehet az emberre ill. az élő környzetre, mások meg éppen az ellenkezőjét. Mennyiben hasonlít ez a rezisztens növénynemesítésre, amely kísérletek Mo.-on is folytak, amíg volt rá pénz? Vajon nem csak a pénz mozgatja ezt a vitát?

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.17 0 0 96

Sehová nem vezetnek, ha nincs gmo, a sok milliárd kis nigga és latino éhenhal és lehet live aid-ezni ezerrel

 

Ez az egész egy fölösleges izmozás, nem bozgorföldön dől el a dolog, hanem dél-amerikában vagy más olcsón termelő körzetekben

 

Gyuri bá egyébként nemcsak nyugdíjba megy, egykori befolyásos eurobalos támogatói se tudnak már jó tippeket adni mejjik állomot kell megfektetni spekizéssel

 

 

Előzmény: eFigyelő (94)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.17 0 0 95

Talán ez csak az utóbbi 21 évre igaz.Mintha elötte profiban vezették volna a mezőgazdasági és élelmezésügyi minisztériumot.Vagy nincs igazam?

Előzmény: Törölt nick (13)
eFigyelő Creative Commons License 2011.08.17 0 0 94

Hova vezetnek a szálak???

 

Soros György cége egyébként korábbi legnagyobb befektetésében, a Monsantóban is jelentősen csökkentette kitettségét, 2,6 millió részvény eladása után már "csak" 5,8 millió dollárt ért részesedése ebben a cégben. Emellett a Google piacáról teljesen kivonult a befektetési guru, korábban birtokolt 116 208 részvényét és további 22 500 opcióját is eladta a második negyedévben.

GaryBaldy Creative Commons License 2011.08.14 0 0 93
gercsikém Creative Commons License 2011.08.04 0 0 92

Senki ne képzelje, hogy a génkezelt holmi hosszútávon nem terjed el, ha már most is azt esszük...

SzuAt Creative Commons License 2011.08.04 0 0 91

Ja persze elégetni, de az csak pár perc.

Amúgy, nem tök mindegy,Mo.-on GM kukoricát lehet importálni, lehet az állatoknak adni, egy dolgot nem lehet termelni.

Amúgy meg van egy megsemmisitési mód:az emésztés.

Úgye a marhának van szarva, ezért a marha génjei a felelősek, én szoktam marhát (bélszínt, tatárbeefsteak) enni. Megyek megkérdezem az asszonyt, hogy vannak-e szarvaim.

vagy lehet hogy bekéne vezetni a kannibalizmust? Akkor csak emberi géneket vinnék be a gyomroba (a baci, gomba, virus stb.. től tekintsük el az grátisz)

Előzmény: szegény Sudár Anni (77)
linfury Creative Commons License 2011.08.04 0 0 90

Remek...

Előzmény: helikeptor (86)
linfury Creative Commons License 2011.08.04 0 0 89

A cirkuszt azért nem értem, mert ennek az egész betárcsázásnak virágzás előtt lett volna értelme. Mostanra az a néhány GMO-s tő rég szétszórta a virágport. Tök elég lett volna azt mondani, hogy az adott területről és megadott méretű környezetéből származó kukoricát csak ipari célra lehet használni ... oszt jónapot!

helikeptor Creative Commons License 2011.08.03 0 0 86

 A hozzáértésről....:

 

Bezárt a kaposvári labor, mérgezés esetén késhet a riasztás?

Harsányi Miklós Kaposvár | Hétfőtől nem működik a kaposvári akkreditált laboratórium. Harmincnyolc év után lakat kerül az intézményre, a somogyi zöldség- és gyümölcsmintákat ezután Hódmezővásárhelyen vizsgálják. A gazdák értetlenkednek, egyes szakértők a miniszternél tiltakoznak.

 

 

http://www.sonline.hu/somogy/kozelet/bezart-a-kaposvari-labor-mergezes-eseten-keshet-a-riasztas-392411

Rock me Amadeus Creative Commons License 2011.08.03 0 0 85

Etanolt nem lehet a gmo-s kukiból csinálni? Az meg jó az ótóba.

Munkas11 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 84

Én úgy tudom, hogy nem a mezőgazdaság hazánk legnagyobb értéke. Sőt elég hátul van a különböző ágazatok sorában.

Az sem teljesen világos, hogy miért is pusztítja ki a GMO a „nemes magyar” fajtákat?

Persze azért „akasszunk fel minden szélsőségest” :)

Előzmény: Törölt nick (82)
linfury Creative Commons License 2011.08.03 0 0 83

Ez igaz, de az elvette volna az energiát a tákolmányozástól ...

