Keresés

Részletes keresés

AntonMohl Creative Commons License 2011.07.27 0 0 189

A magyar alapanyagból készült francia krémest persze megeszem...:-))))

Előzmény: saller aranka (188)
saller aranka Creative Commons License 2011.07.20 0 0 188

en sem vettem francia kremest, se franciasalatat.. :D

AntonMohl Creative Commons License 2011.07.20 0 0 187

Azóta sem vettem francia terméket...

Előzmény: Törölt nick (184)
AntonMohl Creative Commons License 2011.06.02 0 0 185

Most még nem...

Előzmény: Törölt nick (184)
AntonMohl Creative Commons License 2011.05.19 0 0 183

Apám se vett, én sem veszek francia terméket...

MayItBe Creative Commons License 2011.05.18 0 0 182

Na, kb. két hete vettem kiváló francia krumplit a SPAR-ban.

Ezentúl még keresni is fogom, annyira meg voltam vele elégedve!

:-)

 

Előzmény: Két Diplomás Bozgor (177)
Süvítő szél Creative Commons License 2011.05.18 0 0 181

Ez csak példának hoztam a Tiédre. Rosszat mindenből ki lehet fogni.

Előzmény: Törölt nick (178)
Süvítő szél Creative Commons License 2011.05.18 0 0 180

"Amit meg lehet az szar"

 

Nem mondod? :D Érdekes, mikor pl. mi is vettünk éppen maghiar terméket az nem volt "sz..r". :)

Előzmény: Derek (175)
Bu-Ta Creative Commons License 2011.05.17 0 0 179

Nem vettem, nem lett több pénzem :(

Két Diplomás Bozgor Creative Commons License 2011.05.11 0 0 177

Aggyák olcsón és legyen jó minőségű, s én még előnyben is részesítem a magyarral szemben.

 

Így tiltakozva az egykulcsos adó és a többi nép és munkavállaló ellenes jogszabály ellen. Egyébként is a francia burzsujokat kevésbé tekintem ellenségeimnek, mint a magyarokat.

Derek Creative Commons License 2011.05.10 0 0 176

Van benne valami pl a soruk

Előzmény: toloba (174)
Derek Creative Commons License 2011.05.10 0 0 175

"De magyar terméket se nagyon veszek, mert nem lehet kapni."

 

Amit meg lehet az szar

 

Előzmény: Traubi (171)
toloba Creative Commons License 2011.05.10 0 0 174

Maradt Neked a cseh...))) Szlovákot se veszöl, gondolom én....

Előzmény: Traubi (171)
Süvítő szél Creative Commons License 2011.05.10 0 0 173

OFF: Mint pl a francia kisáruszállítók szinte mind elsőhajtásosak, ami hát a fene tudja. Szerintem nem nagyon van előnye! ON

Előzmény: Anti Faraus (90)
Süvítő szél Creative Commons License 2011.05.10 0 0 172

"A nemet autók meg fapados szarok."

 

És ezt a franciák mondták? :D Én ami egyetlen pozitív dolgot hallottam annál egyedül a francia dízelmotorkat dicsérték, meg a rönóknál a kényelmet.

 

De volt olyan is aki használt pözsót vett és rohadt sokat ráköltött, aztán mégis mindig szar volt. :) El is adta.

Előzmény: Törölt nick (97)
Traubi Creative Commons License 2011.05.10 0 0 171

Nem veszek francia terméket, de nem csak most, hanem már trianon óta nem veszek francia terméket.

