Keresés

Részletes keresés

BIMBULA2009 Creative Commons License 2020.08.24 0 0 34

Lehet,hogy rossz helyen járok,de magyar nyelvű  leírást keresek Inspiron 3721-6007 gépemhez.Üdv mindenkinek:Béla Leányfaluról

Krisztián156 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 33
A betekintési szöge elég kicsi,ha összehajtom eléggé torzulnak a színek. Nem tudom,hogy erre gondoltok e?
Előzmény: neptun42 (32)
neptun42 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 32

Egyik ismerősöm  Dell Inspiron 5110 -et vett, no persze fényes kijelzővel. Azt tapasztaljuk, hogy a kijelzőt hajlítva a fényereje fokozatosan változik. Pl. üsszefelé hajlítva fokozatosa sötétedik. (Neki ez az első laptopja, az enyém mat, annál ezzel a jelenséggel nem találkoztam. A fényes kijelzőknél ez természetes vagy valami hiba van a készülékben?

Krisztián156 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 31
Most kozel egy het hasznalat utan azert a billentyuzet nem is olyan xar! Nem mondom lehetne jobb, de ez van! A nagy melegedesbol meg tobb oranyi jatek utan se vettem eszre semmit!! 60 fok fole meg sose ment a gpu!
Előzmény: kisbetu (29)
monfriez Creative Commons License 2012.05.16 0 0 30

 

dell inspiron 7110 makulátlan állapotban 2 és fél év garanciával összes papírjával,tarozékaival dobozában alig használtan eladó.

190000 ft

  • Intel Core i7 (Processzor típus)

  • 8GB (Memória méret)
  • 640GB (Merevlemez méret)
  • 17.3 (Kijelző méret)
  • GeForce GT 525M

http://kepfeltoltes.hu/view/120514/elad__cuccok_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120514/elad__cuccok_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

monfriez@t-online.hu

kisbetu Creative Commons License 2012.05.12 0 0 29

Elég kár, hogy igy elcsesztèk a billentyűzetet!

Előzmény: Krisztián156 (28)
Krisztián156 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 28
Sziasztok!

Ma megjött nekem is a kicsike:D Elég sok rosszat olvastam róla miután már megrendeltem:P
A billentyűzer az tènyleg elèg sz.r! Mèg egy laikus szemèvel is! Nem is èrtem, hogy gondolták ezt a Dell-nèl! De szerintem ezt leszámítva nagyon jó kis gèp! Szèp a kijelző, jó a hangja, szèp az egèsz! Kár, hogy igy elcsesztèk a billentyűzetet!

Mèg arra lennèk kiváncsi, hogy hogyan lehet működèsre bírni a kèpernyő kikapcsoló, ès az az előtti gombot? Ès csak a bal felső usb működik. A többire milyen driver kell?
kisbetu Creative Commons License 2012.04.08 0 0 27

Én meg nem látom tőled a listát, mert eltakarod a monitort.

Előzmény: Mauro (26)
Mauro Creative Commons License 2012.04.08 0 0 26

Nem takóláltam semmit webcamhoz.

Előzmény: kisbetu (25)
kisbetu Creative Commons License 2012.04.08 0 0 25

lsusb

(IQ)

gugli

Előzmény: Mauro (24)
Mauro Creative Commons License 2012.04.08 0 0 24

Sziasztok! Dell Inspiron M5110 Black A8 LX 4G notebooknál hogy lehet diver találni webkamerájához? Mert nem ismeri fel. 

Mauro Creative Commons License 2012.04.07 0 0 23

Sziasztok! Dell Inspiron M5110 Black A8 LX 4G notebooknál hogy lehet beállítani a képarányt hogy ne legyen széthúzva ha videókat nézzek? 

titkom Creative Commons License 2012.01.10 0 0 22

Megoldódott már?


A lánykámnak az ünnepek előtt elhallgatott az egyik hangszórója. Mivel egyebek mellett épp a 3 éves "egy munkanapon belüli helyszíni garancia" volt az egyik szempontom a Dell mellett - be is regisztráltam a neten -, felhívtam a supportot. Az ügyfélszolgálat rendkívül korrekten kikérdezett, s másnap ez alapján kijött egy szervízmérnök, és kicserélte a hangszórókat egyben, mert úgy egy készlt... Ezen az oldalon mindent megtalálhatsz...

Előzmény: minerale (20)
XSBC Creative Commons License 2011.12.13 0 0 21

Üdv!

