Keresés

Részletes keresés

Sanon40D Creative Commons License 2015.11.15 0 0 970

szia Józsi, valóban rég voltam fent ... de majd jövök ... :)

 

jcsapo Creative Commons License 2015.11.15 0 0 969

Nem kell másképpen feltölteni, sőt most már nagyobb méreteket is enged, bár néha ez nem jó, mert átméretezi a képeket.

Velem is előfordult már, hogy egy adott böngészőből nem tudtam feltölteni, de egy másik böngészővel simán ment a feltöltés. Esetleg próbáld meg másik böngészővel.

Tényleg rég hallottam felőled, néha a fotobolondokra is benézhetnél.

Előzmény: Sanon40D (968)
Sanon40D Creative Commons License 2015.11.15 0 0 968

régen voltam itt ... nem tudom miért nem ment fel .. másképpen kell feltölteni?

P*istD Creative Commons License 2015.11.15 0 0 967

???

Előzmény: Sanon40D (966)
Sanon40D Creative Commons License 2015.11.15 0 0 966

50 képből ... zerennel

 

 

 

 

Szalkó Creative Commons License 2015.11.09 0 0 965

Igen, úgy hírlik a Zerene és a Helicon a két legjobb progi, de ezek fizetősek. :(

Általában a CZM is kifogástalanul dolgozik. Az általad tapasztalt szellemképes jelenséggel én is találkoztam. Biztosan nem véletlenül csinálja, jó lenne rájönni az igazi okára. Talán a túlzott bemozdulás lehet az egyik kiváltó ok.

Előzmény: P*istD (964)
P*istD Creative Commons License 2015.11.09 0 0 964

Kipróbáltam, csúnya sávozást csinált jobb szélen és felsőrészen.

A zerene stacker eddig a nyerő, az nagyon szépen összerakja, szinte semmi szellemkép nem látszódik de nagyon drágán mérik...

Előzmény: Szalkó (962)
P*istD Creative Commons License 2015.11.08 0 0 963

köszönöm :-)

Előzmény: Szalkó (962)
Szalkó Creative Commons License 2015.11.08 0 0 962

CombineZM

Előzmény: P*istD (961)
P*istD Creative Commons License 2015.11.08 0 0 961

czm minek a rövidítése?

Előzmény: Szalkó (959)
P*istD Creative Commons License 2015.11.08 0 0 960

A téma mozgást nem tudják ez egyértelmű, hisz más helyre kerülnek a képen.

Köszönöm, megnézem majd azt is.

Előzmény: Szalkó (959)
Szalkó Creative Commons License 2015.11.08 0 0 959

Úgy vettem észre, hogy bizonyos fokú bemozdulást a CZM is tudja korrigálni. Elsősorban az olyan tipusú elmozdulást, ahol a gép mozog kissé (nem élég stabil az állvány). Ha a téma mozog azt nem, de azt szerintem más komolyabb progi sem képes korrigálni.

Előzmény: P*istD (951)
P*istD Creative Commons License 2015.11.08 0 0 958

Értem, köszönöm :-)

Előzmény: syssy48 (957)
syssy48 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 957

Fogalmam sincs:) állványról csillagokat fél éjszakán 30 mp-ként fotózva egyet a képekből egy képet csinál. Így a csillagok mozgása egy vonalnak látszik.

Előzmény: P*istD (956)
P*istD Creative Commons License 2015.11.08 0 0 956

A bemozdulást is korrigálja automatikusan?

Előzmény: syssy48 (953)
syssy48 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 955

Gondoltam, de majd kipróbálom:DDDDD 

 

Előzmény: Jahno (954)
Jahno Creative Commons License 2015.11.08 0 0 954

Nem egészen ugyanaz.

Előzmény: syssy48 (953)
syssy48 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 953

Nem tudom, hogy erre jó e, én a csillagokhoz (50-120 képből álló felvételsorozat egy képben) a StarStax-ot használom. Ez ingyenes, ha jól tudom.

Előzmény: P*istD (951)
Jahno Creative Commons License 2015.11.08 0 0 952

Azt néztem én is, de nagyon ki kell majd próbálgatnom, hogy ennyit beruházzak rá.

Előzmény: P*istD (951)
P*istD Creative Commons License 2015.11.08 0 0 951

Nekem eddig a Zerene Stacker jött be a legjobban képek összeillesztésére.

Azért szeretem mert a bemozdulást is korrigálja.

Tudtok e ehhez hasonló tudású szoftot ajánlani, hogy ne hiába töltögessem le őket.

Jahno Creative Commons License 2015.11.08 0 0 950

Akkor irány a közgyűrű és valami fix obi.

Előzmény: Harkafotó (947)
Jahno Creative Commons License 2015.11.08 0 0 949

Szerintem itt is vissza lehet olvasni, Szalkó nekem is leírta 1-2 sorban, hogy melyik miféleképpen működik, max. fele elmélet kell hozzá és kiegészíti gyakorlattal.

Előzmény: Harkafotó (946)
Szalkó Creative Commons License 2015.11.08 0 0 948

Elsőre talán olvasd el ezt: http://fotozz.hu/cikket_megmutat?cikk_ID=145

Itt van ez a fórum oldal, meg lehet tárgyalni a dolgokat.

Előzmény: Harkafotó (946)
Harkafotó Creative Commons License 2015.11.08 0 0 947

Ezek egy képes fotóim KIT objektívvel,az ilyen jellegű fotóimat szeretném jobbá tenni.

Előzmény: Harkafotó (946)
Harkafotó Creative Commons License 2015.11.08 0 0 946

Üdv!

Tudtok olyan oldalt ajánlani ahol erről a fotótechnikáról Magyarul tudok informálódni ?Köszönöm!

Szalkó Creative Commons License 2015.10.08 0 0 945

Csíkos pajzsospoloska 3 képből.

Technika, mint az előzőnél.

 

Szalkó Creative Commons License 2015.09.16 0 0 943

Ez is két képből.

Technika, mint az előzőnél.

 

Szalkó Creative Commons License 2015.08.27 0 0 942

Két képből.

Nikon1 V1 + Sigma 2,8/105 makro obi.

 

*iszakos Creative Commons License 2015.08.07 0 0 941

Üdv!

 

a makrosín az nem is probléma, ha jól számolom ez 1-2 század milliméter

nem rettenetes... /nem kinai gagyi sinnel értem/

 

ettől sokkal nehezebb téma az az állvány ami nem mozog állítás közben ,

de azért ez nem terepi gyakorlat..

 

az eddigi legfinomabb lépés 2 század milliméter volt és több mint 500 képből ált

 

a gyakorlat nálam elegendő fény esetén 0,1- 0,5 mm közötti lépések  természetesen ez klasszikus

macro obi esetén érvényes és nem extra nagyításnál

 

egyébként a piacon kapható sinek nem ehhez a képhalmozó technikához készülnek..

Előzmény: A450 (940)
A450 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 940

Azért kell hozzá valami kis makrósín... 15-20 mikrométeres lépésközök, te jó ég!

Előzmény: *iszakos (939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!