Orosz terméket se veszek, mert az bolsevista és megszállt 40 évig

Ukrán terméket se veszek, mert az ukrán fronttal jöttek az oroszok

Török terméket se veszek, mert az meg 150 évig szállt meg

Amerikai terméket se veszek, mert agresszor és csendőrista, és terjeszti a cocacola mámort

Angol terméket sem veszek, mert az is agresszor meg gyarmatista, ráadásul királyság

Olasz terméket se veszek, köszönjék annak a kurvázós Berlusconinak, meg különbenis gagyi

Kínai terméket se veszek, mert übergagyi és főleg szolidáris vagyok Tibettel

De tibeti terméket se veszek, mert az most kínai

Arab terméket se veszek, mert terrorista és robbanhat

Izraeli terméket se veszek, remélem ezt nem is kell magyarázni

Svéd terméket se veszek (kivéve Grippent) mert az Ikea kizsákmányolja a gyermekmunkásokat

Német terméket dafke nem veszek a berni VB-döntő óta

Osztrák terméket se veszek, mert szennyezik a Rábát

Lengyel terméket se veszek amióta a lengyel dömpingsajtok elnyomják a hazait

Román terméket se veszek, kivéve Erdélyt vissza

Szlovák terméket se veszek, mert olyan nincs is hanem az magyar

Spanyol terméket se veszek, mert kínozzák a bikákat és sanyargatják a baszkokat

Portugál terméket se veszek emiatt a Mourinho miatt

Holland terméket se veszek, mert szipusok és a Shell szennyezi az óceánt

Belga terméket sem veszek, fúj pedofilok

Brazil terméket sem veszek, mert kivágják az őserdőket

Japán terméket se veszek, mert az most sugároz

De magyar terméket se nagyon veszek, mert nem lehet kapni.

 

 

 

T.Howard Creative Commons License 2011.05.10 0 0 170

A tegnap egy HHH egyén francia (szerinte) szettet kinált megvételre a kapum előtt kiabálva. Talán még most is fut ha birja...

renegade Creative Commons License 2011.05.07 0 0 169

A polszkiban meg az 1500-as fiat kormanyvaltoja volt nem az a trabantos esernyonyel.

 

Egy darabig. Aztán ők is áttértek a padlóváltóra.

Előzmény: Derek (168)
Derek Creative Commons License 2011.05.07 0 0 168

Hagyd mar ezt a hulye magyarkomcsi olaszkomcsi hulyeseget a Fiat az Agnelli csalade volt , csaladi vallalkozas tisztan akkor meg.

 

Az oregem meg parezer kilometeresen vette egy orvostol aki kulfoldon dolgozott es onnan hozta, autoszerviz fonok volt az oreg es megvoltak autoban a kapcsolatai.

A polszkiban meg az 1500-as fiat kormanyvaltoja volt nem az a trabantos esernyonyel.

Előzmény: moziga2 (167)
moziga2 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 167

OFF

Hát, ha botváltós volt és nem amolyan trabantos kormány, akkor ez a típus Magyarországon ritka volt, mint a fehérholló.

Megcocsáss de tudod mire gondolok? Amolyna olaszkomcsi.magyarkomcsi árucsere fejleményre. Nyilván Ti ugye már nem közvetlenül jutottatok hozzá. Mindenesetre azért ugye az is érdekes volt annó, hogy a használautók 3-4x annyiba kerültek, mint a vadi újak.

Az viszont tutti, hogy az áltad emlegetett model, amikor megindult ez a furcsa hidden árnyék import, akkor csúcskategóriának számított. Olyan mai Audi min 6-osnak. Na persze akik ugye trabanthoz, Skodákoz, Záporjóskához meg watburgokhoz szoktak .....

De én javsolnám ezt az autós témának az esetleges lezárását összve-visznya.

ON

Na a téma itt igazándiból az- Vegyél, avagy ne vegyél idehaza francia terméket. És pláne miért? Én azt gondolom, hogy ez az ostoba metrókocsi úgy elvileg nem számít. Az úgy szar ahogy van. Így érre nem lehet ez az úgymond főindek. Csak ugye itt valakik szándákosan szítják ezt az ostoba indulatot. Az igazi miértek, s mi értjük ezt, józan paraszti eszű megfontolásoknak kellene lennie.

Szerintem-

De nem árt kicsit még megcsócsálgatni, alaposan megrágni, körbejárni ezt a témát.

