Keresés

Részletes keresés

Tamerlán Creative Commons License 2012.12.19 0 0 955

Az októberben ígért "hamarosan" ideje még mindig nem jött el... 

Előzmény: Tamerlán (954)
Tamerlán Creative Commons License 2012.11.23 0 0 954

"Tájékoztató levelet küld hamarosan a kormány a gazdasági konzultáció eredményeiről."

 

Csaknem egy hónapja tart a "hamarosan"...

Előzmény: Tamerlán (952)
gerybacsi Creative Commons License 2012.10.28 0 0 953

Én  minden konzultációs ívet kitöltök és visszaküldök, bár nem tulajdonítok különösebb jelentőséget neki, nem hiszem, hogy érdemben foglalkoznának a kiértékeléssel.

Viszont annak ellenére, hogy évek óta szereplek a FIDESZ-es "Kubatov" listán,  még egyszer sem jöttek ajánlócédulát kérni, sőt a békemenetekre sem ajánlottak kedvező utazási lehetőséget, bár a ballibek szerint még fizetnek is a résztvevőknek.

 

A "békemeneteken" így csakis azért nem vettünk részt, mert  tőlünk fejenként közel 9000 Ft-ba kerülne az utazás, ez azért sok, s mint kiderült, szerencsére nélkülünk is elegen összejöttek.

 

 

Előzmény: Tamerlán (952)
Tamerlán Creative Commons License 2012.10.28 0 0 952

A legutóbbi konzultáció eredményét

megtudhatják

az "engedelmes" polgárok:

http://index.hu/belfold/2012/10/28/megtudjuk_mire_jutott_a_gazdasagi_konzultacio/#

 

Ők nem kekeckedtek és most sem fognak kekeckedni azon, hogy

a miniszterelnök időközben elfelejtette, hogy ennek a konzultációnak milyen nevet is adott ("Új nemzeti konzultáció").

(:–)

 

Aki pedig nem küldte vissza a kérdőívet,

az már két konzultáció eredményét nem fogja tudni...

 

Hajrá Magyarország! Hajrá magyarok!

Tamerlán Creative Commons License 2012.10.14 0 0 951

Akik a honlapot nézve,

a

2012-es "Új Nemzeti Konzultáció" eredményeinek közzétételét várják Orbánéktól

azok 

pontosan ugyanazt kapják,

mint akik a 2011-es "Szociális Konzultáció" esetében vártak hivatalos eredményeket.

 

A konzultáció eredményei iránt érdeklődők

most is egy nagy túróst kapnak... 

(:–((((((((

Előzmény: Tamerlán (949)
traormani Creative Commons License 2012.09.29 0 0 950

évet mondott?

Előzmény: Tamerlán (949)
Tamerlán Creative Commons License 2012.09.29 0 0 949

"a mostani kérdőívek feldolgozása folyamatban van, a kiértékelések szeptember 20-ig megtörténnek"

 

Hahó! Hahóóóóóó!

Már szeptember 30-nak is vége.

Hahóóóóó, Havasi, hol vannak azok a kiértékelések?

 

Előzmény: Tamerlán (922)
Tamerlán Creative Commons License 2012.09.20 0 0 948

Ld.: (928)

Előzmény: Tecs (947)
Tecs Creative Commons License 2012.09.20 0 0 947

" visszakaptak 698.780 (hatszázkilencvennyolcezer-hétszáznyolcvan) darabot, ami 8,52% (nyolc egész ötvenkettő) százalék."

 

Ki látta a visszaküldött kérdőíveket és ki számolta meg? Miért kellene elhinni a Fidesz által bemondott számot?

Előzmény: Tamerlán (939)
Nero Bianco Creative Commons License 2012.09.19 0 0 946

"Nédamá! Készül az ellen Kubatov lista?"

 

Nem, név szerint ismernek már minden fideszes képviselőt.

 

Előzmény: én12 (944)
Tamerlán Creative Commons License 2012.09.19 0 0 945

Nemzeti Képviselői Konzultáció (csak ogy. képviselőknek!)

 

Vannak, akik szerint eddig túl sokat kerestek a több műszakban dolgozók, ezért indokolt csökkenteni a bérüket, mások szerint viszont épp emelni kellene azok fizetését, akik az estéket, éjszakákat a családjuktól távol töltik a munkájuk miatt. Ön mit gondol?

1. Túl voltak fizetve a műszakos munkavállalók, helyes, hogy mostantól kevesebbet keresnek.

2. Az országgyűlési képviselők vannak túlfizetve, pedig be se járnak mindennap a munkahelyükre.

3. Nem tudom megítélni a kérdést, én csak megszavaztam.

 

Vannak, akik szerint csak a politikusoknak járjon a korai nyugdíjazás lehetősége, mások szerint viszont inkább azokat indokolt korábban nyugdíjazni, akik veszélyes vegyszerekkel, több műszakban, adott esetben saját vagy mások életét veszélyeztető körülmények között dolgoznak. Ön mit gondol?

