Keresés

Részletes keresés

Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2011.06.15 0 0 264

Bammeg, ennyire rohadtul szelektíven hogy lehet olvasni????????????????

Az érintettek havi 800-1000 forintos lakbérből halmozták fel a mintegy 130-150 ezer forintos hátralékot.

Előzmény: horex (263)
horex Creative Commons License 2011.06.15 0 0 263

Sehol nem látok ott 1000/hó bérletet

Családonként 100ezer, ennyi. Az uj trv szerint 3 hónap lógás után lehet felszólitás/biróság/végrehajtás

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (248)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 261

Elvtársad neked a fidesz frakció.

Pógár.

Előzmény: Törölt nick (260)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 259

Komplett bejáratott bányát tudsz 100 millióért venni

 

Bagatell.

A rávalót tisztességesen, munkával megkeresni is az.

Ó te szegény.:-(

Előzmény: Törölt nick (258)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 257

Amennyiben szerinted egy kőbánya gépesítése fillérekbe kerül, akkor .......

Előzmény: Törölt nick (256)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 255

mert a bányanyitás fillérekbe kerül

 

Szintén zenész?

Amúgy ezt a marhaságot honnan vetted?

Viktorod és párttitkár apukája mesélte?

Előzmény: Törölt nick (254)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 253

No akkor demagógizáljunk egy kicsit.

Szerinted '89 előtti tisztességes jövedelemből hány kőbányát lehetett venni?

Előzmény: Törölt nick (252)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 251

ezt-azt haza lopó emberek építsék a szocializmust.

 

Az ezt-azt lopó emberek a saját megélhetésüket tették kicsit könnyebbé.

Míg a sokat lopók, a gyárakat tönkretevők meggazdagodtak és az általuk tönkretett cégeket felvásárolták jelképes összegekért.

Ők lettek a mai kizsákmányolók, mert bebizonyították, hogy maszekként mégis lehet gazdaságosan működtetni az általuk addig veszteséget termelő üzemeket.

És mivel ők ismerik legjobban a lopás mechanikáját, így most a sajátjukat nyilvánvalóan nem engedik szétlopni.

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (239)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2011.06.14 0 0 250

Persze, de ha mindenki rabszolga lesz éhbérért, ki fog fogyasztani, akiknek a rabszolgák termelnek?

Előzmény: Törölt nick (249)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.14 0 0 249

Az nehéz lesz. Win-win helyzet mondjuk adott volt a 2. vh utáni 30-40 évben, de nem most.

 

A neolib rendszer úgy lett programozva hogy megkeresi a legolcsóbb felhasználható munkaerőt. Ha van 2-3 milliárd (!) olyan munkavállaló, akit 1 dollárért vagy azalatt lehet foglalkoztati, akkor oda megy. Ha netán 50 év múlva már 7-8 milliárd ilyen munkavállaló lesz, a helyzet csak rosszabb lehet. Azaz munkával egyre kevésbé lehet pénzt keresni, az nyer aki kellően kíméletlen és bármire hajlandó, hogy leigázza embertársait. Idővel elkerülhetetlenül zarnoksággá alakulnak a mai demokráciák is. Szinte már csak pillanatok kérdése történelmi távlatban.

 

Előzmény: Antisystem (243)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2011.06.14 0 0 248

Topiknyitó hozzészólás!

A topikcím alatt is ott a link!

Ugya látod, ugye elolvastad?

Előzmény: horex (246)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.14 0 0 247

Ja... épp most néztem a kerületben, hogy a talán 30nm-es lakások/kertes házikók bérleti díja 25e körül van. Ezért cserébe 2 éves a szerződés, és visszaadás előtt fehérre kifestve kell visszaadni az önkormányzatnak.

Előzmény: horex (246)
horex Creative Commons License 2011.06.14 0 0 246

1000Ft-os lakbért

 

Ide üstölést egy linket az 1000Ft-os bérleti dijrol!

