Keresés

Részletes keresés

Alternatív ösvény Creative Commons License 2011.06.28 0 0 615

Ezek a mocskos komcsik már megint lejáratják az országot!:-)

Előzmény: Törölt nick (614)
takacsi Creative Commons License 2011.06.28 0 0 613

Ez a Michnik az, akit egész Lengyelország utál?

Olyan nekik, mint nekünk Vörös Dani, vagy Haraszti Miklós és köre?

Mitől lesznek ezek a megmondóemberek tényezők Magyarországon?

Kik adják el nekünk úgy, mintha súlya lenne annak, amit pofáznak?

Előzmény: Voltam Vagyok Leszek (-)
Szultán. Creative Commons License 2011.06.28 0 0 612

Kicsit vegyél vissza, ez nem vicc kategória.

Előzmény: reggelsanyi (12)
Pater Altenberg Creative Commons License 2011.06.28 0 0 611

Érdekes, én nem egyedül, sokan - ott voltam/voltunk márc. 15-én. Te miért is nem?

Előzmény: Törölt nick (595)
Andrej Andrejevics Creative Commons License 2011.06.28 0 0 610

               Kényszermunkát vezet be a kormány

 

Már bebizonyosodott, hogy a segély feltételéül szabott közmunka nem ösztönöz munkavállalásra. A kormány terveivel más baj is van.

 

"Az alacsony bérezéssel, konténerszállások tömeges létrehozásával nem tűnik úgy, hogy Orbán Viktor kormánya az új közmunkaprogramon keresztül kiutat adna a kirekesztettségben élőknek. Pozitív költségvetési hozadéka viszont bőven lehet a programnak: akkor bizonyosan, ha a megalázó feltételeket és az éhbért jó néhányan visszautasítják majd, mert ezzel végérvényesen kizárják magukat a jóléti rendszerből."

 

http://nol.hu/belfold/20110627-csokkentheto_piaci_hatranyok_

Gósztrájder Creative Commons License 2011.06.27 0 0 609

 

Te voltál az aki csak a Fideszt említette, a másik oldalt nem. Legközelebb gondolkodj el rajta, hogy mit sugall a hozzászólásod, mivel akik olvassák, nem látnak a fejedbe mit gondolsz mellé.

 

 

Előzmény: reggelsanyi (567)
Wic Creative Commons License 2011.06.27 0 0 606

betettem a megfelelő topikba, kösz a segítséget.

Előzmény: hajdani (597)
frezenstein Creative Commons License 2011.06.27 0 0 604

Te is egyet mondasz, mint a pereces. Nem unod még osztani az észt?

Előzmény: Törölt nick (602)
frezenstein Creative Commons License 2011.06.27 0 0 603

Édesanyám mondta akkoriban (én még gyerek voltam), hogy a Caola által gyártott Helia D felveszi a versenyt akármelyik nyugati arckrémmel.

Előzmény: Törölt nick (598)
hajdani Creative Commons License 2011.06.27 0 0 599

>Én emlékszek, a fiatalok képesek voltak éjfélig sorbaállni a választási helység előtt, hogy aztán a Fideszre szavazzanak.

 

Azokat a fiatalokat Kubatov-listák alapján irányították az éppen megfelelő körzetekbe, majd ugyanúgy fejpénzt kaptak, mint Orbán március 15-i bértapsolói...

A bolsevista "demokrácia" minél nagyobb dicsőségére...

Előzmény: frezenstein (596)
hajdani Creative Commons License 2011.06.27 0 0 597

A demokratikus ellenzék egykori képviselői szerint Magyarországon autokratikus rendszer épül ki, a Fidesz korlátozza a sajtószabadságot, az alkotmánybíróság működését, és kedve szerint írta át a választási törvényt.

Nyílt levében fordult a Magyarországra látogató Hillary Clinton amerikai külügyminiszterhez az egykori demokratikus ellenzék több résztvevője, és egykori szabaddemokrata politikus. A levél aláírói közt van Demszky Gábor egykori főpolgármester, Kenedi János, Magyar Bálint, Tamás Gáspár Miklós, Mécs imre és Rajk László is.

