Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 83

Ez ilyen Abraham-Hicks-es fölfogás. :)

Előzmény: valentlife (82)
valentlife Creative Commons License 2011.05.27 0 0 82

Sziasztok!

 

Akkoriban rosszúl gondoltam, vagy a végső Istenről vélekedhettem....nemsokrá eljön a pillanat, hogy megtapasztalod magad Istenként.

De amikor erre rájössz akkor tudod majd ismét, hogy van egy feletted "álló" Isten majd azzal is azonsulsz, visszatérsz a forráshoz...dez is származik valahonnan...és így tovább.

Sosem lesz vége a játéknak.

Pedig én már kiszállnék.

 

Valent

cromwald Creative Commons License 2011.05.18 0 0 81

Ésaiás46:5Kihez hasonlíttok engem, és kivel tesztek egyenlővé? És kivel vettek egybe, hogy hasonlók volnánk?6Kitöltik az aranyat az erszényből, és ezüstöt mérnek a mértékkel, és ötvöst fogadnak, hogy abból istent csináljon; meghajolnak, leborulnak előtte.7Vállukra veszik azt és hordozzák, majd állványára helyezik és veszteg áll, helyéről meg nem mozdul, ha kiáltasz is hozzá, nem felel, nyomorúságodból nem szabadít meg.8Emlékezzetek meg erről, és legyetek erősek, vegyétek eszetekbe, pártütők!9Emlékezzetek meg a messze régi dolgokról, hogy én vagyok Isten és nincsen több; Isten vagyok, és nincs hozzám hasonlatos.10Ki megjelentem kezdettől fogva a véget, és előre azokat, a mik még meg nem történtek, mondván: tanácsom megáll, és véghez viszem minden akaratomat;

valentlife Creative Commons License 2011.05.17 0 0 80

Sziasztok!

 

Isten akitől kapta a teremtés erejét az egy "nagyobb" tudatosabb Isten. És Ő is egy tudatosabbtól kapta és Ő is és Ő is...Kép a képben, ami visszahajlik önmagába.

Igazából ez mind egy! Te is 1 vagy mindennel..vagyis Te is Isten vagy, vagyis Te vagy Isten....folytathatnám. Most jelenleg Isten csodálja magát a tükörben:)

Tudta magáról hogy szép, de most meg is tapasztalja.

Tehát valaki csak akkor lehet Isten, ha rájön, hogy Ő hisz abban, hogy Őt is teremtették...vagyis már nem hiszi, hanem tudja. És ezzel rájön, hogy Ő Isten és Ő is teremt.

 

üdv:valentlife

 

cromwald Creative Commons License 2011.05.04 0 0 78

Rossz a kérdésfeltevés.

IGAZ456 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 77

Hát már megbocsáss, kedves Rettegett, de egy ilyen kérdéssel nem csodálom, hogy a kedves Szüleid nem tudtak mit kezdeni...... talán el kellene gondolkoznod azon, hogy - már megbocsáss - értelmes kérdést tettél fel ?????...........:)

kiszera méra bávatag Creative Commons License 2011.05.04 0 0 76

És te mire jutottál? Fej vagy írás?

Előzmény: hirtelenszőke (73)
Waldens Creative Commons License 2011.05.03 0 0 75

Értelmezhetetlen.

Előzmény: Hanyasvagy? (57)
hotpoint Creative Commons License 2011.05.03 0 0 74

Roppant meggyőzően érvelsz...

Előzmény: hirtelenszőke (73)
hirtelenszőke Creative Commons License 2011.05.03 0 0 73

Tudtommal az éremnek csak két oldala van. Szokták is mondani a fiúk: fej vagy írás?

