Keresés

Részletes keresés

bjanos82 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 610

Szerintem a pneumatikai csővel ráhibáztál: ugyanúgy polyamid anyagú, mint a az általad említett fehér görgők. Cső kivitelben legkisebb átmérőben 8/16 mm-st találtam, rúd formában létezik vékonyabb is, kérdés, hogy "kis" tételben értékesítik-e: 

https://www.ensingerplastics.com/hu-hu/felkesz-muanyag/termekek/poliamid-tecamid-6-natural

Előzmény: Hakos72 (608)
Viduka78 Creative Commons License 2024.02.14 0 0 609

Vízvezetékszerelőknél ötrétegű vízcső?  Nekem ez jutott eszembe.

Előzmény: Hakos72 (608)
Hakos72 Creative Commons License 2024.02.13 0 0 608

Hát ezt nem találtam volna ki :). Keresem a legjobb anyagot a vezetőhöz. Mi lehet az a cső, ami azon a vezetőn van, amit Botan Anderson árusít (1. fotó)?

https://onescytherevolution.com/peening-anvils.html?fbclid=IwAR06TeSIPncHf3zcULGENkOYjr_sQYm1Uj7Qn9-wKcFBaRGHKTEFDX5DFFo

A tied is hasonlónak tünt (2. fotó, remélem nem baj, hogy csatoltam). A kék vmi légtechnikai hidraulika cső, ez idáig a legerősebb anyag, amit találtam, de a fehér jobbnak tűnik. Olyasmi, mint amit kemény műanyag görgőknél is használnak, de nem tudom honnan lehetne ilyet szerezni ilyen csőszerű méretben. Ötlet esetleg vkinek?

Előzmény: bjanos82 (607)
bjanos82 Creative Commons License 2024.02.13 0 0 607

Műanyag csövecske. Kisgyerekeknek szánt lázcsillapító sziruphoz mellékelt fecskendő belső része. Pont elfordul a 6-s csavaron:

Előzmény: Hakos72 (606)
Hakos72 Creative Commons License 2024.02.13 0 0 606

Kösz! Megcsiszoltam, majd olajoztam. A tölgyfát nagyon hálás dolog olajozni, mert gyönyörűen "feltüzesíti" az olaj. Ez egy jobb minőségű natúr kemény-olaj (faipari, Kálmán Kft-től). Viszont egyet kérdeznék tőled, az üllődnél az él-vezetődre mi az a fehér anyag, amit tettél? Jó? Honnan szerezted? Kösz! 

Előzmény: bjanos82 (605)
bjanos82 Creative Commons License 2024.02.13 0 0 605

A végeredményt nézve meg nem mondanám, hogy milyen ramaty állapotban volt eredetileg. Irígylem a kitartásod, nagyon szép munka! A beszürkült színét hogy tudtad felfrissíteni?

Előzmény: Hakos72 (601)
Viduka78 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 604

Arról milyen tapasztalatok vannak hogy ha durván elhasználódott a hagyatékos kasza, meddig lehet jól nyújtani? 

Hakos72 Creative Commons License 2024.02.08 0 0 603

5 db u-szög volt belőve, 2-2 db a két fogantyú nyélhez rögzítésénél, 1 db az alsó fogantyú markolatának szép ollós-csapolásában. Ezek kifúrsa után kerültek be a fatiplik a lukak helyére. Eredetileg összedugták a csapokat egy kis ragasztóval, majd 2-2 db u-szöget belőve fixálták. A szétszáradástól a ragasztó már rég elengedett, és csak a szögek miatt nem esett ki a két fogantyú, és nem vált el a markolat. Mivel sehogy nem lehetett kihúzni ezeket a begyógyult szögeket, kénytelen voltam kifurni, ide kerültek később a "fatiplik". (de nem ment azért ilyen gördülékenyen, ahogy leírtam, elég macerás volt). Azért nagy "anyagpocsékolás" egy ilyen nyél, ez egy kicsit elszomorít, minden görbülete kifűrészelt (látszik az egyenes szálfutáson). Ezekhez a görbületekhez egy tölgyfa gerenda kellett, hogy kiadja az íveket. Ebből kb 6 db egyenes nyél minimum kijött volna, ahogy méregettem + a kifűrészelt anyag is már nehezen felhasználható. 

Előzmény: Viduka78 (602)
Viduka78 Creative Commons License 2024.02.08 0 0 602

Üdv! Melyik rész volt "U" szögezve? 

