Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2013.04.26 0 0 45

Ja hogy ez azon felul van? Akkor passzolom. Az a baj, hogy pontos reszletekre nem emlekszem, de erre konkretan igen, hogy attol fuggoen, hogy mikori a kozmu, volt valami elvi alapon fizetendo dij. Es azon felul me'g persze a tenyleges bekotes meg merohely kialakitas.

Előzmény: maszek78 (44)
maszek78 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 44

Egyébként a közmű hozzájárulási díjat nem azért fizettük ki ?

maszek78 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 43

háát ez nem jó hír : / a tervezőnk is sokallta ezt az összeget. beszéltem nem egy vízgáz szerelővel,akik szintén ledöbbentek ezen . kaptam ám a tigáztól egy szuper képletet,amivel ők ezt az összeget kiszámolták.még a Magyar Nemzeti Bank inflációs célkitűzése is szerepel benne. egyszerű és érthető képlet : )

Axióma Creative Commons License 2013.04.23 0 0 42

Ezzel fizeted ki azt is, hogy egyszer valaha odatelepitettek azt  a gazvezeteket, tobbek kozott hogy arra a telekre is mehessen majd gaz. Jo, en 2005-os adatokat tudok, de ahol nagyon regen letezett a vezetek, ott is kellett 40-50e Ft-ot ezen a cimen fizetni. Ahol friss volt, ott akar 300e-et is.

Mondjuk en a kovetkezo epitkezesemnel pont a gaz amit biztos ki fogok hagyni a hazbol... igy azota nem kovetem a koltsegeket.

Előzmény: maszek78 (40)
nixon70 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 41

Sajnos "normális". :-(

Szomszédomban utcaszélesítés címén beljebb kellett helyezni a csonkot,230e ft-ba fájt neki. 

Előzmény: maszek78 (40)
maszek78 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 40

sziasztok !

 

TIGÁZ csatlakozási díj számításban szeretnék segítséget kérni. Adott egy építési telek. Az utcán - a telek oldalán - megy a gáz vezeték. Max 6m-re lenne a csonk a vezetéktől. Mi kerülhet 210.000Ft-ba egy gázcsonk bevezetésében ? Ez "normális" összeg ?

Köszi a válaszokat !

Facsiga2013 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 39

Szevasztok!

 

Tudja valaki hogy a Tigáz miért nem adja meg a Nagycsaládos kedvezményt ?

Kukorica J Creative Commons License 2012.12.10 0 0 38

A TiGÁZ magánterületre is erőszakkal betör és úgy kapcsolják ki a gázórát.

Bővebben:

 

http://vilagnezet.blog.hu/2012/12/07/tigaz_mentalistakkal_koti_ki_a_gazt

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 37

Igaz lehet, mert amikor én nálam voltak, akkor még az emfesz (halódó) előfizetője voltam. Vagyis semmi közöm nem volt hozzájuk, csak mint elosztókhoz.

Előzmény: Axióma (36)
Axióma Creative Commons License 2012.01.26 0 0 36

Attol tartok (de majd kijavit aki jobban tudja), hogy a meres az elosztoi engedelyeshez tartozik, tehat ha tigaz teruleten laksz, akkor barki szamlaz neked, ezeket a szemetsegeket meg tudja veled csinalni a Tigaz, csak a Zrt helyett a DSO.

Kovetkezo hazamban nem lesz gaz, ez az egy megoldas van ellenuk.

Előzmény: dromio (35)
dromio Creative Commons License 2012.01.25 0 0 35

Nagyon köszönöm. Ez tuti a tigáz. Sürgősen más szolgáltató után nézek. Nagyon furcsán lépnek fel és járnak el a szerelőik.

Előzmény: Blue_Sky_007 (34)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 34

Előzmény: dromio (33)
dromio Creative Commons License 2012.01.25 0 0 33

Jaj, a lustaságom, még nem pattantam le a tigáztól. Be tudnád másolni a cikket, vagy elérhető a neten?