 

Dell Latitude-hez keresek töltőt! Használtat!

minerale Creative Commons License 2011.12.07 0 0 20

Tiszteletem!

A fiamnak wan egy ilyen gépe amire ha csatlakoztatja a mikrofonosfülhalgatót is a belső mikrofonról működik. Itt beállítási modosítást kell eszközölni vagy műszaki oka lehet a dolognak?

Előre köszönöm a segítséget.

titkom Creative Commons License 2011.09.16 0 0 19

A pénzenergia sajnos korlátozó tényező... a Dell viszont komoly hátteret, pl. 3 év helyszíni garanciát is ad, s bizony hosszú távra is gép tud maradni... nekünk van egy 5 éve vásárolt, akkor 3 éves Dell masina, ami napi sok órás munkaidővel még mindig hozza azt, amire készült...

Előzmény: Fényhang (18)
Fényhang Creative Commons License 2011.09.15 0 0 18

Maximum 100EFt körül gondolkozok gépvételben.

Valószínűleg nem Dell lesz a kiszemelt, kicsit túlárazottak.

 

Üdv!

Jocozolg Creative Commons License 2011.09.14 0 0 17

Talán a Vostro 3550 vagy 3555 azok kb 200e HUF körül vannak, cserébe matt képernyő, meg talán komolyabb "kaszni". Bár a tesztekben (talán ipon.hu) lehúzták. Kiváncsi vagyok a most megjelenő AMD APU-s verziók (3555) milyenek lesznek.

Fényhang Creative Commons License 2011.09.14 0 0 16

Igen, sajnos ez így van.

 

Ha már Dell a téma, melyik gépüket érdemes használtan is megvenni?

Nem játék-gépre gondolok, hanem gyors, megbízható gép, gyors internet, Linux-kompatibilitás, kisebb CAD progik futtatása.

 

Üdv!

Előzmény: titkom (15)
titkom Creative Commons License 2011.09.13 0 0 15

...sok helyet végigjártunk mi is, mattot szerettem volna, normális kijelzővel, de le kellett mondanunk erről, mert csak (nekünk) drága gépeken láttunk ilyeneket :-(((

...dömpingje van az 1366x768-as, szerintem nyomoronc felbontásnak: fényes felülettel :-(((

Előzmény: Fényhang (14)
Fényhang Creative Commons License 2011.09.13 0 0 14

LAPTOP-vétel kapcsán érdeklődnék, hogy mely gépek kijelzője matt, vagyis nem fényes?

Nem tükörnek használnám és mint egy-két gépet láttam, nagyon zavar a tükröződés.

Mit ajánlanátok?

 

Üdv!

titkom Creative Commons License 2011.09.10 0 0 13

Nincs mit, majd írj még ide tapasztalásokat :-)

 

A zsanér stabil, az fura volt eleinte, hogy passzos, cserébe nem kell patentot kapcsolni. Ebben a kütyüben két video van, az egyik a prociba integrálva, a másik bővítésként.

Előzmény: Jocozolg (12)
Jocozolg Creative Commons License 2011.09.09 0 0 12

Köszi az infókat.

 

Én is egy 2. generációs i5-ös Inspiront néztem ki. Kicsit elijesztett tőle az ipon.hu-n lévő teszt. Eléggé lehúzták (melegedés, billentyűzet, zsanér, "csillogós" képernyő).

Melegedésről + billentyűzetről már írtál, a zsanérokról és a képernyőről mi a véleményed?

Nem dedikált videókártyás gépet szeretnénk, így remélem a melegedés is kisebb + az aksi is jobban bírja.

 

Üdv

 

Jocó

titkom Creative Commons License 2011.09.08 0 0 11

:-)

Szemont == Szempont :-)

Előzmény: titkom (10)
titkom Creative Commons License 2011.09.08 0 0 10

Szemont még: combos gépet akartam, ezért lett Core i5, s ezért vettem 8G RAM-mal. Normális billentűzete van, jól elhelyezett feliratokkal... sima felületek vannak rajta, nem domborműves.

 

Melegedés: a Core i5-nek van disszipációja, így melegszik is, de szolídan. Nekem mobil Celeronnal fut hatodik éve agy Asus, az is fűt rendesen. Nekem az Inspiron melegedése nem tűnt fel.

 

Aksi: sajnos ez gyenge pont, 2-3 órát bír, ami nem sok..

