Keresés

Részletes keresés

timcsibaby05 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 26

Köszi, ma fölhívtam mert a banknál is azt mondták h. hivjam fel mert még ilyet nem hallottak. A telefonos hölgy azt mondta hogy ő nem látja hogy mikor probálkoztam a vásárlással, így nem lettem okosabb nem tudják, hogy mi a baja. Azt mondták, hogy a boltban a kereskedőnek mondjam amikor használom, hogy hívja fel a bankját hogy miért nem fogadta el a terminál. De egy spárban nem mondhatom amikor mindig anyian állnak sorban a pénztárnál úgysem hívják fel. De mondták a spárban pl tegnap hogy már aznap használta egy srác ezt a matricát annál a pénztárnál, terminálnál és neki elfogadta. Gondoltam, hogy lehet vissza küldöm a matricát nekik hogy nemjó de előbb még megkérdem, hogy ingyen ki e cserélik. Mert ha nem akkor nem szedem le a telefonomról mert utána nem tudom visszaragasztani. Még 1 szer köszönöm. Úgyhogy nem lettem okosabb,

Előzmény: Hintalow (25)
Hintalow Creative Commons License 2012.02.16 0 0 25

Hívd fel a bankod ügyfélszolgálatát (valszeg kellenek majd telefonos kódok) ilyen ügyekben sokkal kompetensebbek mint a fiókosok. Ha eljutott a bankig a tranzakció, és ott került valamiért elutasításra, akkor azt látni fogják, ha meg nem látszik a próbálkozásból semmi, akkor egyértelűen az elfogadóhelynél volt hiba.

Egyébként ismerősnek is van ilyenje és sok problémája van belőle, hogy nem tudják a pénztárosok, milyen kártya ez, és rosszat állítanak be a terminálon.

Előzmény: timcsibaby05 (24)
timcsibaby05 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 24

Sziasztok! 

 

Nekem is van paypass matricám, de próbáltam már több terminálnál a spárban, és mindegyik azt írta ki, hogy kártya hiba. Voltam ma bent a bankban ahol átvettem és nem értenek hozzá, nem tudom így, hogy mi a hibás a kártya v. a terminál! :-( Most nem tudom így hogy mit tegyek,! Valaki tudna segíteni?

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.08 0 0 23

Ora, matrica? Ezeknek mi ertelme?

Miert nem jo a sima paypassos bankkartya?

29spotty Creative Commons License 2012.01.26 0 0 22

Ezt az új paypass minikártyát ismeritek?

Tothmesz Creative Commons License 2012.01.22 0 0 21

Mostanában egyre több helyen tapasztalom, hogy a terminálok nem érzékelik az órát! Hiába tartom oda, egyszerűen nem veszi észre. Pedig kiírja, hogy kéri a "kártyát", de nem történik semmi. Más helyeken viszont simán működik, ezért gondolom, nem az én chip-emmel van a baj. Legutóbb egy egyetemi kávézóban kérdeztem a pultos lányt, hogy szokott-e probléma lenni a paypass elfogadással, de azt mondta, hónapok óta megvan a terminál, de más még nem próbált így fizetni, úgyhogy nem tudja :)

Híd Creative Commons License 2011.12.24 0 0 20

A kereskedőnek is megéri, ha nincs sorbanállás a kasszánál, ha adott idő alatt több embert tud kiszolgálni, ld. Sziget, Pálinkafesztivál, Balaton Sound. Nagyobb összeget is lehet ilyen kártyával fizetni, csak akkor kérik a pinkódot.

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.10 0 0 19

A gyakran kis összegeket vásárlóknak megéri a paypass. A kereskedőnek nem feltétlenül, mert ha mondjuk 300 forintért vásárolsz, meglehet, hogy a haszon is rámegy a tranzakció költségére. A banknak is megéri, mert így inkább a számlán hagyod a pénzed, és addig is a bank használja.

 

 

Tothmesz Creative Commons License 2011.07.31 0 0 18

Sőt, nekem ha kártyát használok, mindig tudom, mennyi pénzt költöttem, és mennyi maradt, míg a kp.-t sose tudtam így követni. Mondjuk kaptam is SMS-t a kártyás tranzakciókról. (Takaréknál pénzbe kerül, úgyhogy nem kértem...)

Előzmény: Híd (17)
Híd Creative Commons License 2011.07.27 0 0 17

Az, hogy valaki be tudja-e osztani a pénzét, vagy sem, nem ezen múlik. A készpénz korában is voltak, akik ész nélkül költekeztek, és a bankkártya-használók is tudnak spórolni, ha akarnak. 

