Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 343

több van benned mint amit itt előadsz, szerintem legalábbis....

 

Szerintem is több van bennem. De ez itt nem tudományos előadás. Itt nem tudom mindazokat az ismereteket leírni, amiket tudok, itt csak utalni tudok rá. Csak hát sajnos sokan nem akarják az utalt dolgokat sem elolvasni, akkor ez esetben akkor sem olvasnák el, ha nem csak utalnék rá, hanem vagy fejből megfogalmaznám, vagy kimásolnám, mint egy másoló szerzetes.

Tehát lehet kiáltani azt, hogy "győztem a vitában", és még mellé lehet azt is tenni, hogy a nahátmiez nem ír semmi érdemit, csak minősítget, de ettől az még nem győzelem. Csak annyi igaz belőle, hogy nem írok ide regényeket, de nem is akartam sose. A minősítgetéses vád pedig igaz ellenem. Azon vagyok, hogy jámborabb irányba változzak. De attól még magam maradok.

Előzmény: upi2000 (340)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 342

Annak kedvéért, hogy esetleg jobb színben tűnjek fel, nem fogok kibújni a bőrömből:) Addig meg vigyázok a másik fél érzékenységére, amíg nem kezd durvulni. Meg utána is:)

Ez az érveléses izéség meg mindig akkor jön elő, nem csak az én esetemben, ha ellentétes erők találkoznak.

Előzmény: upi2000 (341)
upi2000 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 341

Mi, biblikus keresztények eléggé hajlamosak vagyunk az ilyen gondolkodás/viselkedésmódra, a stílusunk és a hitbeli meggyőződésünk meg soxor akkor is ezt a képet mutatja, ha nem így gondoljuk.

Valamennyire érdemes rá figyelni, de azért megszakadni nem érdemes miatta:))))

Előzmény: Törölt nick (338)
upi2000 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 340

Mihez képest okos valaki? Ahelyett hogy ezt kezdenénk méricskélni, csak annyit mondanék, több van benned mint amit itt előadsz, szerintem legalábbis....

Előzmény: Törölt nick (335)
upi2000 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 339

Akkor ezt kell mondani, mert ez egészen más mint az hogy: nem gondolkozol...

 

És persze ettől még nem biztos hogy feltétlenül igaz is, egyrészt mert vannak jó fundi gondolatok is, másrészt ha valami ellen nagyon ágálunk, akkor hajlamosak vagyunk mindenben a krizizált dolgot látni. Te pl. a fundizmustól látsz vöröset, és ezért néha fundizmust látsz ott is, ahol csak vörös a festék:))

Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 338

"fügeíz ... hajlamos a maga tapasztalatait általánosítani és mintegy elvárássá tenni mások számára is."

 

Sajnálom, ha ez jön le fórumozás során, mert nem szándékos. Viszont nagyon nehéz kevesebb makacssággal és határozottsággal beszélgetnem itt általában. Kevesek képesek elfogadni azt, hogy egy beszélgetés vagy vita nem szükségszerűen győzelemre van kihegyezve, és ha valaki ragaszkodik a nézeteihez, akkor sincs semmi erőszak a másik fél felé.

Előzmény: upi2000 (331)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 337

Persze hogy megköszöntem, kitünő karikatúra. Kis részben illik csak rám, de utólag is kösz.

Előzmény: Törölt nick (336)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 336

Én linkeltem neked erről egy vidit, addig nem tudtál róla és meg is köszönted. Nem próbálkozás volt, hanem információközlés.

Előzmény: Törölt nick (329)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 335

Magyarul tök hülyénerk nézel ki.

 

Nem is vagyok túl okos. Vitázok. És sokszor tények bizonyítják hogy igazam van. De nem azért, mert okos vagyok, hanem azért, mert könnyű akkor nyerni, amikor valaki bizonyíthatóan téveset állít, fundamentalista indíttatásból.

Előzmény: upi2000 (331)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 334

Ezen túl sohaa egyetlen agyátnemhasználó-hülyeséget beszélő nem változtatott a gondolkodásmódján azért mert lehülyézték

 

De igen. Én.

Előzmény: upi2000 (331)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 333

Ráadásul fügeíz szvsz egyáltalán nem gondolkodás bnélkül álkot véleményt

 

Nem gondolkodás nélkül, de ez a gondolkodás valójában rossz fundi állítások lemásolása.

Előzmény: upi2000 (331)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 332

Esetleg ha ennek megfelelően fórumoznál, többre juthathatnál.