    

Előzmény: Derek (163)
moziga2 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 164

OFF

Írod...

Lengyelek, indiaiak ...... Valahol ugyanaz az egyik sem kutya, meg a másik sem eb. Nagy a munkaerőpiócai vákum itt. Mellesleg azt nem értem, hogy az indiaiak szerinted miért is nem keletiek? Az arabok spec. nem azok. Azok alapvetően déliek. Afrikaiak. És ugye az sem véletlen, hogy az angoloknál India játszik (briit nemzetközösség nyelvileg is, hiszen Indiában van vagy 200-300 nyelv és a lingua franca, a közös nyelv az angol) míg ugye araboknál meg a francia ez. Ilyen egyszerű lenne? Nemtom, de nekem érthető valahol.

ON

Előzmény: Törölt nick (160)
Derek Creative Commons License 2011.05.07 0 0 163

Olyan is volt ,de nekunk torinoi volt. A torinoi Fiat 125-os 1600-as motorral keszult , botvaltos , a polszki valojaban a regi 1300-as es 1500-as fiat volt csak raraktak a 125-os kasznijat de csak ennyiben volt 125-os.

Előzmény: moziga2 (161)
Derek Creative Commons License 2011.05.07 0 0 162

"Honne. A franciák csak úgy tülekednek a minimálbérezésért. A Peugeot, a Citroen és sorolhatnám munkaadók nagyon is tisztában vannak azzal, hogy melyek a bérelvárások. Így ugye még az is előfordulhatna (sajna igen), hogy mondjuk egy magyar egyetemista mérnökpalánta, kimegy ennyiért is oda szalagra a brazilgépsorra. Mellesleg ez hasznos is lehet, hisz belecsöppen a legalsóbb szintjébe a gépész hivatásába. És nem is fog ottragadni vélhetőleg. Az arabeusoknak, meg ez a munka francia minimálbérért, az előző körülményeihez képest maga a manna. Így műkszik ám a munka világa.""

 

Sehol nem fizetnek AZ AUTOIPARBAN MINIMALBERT ,meg a soron dolgozoknak sem,eppen ellenkezoleg ,altalaban az iparban itt a legmagasabbak a berek.Az meg elkepzelhetetlen,hogy Franciaorszagban egy arab kevesebbet keressen egy autogyarban mint egy francia ,ahol a legerosebb szakszervezetek vannak.  Egyszeruen fel sem vehetik kevesebbert

Előzmény: moziga2 (159)
moziga2 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 161

OFF

Nem lengyel licencia fiat volt. Polszki? Ja jut eszembe! A zsiguli is ilyesmi FIAT típus volt. Múködött ám Olaszországban a kommunista párt. Erős volt, mint egy hídd kelet és nyugat közt. Na persze senki sem volt vesztes. A bízz nyisszen volt két nagy nyertes. Nyugat is, meg a kelet. A licenszért darabbért fizetett a kelet. Vagy esetleg egyösszegben. Nem ismerem a pontos részleteket. Az is lehet, hogy csak úgy grátiszban átadták a pontos tervdokumentációt és a gyártási jogot. Na ennek a valószínűsége kb.nulla.

ON 

Előzmény: Derek (156)
moziga2 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 159

OFF

"Az arabok nem olcsóbb bérzésűek, ugyanannyiért dolgoznak a gyárban, mint francia kollegáik."

 

Honne. A franciák csak úgy tülekednek a minimálbérezésért. A Peugeot, a Citroen és sorolhatnám munkaadók nagyon is tisztában vannak azzal, hogy melyek a bérelvárások. Így ugye még az is előfordulhatna (sajna igen), hogy mondjuk egy magyar egyetemista mérnökpalánta, kimegy ennyiért is oda szalagra a brazilgépsorra. Mellesleg ez hasznos is lehet, hisz belecsöppen a legalsóbb szintjébe a gépész hivatásába. És nem is fog ottragadni vélhetőleg. Az arabeusoknak, meg ez a munka francia minimálbérért, az előző körülményeihez képest maga a manna. Így műkszik ám a munka világa."

