Keresés

Részletes keresés

LézerPulyka Creative Commons License 2021.05.24 0 2 130

Ha már CD-lejátszó, akkor Luxman D-105u! Az a tuti! 

btamas70 Creative Commons License 2021.02.17 -1 0 129

A szlovák hajózók úgy hívták, elektrodemodulator stiri

Előzmény: Mono SE (128)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.17 -2 0 128

korunk demodulátora

 

 

 

amúgy nem tundra, sivatag.

Előzmény: tibtiborkaba_new (127)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.02.17 -2 0 127

Csak nem MI24-el sedertél a tundra felett, mint korunk legnagyobb demodulátora?

:D

Előzmény: Mono SE (126)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.17 -2 0 126

Nem száműzetésben voltam, viszont mikor visszaértünk, 2 hónapra karanténba zártak, de nemám ilyen covidos játékkaranténba... Ott 24 órás fegyveres őrség volt felhúzott csúzlival, és felszólítás nélküli tűzparanccsal. Ez idő alatt azt sem tudhatták otthon, hogy élünk-e még vagy már eltemettek, mert hadi és államtitok volt még a létezésünk is.

Előzmény: gabocza1 (121)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.17 -2 0 125

"Akkor messzebb jutott volna"

 

ĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐ.... pontosan, meg északabbra;)

Előzmény: quad (122)
quad Creative Commons License 2021.02.16 -2 0 124

Nem ő volt. (Ő USA-ban dolgozott)

Sajnos egyelőre nem találom a nyomát.

Előzmény: Flacika (123)
Flacika Creative Commons License 2021.02.16 -1 0 123

A CD-knél a Reed-Solomon kódolást alkalmazzák hibajavításra. Csak nem Solomon volt a szovjet?

Előzmény: quad (119)
quad Creative Commons License 2021.02.16 -1 1 122

Akkor messzebb jutott volna :-)

Előzmény: gabocza1 (121)
gabocza1 Creative Commons License 2021.02.16 -2 0 121

Csak nem száműzetésben voltál...:)

Előzmény: Mono SE (120)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.16 -2 0 120

Egyszer régen végigutaztam a szovjet vasúton kb. 6400 km-t (egy hét oda, egy hét vissza), és végignéztem, mi van ott, ahol a madár sem jár(hatott)... Azóta mindent elhiszek a birodalomról - és mindennek az ellenkezőjét (is;). 

Előzmény: quad (119)
quad Creative Commons License 2021.02.16 -1 0 119

Ha már a szovjet CD alapjaival foglalkozik a cikk, akkor szólhatott volna arról is, hogy a CD adatfeldolgozás alapjainak kidolgozásában nagy segítséget nyújtott egy titkos tervezőintézetben dolgozó szovjet matematikus tanulmánya. Sajnos a nevére már nem emlékszem.

 

A téma csak akkor kapott nyilvánosságot- kb 20 év múlva - amikor végre át tudták adni a tudósnak a tanulmányért járó matematikai díjat.

 

Nem emlékszik valaki a matematikus nevére?  Én kerestem a neten, de egyelőre nem találom.

 

(Sajnos a korábbi szovjet CD-s blogjában is elég sok pontatlanság volt, nem elég a korabeli szovjet írásokat lefordítani, azt lektorálni is kellene)

Előzmény: Dzsibzon (118)
Dzsibzon Creative Commons License 2021.02.16 -1 0 118
btamas70 Creative Commons License 2021.01.22 -3 1 114

Kicsit furcsa a humorod

Előzmény: tibtiborkaba_new (110)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.22 -4 2 97

"Ezekhez kb. egy jobb mélynyomó kell"

 

Amiket ez már az összes fikanikkjével összehadovált itt a max. collstokkal mért buffogóiról, nyilvánvaló, hogy az életben nem hallott, de mégcsak nem is látott nívósabb mélynyomót, csak a primkó szófosást és csörömpölést tolja kéretlenül audiolandon. ;(

Előzmény: Őszinte Ököl (96)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.01.22 -3 5 96

Csárli komám, el kell, hogy keserítselek, de itt két ember nem ért hozzá. A másik is Te vagy. :/