Az önkormiknak is piaci, a társasházakhoz hasonló dijai vannak

Engem most fenyegettek,  igy kölcsönböl át kellett utalnom egy igen nagy összeget

Nem havi ezer a k.kltségem hanem 22.000

 

by horex

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (217)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.14 0 0 245

van aki autót vesz közben nem fizeti a rezsit,ill lakbért   csak hogy másoknak bizonyitson  

Antisystem Creative Commons License 2011.05.18 0 0 243

Igen, ezt én is így gondolom. Szerintem tök egyértelmű, hogy a mai világunk egyik legnagyobb baja az elszabadult hajóágyúként szabadon csapkodó globális tőke kontra a még mindig zömmel a nemzetállamok keretein belülre szorult társadalmi-demokratikus kontroll. Ezért is szükséges a tőkét regulázni, hogy ne kizárólagosan a saját minél nagyobb hasznát keresse, hanem win-win helyzetre törekedjen legalábbis... álljon vissza legalábbis a tőke és a munka kölcsönös egymásra utaltsága.

 

ÜdV

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (242)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2011.05.18 0 0 242

Nem jó.

A tőke kihasználja, hogy most nagyobbat kaszálhat.

Előzmény: Antisystem (240)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.18 0 0 241

Ehhez állami szerepvállalás mellett sajnos szükség volna ráutaló magatartásra is a "mindenki" részéről. És ez az, ami gyakran hibádzik.

 

Ezzel tökéletesen egyetértek. Csak hát ugye a sorrend valami olyasmi volt, hogy legelőször az állam részéről hiányzott a munkahely biztosítása felelősségének felvállalása, osztán mára meg lehet, hogy ott már lenne szándék - bár tartok tőle, hogy egyelőre inkább csak szólamokban - csak hát közben eltelt 2 évtized, és és rétegek az évtizedes munkanélküliség hatására kiestek a munka világából, más fiatal rétegek meg nem szocializálódtak bele. Pont ez ugye a gettósodásnak nevezett növögető sz*rkupac lényege.

 

Azért is mondtam, hogy először ugye legyen a munkaalkalom... ha az már van, akkor lesznek, akik ezt maguktól is igénybe fogják venni, és bizony lesznek, akiket rehabilitálni kell ebben a tekintetben - magyarán visszaszoktatni a munka világába - és lesznek azok, akiknek pótolni kell azt a munkára szocializálódást, ami kimaradt a gyermekkorukból-fiatalkorukból. És nyilván ez nem lesz zökkenőmentes, nem fogja nélkülözni a konfliktusokat. Ez sajnos benne van a pakliban... 

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (238)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.18 0 0 240

ÉS ahogy nő a munkanélküliség, úgy egyre többet kell bizonyítani, egyre kevesebb fizetésért.

És ez szerinted jó, támogatandó?

 

ÜdV

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (239)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2011.05.18 0 0 239

A szocializmus féle kötelező munka már nem fog visszajönni, nem bírja el az ország, hogy munkakerülők, naplopók, idült alkoholisták, ezt-azt haza lopó emberek építsék a szocializmust.

ÉS ahogy nő a munkanélküliség, úgy egyre többet kell bizonyítani, egyre kevesebb fizetésért.

Előzmény: Antisystem (235)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 238

"A probléma megoldása ugye első lépésben a közel teljes foglalkoztatottság lenne, hogy mindenki eljusson oda, hogy a saját adottságaival, meg képzettségével, meg korával, meg nemével, meg fizikai állapotával meg akármivel képes munkát találni a lakóhelyétől ésszerű távolságra."

 

Ehhez állami szerepvállalás mellett sajnos szükség volna ráutaló magatartásra is a "mindenki" részéről. És ez az, ami gyakran hibádzik.

Előzmény: Antisystem (235)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 237

Ha csak így nem....! ,-)))

 

 

Előzmény: Törölt nick (234)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.18 0 0 235

Én nagyra becsülöm a humanizmusodat. Fizesd ki a tartozásukat!