Előzmény: Hakos72 (601)
Hakos72 Creative Commons License 2024.02.07 0 0 601

Egy régi svájci Sahli nyél és penge újjászületett. Vaterán jutottam hozzá nagyon ramaty-szétszáradt állapotban, minden kötés és fogantyú nyiklet-nyaklott (mindent szét kellett szednem és javítva újra összerakni). A penge elég reménytelenül csupa rozsda stb... Ennek a Sahli cégnek az az egyik érdekessége, hogy saját pengéjük van a saját nyélhez, és ezt egy saját speciális rögzítési móddal adják (azóta ezt a fűrészfogas rögzítést kicsit modernizálták, de még kapható ez a felfogatás is, atom-stabil). Ez a fajta nyelük a dupla görbülettel kimondottan hosszú (nehezebb) pengékhez készült haladós réti kaszáláshoz (függőleges görbület a rövid fogantyú miatt a nagyobb terheléshez, a vízszintes-jobbra görbület a hosszú pengék súly-kompenzálásához), és merevebb-nehezebb tölgyfa a nagy igénybevételhez. Nagyon kényelmetlenül lent volt az alsó fogantyú (nagy terheléshez), és ha már muszály volt kiszednem a lötyögés miatt, kicsit följebb csapoltam vissza (még így is lejjebb van a Fux-os csípőmagasságnál vagy 5 cm-rel, és a két fogantyú távolsága is nagyobb kb 5-10 cm-rel, de már kényelmesebb lényegesen, viszont még mindig hosszú-pengés alsóbb állású nyélnek számít). Átalakítottam a felfogatását hagyományos bilincses felfogásúra is, így már univerzálisan használható minden pengével, nem csak a saját "fűrészfogassal". A reménytelenül rozsdás pengével és össze-vissza szétkalapácsolt élével vagy egy napot vacakoltam... Nagy élmény kézbe fogni, tökéletesen áll a penge azonnal, le a kalappal a svájci mesterk előtt! (de hogy minden csapolásba dupla u-szöget szögbelövőztek, amit alíg bírtam szétgányolás nélkül kiszedni röpke fél nap alatt, egy nagy segberúgást érdemelne a készítő. A nyiklő-nyakló csapokat csak ezek az u-szögek tartották, szerintem kb fél óra használat után ki is törtek volna így a csapok)

Hakos72 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 600

Sziasztok!

Erről a Zwei Rinder (Offner) osztrák pengéről van vkinek tapasztalata? Elég igényes minőségi osztrák pengének tűnik, és most itt elég jó árban van (kb 14 eFt szállítással). Általában Fux árban szokott lenni mindenhol:

https://www.emag.hu/professzionalis-kasza-75-cm-farok-nelkul-ba9277/pd/D7GFW0MBM/

Viduka78 Creative Commons License 2024.01.27 0 0 599

Hamarosan lehet kaszálni. :)

Előzmény: Hakos72 (598)
Hakos72 Creative Commons License 2024.01.26 0 1 598

Most sem unatkoztam. Szereztem egy lepukkant osztrák kaszaszéket, elkeztem felújítani, "modernizálni". Még nem teljesen kész, de már nagyon ki akartam próbálni...

Viduka78 Creative Commons License 2024.01.26 0 0 597

Köszönöm! 

Előzmény: Hakos72 (596)
Hakos72 Creative Commons License 2024.01.25 0 0 596

Szép ez az orosz penge, ígéretes. Hajrá!

Előzmény: Hakos72 (593)
Viduka78 Creative Commons License 2024.01.23 0 0 595

És itt a nyelés kaszakő

Viduka78 Creative Commons License 2024.01.23 0 0 594

Hakos72 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 593

Ezek jók, amit Botan Anderson ír, csak sajnos kevés Fux pengéről ír. Hasznos akár ez az oldal is: https://legrej.dk/vare-kategori/varemaerker/schroeckenfux/

Vagy a kedvenc svédem boltja (Ő is azt írja, hogy a Hartstahl jobban bírja a starpát, a piros kicsit lágyabb könnyebben nyújtható, a legjobb mindkettőből egy-egy, rövidebb HS és egy hosszabb piros):

https://www.slattergubben.se/produkter/kopa-lie/lieblad-orv-knackutrustning

Előzmény: Viduka78 (592)
Viduka78 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 592

Nemzetközi" penge. A perzsa mintához hasonló görög stílusú penge, ez Falci legnépszerűbb kaszapengéje. Könnyű fűszál, amely a legalkalmasabb a ritkább fűhöz. Nem a legegyszerűbb penge kezdőknek, de ha tudod, mit csinálsz, gyors, tiszta sepréssel kaszál. Lásd az alábbi videót.

Viduka78 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 591

70, 75, 80, 85 cm-es hosszúságban kapható. Ez a modell Gerhard Wagner, a Fux gyár tanácsadó mérnöke által vezetett kutatási és fejlesztési projekt eredménye. Célja egy olyan kasza penge megtervezése volt, "amely a legszebben nyír". Mérsékelt horogorrú, így ugyanolyan behatolási szöggel rendelkezik, mint a szokásos fűszál, de nyitottabb hafting szögben, ami löketenként több vágott füvet eredményez.. Félelmetes szeletelő ereje van! Ennek elsajátításához azonban némi készségre van szükség. Háromszoros peened, szuperéles és kaszálásra kész. A legjobb jól karbantartott gyepek, rétek és kaszálók kaszálásához. További információért lásd a blogot

Viduka78 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 590

Fux Gartensense "Garden Scythe" Fűszálak 60, 65, 70 és 75 cm-es méretben kapható Bajor stílusú fűszálak. 408g, 444g és 465g. Jó minden növényzethez a zöld és zamatos szakaszban; fű, zsenge gyomok, lóhere, takarónövények stb. A tang szögek az összes eladott pergőhöz beállítva. A hafting szögek oldalsúly-eltolással ("a sáv megnagyobbítása") vannak beállítva a kaszáláshoz. Hármas pisilt és szuperéles. Kaszálásra kész. Jó penge kezdőknek.

