Keresés

Részletes keresés

csukás2 Creative Commons License 2019.08.13 0 0 6282

Üdvözletem! A néma kacsák kitépkedik a társaik farktollát és szárnytollát úgy,hogy tiszta véres.  Mi lehet tenni ez ellen? Köszönöm a segítséget!

Mooni Creative Commons License 2019.02.20 0 0 6281

Sziasztok!

Tavalyi kelésű fehér, ivarérett néma gácséromat el szeretném cserélni hasonló korú, bármilyen színűre.

Budapest és környéke, mail-em publikus, képet kérésre küldök.

Üdv: Mooni

madar86 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 6280

Az biztos,hogy konnyen tarthato.

A zoldet nagyon szeretik...kis dara viz el elvan :-)

Sajnos mar nincsenek.

Mikor 100 fele ment a letszam mar sokan voltak :-) utanna mondtak kellett volna tobb mindenkinek...Bezzeg addig senkinem szolt...lett volna kisi nagy is...Vannak mar egeszen szep szinuek is...azt meg mar sajnalja az ember levagni :-D

 

Most tyukok vannak inkabb meg barik...

 

 

Előzmény: bitter6704 (6279)
bitter6704 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 6279

Néhány régi kép. A tojó barna színéből és a gácsér fekete/ fehér színéből nagyon szép színű utódok lettek, bár a következő tollváltáskor ez a szín is változott. Azt a tollváltást azonban már nem sokan élték meg közülük. Levágásra kerültek, főleg a gácsérok első sorban.

 

               

 

És az apjuk. Őt külön kellett választani, mert összeférhetetlen volt a fiatalokkal. Később egy reggelre kimeredve találtam, csúnya, bevörösödött fejjel. Vagy megölte a vére, vagy benyelt valami kavicsot és megfulladt. Előzőleg teljesen egészséges volt.

 

               

bitter6704 Creative Commons License 2018.05.10 0 1 6278

Sajnos már nem emlékszem. A feltett videóm már régi felvétel. Érdekességnek tettem fel. A videón látható barna tojó ezen a télen pusztult el kb 12 évesen. Már csak egy fekete/ fehér színű lánya maradt meg. Az is már kb 9 éves. Még mindig tojik. Az idén is tojt már eddig vagy 25 tojást. Nagyon szerettük a néma kacsákat: kevés kaján kiadósra megnőnek, nem nagyon szoktak betegek lenni, igénytelenek, nem tetvesednek mint a tyúkok, stb...

Előzmény: madar86 (6277)
madar86 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 6277

Hány db kicsi?

Előzmény: bitter6704 (6276)
bitter6704 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 6276
Mooni Creative Commons License 2018.05.09 0 0 6275

Sztem ne itt tárgyaljuk ki, (amúgy lehet bélgyulladás okozza a hasmenést, gyakori a fiatal állatoknál) ez a némakacsás topik. 

Nekem most egy tyúk ül 6 kacsatojáson, nem lehet eltántorítani, ill. van 7 tojás, amire nem akar ráülni, de még várok.

Előzmény: madar86 (6274)
madar86 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 6274

Itt is volt hasmenes :-( 3-4 nap mire lement :-( 2-3x atestek rajta nem tudom mitol...

 

Mar van kicsi kos jerkek nem tudom szeretnk e majd sajat baranyt....hova teszem majd azert meg h valaki elintezze....sosem lehet tudni hova kerulnek :-(

Előzmény: Mooni (6273)
Mooni Creative Commons License 2018.05.07 0 0 6273

Uff. pont ez az illető érdeklődött bak után, bár eltelt pár év, lehet azóta jobban tartja őket. Amúgy születéskor mind így néz ki, míg az anyjuk (vagy mi) le nem takarítjuk, a gond az alommal/szénával van, ami nincs.

A kecskésen fent vannak az idei kicsik. Évekkel ezelőtt voltak nekünk is napos bárányaink, SOHA többé! Az egyiknek el kezdett menni a hasa, ne tudd meg mit küzdöttem azért, hogy életben maradjon. Sikerült, de...

Előzmény: madar86 (6272)
madar86 Creative Commons License 2018.05.06 0 0 6272
Előzmény: Mooni (6269)
madar86 Creative Commons License 2018.05.06 0 0 6271

Csak nem kis kecsked van? :-)

Előzmény: Mooni (6269)
madar86 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 6270

Majd nevel kiskacsat :-) a liba

En is kiskecsket akartam,de kaptunk egy baranyt a feheret...aztan mindig kiabalt magaba jott utannam mindenhova aztan vettem a ket fekete rackat :-) ebben az evben meg kaptam cumis baranyt 1 - 2 orasat :-) hat eleg volt felnevelni megetettem elotte ugye melegiteni a tejet stb fel ora elment na lefekudtek aludni be is takartam oket mikor mar epp aludtam volna elkezd begetni megint :-( :-D kezdhettem az egeszet elorol...

 

Gyuri

Bari

Vannak meg tobben is.