1. A saját nyugdíjamnál nincs fontosabb számomra.

2. A munkában elhasználódott melósok nyugdíjánál nincs fontosabb számomra.

3. Nem tudom megítélni a kérdést, én csak megszavaztam.

 

Vannak, akik szerint úgy helyes, ha egy munkavállalót minél könnyebb kirúgni az állásából, mások szerint viszont a valódi, értékteremtő munkát végzőket minél erősebb munkajogi szabályokkal kellene védeni a munka törvénykönyvében. Ön mit gondol?

1. Megígértem az oligarcháknak, hogy nem ugrálnak a melósok, különben is, nekem négy évig biztos a munkahelyem.

2. Megígértem az embereknek, hogy megvédem a munkahelyeket, ezért meg akarom erősíteni a munkavállalók védelmét.

3. Nem tudom megítélni a kérdést, én csak megszavaztam.

 

Vannak, akik a kismamákat fölösleges nyűgnek érzik egy piaci vállalkozásnál, ezért azon igyekeznek, hogy a tulajdonosnak ne kelljen szülés után visszavennie a dolgozót, mások viszont azt tartják fontosnak, hogy a nőknek ne kelljen választania a gyerekvállalás és a karrier között. Ön mit gondol?

1. Majd ha megszültek négy-öt gyereket, akkor lehet emancipálódni és önmegvalósítani.

2. A családbarát kormány támogatójaként evidens számomra, hogy a kismamákat szigorúbban védő munkajogi szabályokra teszek javaslatot.

3. Nem tudom megítélni a kérdést, a feleségemet pedig nem kérdezem ilyen dolgokról.

 

Vannak, akik csak a kézből etetett, százmilliókkal támogatott Gaskó-féle szakszervezeti vezetőkkel folytatnának látszategyeztetést a munkavállalókról, míg mások megkérdeznék a százezres taglétszámú, valódi szakszervezeteket is. Ön mit gondol?

1. Elegendő a régi harcostársakat megkérdezni, hogy azok felmondják, amit kérünk tőlük.

2. A munkavállalókért csak a munkavállalókkal közösen lehet tenni, ezért elengedhetetlenül fontos a szakszervezet véleményét meghallgatni, tanácsát kikérni.

3. Nem tudom megítélni a kérdést, mert egyéni képviselői indítványokkal kormányzunk, hogy senkivel ne kelljen egyeztetni.

 

Vannak, akik szerint a béren kívüli juttatások, így az étkezési jegyek és üdülési csekkek is egy letűnt kor vívmányai, és agyon kell adóztatni azokat, míg mások megadnák a lehetőséget a munkáltatónak, hogy adómentesen támogassa alkalmazottai napi étkezését és családi nyaralását. Ön mit gondol? 

1. A parlamenti büfében olcsó az étel, az utazásra költségtérítést kapok, a többiek meg adózzanak csak szépen.

2. Amikor éppen a legkevesebbet kereső munkavállalók élete nehezül el, akkor nagyon is indokolt az egyéb juttatások körét bővíteni, ilyen módon is enyhíteni a válság okozta egzisztenciális problémákat.

3. Nem tudom megítélni a kérdést, én csak megszavaztam.

 

Vannak, akik szerint a korengedményes nyugdíj egy szűk réteg indokolatlan privilégiuma, míg mások szerint az, aki például évtizedeken át hatfokos hidegben bontotta a húst, sem képzettségét, sem fizikai állapotát tekintve nem tud már ötvenkét évesen új munkát találni. Ön mit gondol?

1. Mi megvédjük a nyugdíjakat, ahogyan ígértük - ezért nem adjuk oda a nyugdíjasoknak.

2. Emberibb és ésszerűbb is korengedményes nyugdíjjal elismerni egy keményen végigdolgozott életet, mint százezernyi, munkában elhasználódott embert "dobálni" a rendszerben.

3. Nem tudom megítélni a kérdést, én még sosem végeztem nehéz munkát.

 

Vannak, akik milliárdokat költenek látszatkonzultációra, óriásplakátokkal, folyamatos levéláradattal, míg mások legalább ezeket a leveleket papírszemétként értékesítik és a befolyt összeget jótékony célra fordítják. Ön mit gondol?

1. Küldjön még a kormány sok-sok levelet, és hirdesse mindenhol az akciót.

2. Nem akarunk több konzultációs levelet kapni, a kampányköltséget meg fordítsák a munkavállalók védelmére.

3. Nem tudom megítélni a kérdést, megkérdezem Kubatov Gábort.

 

(Konzultáció kezdeményező: VDSZ)

én12 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 944

Nédamá! Készül az ellen Kubatov lista?

Előzmény: Tamerlán (942)
korieander Creative Commons License 2012.09.19 0 0 943

ebből hány ember dolgozik a közszolgálatban ahol nem ajánlott nem konzultálni?

Előzmény: Tamerlán (939)
Tamerlán Creative Commons License 2012.09.19 0 0 942
Tamerlán Creative Commons License 2012.09.17 0 0 939

Térjünk vissza magára a "kiemelkedő siker"-re:

 

8.202.500 (nyolcmillió-kettőszázkettőezer-ötszáz) kérdőívből visszakaptak 698.780 (hatszázkilencvennyolcezer-hétszáznyolcvan) darabot

ami 8,52% (nyolc egész ötvenkettő) százalék. 