Viduka78 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 589

Amit átküldtél az imént azt fordítottam le. Én is hiányolom a típusonkénti tájékoztatót. 

Előzmény: Hakos72 (588)
Hakos72 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 588

Szia! Milyen tájékoztatót találtál? Csak részben van tapasztalatom, nem mindegyiket ismerem sajnos. Szerintem mindegyik jó általános fűkaszának, de a Hartstahl kicsit erősebb talán, jobban bírja a kicsit zűrösebb terepet. Nehezebb kicsit nyújtani, de utána teljesen jó minden fűfélére is, nekem ez a kedvenc univerzális pengém. Van egy pirosom is, az is jó mindenes, de kicsit sérülékenyebb a HS-nál, viszont könnyebben kalapálható. Van a feleségemnek egy 50cm-es  Vindobona-ja, néha használom csak, az is inkább általános fűkasza, de sérülékenyebb az is a HS-nál, viszont kő-hegyes. A zöldet szeretik mindenhol kezdőknek ajánlani, talán mert kicsit ívesebb, jobban felhajlik a hegye is, könnyen nyújtható az is, de nem próbáltam még. A kakasost csak tapogattam egyszer, jó minőségű erős általános pengének tűnt az is, de nem próbáltam azt sem. Van akinek itt a fórumon van zöldje, hátha ír majd róla. Én is a csehekkel értek egyet, akik azt írják, hogy sok év alatt rengeteg pengét próbáltak-használtak, de a HS-t választották a legjobbnak, azért azt árulják.  Legjobb ár-érték arányúnak meg a szlovén Silver-t tartják. https://www.scytheland.com/gb/1-7-scythe-austrian-fux-hartstahl.html#/26-scythe_condition-without_peening/28-length-60

Sajnos nincs nagyon egyértelmű leírás arról, hogy melyik pontosan mire ajánlott, legalábbis én nem találtam, csak egy-két fajtához elvétve.

Előzmény: Viduka78 (587)
Viduka78 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 587

Üdv lefordítottam a hartstal kaszapenge tájékoztatóját. Hakostól kérdezem a vindobona sense, gardensense, és a "kakasfej" kaszáról van valamilyen infód? A piros fux az alap modell lehet? Köszönöm! 

Viduka78 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 586

Inkább tartok a köveket reklámszatyorba. 

Hakos72 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 585

Bika here kaszakő tartó, na ilyennel még nem találkoztam :) 

https://galeriasavaria.hu/termekek/reszletek/egyeb-regiseg/5551390/Bika-here-kaszako-tarto/

pintjano Creative Commons License 2024.01.21 0 0 584

Találtam-azóta vadászom- régi törött kaszaköveket.Pl. "hangya" felirattal" régi gránit is jó. Használom is kettőt. Fa a nyele, ahogy irtad... ha elmálik lesz új. Töröttet forditva fogom be, hegyével. El kell sokáig "szórakozni" vele, de megérte. Az olcsóból van egy rakat, de pihen... semmire sem jó, még konyha késre sem

Előzmény: Hakos72 (582)
Viduka78 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 583

A bácsika szegény nagy mágus volt.  Tipikus megoldóember. Csinált az egyik kőre nyelet két fémlemez közé szorította satuszerűen a követ. Majd még jövök képekkel

Hakos72 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 582

Az 1. és 3. kő ígéretesnek tűnik, kár, hogy törött az első, így nem használható (olyan Rozsutec szerű). Meg lehet próbálni "benyelezni", bár ahoz is elég rövid, mint a csatolt fotókon. Egy szürke pvc szenyvíz-csövet hőlégfúvóval kilágyítasz egyik végén, és ráhúzod a kőre, majd rajta hagyod kihűlni. De itt már olyan kis fogása lesz, hogy lehet vmi kétkomponensű ragasztőval rá is kell ragasztani utólag. Lehet fábol is barkácsolni befogó szerkezetet (pl villaszerűen ráhúzod és feszítően kötözöd-drótozod vhogy). De próbáld ki őket előszőr, ha nagyon könnyen kopnak és minden szürke lágy-vizes-"takony" lesz ami mindent összeken, lehet nem érdemes velük foglalkozni. Ha bírják, elég kemények, akkor jó köveket szereztél. Nekem nem vol szerencsém a régi kövekkel (vagy dúrvák vagy nagyon puhák voltak), az összes jó kövem a Hobbikertből van. Sok sikert!

Előzmény: Viduka78 (581)
Viduka78 Creative Commons License 2024.01.20 0 1 581

Hagyatékból szerzett kaszakövek. Finomabbak mint a bolti, a két szélső természetes kőnek tűnik, a középsőben nem vagyok biztos. A világos kicsit törött. Továbbá lesz két nyeles kasza holnap hozom el. Egy kacsos, a kacs alacsonyan van mert kis emberé volt. Van két kaszakalapács  és egy szögletes üllő. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!