Keresés

Részletes keresés

_Amber_ Creative Commons License 2013.04.16 0 0 37

Kiváló! Szuper! Klassz!!!! :)

Előzmény: firmitudo (24)
lush green foliage Creative Commons License 2012.07.18 0 0 36

ha csak a nassolas a cel, kis hely is megteszi.

 

v

lush green foliage Creative Commons License 2012.07.18 0 0 35

letoltottem a honlapjukrol a reklamanyagot. erdekes.

 

azon toprengek, hogy bar allitja, hogy a talaj (plusz az altala ertekesitett, bountea™ markaneven futo titkos recept) a titok nyitja, azert hajlok annak feltelelezesere, hogy a hidegebb eghajlatot kedvelo novenyek eseteben az eghajlati tenyezok kozul a napsuteses orak hosszusaga legalabb olyan nagy szerepet jatszik.

lush green foliage Creative Commons License 2012.07.17 0 0 34

a bacsi sok evnyi kitarto probalkozas utan osszehozott egy anyagot, amely a novenyekhez adva (locsolas imitt-amott) maximalisan megnoveli a novenyeket. raadasul, mint mondja, biocuccos is. video.

 

firmitudo Creative Commons License 2011.07.31 0 0 33

Rekord melegekben tessék felkelni éjjel 2-kor ahhoz a szegény uborkához és akkor öntözni :D

 

 No meg a tobbi noveny is ilyenben van, semmi betegseguk nincs. 

 

Ami az egyik növényben nem tesz kárt, az még a másikban okozhat gondot. Lehet, hogy azzal a növénnyel kéne egybeültetni, amelyiknek nem lett baja, az talán riasztja az uborka kártevőjét is. De ezeket a praktikákat tényleg csak hallomásból ismerem, még nem alkalmaztam.

 

 

Előzmény: ZsuR (32)
ZsuR Creative Commons License 2011.07.31 0 0 32

Sajnos en voltam a hibas... keson ontoztem, mar forro volt a nap - ami nem csoda, hiszen record melegek voltak.  :((

 

Igaz amit mondsz a foldrol...friss a fold, lehet hoztam vele valamit, de tapanyaghiany semmi esetre sem.  No meg a tobbi noveny is ilyenben van, semmi betegseguk nincs.

 

Akarmi is - ennek valoszinuleg annyi... no majd jovore!

Előzmény: firmitudo (31)
firmitudo Creative Commons License 2011.07.31 0 0 31

Bár nem vagyok szakértő, de nem hinném, hogy a Nap ette volna meg a leveleket. A természet jól kitalálta,magától a forróságtól nem fog megégni, hacsak nem öntözted meg forróságban, akkor lehetséges, hogy leégett. Inkább valami betegség támadhatta meg, most nézegettem, sok kártevője van. De lehet, hogy tápanyaghiány.

Talán butaságnak hangzik, de ilyen kis földmennyiségeknél célravezető lehet, ha forró vízzel átmossák az egészet, fertőtlenítik.

Előzmény: ZsuR (30)
ZsuR Creative Commons License 2011.07.31 0 0 30

Sajnos a nap es a forrosag megegette a leveleket... aztan jott valaki, es leragta ami egeszseges volt... :((  Azt hiszem kell valami halo a ladakra, vagy nincs ertelme az ultetesnek :((

Előzmény: firmitudo (29)
firmitudo Creative Commons License 2011.07.30 0 0 29

Én nem használok semmi vegyszert, inkább hagyom elpusztulni. Az uborkám nekem is hajlamos volt ilyesmire, a levelek alulról elkezdenek begőngyölődni és elszáradnak. Talán átmeneti megoldás lehet, ha ezeket a leveleket rögtön lecsipkeded. Vagy valamivel összeültetni...nem tudom. Amikor paprikával próbálkoztam az meg tetvesedett, de azt a pár tövet kézzel, ill. ecsettel letakarítottam.

Előzmény: ZsuR (27)
firmitudo Creative Commons License 2011.07.30 0 0 28

Termelésnek nemigazán nevezhető, inkább csak hobby. Ekkora területen nem lehet termelni, csak termelgetni:). Az a jó, hogy nem kell állandóan ültetgetni, a paradicsom terem három évig is. Ha a létrás képet megnézed, a bal oldali tőről van egy leágazó hajtás, szóval a jobb oldali paradicsomok is a bal oldali tőről vannak. Kicsit csúnyácska ahogy felkopaszodik, de sajnálom kiszedni amíg terem.

Előzmény: lush green foliage (26)
ZsuR Creative Commons License 2011.07.30 0 0 27

Azt hiszem valami vedekezes kell, mert maris eszik a degek a vetemenyesemet...

Előzmény: firmitudo (24)
lush green foliage Creative Commons License 2011.07.30 0 0 26

mennyit termelsz?