Előzmény: Blue_Sky_007 (32)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 32

A mai METRO újság levelek rovatában jelent megy egy érdekes olvasói levél az egyik gázszolgáltató eljárási rendjéről. Nem tudom melyik szolgálató, mert arról nem írtak, de az eset felettébb aggályos. Nagyon hajaz a topik címében említett cég gyakorlatára.

dromio Creative Commons License 2011.11.23 0 0 31

Mennyire kell kiszolgáltatva legyen az ember egy ilyen szar cégnek? Sürgősen elhagyom a Tigázt. Ma kikapcsolták az órát, ráadásul jogtalanul. 48 óra, amíg kötelesek vissza kapcsolni. Ha nem lenne egy kiskályhám mellette, hány fok lenne a lakásban 2 nap alatt? Követelhetek ezért később kártérítést, vagy örüljek, hogy tisztázhattam? És ha már ennyire szemetek, honnan fogom tudni, hogy nem éppen a mai szerelő buherálta meg az órát, amit majd egy év múlva akarnak leverni rajtam? Akkor már mivel bizonyítom? vagy most hogy tudnám ellenőrizni? Állhatok én mellette, amig állítólagosan blombát cserél. Tudom én, hogy kéne kinéznie hibátlanul? Egyáltalán, köteles vagyok én beengedni a lakásba két benga állatot, ha tigázos jelvénye van? Ez valami rémálom, hogy a törvény által védett szolgáltató közben tisztességtelen. A szerelő is azt mondja, sok a baj a tigázzal, mióta olasz a tulajdonos.

Axióma Creative Commons License 2011.08.01 0 0 30

Az a baj, hogy a fogaz kartya eves koltsege kb. 10e Ft, szoval ez csak evi 200e feletti gazszamlanal eri meg (kizarolag a gazszamla miatt), alatta nullszaldo vagy buko.

[Persze lehet azt a kartyat okosan hasznalni, mert minden mas beszedesre is ad 1%-ot, meg vasarlasra is, de egyreszt eleg kis hitelkeretet ajanlottak meg, masreszt meg nem mindent lehet ratenni pl. DMRV nem megy mert a BB-nal vezeti a szamlajat...]

Előzmény: Printyu (29)
Printyu Creative Commons License 2011.08.01 0 0 29

Pár hónapja, amikor az Emfesz bedőlt, mert egy ideje nem tudott az ukránoktól olcsó gázt bugázni, a Főgáz jogosultságot szerzett, hogy Budapesten kívül 10 megyében, gyakorlatilag a Tigáz területén is szolgáltasson. Ami azért buli, mert van egy Főgáz kártya nevű cuccuk, amivel a teljes gázszámlából 6%-ot jóváírnak. Érdemes utánamenni.

Előzmény: dromio (14)
mcad Creative Commons License 2011.08.01 0 0 28

Most volt az MR1-n a Tigázzal kapcsolatos problémákról. 

Inkompetens műsorvezető és szakértők. Nyuszi fogyasztóvédő. A legfontosabbról nem volt szó: Miért vádolnak meg ártatlanul embereket? Ki jelöli ki a szakértőket? Milyen anyagi érdeke fűződik a szerelőnek és szakértőnek a felderítéshez?

 

mcad Creative Commons License 2011.08.01 0 0 27

Tigáz közleményéből:

A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a tavalyi évben 50 000-es nagyságrendet meghaladó célzott ellenőrzésből több mint 4 000 szabálytalan vételezést derítettek fel kollégáink. Az idei évben még nagyobb hangsúlyt fektet a TIGÁZ-DSO Kft. az ellenőrzésekre, ezt mutatja az is, hogy 2011 első félévében már elérték nagyságrendileg az 5 000 szabálytalan vételező felderítését. 

 

Jellemző, hogy még a saját anyanyelvüket sem tudják jól. 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Nagys%C3%A1grend

 

"A nagyságrend a nagyságok, méretek vagy mértékek olyan osztálya, ahol mindegyik osztály értékei egy bizonyos, rögzített arányban állnak a megelőző osztály értékeivel."

 

Nincs 50 000-es nagyságrend, csak mérték, nagyság! Van viszont 10-es, 100-as, 1000-es, stb. nagyságrend.

Axióma Creative Commons License 2011.07.30 0 0 26

Egy megoldas van: fuggetlenedni a gaztol. [Amugy nem allami a szolgaltato, nagyon nem...]

Tigaz 6 eve mikor eloszor Pest megyeiek lettunk mar regen itteni szolgaltato volt, szerintem akkor meg a liberalizacio sem volt jogszabalyilag kesz. Viszont remelem, hogy a 6 eves oran me'g nincs mit hibasnak talalni. Az tuti, hogy ezek utan ha eladom a hazat alairatom a vevovel, hogy az orakat vagy elfogadja, hgoy manipulalatlanok, vagy sajat koltsegere megvizsgaltatja - nyilvan ha valamit talalni velnek akkor azzal me'g nekem kell perelnem, de nehogy 15 ev mulva szoljon nekem ...

 

dromio Creative Commons License 2011.07.29 0 0 25

Akkor az is idetartozik, hogy engem fenyegettek már kikapcsolással egy hónapos tartozás miatt. Most olvasom a jogszabályban, hogy 3 hónapot meghaladó tartozásnál lehetne kikapcsolni.