Annak az Onkyo-nak maximum papíron lenne az SL-P777 a megfelelője/ellenfele. Nekem ilyenem nem volt, de SL-P999 igen (ami kb. ugyanaz, mint a 777). Kanyarban sincs az Onkyo-val. Arról nem is beszélve, hogy fiókja egy kalap bélsár. Nincs olyan Technics CD-player, aminek nem b*szódik el folyton az ékszíja. Ez is ilyen. Menj csak fel egy külföldi fórumra, ahol mindenki a szarul nyitódó és záródó fiókról panaszkodik. Utána az ebay-ra, begépeled az SL-P777-et aztán 10-ből 8 találat az ékszíj. Nekem is kellett rendelnem a 999-hez, bírta 2 évig. Megnézed az Onkyo tálcáját, van különbség. Összeszereléstől kezdve mindenben, egyik 10 kg, a másik 6 kg. Az DX-6550-t  tisztességesen megépítették, a Technics-et nem. 

Ami a hangjukat illeti, volt alkalmam tesztelni bőven mindkettőt. Az SL-P999 ugyanolyan kommersz tucat lejátszó, és bőven szarabbul szól, mint a DX-6550.

Ja... na most amiket Te hallgatsz, 2-bites tucc-tucc, dance, Kaczor Feri és egyéb diszkós mulatós gyatrán ritmizált monoton zajok, az ilyenek a 2 milliós cd-lejátszón sem fog érezhetően szebben szólni, mint egy Auna cd-playeren. :D 

Az olyan muzsikák, amiket Te hallgatsz, ahhoz igazából komoly technika nem kell. (Ez neked annyiból jó, hogy pénztárcabarát a dolog) Ezek gépzenék, a dance, trance, techno, drum and bass, dubstep ..... és egyéb elektronikus gépi"muzsikák", amik kb. ugyanazok a 20 db gyári sample-kből állnak, és ezt a 20-at keverik több verzióban. Ezekhez kb. egy jobb mélynyomó kell, aztán csókolom. A front end, része kb. tökmindegy mi. 10ezer forintos hangkártyájú PC-vel játszod le, vagy Technics CD-playerrel, majdnem tökmindegy. Ugyanis ezeknél a zenei műfajoknál, sem zenei részletgazdagságról, sem akusztikai hűségről nem lehet beszélni. Hangszer karakterisztikát... és hasonlókat meg sem említek. 

 

Beteszed, ugyanazt a gyári műsoros jazz CD-t a fentebb említett két CD-lejátszóba (dx-6550 és sl-p999), és lehet hallani a különbséget. A technics-en a dobos lábcintányérjait csak apró csattogásként lehet hallani, az onkyo-n pedig tisztán. (Megjegyzem, dobolni én is tanultam, a Moby Dick volt dobosa, a Hoffer Peti is tanított, szóval tudom mit kell hallanom). De a nagybőgő pengetését is részletesebben kellemesen öblösen lehet hallani, nem csak tompa buffogásokat. De egy ZZTop gitár résznél is kellemesen élesen szól a gitár, amikor Gibbons a legvékonyabb húrt szólaltatja meg, míg a Technics-en ugyanez ez a zenerész egy szar nyávogás. 

 

Majd akkor alkoss komám véleményt, ha olyan zenével tesztelsz, ahol igazi hangszerekkel, igazi zenészek játszanak. És nem csak ugyanazzal az egy tucat zenei műfajjal tesztelsz. A DJ Tiesto, Basshunter, a Kozmix... és a többi tücc-tücc, mindenen ugyanúgy szól, hüppög a basszus, aztán kalap-kabát. 

Előzmény: teisfiamblutusz (93)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.22 -4 3 95

Ki ne felejtsd az egykori világ- és mc-verő mm pukit, amit volt szerencsém rojtosra hallgatni a boldog békeidőkben. Belépő a nocommentbe, ami fogva tart...

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (92)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.01.22 -3 2 92

Lehet, hogy _szerinted_ csak átlaghifit csinált a Technics, én azért az SL-1000 lemezjátszójukat világszenzációnak tartom, mint innovációt, és szívesen rátenném a koszos mancsomat egy mk3-ra vagy egy új R-re.