 

Ez már szentigaz.

Előzmény: upi2000 (331)
upi2000 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 331

Figyu, én szerény vagyok,

Esetleg ha ennek megfelelően fórumoznál, többre juthathatnál.

 

ne tegyek szóvá olyan ámokfutást mint fügeízé,

Te nem szóváteszel, hanem lehülyézel. Rendszeresen, sokakat. Mindenkit aki nem a te véleményeddel ért egyet (az igen kevés kivételtől eltekintve).

 

Ráadásul fügeíz szvsz egyáltalán nem gondolkodás bnélkül álkot véleményt, még akkor sem, ha hajlamos a maga tapasztalatait általánosítani és mintegy elvárássá tenni mások számára is. (ami egyébként IRL pl. nem is jellemző rá, ez inkább a fórumozásánál tűnik így)

 

Ezen túl sohaa egyetlen agyátnemhasználó-hülyeséget beszélő nem változtatott a gondolkodásmódján azért mert lehülyézték, ezzel szemben sokkal intenzívebben és erőteljesebben hirdeti a hülyeségét.

Azaz teljességgel kontraproduktív amit csinálsz.

 

És mégvalami, ami ezt erősíti, tecc vagy nem tecc, a te itteni megnyilvánulásaidból sem az tűnik ki hogy használnád az agyad, ráadásul a tárgyi tudásodatis inkább hinni lehet, semmint olvasni. Magyarul tök hülyénerk nézel ki. Sajnálom!

Előzmény: Törölt nick (291)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 330

Hát igen. Ez megdöbbentően állat méretű bálványimádás. Még Istent is elzavarja, mert nem hasonlít a hülyebálványához.

Előzmény: MageGuild (324)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 329

Ezzel már próbálkoztál egyzer, egyébként nagyon jó előadás Laártól. De sajnos az a helyzet, tényleg könnyű megállapítani, mikor beszélsz hülyeséget, mikor nem, a bigottak meglehetősen látványosan tudnak hülyék lenni.

Előzmény: Törölt nick (326)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 328

Az önismeret szép és nehéz ügy.

Előzmény: nazuna (327)
nazuna Creative Commons License 2011.05.21 0 0 327

E beszédet hallgatva, Lukáš főhadnagy már régen leült, Švejk bakancsát bámulta, s ezt gondolta magában: „Uramisten, hisz gyakran én magam is ugyanilyen hülyeségeket beszélek, csak az a különbség, hogy más formában adom elő.”

Előzmény: Törölt nick (326)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 326

Muszáj leírnom:

 

Besenyő Pista bácsi mondá:

 

Na elmondom önöknek, azé gyöttem ide önökhöz, hogy elmondanám önoknek, mi hülyeség, mi nem az. Mostantól megtudja, hazamegy és onnantól tudja...

Előzmény: Törölt nick (296)
serenic.... Creative Commons License 2011.05.20 0 0 325

Francé nem csinálták még meg a like gombot. LIKE :)

Előzmény: MageGuild (317)
MageGuild Creative Commons License 2011.05.20 0 0 324

"Igen, de arra gondoltam, hogy ha személyesen találkozik Istennel, és Isten bemutatkozik, hogy szerbusz, én vagyok Isten, akkor neki elfogadja mi az amit Ő mondott, és tett, és mi az amit nem."

 

- Csa hiszed, hogy ez ilyen egyszerű. A Fundi számára az Evolúcióelmélet kétséget kizáróan hamis. Valamint bizonyosságnak tekinti, hogy Isten mindent tud és nem hazudik.

 

Így ha Isten elé állna, és azt mondaná neki, hogy az Evolúció valódi dolog, akkor a Fundi a fent említett két előfeltevés miatt azonnal kizárná, hogy aki előtte áll, az Isten. Talán valami olyasmit hinne, hogy még mindíg nem jutott a mennybe és valamiféle végső ördögi próbatételen van, amivel éppen a hite kérlelhetetlenségét kell bizonyítania.

 

Szóval alábeszülöd a Fundi elhivatotságát. Egészen biztosan még Istennel szemben is megtartaná téveszméit. :)

Ilyen tekintetben különben figyelemre méltó jelenség egy Fundi. :)

Előzmény: Törölt nick (323)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.20 0 0 323

Igen, de arra gondoltam, hogy ha személyesen találkozik Istennel, és Isten bemutatkozik, hogy szerbusz, én vagyok Isten, akkor neki elfogadja mi az amit Ő mondott, és tett, és mi az amit nem. Ha találkoznék veled, és azt mondanád, hogy mérnök a szakmád, és házat tervezel, simán elhinném neked, ki tudná jobban, hogy mit csinálsz munkaidődben, mint tennmagad.