Előzmény: Törölt nick (7)
Híd Creative Commons License 2011.07.27 0 0 16

Nekem tetszik, praktikus. Pl. egy fesztiválon vagy szórakozóhelyen tök jó lehet, hogy óra, és nem bankkártya. Sokkan nehezebben veszíted el részegen a Szigeten, mint a bukszádat :)  

procaliber Creative Commons License 2011.07.27 0 0 15

Megnéztem és a saját oldalukon is az van a maradék pénzt visszaadják. Nem értem akkor Lobenwein miért mondta ennek az ellenkezőjét

Előzmény: Tomanovics Gergely (11)
Tothmesz Creative Commons License 2011.07.27 0 0 14

A logika valahogyott lehet, hogy valami olyanba építsék bele a "pénztárcát", ami mindig velünk van. A mobil is és a karóra is ilyen.

Az óra esetében elég nagy hiányosságnak tartom, hogy (legalábbis a nálunk elérhető Laks típus) nem vízálló, még csak nem is cseppálló, pedig strandon, tengerparton mennyire leegyszerűsíteni, hogy nem kell értéket magaddal vinni és a parton hagyni, hanem az óráddal kifizetheted a vattacukrot meg a lángost. Bár ettől még messze van a világ, egyenlőre a kártyás fizetésnek kellene elterjedtebbnek lennie.

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (13)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2011.07.27 0 0 13

Paypass fizetés van a kecskeméti multiplex moziban. Előttem fizetett valaki vele.

Odatartotta a kis terminálhoz, és a jegyek meg a menü fizetve.

Érdekes volt.

Asszem a mobilcégek is akarnak valami hasonló gyorsfizetést mobilról. Össze is fogtak.

procaliber Creative Commons License 2011.07.27 0 0 12

Fiala beszélt Lobenwein Norberttal a Volt-tal kapcsolatban és ő mondta nem adnak vissza pénzt. Volt kapcsán 1 esetben adtak vissza pénzt mikor a srác első nap kórházba került, de ez egyedi eset volt.

Elmondása szerint nem tudják megoldani a pénzt átvitelt egyik fesztiválról a másikra.

Előzmény: Tomanovics Gergely (11)
Tomanovics Gergely Creative Commons License 2011.07.27 0 0 11

Átvinni tényleg nem lehet más fesztiválra, amit én se értek, de KP-ban kivenni azt lehet.

Előzmény: procaliber (10)
procaliber Creative Commons License 2011.07.27 0 0 10

Persze jó megoldás Gerendainak. A rajta maradt pénz nem vehető fel. Szerinted hány ember tartja meg 1évig az órát, h majd jövőre úgyis megyek a Volt-ra, Sound-ra, Sziget-re és elköltöm a maradék pénzt. Plusz a saját rendezvényeik között sem viheted át a maradék pénzed.

Előzmény: Tomanovics Gergely (8)
Tomanovics Gergely Creative Commons License 2011.07.27 0 0 8

Én ezzel nem értek egyet. Amit meg akarok venni, azt megveszem, amit pedig nem, azt nem. Függetlenül attól, hogy kártya, készpénz, óra, aranyrúd, vagy bármi más a fizetőeszköz.

 

De van egy terület, ahol kifejezetten jól jön az ilyesmi megoldás: a fesztiválok. A VOLT-on (meg még pár helyen) idéntől csak speciális kártyával lehet fizetni, amit feltöltesz pénzzel. Minden egyes kör ital vásárlásakor látod, hogy mennyi van még rajta, ellentétben a készpénzzel.

Előzmény: Törölt nick (7)
Tothmesz Creative Commons License 2011.07.27 0 0 6

A napi max. 5 tranzakció pedig megvan az ERSTE MC bankkártyámnál is, és mikor kértem, hogy legyen már több, nem engedték, mert ez szerintük így biztonságos.

Előzmény: procaliber (4)
Tothmesz Creative Commons License 2011.07.27 0 0 5

Ez nemrég megváltozott: 5000 Ft feletti összeget is fizethetsz órával, csak akkor pin kódot kérnek. Itt igazából a dolog lényege veszik el szerintem, de a lehetőség legalább megvan.

Előzmény: procaliber (4)
procaliber Creative Commons License 2011.07.27 0 0 4

plusz az óra 12990pénz illetve naponta max 5*5000Ft-ot tudsz fizetni. Ergo ha 5000Ft felett vásárolsz veheted elő a kártyád mivel az 5*5000Ft nem vonható össze.

Előzmény: Törölt nick (3)
Tothmesz Creative Commons License 2011.07.27 0 0 2

Miért gondolod, hogy lehúzás?

Előzmény: Törölt nick (1)
pipppen Creative Commons License 2011.07.27 0 0 0

takarékp0nt

Tothmesz Creative Commons License 2011.07.27 0 0 topiknyitó

Nekem tegnap óta van, nagyon tetszik, mint óra, de fizetésre még nem próbáltam. Ki hogyan vélekedik róla?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!