 

Még mindig nem tértem észhez. Állami közszolgáltató a csalásra épít? Ilyenkor hogy a fenébe van? A főnök eligazítást tart, hogy óracserénél rongálják meg, vagy mi? 

Biztos, hogy bíróságra viszem, ha megpiszkáltnak mondja a szakértő is. Még mindig hiszek benne, hogy ki kell derülnie az igazságnak.

mcad Creative Commons License 2011.07.29 0 0 24

Igaz. Itt Hajdúban az is gyanus, aki keveset és az is, aki sokat fogyaszt. Komolyan foglalkoztat, hogy szerencsésebb vidékre költözök. Mindkét sógoromnak volt már esete a szolgáltatókkal. Egyikük sem manipulálta az órát, de ez mit sem számít. Vigyázzatok! Elöször csak a szegény megyékben jöttek, de később...

Előzmény: Törölt nick (9)
mcad Creative Commons License 2011.07.29 0 0 23

Nem csodálkozom. A "szakértők" a Tigáz emberei. Úgy látszik, hogy az 1/3-nál húzódik meg a lelkiismeretük.

Előzmény: baradlayrichard (20)
mcad Creative Commons License 2011.07.29 0 0 22

A TIGÁZ miért nem ad nem manipulálható órákat. Rettenetes költség lenne acél helyett aluminium membrán?

Mindenki legyen óvatos, mert a Tigáz az ellopott gázt az ártatlan ügyfelektől akarja behajtani.

 

A jogi tanácsokat szívleljétek meg. Te is lehetsz áldozat!

 

http://www.pertarskereso.hu/category/jotanacsok/

 

Előzmény: bohókása (15)
dromio Creative Commons License 2011.07.28 0 0 21

Úgy mondták, hogy 600 lecserélt órából 200 volt megpiszkálva. Ez még nem a szakértői vélemény.

 

Én nem tudom elképzelni, gazdasági válság mellett sem, hogy az emberek 1/3-a csaló lenne.

Előzmény: baradlayrichard (20)
baradlayrichard Creative Commons License 2011.07.28 0 0 20

600 olyan órából, ami miatt megbüntette a fogyasztót a tigáz, 200 volt a szakértő szerint megrongált?

baradlayrichard Creative Commons License 2011.07.28 0 0 19

Velünk is a szolgáltatóváltástól kezdtek úgy beszélni, mint az elítéltekkel. Amit meg is akadályoztak egyszer, olyan számlával, amit nem lehetett határidőre befizetni (merthogy később küldték). Utána többször jöttek "ellenőrizni", igaz, még a szerelők is röhögtek a libán, aki ránk küldte őket.

baradlayrichard Creative Commons License 2011.07.28 0 0 18

Na persze :)

Előzmény: dromio (17)
dromio Creative Commons License 2011.07.28 0 0 17

A tv hírekben ma egy mondatot csíptem el, a következő híradóban nem ismételték meg. Hogy elkezdődött a gázórák cseréje, és 600 órából 200 buherált volt. Szerintem durva és irreális arány.

bohókása Creative Commons License 2011.07.28 0 0 15

Biztos hogy berágtak a szolgáltatók. A fogyasztók sem angyalok. Ők védik a vagyonukat. A módszerek  nem mindig a legjobbak. Vagy 22 éve agyoncsaptam a gázórámat. / vissza eső vagyok / . akkor beszóltam a gázműveknek. Másnap megjelent egy fazon a hóna alatt egy gázórával, kicserélte a töröttet be hajította az autóba és távozott. Semmi cécó. Akkor még plomba sem volt a csonkon, mikor vakolt a kőmüves, lecsavartam az órát, hogy mögötte is hozzá férjen , aztán meg vissza. 

Amúgy nem csak a gázmű védi magát. Két éve volt egy cső törésem, el folyt 150m3 víz. Ez a fogyasztás számított a tavalyi év fogyasztásának alapjául. Közben a két srácom is elköltözött. Nagyot csökkent a víz fogyassztás. Egy februári nap, 5 órakkor megjelent egy fazon a vízműtöl , hogy ellenőrizze a mérőt. Mondta hogy a szgép kidobott minket hogy nagyot csökkent a fogyasztás. Lemászott az aknába, ellenőrzött, fényképezett, kérte nyissunk meg vmit. Kimászott , elköszönt. Mondom neki- Jegyzőkönyv? nem kell mert minden ok. 

Egy hónap mulva utalták is vissza a töbletet.

Gáznál is volt hasonló kalandom. Na azt majd legközelebb:)) Így is hosszu voltam.

Bkása

Előzmény: Törölt nick (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!