 

Más: sajnos az OCZ egy hónap akatt elhalt, így ebben kicsit csalódtam :-( A szállító nem tudott másikat adni, így kis pótlással egy Corsair F115 jött helyette, amit hétvégén próbálunk ki...

 

Vásárlás: a 100-150eFt körüli gépek mind a tetű lapos-széles kijelzővel vannak szerelve, 1366x768 felbontással, ami visszalépés, s ezt nagyon nem respektálom. Az öreg Asus 1440x1050 pixelt tud...

Előzmény: Jocozolg (8)
titkom Creative Commons License 2011.09.07 0 0 9

Hali: sokféle gép volt már a kezemben, három jöhetett szóba: HP, Toshiba, Dell. Az ár/teljesítmény döntött, némi kézreállás és "optikai" szempont mellett, és így a Dell jött ki győztesen. Ajánlom az aqua.hu-t, korrektek voltak: mi a Pólusban vettük meg. Most rohannom kell, este írok még...

Előzmény: Jocozolg (8)
Jocozolg Creative Commons License 2011.09.07 0 0 8

Üdv,

 

Laptop vásárlás előtt állok, a DELL szimpatikusnak tűnik. A fórumok olvasgatása közben felmerült néhány kérdés bennem:

 

1. sokat panaszkodnak a gép, mármint az Inspiron, terhelés közbeni felmelegedésére. Van valami tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

 

2. miért a Dell Inspiron mellett döntöttetek?

 

Köszi

 

Jocó

titkom Creative Commons License 2011.07.10 0 0 7

Tegnap jutott egy kicsi idő az Inspironra: egyre jobban tetszik a teljesítménye...

Van azért pár bosszantó apróság(?) is:

  • A BIOS az "Aptio Setup Utility" nevű "szerénység" nem épp mai igényű vacakság... lényegében persze nem is lenne ez érdekes, de a külső eszközről boot csak egy USB eszközt enged meg, akárhány is van fenn...
    ...a lassan 6 éves, még 1400MHz-es Celeronnal szerelt Asuson is be lehet állítani az azonos típusokból a sorrendet...
  • NAGYON rövid az akksi, másfél órát ha bír: az Asus 5+ éves akksija 49%-ra tölthető már csak, de még ezzel is elkuruttyol néha 1:45-öt is, de intenzív lemezhasználattal is 1 óra fölött müxik...
  • A "Felfüggesztés" módból nem mindig tér vissza: vajon HW, vagy SW oka van?
  • Az ubuntu 10.10 32/64 verziókon nem megy alapból, a 11.04-es live is kezeli - még - a hang...
  • Sem az Ubuntu 10.10, sem a 11.04 verzión nem sikerül az nVidia drivert beüzemelnem :-(


Más:

  • letöltöttem egy 64 bites HUMANity linux iso-t - ezt: This is a link to the 64 bit version, kiírtam CD-re, ám az Inspiron BIOS nem tudja indítani. Az asztali gépem szerényebb, 3GHz-es Amd 64 X2, azon elindul...
    Próbáltam előtte egy bevált MultiBoot USB-ről indítani, de - még ;-) - nem jött össze az iso paraméterezése...

Most jön egy Ubi alternatív CD-ről alap CLI, s rá az e17...

titkom Creative Commons License 2011.07.02 0 0 6

SSD... nem olcsó (nekünk, viszont nincs cigi, pia, stb...), de szuper, valóban.

Kingstone 2.01-es multiboot USB sticken lévő ISO-ról, az összes frissítéssel - a netről 750/950kb/sec sávszélességgel ~320M-t töltve le -, a 64 bites Ubuntu 11.04 kevesebb, mint 15 perc alatt ment fel: a letöltés ugye annyi, amennyi, de mikor lent van, SEPER felfelé a frissítések kibontása...

 

Feltettem most a 64 bites, 10.10-es ubit is... nem akartam elhinni, amit láttam: egy reboot, most mérem harmadszor: a 10.10-es ubin 25 másodperc, bekpacs után, a boot menüben enter után 9-10 másodperc...

 

Ugyanezt adja a 11.04/64 is...

Előzmény: titkom (4)
titkom Creative Commons License 2011.06.30 0 0 5

"Linux-szal is nagyon jó,de a Windows7 és Linux közti particionálás nem jött be."

 

W7 - majd ha lesz student licenc... s csak ha konkrétan az kell valamihez...

Előzmény: nicksincs (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!