Mellesleg az egyik érintett gazda távoli rokonom, pontosabban a férjemé, a maradék vetőmagot kivitette egy független és akkreditált francia laborba, és negatív eredményt kapott, nem találtak GMO "szennyezést"

Előzmény: Gordondondolo (11)
szegény Sudár Anni Creative Commons License 2011.08.03 0 0 81

Ez egy tudományosan igazolt tény, ez ellen nem léphetnek a zöldek, egyébként is meddig akarnak élni.

Előzmény: Törölt nick (80)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.03 0 0 79

Utálom amikor fórumozók mondják meg a tutit a GMO-ügyről. Én ezzel be is fejeztem.

Előzmény: RontóPál (73)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.03 0 0 78

A gugliba berakod azt úgy (azért tettem oda neked), száz oldalakon keresztül válogathatsz akár az orosz forrásokban is.

Előzmény: Törölt nick (74)
szegény Sudár Anni Creative Commons License 2011.08.03 0 0 77

A takarmányra én is gondoltam, de a mélyzöldek megfúrnák, hogy nem megy-e így át a módosított gén a táplálékláncban az emberbe...

A hőkezelés meg szerintema génmódosítás eredményeit nem érinti.

 

Nem megy át az emberbe, egy speciális, több napig tartó hőkezelési eljárásról van szó.

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.03 0 0 75

Folytasd csak! Nagyon intelligens!

Előzmény: Törölt nick (70)
RontóPál Creative Commons License 2011.08.03 0 0 73

Figyi, tőlem süketelhetünk, de azt gondolom, nem lehet vitatni, h vmi iso bizbasz kötelező, és ezek rendszerint kontrollálható folyamatokat,  eljárásokat tartalmaznak.Józsi bácsi meg nem alkalmaz iso bizbaszt... max egy eredeti bontatlan zsákkal próbálkozhat.

 

mondjuk, leszarom, amit az mgszh csinált a maga akkreditálás-mentes - vajh a bénakacsa minisztérium miért nem újította meg a bőrpapírt? - laborjával, az fasság, károkozás, már csak kármentés jöhet szóba. akik kitárcsáztak, azok könnyen lehet, h szívni fognak a terület alapú támogatással is, mert ez nem vis-major, tehát legfeljebb az áLam kártalaníthat, de az meg általában tilos...

Előzmény: Törölt nick (66)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.03 0 0 72

Ja, ezt tartottad, gyors és szellemes kezelésnek? Így valahogy mégrosszabb.

Előzmény: Törölt nick (61)
szegény Sudár Anni Creative Commons License 2011.08.03 0 0 71

Nem kell megsemmisíteni, hőkezelés után takarmánynak megfelelő.

Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.03 0 0 67

Én meg ajánlom, ne csak egy kiadványból tájékozód, mégha nagyn tiszteled is a szerzőjét! Mondjuk egyszerűbb, ha tudsz oroszul, de talán anélkül is menni fog.

 

Всесоюзная Коммунистическая партия большевиков (ВКП (б)

 

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.03 0 0 66

Feltehetően nincs zárttá tehető folyamat. A gazda vet, ő tudja, hogy mit, neki kell mintát küldeni valószinűleg a vetőgépből. Azt biztos nem lehet csinálni, hogy minden 50 kg-os zsák mellé tesz a gyártó egy előrecsomagolt 1 kg-os mintát. És emiatt is szép hosszú ügy elé nézünk.

Előzmény: RontóPál (64)
RontóPál Creative Commons License 2011.08.03 0 0 64

Lássuk be, azt a gazdának is bizonyítania kell, h nem kevergette a magokat. Sztem a gyár gyártáskor letétbe helyez mintákat. Faxom tuggya, csak vmi rémlik, nem szagterületem, de nem hinném, h nem lenne vmilyen zártnak tűnő folyamat.

Előzmény: Törölt nick (62)
mert mindig a hoki Creative Commons License 2011.08.03 0 0 63

Az SZDSZ nem 2%-on került a parlamentbe, amikor bekerült,

 

Ha a Fidesz 34%-on került be 2/3-dal akkor az eszdéesz is 2%-kal került be kormányzópártnak.

 

Ha az eszdéesz 5,1%-kal került be, akkor viszont a Fidesz is 68%-kal került be. Egyforma mértékegységeket használj, mert nevetséges leszel/vagy.

 

távolról sem volt olyan arrogáns,

 

békák, mocsár, lecsapolás...:-)))

Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.03 0 0 62

Az ügyet az agrárhivatalhoz a gazda által beküldött minta dönti el. A Monsanto innen vette a mintáját?

Előzmény: RontóPál (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!