ON 

 

Témához visszakanyarodva.

 

Vegyél inkább magyar terméket, de ha olyanod van és kedveled (kajáról beszélek) a franciát sose vesd meg!

 

Mondok egy példát. Champange-i (Sampányi sampon bor)  

 

Meg kell venni csak a név miatt azt az üveg neves franciát, mikor 30x annyiba kerül, mint a mellesleg idehaza legjobb magyar Törley-t? Nem tudom. Én csak annyit tudok, hogy minőségben qrvára nincs 30x-os különbség. Az viszont kóser kostolási alapon elismerendő, hogy a legjobb magyar pezsgő nem olyan jó, mint a legjobb flancos francia.

Ez tény.

Ismeritek a pezsegő pezsgő széles fantáziájú eredettörténetét?

Na ez történhetett. (???? Én így képzelem.)

 

Képzelt múlt tanúságnak a jelenbe is:

Törtínt egyszer, hogy hogy a gazda ,aki nem volt ám garázda, hanem csak amolyan igazda.

Oszt egyszer a segédje, lement a pincébe dolgozni.

Nem a gazda, hanem a szólga, aki ott jól elbaszta.

Kotyogó helyett a hordóra frissen forrongó nem lefejtett mustra dugót helyezhetett.

Egyszer aztán bekövetkezett az eset. Hatalmas durranás és szanaszét folyó hab. Lucsok latyak.

Te ostoba hülye, ezt sem bízhatom rád?

Megmondtam hogy erre azt, arra meg azt rakjál már!

Így aztán a segédje és hibája tévedése gazdaggá tette a gazdáját eképpen őt segélyve.

 

Mert.....

Megkóstolták az eredményt. Ne vesszen már kárba, nem dolgozunk együtt mi ám hiába, hisz készbornak hitte, és nehogy megecetesedjen ez a ""pöcs"", a dugóval alaposan lezárta.

 

Ez a pezsgőgyártás feltalálásának hiteles története. (Hát ha nem hát nem.)

De el kellene azzal a tudományos ténnyel is számolni, hogy ugye milyen gáz is képződik a must erjedése során? Csak nem? Bizony CO2. Vajha nem oldódik é ez a vízben? Szóda bor, szinte szól, ahogy hangosan habzó pezsgó hangos vizes. Újkeletű magyar szlogen a szénsavasra a hangos víz, amelyik meg mentes az ugye csendes. Szép és ötletes. Szerintem. Ne habozz! Idd meg a hamot!!  

ON

:-)))))))))))))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (126)
wok Creative Commons License 2011.05.07 0 0 157

adj hálát az isteneknek

Előzmény: Törölt nick (153)
Derek Creative Commons License 2011.05.07 0 0 156

En szeretem az olasz kocsikat,talan azert mert volt torinoi Fiat 125-osunk a hetvenes evekben . Az akkor MO-on luxuskocsinak szamitott

Előzmény: wok (151)
wok Creative Commons License 2011.05.07 0 0 154

lehet, hogy téged nem szerettek a szüleid kiskorodban

Előzmény: Törölt nick (152)
wok Creative Commons License 2011.05.07 0 0 151

az olasz kocsikhoz kell igazán a nagy bátorság, talán még több is, mint a franciákhoz

 

nekem nagyon megtetszett a 159-es alfa, de sose voltam elég tökös hozzá, hogy megvegyem

 

szívem szakadt volna meg látni a családomat az út szélén, a kocsiban a sílécekkel, amint trélerre várunk és nem jutunk el az úticélunkhoz

 

így hát vettem egy japánt

Előzmény: Derek (145)
Derek Creative Commons License 2011.05.07 0 0 150

Ha a tenyek nem passzolnak az ideologiahoz annal rosszabb a tenyeknek

Zsugas Vili

Előzmény: Törölt nick (148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!