Nézd, humanistának még csakcsak humanista vagyok - bár alapvetően marxista alapon - ez a soxor és sokak által elhangzott ötlet viszont sokkal inkább szuicid lépés lenne, mint humanista... ugyanis ha picit végiggondolod, a feszültség ilyentén csökkentése pünkt a fennáló rendszert stabilizálná, tehát a rohadt kis magyar kapitalizmus megalkotói és haszonélvezői járnának jól vele - pont azok, akik jelentős részben FELELŐSEK magáért a problémáért. 

 

A probléma megoldása ugye első lépésben a közel teljes foglalkoztatottság lenne, hogy mindenki eljusson oda, hogy a saját adottságaival, meg képzettségével, meg korával, meg nemével, meg fizikai állapotával meg akármivel képes munkát találni a lakóhelyétől ésszerű távolságra. (vagy megoldott munkásszállói szisztéma mellett). Szal valahova 1985-höz ebben a tekintetben. (irnám "vissza" az időskálán, de szerintem ez ma inkább nagy előrelépés lenne..)

 

ÜdV

 

Előzmény: Törölt nick (232)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 234

Nem blöff volt, hanem két valóságos eset kivonata. Kb. ilyen szinten:

 

Hír #1: Valakik rátörték az idős bácsira az ajtót, megverték, aztán kirabolták, mert a család egyik tagjára rászólt, hogy ne lármázzon az ablaka alatt.

Hír #2: Az önkormányzat munkatársai felkeresték Juli nénit, hogy megkérdezzék tőle, miért nem fizeti a rezsit.

 

Előzmény: Törölt nick (233)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 233

Ha jól látom, nem érkezett erre forrás, úgyhogy megállapíthatjuk, hogy BLÖFF volt...!

Vagy csak meseírói munkásságodnak egy pici darabja.

 

ROTLFMAO

 

 

Előzmény: Halskette (197)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.18 0 0 231

Hát, valóban van némi különbség a nézőpontjaink között...

 

ÜdV

Előzmény: mmormota (162)
Csutka Rozi Creative Commons License 2011.05.18 0 0 230

osztrák színvonalhoz nem osztrák típusú politikus kell, hanem osztrák típusú emberanyag, ami lássuk be, nálunk nincs

sokat járok oda, sokat gondolkodok, hogy ott miért nem dobják ki a csikket az ablakon, miért nem öntik ki a szemetet az erdőbe és miért köszönnek, ha bemész bárhová, vagy szembejönnek az erdei úton

és ezek egyike sem kerül egy fillérbe sem!

 

Előzmény: cressiman (174)
ohrana Creative Commons License 2011.05.18 0 0 228

Azaz:

Az biztos, hogy kilakoltatás nem lesz Magyarországon; senki nem találhatja magát a szabad ég alatt azért, mert nem tudja törleszteni a lakáshitelét.

 

Tehát a lakáshitel törlesztése miatt nem lesz. Azt hiszem elég világos kijelentés.

(Gy.k. senki nem kerülhet ártatlnul börtönbe - ez a kijelentés nem azt jelenti, hogy úgy általában senki nem kerülhet börtönbe)

Most egyesek vagy ilyen gyengék szövegértésből, vagy mániákusak, és mindenben pinát ördögöt látnak.

 

o

ohrana Creative Commons License 2011.05.18 0 0 227

Orbán azt igérte, Magyarországon nem lesz kilakoltatás.

Simán hazudsz.

bizonyos okból nem vszítheti el valaki a lakását - az antiszociális magatartás az nem ide tartozik.

 

o

Előzmény: Halskette (215)
pajaci Creative Commons License 2011.05.18 0 0 226

Ha azt mondod, hogy úgy könnyebb!

Hiszek a tapasztalatodnak!!!

Előzmény: Halskette (193)
pajaci Creative Commons License 2011.05.17 0 0 225

Hova lett a topiknyitó?????

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!