"Sajnos, a Tom Lantos védte értékektől a mai Magyarország egyre messzebb kerül. Jó dolog, hogy a Tom Lantos Intézet a magyar kormány és a demokratikus pártok egyetértése alapján jött létre, ám ilyen megegyezésre a kormány ma a demokrácia sorsát meghatározó egyetlen kérdésben sem hajlandó" -kezdi a levél, amely szerint Magyarországon az elmúlt egy évben súlyos sebeket ejtettek a jogállamon.

"A kormányfő, aki jelentős támogatással, a szabadság erősítésének jelszavával jutott hatalomra, ma bevallottan távolodik a nyugati demokráciák értékrendjétől, amelyet idejétmúltnak nevez. Kormányzó koalíciója szisztematikusan lebontja a hatalmi ágak elválasztásának alkotmányos garanciáit, a végrehajtó hatalom fékeit és ellensúlyait" teszik hozzá.

 

A levél aláírói szerint Magyarországon autokratikus rendszer épül, korlátozzák a sajtószabadságot, az alkotmánybíróságot, és az új alkotmány korlátozza az alapjogokat, "és önkényesen kétharmados többséget ír elő a jelenlegi kormány gazdasági döntéseinek későbbi megváltoztatásához.

A levél írói szerint "a demokrácia egyik legfontosabb jogszabályát, a választójogi törvényt a kormányzó párt ismét csak egyedül, a többi párt egyetértése nélkül kívánja módosítani".

"George Bush elnök 1989-es történelmi látogatása segített minket, magyarokat, a demokrácia létrehozásában; az Ön látogatása ma segíthet bennünket, hogy megakadályozzuk a felszámolását" - zárják a nyílt levelet a demokratikus ellenzék egykori tagjai.

 

http://index.hu/kulfold/hirek/2011/06/27/hillary_clinton_segitseget_kerik_demszkyek/

frezenstein Creative Commons License 2011.06.27 0 0 596

Lehet demokratikus úton létrejövő diktatúra, Hitler is szabad választásokon jutott hatalomra. DE!

 

Magyarországon többpárti parlamenti demokrácia van. A társadalom demokratikus felügyeleti szervei úgy ahogy működnek.

 

Még valami, a magyar nép adott kétharmadot a Fidesz kezébe a legutóbbi választásokon. Én emlékszek, a fiatalok képesek voltak éjfélig sorbaállni a választási helység előtt, hogy aztán a Fideszre szavazzanak. Egyétek meg, kedves magyar társadalom amit főztetek, nem csapkodni a ridiküllel mint egy fürdőskurva, hogy nem ezt akartuk.

Seol Creative Commons License 2011.06.27 0 0 594

Tényleg, nem tudod, a földrajzinév-bizottság volt tagjai találtak már új munkát vagy feketelistára is kerültek? (Esetleg, ha szerencsések, mehetnek építeni Debrecenbe a Kósa-stadiont.)

Előzmény: Wic (592)
Wic Creative Commons License 2011.06.26 0 0 592

Az ötvenes villamoson például az egyik szerelvényt egy volt vezérkari ezredes vezette, mindhárom kalauznőjének felsőfokú végzettsége volt. A Száva kocsiszin kapujában egy grófnő állította a váltókat.

 

és ez így volt helyes, ugye?

Előzmény: Törölt nick (591)
Wic Creative Commons License 2011.06.26 0 0 590

persze. nem mondták, hogy kulák.

csak valamiért nem kapott munkát.

a véletlenek fatális összjátéka lehet, mást el se tudok képzelni én se.

Előzmény: Törölt nick (589)
Wic Creative Commons License 2011.06.26 0 0 588

A diktatúra az nem a tömegoszlatásban nyilvánul meg elsősorban.

 

hol is mondtam én ilyet?

Előzmény: Nero Bianco (587)
Nero Bianco Creative Commons License 2011.06.26 0 0 587

A diktatúra az nem a tömegoszlatásban nyilvánul meg elsősorban.

(mert akkor minden állam diktatúra lenne)

 

Orbán amúgy nem diktatúrát szeretne, pusztán egy egypólusu korlátozott demokráciát, valami "Kádár rendszer Light" verziót más ideológiával.