Van aztán nekik az SH-305 MC trafójuk, na olyat is szívesen beújítanék. Egy Technics SU-10A/SU-40A párost is szívesen megfülelnék. Biztos akad még pár Technics átlaghifi, ami átlagon felül érdekelne...

 

Arról az SP-02 átlaghifi phonomotorról nem is szólva, ami Neumann lemezvágókat hajtotta...

Előzmény: _percy_ (89)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.01.22 -4 3 91

Nálam most egy Ballad Audio CD-200 muzsikál. 

A Technics a lemezjátszókon kívül tényleg nem egy nagy kunszt. A kazis deckjei is borzalmasak.

 

Előzmény: _percy_ (89)
_percy_ Creative Commons License 2021.01.22 -4 2 90

Rajtad kívül itt senkit sem érdekel az ócska és dögunalmas italó vagy általad "dance"-nek aposztrofált, akár 2000 bpm-mel "lüktető" gagyi falusi dizsi :D
A többit a képzeletedre bízom :-D

Legalább kiugrott a nyuszi a bokorból, a modik tudni fogják ki lesz a következő akit kitiltanak a többi szintén mocskolódásra használt nikkjeid közül.

Előzmény: teisfiamblutusz (78)
_percy_ Creative Commons License 2021.01.22 -3 1 89

Nekem is volt ilyenem, akkor kezdtem megérteni hogy a Technics átlaghifin kívül semmire sem volt képes. Akár beleszórhatott két benganagy deprez műszert, vagy csini megvilágítást, bármit a cuccaiba :)
Nomeg a Class AA..... ;-DDDDDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: Őszinte Ököl (88)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.01.21 -3 2 88

Volt ilyenem, Németben volt kitéve az egyik lépcsőházban. El lehetett vinni. Kíváncsiságból elhoztam onnan. Hát... tipikus kommersz tucat CD-player. Hiába Technics van ráírva. Fele úgy nem szól, mint a 89'-es gyártmányú Onkyo Integra DX-6550. Ha már vintage cd-lejátszóknál vagyunk. 

Előzmény: _percy_ (77)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.21 -5 2 87

fúúúbasszus, a negyedórányi primitív levi-fröcsögés + a kommentelő slepp értelmi nívója még blútuszcsárlin is túltesz, úgy látszik csárlibakterra azért ragad audiolandon valami 

Előzmény: btamas70 (83)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.21 -5 3 86

bármilyen nikken pötyög, a "helyesírás", a primitívség és a dilettantizmus ordít minden leütéséből

Előzmény: quad (84)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2021.01.21 -4 2 85

attól még igaz!

egyébként nem tiltja a szabályzat.:O

Előzmény: quad (84)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.21 -3 1 83

Úgy hallottam, nem kap már ingyensört a magát hangszórósmesternek képzelő sötét prolitól.

 

 

Előzmény: Mono SE (82)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.21 -4 2 82

mivan csárlisín, auffiderzén stb, nyilván kidobtak a prosztók is maguk közül, azért jársz ide offolni

Előzmény: zsugabubus3 (81)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.21 -4 3 80

Muszáj minden topikot telivágni az agyatlan, dilettáns posztjaiddal???

Nincs neked semmi közöd az égvilágon az audiotechnikához, kerehetnél már valami hozzád illő társaságot, ahol király lehetnél.

Minden fórumot taccsra vágsz, érdemben semmihez nem tudsz hozzászólni, csak provokálni, szándékosan rombolni minden beszélgetést, amihez nincs közöd, se agyad.

Előzmény: teisfiamblutusz (78)
_percy_ Creative Commons License 2021.01.21 -3 3 77

Ez már akkor is rém ócska hangú pörgető volt mikor megjelent a boltokban.
Sokkal jobbat kapsz fillérekért mint ez az ócskavas.

Persze italóra vagy az általad kedvelt 100 bpm feletti muzsikákra gagyi hígfoshra teljesen mindegy :-D

Előzmény: teisfiamblutusz (76)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2021.01.21 -3 2 76

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!