Előzmény: firmitudo (24)
lush green foliage Creative Commons License 2011.07.30 0 0 25

hű, de komoly! :-)

Előzmény: firmitudo (24)
firmitudo Creative Commons License 2011.07.30 0 0 24

...most adtam hozza paradicsomot, paprikat, uborkat, epret...



Íme az én "telkem":). Munkahelyen, kazánzázban, 25cm széles, 30 cm mély, 3 m hosszú a birtok:). A paradicsom és az kígyóuborka jött be, a paprika sosem sikerül. Újhagyma megint jó, fokhagyma nem.

A kopolitüveg kevés fényáteresztése és a meleg "húzza" a növényt, hamar megnő, emiatt gyengébbek a hajtások, a termés viszont normális méretű és súlyú. Emiatt sok helyen kell kötözni. Az íze egyenértékű a szabadföldivel. A földet soha nem cserélem, hanem horgászathoz "nevelek" gilisztákat és az átdolgozott humusszal pótolom a növények által kivett tápanyagot, valamint a háztartásban keletkezett növényi hulladékokat beásom.

 

  

 

  

 

 

Paradicsomszüret létráról :).

Előzmény: ZsuR (15)
ZsuR Creative Commons License 2011.07.28 0 0 23

Igen, hasznalom is oket rendesen az ulteto ladakban.  Kulonosen az illatosakat szeretem, mint a zsalyat, a bazsalikomot... de a tobbi is csodaszep!

 

Iden kezdtem el a konteneres zoldsegeskedest, a fuszereim eddig hordokban voltak, csodaszepek, finomak, orom volt rajuk nezni.

 

Osszel at kellett ultetnem a hordokbol az uj helyukre, hat kicsit megsinylette a zsalya, kakukkfu es oregano, de jovore szepek lesznek megint.  Szeretnek tobb metelohagymat, hasznalom is, meg a viragjat is orom nezni.

Előzmény: lush green foliage (22)
lush green foliage Creative Commons License 2011.07.28 0 0 22

vagy lehetnek dekoratív fűszernövények is...

 

ZsuR Creative Commons License 2011.07.28 0 0 21

:)) Igy is lehet mondani - de meg nem ettem kovirozsas tesztat :))!

Előzmény: lush green foliage (19)
lush green foliage Creative Commons License 2011.07.28 0 0 20

lush green foliage Creative Commons License 2011.07.28 0 0 19

dehogy káposzta! gigantikus és slank kövirózsa. :-)

Előzmény: ZsuR (18)
ZsuR Creative Commons License 2011.07.28 0 0 18

Igen... de... :)) Disznovenynek nagyon kaposzta, megenni meg tul szep :)).

 

Ami a jo bennuk, hogy akkor is diszitik a kertet, amikor mar mas nincs.  

Előzmény: lush green foliage (17)
lush green foliage Creative Commons License 2011.07.28 0 0 17

vannak roppant dekoratív káposztafélék.

Előzmény: ZsuR (15)
lush green foliage Creative Commons License 2011.07.28 0 0 16

ahol meg még ennyi hely sincsen, jól jöhet a konténeres kertészkedés.

ZsuR Creative Commons License 2011.07.28 0 0 15

A vetemenyes is lehet szep!  En most kezdtem a diszkertbe belopni egy kis zoldseget, gyumolcsot.  Fuszernovenyeim mar vannak par eve - most adtam hozza paradicsomot, paprikat, uborkat, epret - es osszel malnat.

Előzmény: lush green foliage (13)
lush green foliage Creative Commons License 2011.07.28 0 0 14

terv kis területre...

 

lush green foliage Creative Commons License 2011.07.28 0 0 13

az urban homesteadben az tetszett, hogy bár az egész kert haszonkert, mégis a bejárati része díszkertnek néz ki és ezáltal "megtévesztő" lehet. :)

Előzmény: ZsuR (9)
lush green foliage Creative Commons License 2011.07.28 0 0 12

király!

Előzmény: ZsuR (10)
lush green foliage Creative Commons License 2011.07.28 0 0 11

az otthoni műanyagpalackokba is lehet pakolni őket, a megmaradt palackokat (ha túl sok van belőlük), meg ki lehet pakolni a növények fölé búrának. egy darabig bírják.

Előzmény: ZsuR (9)
ZsuR Creative Commons License 2011.07.28 0 0 10

Nagyon jo otlet - es meg sok szepseg itt, lehet gyonyoruzni!

http://www.woollypocket.com/

Előzmény: lush green foliage (8)
ZsuR Creative Commons License 2011.07.28 0 0 9

Oh, lattam ezeket mar valahol!  nagyon tetszik!!!  Kell babralni vele, igaz, de kihasznalja a helyet, es szep is.  

Előzmény: lush green foliage (6)
lush green foliage Creative Commons License 2011.07.28 0 0 8

a régi papucs- vagy cipőtartót sem kell kidobni...

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!