Keresés

Részletes keresés

Szalkó Creative Commons License 2013.06.18 0 0 755

Hali Dénes!

A HDR és a FS kombinációja? Érdekes! :)

Előzmény: Törölt nick (754)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.17 0 0 754

Haliho!

 

akkor aki még nem ismerte egy " ingyenes " megoldás

 

http://www.tawbaware.com/tufuse.htm

 

http://www.tawbaware.com/tufusepro.htm

 

kellemes kisérletezést

Szalkó Creative Commons License 2013.06.15 0 0 753

Köszönjük Dénes!

 

Ügyes szerkezet, vezetése mint egy bútorfióké. :)

Azáltal, hogy kijár, mint egy fiók, inkább a benti, szobai (stúdió) fotózáshoz alkalmasabb. 

A fronti részre, akár még vaku, vagy más világítás is rászerelhető.

Előzmény: Törölt nick (752)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.14 0 0 752
Szalkó Creative Commons License 2013.06.06 0 0 751

Ibolyás gérbicsről 19 felvételes képek: eredeti és az átdolgozott. :)

 

 

Szalkó Creative Commons License 2013.05.22 0 0 750

Rózsabogárról 9 expós kép.

 

Szalkó Creative Commons License 2013.05.08 0 0 749

Mai képek.

3, 5, 7 és 8 expósak.

 

   

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.21 0 0 748

Haliho!

 

nagy a pangás , gondolom mindenki már a természetben , keményen dolgozik...

 

Ha valakit érdekel 

egyedi macrosín eladó, kifejezetten sorozathoz ill finom macróhoz

 

http://www.youtube.com/watch?v=r7dOETC6lvw

 

és némi ötletadónak egy kis gyors barkácsolási ötlet a talaj közeli

fényképezéshez és egyéb macróhoz..

 

 

 

pater68 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 747

Kösz, nyomukba eredek... PS-ben nem vagyok mágus, megpróbálom megkeresni.

Előzmény: monyesz (746)
monyesz Creative Commons License 2013.03.12 0 0 746

Zerene Stacker vagy Combine ZM. A fotosop is tud ilyet, ha éppen van a gépeden.

Előzmény: pater68 (745)
pater68 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 745

Szervusztok! Ki szeretném próbálni a focus stacking technikát. Milyen programot ajánlotok a képek összemosására?

Szalkó Creative Commons License 2013.03.12 0 0 744

Szártalan kankalin és Perzsa veronika: 5-5 expós sorozat, teljes blendével, 2,8/105 Sigma obi.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.12 0 0 743

Sziasztok!

 

keresek Velbon sherpa 600R állványt

macrofocus@mail.com

vcsaba74 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 742

Köszönöm!

Ez a három képes sorozat sikerült a legjobban az alanyról,met ha épp meg is állt a

nagy jövés menés közben,a csápjait is állandóan mozgatta,nem volt egyszerű.

Előzmény: Szalkó (740)
Szalkó Creative Commons License 2013.03.11 0 0 741

Szép a háttér is. Csak éppen hogy sejteti a többi virágot.

Előzmény: Kirtapp (739)
Szalkó Creative Commons License 2013.03.11 0 0 740

Klasz lett!

Ennyi mélységélesség bőven elég.

Előzmény: vcsaba74 (736)
Kirtapp Creative Commons License 2013.03.11 0 0 739

Nagyon szuper lett!!!
Szalkó: köszönöm!

 

Még egy Colchicumos kép:

 

Előzmény: Pettviki (734)
kenya15 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 738

wow klassz! 

Előzmény: Pettviki (737)
Pettviki Creative Commons License 2013.03.11 0 0 737

Köszi!

Igen, látszik is, kicsit nagyok a lépések.

2,8/100-as makróval, hasalva. Még a fókuszgyűrűhöz sem mertem nyúlni, nehogy elriasszam, csak csúsztam előre. 21 expó sikerült ilyen közelről, aztán meglépett.

(ISO400, f3,2 - 1/125sec)

Előzmény: Szalkó (735)
vcsaba74 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 736

3 képből,kézből fotózva.

 

Szalkó Creative Commons License 2013.03.11 0 0 735

Szép!

Kézből csináltad?

Előzmény: Pettviki (734)
Pettviki Creative Commons License 2013.03.10 0 0 734

Szalkó Creative Commons License 2013.03.10 0 0 733

Nagyszerű!

Ritka virág. :)

Előzmény: Kirtapp (731)
Szalkó Creative Commons License 2013.03.10 0 0 732

Nem kell kérdőjel. :)

Tiszta ügy, hogy alapnyílással felvett akárhány képből álló sorozatképnél a háttér mindig szépen elmosott lesz.

5 felvételes két kép:

 

 

Előzmény: kenya15 (730)
Kirtapp Creative Commons License 2013.03.10 0 0 731

Egyhajúvirág 8 képből egy nem szokványos felszereléssel.

Canon 40D, Canon 35-80mm f:4-5.6 USM + DCR-250.

kenya15 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 730

hangosan morfondíroztam:) elfelejtettem aztán a kérdőjelet valahova betenni, de akkor jó volt a megvilágosodáom? :) jó volt a teszt hozzá mindenképpen!

Előzmény: Szalkó (728)
Szalkó Creative Commons License 2013.03.08 0 0 729

Nőnapon, ezzel a kis hóvirággal, szeretettel gondolunk minden kedves Nő fotóstársunkra. :)

 

Szalkó Creative Commons License 2013.03.08 0 0 728

Szivesen! :)

Szépen összefoglaltad a lényeget.

Előzmény: kenya15 (727)
kenya15 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 727

ez a kérdés múltkor bennem is felvetődött, hogy szűkebb rekesszel végül is ugyanúgy lehet légypofát fotózni focus stack nélkül, mert ott 1:1 is elég és f11-16-al egész sok minden éles, de ha csak a légy szeméről kell akkor hiába a 22-es rekesz, nem lesz végig éles szóval ott kell a FS tutin.

 

de ilyen témáknál a nem pár mmm-es hanem nagyobbacska makrónál (nem póksegg vagy hangyaszem) akkor az az előnye a FS-nek, hogy mosottabb lesz a távolabb eső rész (itt a faág hátsó része) mégis végig éles a főtéma: rügyes rész. Ugyanezt egy képből makróval F16-on is el lehet érni, de az ág többi része már bezavarna rendesen...

 

köszi a tesztet!

Előzmény: Szalkó (726)
Szalkó Creative Commons License 2013.03.07 0 0 726

Ime az igért összehasonlítás. :)

Sorrendben a 4 kép blendeértékei: 4-5,6-8-10

 

   

 

És a 9 expós sorozatkép, 2,8-as blendével.

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!