 

Vettem kitojt tyukot is :-) azokkal is kiserletezek... tojnak is.

Előzmény: Mooni (6269)
Mooni Creative Commons License 2018.05.04 0 0 6269

Nagyon aranyosak. :)

Nem vagyok telefonfüggő és facebook függő típus.

Mi is csökkentettük a kecske létszámot, a baromfit növeltük, a néma kacsa állományt szinten tartjuk, 1 gácsér 5 tojó, bár tavaly 4 fészekalj kelt ki, de annyira nincs szükségünk.

Off: Van bóbitás, rózsástarajú, egyenes taréjú kiscsirkénk, fehér, fekete, kendermagos, barna is lesz, ha minden igaz, jelenleg 24 db kispipi van. 

On: a kacsák most kezdenek fészkelni.

ill. van két libamamánk, még mindig tojnak, bár gúnár nincs, de finom a liba tojás. :)

Előzmény: madar86 (6268)
madar86 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 6268

Miert nem jo facebook? :-(

:-)

Előzmény: Mooni (6266)
madar86 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 6267

Mar csak a leszarmzottak.

 

Valtoztak a dolgok :-( egy ideig nem volt baromfi most csibek vannak.

Te h vagyol?

Friss kep :-)

 

Barik vannak meg :-)

 

Ez mar egy eves kep :-p

 

Előzmény: Mooni (6266)
Mooni Creative Commons License 2018.05.03 0 0 6266

Szia!

 

Akkor ezért tűntél el. Kerestem az új képeket, de hiába.

Sajnos én nem vagyok hajlandó facebook-ozni, ezért ősz táján tudnál nekem segíteni egy új, fiatal gácsér beszerzésében? Egy kontaktnak Bp. környékén nagyon örülnék.

Galambok?

 

Köszi: Mooni

Előzmény: madar86 (6264)
Patrik Verbói Creative Commons License 2018.05.02 0 0 6265

Sziasztok! Párommal 1 hete vásároltunk 4 húsjellegű házi és 4 murar májkacsát 4 libával együtt. 1 hétig semmi baj nem volt velük most 2 murar kacsának a fején és nyakán a pihés toll foltokban hiányzik. Esznek isznak rendesen. Mitől lehet ez? (nembántják egymást ) 

madar86 Creative Commons License 2018.04.30 0 0 6264
BP Totóka Creative Commons License 2018.04.16 0 0 6263

Az biztos, hogy néma kacsák. Egy helyre járnak tojni, és eddig naponta elvettük a tojásokat. Lehet ez a baj? Nem lesznek pároztatva, így ha ráülnének , akkor csak megromlanak a tojások. Mi melyik a jobb?

 

 

Előzmény: juhosttt (6262)
juhosttt Creative Commons License 2018.04.14 0 0 6262

Ha folyamatosan tojnak, akkor valami körülmény gátolhatja, hogy letojjanak és megüljenek. Ha egy helyre tojnak, ne gyűjtsd a tojásokat. Esetleg nem lehet hogy nem is némakacsa, hanem házikacsáról van szó?

Előzmény: BP Totóka (6261)
BP Totóka Creative Commons License 2018.04.12 0 0 6261

Sziasztok!

 

Most vagyok először kacsa gazdi, és kettő lány szépíti a napjaimat. Hogy 4 hónapja tojnak minden nap az normális? Mikor fejezik be? Nem gondolom, hogy a tyúkokhoz hasonlóan állandóan tojniuk kell.

Valami tapasztalat, minden jól jönne.

Köszönöm!

 

terika007 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 6260

Sziasztok!

Debrecenben van valakinek eladó némakacsa tojása?

atrego Creative Commons License 2017.12.31 0 0 6259

nekem meg Budapesten.Szeptemberiek,de  már lehet tudni,melyik tojó,melyik fiú

Előzmény: Sparky007 (6258)
Sparky007 Creative Commons License 2017.12.29 0 0 6258

Mennyi idősek? Milyen árban? Szállításban, ha úgy van tudsz segíteni? :) 

Előzmény: juhosttt (6257)
juhosttt Creative Commons License 2017.12.29 0 0 6257

Kicsit keletebbre, Mátészalka mellett vannak nekem eladó gácsérok.

Előzmény: Sparky007 (6256)
Sparky007 Creative Commons License 2017.12.28 0 0 6256

Sziasztok!

 

Van itt debreceni? Szeretnék venni egy gácsér néma kacsát, lehetőleg ivarérettet!

juhosttt Creative Commons License 2017.12.09 0 0 6255

2-5 tojó, attól függ mennyire aktív a gácsér.

Előzmény: slapi5 (6254)
slapi5 Creative Commons License 2017.12.08 0 0 6254

Sziasztok! 

 

Egy hímhez hány tojó némakacsa célszerű?

 

Kacsapacsa44 Creative Commons License 2017.11.07 0 0 6253

Bármi lesz is, gyönyörű szép!

Előzmény: kacica17 (6251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!