Előzmény: MageGuild (321)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.20 0 0 322

Szintén:)

Előzmény: A nevem: nick. (320)
MageGuild Creative Commons License 2011.05.20 0 0 321

"Csak én bizakodóbb vagyok a tekintetben, hogy Istentől azért talán el fogja fogadni a fundi az igazságot..."

 

- Hát ne fűzz ehhez sok reményt. A Fundi attól fundi, hogy soha, semmilyen úton nem lehet eltántorítani. Én sem vitázgatnék velük, ha nem lenne olyan irányú társadalmi kötelességem, hogy legalább felhívjam a figyelmet a tévedésekre. Meg aztán unaloműzőnek sem utolsó. :)

Előzmény: Törölt nick (319)
A nevem: nick. Creative Commons License 2011.05.20 0 0 320

kv2:)

Előzmény: Törölt nick (315)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.20 0 0 319

Ezt a történetecskét, többé-kevésbé így, én is megírtam már a fejemben. Csak én bizakodóbb vagyok a tekintetben, hogy Istentől azért talán el fogja fogadni a fundi az igazságot, és nem Bibliával fogja csapkodni Isten arcát, mint egy nyáladzós idióta.

Előzmény: MageGuild (317)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.20 0 0 318

Ezt a topikot is kinyírjátok, pedig Ödönke nem erre szánta.

 

Ez egy sokáig emlékezetes gyáva megfutamodásod marad.

Előzmény: Törölt nick (316)
MageGuild Creative Commons License 2011.05.20 0 0 317

Persze felmerül a kérdés, hogy egy Végtelen bölcsességű, mindentudó lénynek mi szüksége lehet az önmagát becsapó, vaskalapos fundikra..... Ha valaha is elképzeltem őt, úgy véltem, hogy neki inkább szabad és tiszta elmékre volna szüksége, akikkel talán társaloghat is.

 

Vagy képzeljük el, hogy a fundi felmegy a mennybe. Ott ül Isten lábánál, aki egyszer csak így szól:

- Na és mit szólsz az én Evolúciós gépezetemhez?

Erre a fundi:

- Ááááá, a hitetlenek minden hazugságra képesek voltak, csak hogy eltántorítsanak tőled engem.

Isten:

- De az Evolúció az én művem, kedves teremtményem. Nem akartam bajlódni minden faj egyenkénti megtervezésével, ezért egy sokkal egyszerűbb megoldást ötöltem ki. Jajjj... ne is dícsérj, tudom hog nagy húzás volt..... :)

Erre fundi:

- De az Evolúció hamis! Olyasmi nincs és nem is volt soha!

Isten:

- Nyugodtan hidd el nekem, igenis volt Evolúció!

Fundi:

- Ez butaság. Az Evolúció egy képtelen elmélet.

Isten:

- Kétségbe vonod a szavamat?

Fundi:

- Nem, én az Evlúciót vonom kétségbe.

Isten:

- De hát én csináltam az Evolúciót!

Fundi:

- Ááááá hagyjuk ezt. Isten útjai.... vagyis a te útjaid kifürkészhetetlenek.

 

Isten erre csalódottan vállat von:

- Jól van hagyjuk.... akkor inkább menjünk pinpongozni.

Aztán Isten mérhetetlen méltóságban, de végtelenül unatkozó tekintettel felállt trónusáról és elindult a pinpongasztal felé..... közben azon rágódott, hogy bárcsak felhozhatná maga mellé azt a sok hitetlen ateistát a pokolból. Velük legalább el lehetett volna beszélgetni. De hát ebben is, minden másban a Sátán járt jobban....... :D

Előzmény: Törölt nick (306)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.20 0 0 316

Ezt a topikot is kinyírjátok, pedig Ödönke nem erre szánta.

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.20 0 0 315

:) (elnéző mosoly)

Előzmény: Törölt nick (313)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.20 0 0 314

Te nem fogadsz el valósnak szellemi dolgokat, ragaszkodsz, hogy értelmen, érzelmeken, matérián túl nincs más. Én meg nem győzködlek tovább, poénkodni megyek máshová:)

Előzmény: MageGuild (308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!