 

Akár még be is jöhet neki, még akkor is, ha én spec nem komálom.

 

Nincs rettegés.

Fásultság van, undor van, kiábrándultság van, meg persze az élcsapatnál a felhótlen öröm és bizalom.

 

Az meg tényleg nem számít, hogy itt kinek habzik a szája.

Pro és kontra.

A te habzásod sem számít egy hangyafingnyit sem, meg az én habzásom sem.

 

Előzmény: Wic (581)
Wic Creative Commons License 2011.06.26 0 0 586

figy, ha már te is így látod saját magadat, akkor ideje lefeküdnöd szuszókálni.

 

Előzmény: Pater Altenberg (584)
Wic Creative Commons License 2011.06.26 0 0 585

A közvéleménykutatások szerint a válaszadók többségének az a véleménye, hogy rossz irányba mennek a dolgok. A többségnek nincs preferált pártja. Vagyis a fidesz 2/3-a jelenleg  mintegy a jogosultak negyedét jelenti.

 

akkor már csak 3 évet kell kibírnotok, hogy leváltsátok.

Előzmény: Törölt nick (573)
Pater Altenberg Creative Commons License 2011.06.26 0 0 584

És miért ilyen dühösen, gyűlölködve jött el az este? Baj van? :ddd

Előzmény: Pater Altenberg (580)
Wic Creative Commons License 2011.06.26 0 0 583

Egyetértek veled el lehet innen menni!

 

és ki tart vissza?

Előzmény: Andrej Andrejevics (533)
Wic Creative Commons License 2011.06.26 0 0 582

mert azt gondolja elég lesz, ha szépen lengeti a nemzeti lobogót.  Pedig soha, egyetlen diktatúra esetében se volt ez elegendő védelem.

 

igen, ez látszott is 2006-ban.

Előzmény: Maccskacico (504)
Wic Creative Commons License 2011.06.26 0 0 581

ez a topik nem erről szól. húzzál át a valamelyik picsogósba.

 

persze válaszolni, az büdös volt, ugye, kedves Csahoss?

 

úgy látszik, a név tényleg maga az ember...

egyelőre nem tudtatok semmi olyan konkrétumot mondani Orbánékkal kapcsolatban a tüntetések leveréséről, ami a diktatúrának akár csak a kis szellője is lehetne.

a másik oldalról elég sok példa van... de azért csak rettegjetek, és vizionáljátok a saját oldalatok jogsértéseit és diktatórikus tetteit Orbánékra...

 

szerencsére nem sokat számít, hogy itt habzik a szátok.

Előzmény: Csahoss (499)
Pater Altenberg Creative Commons License 2011.06.26 0 0 580

Esti válaszok mindenkinek?

Wic Creative Commons License 2011.06.26 0 0 579

A pártállami szabályozást visszacsempészve

 

nahát, nem is tudtam, hogy amerikában is pártállami szabályozás volt évekig.

Előzmény: Csahoss (486)
Wic Creative Commons License 2011.06.26 0 0 578

Te is csak az ő elmondásukból ismerheted, abba pedig bőven belefér egyéni értelmezés is (hogy finom legyek).

 

no igen. minden bizonnyal hazudtak, bazmeg.

ilyenkor kicsit se szégyelled magad, ugye?

Előzmény: Törölt nick (452)
Pater Altenberg Creative Commons License 2011.06.26 0 0 577

Hitlernek az un. "felhatalmazási törvénye" volt hasonlóan ügyes.

Előzmény: Törölt nick (576)
m54 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 574

Ez olyan, mint a buzi felvonulás ellen tüntetők. Megtudhattuk itt a forumokban, hogy mindegyik látens homokos.

Ő csak látens fidesznyik. ;-)

Előzmény: Törölt nick (572)
reggelsanyi Creative Commons License 2011.06.26 0 0 571

Ennyi?

Legközelebb ne mentsd fel őket...

S letudva a gondod...

Előzmény: kátyja (570)
kátyja Creative Commons License 2011.06.26 0 0 570

Szar, cigány,  állat és hazug,

mellékesen félre ne értsd.

Előzmény: reggelsanyi (569)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!