A zoldet nagyon szeretik...kis dara viz el elvan :-)
Sajnos mar nincsenek.
Mikor 100 fele ment a letszam mar sokan voltak :-) utanna mondtak kellett volna tobb mindenkinek...Bezzeg addig senkinem szolt...lett volna kisi nagy is...Vannak mar egeszen szep szinuek is...azt meg mar sajnalja az ember levagni :-D
Néhány régi kép. A tojó barna színéből és a gácsér fekete/ fehér színéből nagyon szép színű utódok lettek, bár a következő tollváltáskor ez a szín is változott. Azt a tollváltást azonban már nem sokan élték meg közülük. Levágásra kerültek, főleg a gácsérok első sorban.
És az apjuk. Őt külön kellett választani, mert összeférhetetlen volt a fiatalokkal. Később egy reggelre kimeredve találtam, csúnya, bevörösödött fejjel. Vagy megölte a vére, vagy benyelt valami kavicsot és megfulladt. Előzőleg teljesen egészséges volt.
Sajnos már nem emlékszem. A feltett videóm már régi felvétel. Érdekességnek tettem fel. A videón látható barna tojó ezen a télen pusztult el kb 12 évesen. Már csak egy fekete/ fehér színű lánya maradt meg. Az is már kb 9 éves. Még mindig tojik. Az idén is tojt már eddig vagy 25 tojást. Nagyon szerettük a néma kacsákat: kevés kaján kiadósra megnőnek, nem nagyon szoktak betegek lenni, igénytelenek, nem tetvesednek mint a tyúkok, stb...
Itt is volt hasmenes :-( 3-4 nap mire lement :-( 2-3x atestek rajta nem tudom mitol...
Mar van kicsi kos jerkek nem tudom szeretnk e majd sajat baranyt....hova teszem majd azert meg h valaki elintezze....sosem lehet tudni hova kerulnek :-(
Uff. pont ez az illető érdeklődött bak után, bár eltelt pár év, lehet azóta jobban tartja őket. Amúgy születéskor mind így néz ki, míg az anyjuk (vagy mi) le nem takarítjuk, a gond az alommal/szénával van, ami nincs.
A kecskésen fent vannak az idei kicsik. Évekkel ezelőtt voltak nekünk is napos bárányaink, SOHA többé! Az egyiknek el kezdett menni a hasa, ne tudd meg mit küzdöttem azért, hogy életben maradjon. Sikerült, de...
En is kiskecsket akartam,de kaptunk egy baranyt a feheret...aztan mindig kiabalt magaba jott utannam mindenhova aztan vettem a ket fekete rackat :-) ebben az evben meg kaptam cumis baranyt 1 - 2 orasat :-) hat eleg volt felnevelni megetettem elotte ugye melegiteni a tejet stb fel ora elment na lefekudtek aludni be is takartam oket mikor mar epp aludtam volna elkezd begetni megint :-( :-D kezdhettem az egeszet elorol...
Gyuri
Bari
Vannak meg tobben is.
Vettem kitojt tyukot is :-) azokkal is kiserletezek... tojnak is.
Mi is csökkentettük a kecske létszámot, a baromfit növeltük, a néma kacsa állományt szinten tartjuk, 1 gácsér 5 tojó, bár tavaly 4 fészekalj kelt ki, de annyira nincs szükségünk.
Off: Van bóbitás, rózsástarajú, egyenes taréjú kiscsirkénk, fehér, fekete, kendermagos, barna is lesz, ha minden igaz, jelenleg 24 db kispipi van.
On: a kacsák most kezdenek fészkelni.
ill. van két libamamánk, még mindig tojnak, bár gúnár nincs, de finom a liba tojás. :)
Akkor ezért tűntél el. Kerestem az új képeket, de hiába.
Sajnos én nem vagyok hajlandó facebook-ozni, ezért ősz táján tudnál nekem segíteni egy új, fiatal gácsér beszerzésében? Egy kontaktnak Bp. környékén nagyon örülnék.
Sziasztok! Párommal 1 hete vásároltunk 4 húsjellegű házi és 4 murar májkacsát 4 libával együtt. 1 hétig semmi baj nem volt velük most 2 murar kacsának a fején és nyakán a pihés toll foltokban hiányzik. Esznek isznak rendesen. Mitől lehet ez? (nembántják egymást )
Az biztos, hogy néma kacsák. Egy helyre járnak tojni, és eddig naponta elvettük a tojásokat. Lehet ez a baj? Nem lesznek pároztatva, így ha ráülnének , akkor csak megromlanak a tojások. Mi melyik a jobb?
Ha folyamatosan tojnak, akkor valami körülmény gátolhatja, hogy letojjanak és megüljenek. Ha egy helyre tojnak, ne gyűjtsd a tojásokat. Esetleg nem lehet hogy nem is némakacsa, hanem házikacsáról van szó?
Most vagyok először kacsa gazdi, és kettő lány szépíti a napjaimat. Hogy 4 hónapja tojnak minden nap az normális? Mikor fejezik be? Nem gondolom, hogy a tyúkokhoz hasonlóan állandóan tojniuk kell.