 

Ez már döfi!

(:-)

 

én12 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 937

A TEK-nél biztos van ólomkalapács. Azzal egy ütés helyettesíti a csengőt.

Előzmény: Mini_mon (935)
Tamerlán Creative Commons License 2012.09.16 0 0 936

Lásd:

(870) hsz végén az "Összefoglalás"-t

Előzmény: Mini_mon (933)
Mini_mon Creative Commons License 2012.09.16 0 0 935

Ezért is nem javíttattam meg a csengőnket! ;-)

Előzmény: én12 (934)
én12 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 934

Kubatov elvtárs Rajtad tartja a szemét. Ő mindent tud mindenkiről.

Előzmény: Mini_mon (933)
Mini_mon Creative Commons License 2012.09.16 0 0 933

Én bizony ellenálltam a kíváncsiságnak, és bontatlanul helyeztem el az összes családtagnak küldött utóbbi két levelet a papírszemét közé. (Mentségemre legyen mondva: szelektíven gyűjtöm.)

 

Aztán most, a regisztrációs ötletelés táján jutott eszembe, hogy vajon lesz-e arról kartoték, hogy XY regisztrált (pl. én) visszaküldte-e a levelet...

Mert ugye... ha nem,... akkor másodrendű állampolgár lehet...

 

 

Csak reménykedhetem abban, hogy a kormányhivatal legalább annyira slendrián, mint a bürokrácia más területei,... és erre azért nincs figyelmük.

Mert hogy pénzük (paripájuk, fegyverük) ne lenne, azt kötve hiszem.

Tamerlán Creative Commons License 2012.09.16 0 0 932

Na, és ha csak 200 ezer lenne,

az neked már nem "Európai összevetésben kiemelkedő siker"?

 

Más európai ország kormánya nemhogy 200 ezres, de 1 (egy) darabos konzultációs eredményt sem képes felmutatni... 

(:–)))

Előzmény: Froome (931)
Froome Creative Commons License 2012.09.16 0 0 931

Hát ha a kossuth téri 2 milliót veszem, akkor lesz ez vagy 200-300 ezer. :)

Előzmény: Tamerlán (928)
Tamerlán Creative Commons License 2012.09.16 0 0 930

Ugyan már...

Ha egy darab is lett volna, azt is közölte volna a derék Bertalan sajtófőnök...

(:–))))))

 

Előzmény: Babco (929)
Babco Creative Commons License 2012.09.16 0 0 929

Közel 700 ezer válaszból mennyi volt a k.anyád, b+ és hasonló? Mert nem hiszem el, hogy nem volt egy sem.

Előzmény: Tamerlán (922)
Tamerlán Creative Commons License 2012.09.16 0 0 928

Az nem biztos.

Akár kevesebb is lehet,

mert:

"a végleges adat szerint: 698.780 kérdőív érkezett vissza. Természetesen ezt is bemondásra kell elhinni a kormányzati kommunikációnak".

 

Bizony,

semmi sem hitelesíti a konzultációkról közölt adatokat. 

A konzultációk nem olyanok, mint a népszavazás, ahol a számolást bizottságokban végzik pártoktól függetlenek és különböző pártok küldöttei.

(:-((((( 

 

Előzmény: Froome (924)
Lois Chasse Creative Commons License 2012.09.16 0 0 927

„Európai összevetésben ez kiemelkedő siker”.

 

Ezek szerint máshol is levelező kormány van, nem csak nálunk? Mivel vethették össze?

 

"Korábban erre a konzultációra 976 millió forintot különített el a kormány a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból, azzal a kikötéssel: a fel nem használt pénzt vissza kell fizetni a költségvetésnek. Havasi Bertalan erre vonatkozó érdeklődésemre azt mondta: „az előirányzat felhasználása során maradványösszeg nem képződött”

 

Ha kétmillióan küldik vissza, akkor is ugyanannyiba került volna a feldolgozás? Ha ki sem nyitják, csak kidobják, akkor is legalább kétszer annyi szemeteszsák vagy konténer kell neki.

Előzmény: Tamerlán (922)
én12 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 926

Nem vagy rajta a Kubatov-listán? Enyje-bejnye! Lesz nemulass! Hátrakötik a sarkad.

Előzmény: Zoxo Whitney (925)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2012.09.16 0 0 925

Lehet, hogy a negyedik levelet a munkahelyvédelemről már csak ők kapták meg, mert én nem!

Előzmény: Törölt nick (923)
Froome Creative Commons License 2012.09.16 0 0 924

Még mindig van 700 000 droid akit lehet hülyíteni és fanatizálni. :(

Előzmény: Tamerlán (922)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.16 0 0 923

Szerintem ezek utén teljesen felesleges a regisztráció. Aki visszaküldte mindhárom konzultázióra a választ, az tudatos szavazó, aki láthatóan komolyan foglalkozik a nemzetet érintő kérdésekkel és így nyilvánvalóan sokkal megfontoltabb szavazatot tud leadni, mint a nyuggerek, vagy a szingli hordák.

Előzmény: Tamerlán (922)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!