Előzmény: hotpoint (71)
Piréz Nyugger Creative Commons License 2011.05.03 0 0 72

Savanyú lesz neked is, csak várd ki a végit! :-D

Előzmény: Hanyasvagy? (65)
hotpoint Creative Commons License 2011.05.03 0 0 71

Az éremnek három oldala van. Az egyik oldala a hívő, a másik az ateista, és ami közöttük van -- az érménél ez a vastagsága -- a fundamentum, amiből mi csak a peremet látjuk. A két oldal a kiterjedt felszín, amiből sokat látunk, de a vastagság, amit csak a perem mutat az nincs szem előtt, pedig az a lényeg, ebből táplálkozik a két felszín.

szilárdtestfizikus Creative Commons License 2011.05.02 0 0 70

Segítek, ha szabad.

 

Vegyünk egy élő fát. (Persze nem azért, hogy belékössünk, hanem csak a példa kedvéért.)

 

Van neki gyökere, törzse és lombja.

 

Tegyük fel, megkérdezik tőled, hogy a fának a gyökere az törzse-e vagy lombja-e a fának? Mit válaszolsz?

 

Nyilván azt fogod felelni, hogy se nem törzse, se nem lombja.

 

Hogy néz ki, ha levezetjük?

 

Gyökér -> törzs -> lomb

(Mi miből következik?)

Gyökér -> törzs -> lomb

(Gyökér nélkül a törzs és a lomb halott.)

Gyökér -> törzs -> lomb

(Gyökér és törzs nélkül a lomb halott.)

 

Isten -> hívő -> ateista

(Ki kiből következik?)

Isten -> hívő -> ateista

(Isten nélkül nincs  hívő, sem ateista.)

Isten -> hívő -> ateista

(Isten és hívő nélkül nincs ateista.)

 

Megboldogult nagyapa -- áldott legyen az Ő neve -- gyakran mondogatta: ha nem értesz valamit, akkor csak fordulj a természethez és meglásd, az feltár előtted minden titkot és segít neked a megvilágosodásban.

eccehomo Creative Commons License 2011.05.02 0 0 69

És amikor nagy lett?

Előzmény: lovagdáma (68)
lovagdáma Creative Commons License 2011.05.01 0 0 68

Isten amikor  még kicsi volt, akkor ő sem ateista, sem hívő nem volt.

Hanyasvagy? Creative Commons License 2011.05.01 0 0 65

Savanyú a szőlő?

Előzmény: dilis polizó (61)
Pagátuhu Creative Commons License 2011.04.30 0 0 64

:-D

Előzmény: Dr Systole (63)
Dr Systole Creative Commons License 2011.04.30 0 0 63

Ez egy gyönyörű és képszerű analógia volt a két személy közt. El is képzeltem ahogy ... :-D

Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.30 0 0 62

>Orbán államférfiból avanzsált le, ide, ahol most dagonyázunk.<

 

Jaaaa, Jézus lehajol oda ahol dagonyászunk és kiemel bennünket.

 

Orbánnak is előbb le kell hajolnia, hogy ki tudjon emelni.

Előzmény: dilis polizó (61)
dilis polizó Creative Commons License 2011.04.30 0 0 61

Erről eszembejut Orbán:

 

Orbán a rendszerváltás nagy reménysége volt.

 

                                              Ifjú, okos, és  mint ilyen,  ateista.

 

De ha nem is ateista, legalább gondolkodó  kálvinista.

 

 

Ma már nem az.

 

"Orbán Viktor hivatalos kormánydelegáció élén részt vesz vasárnap Rómában II. János Pál pápa boldoggá avatásán - közölte Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője. NOL| 2011. április 30. '

 

 

 

Szánalmas.

 

A történelemben egyes   politikusok időnként államférfiakká válnak..

 

Orbán államférfiból avanzsált le, ide, ahol most dagonyázunk.

 

Jót röhögnék, ha nem lenne ez az egész szánalmasan siralmas.

 

 

Paleokrites Creative Commons License 2011.04.30 0 0 60

Isten a legnagyobb és elsőszámú ateista, hisz nem egy helyen leírták a benfentesek kijelentését, rajta kívűl nincs más isten.....

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 59

De valami hasonlót te is megfogalmaztál utána, most olvastam. :)

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 58

Érdekes dolgokat írtál, de ha Isten mindenható, akkor Isten minden ami valaha volt, van és lesz. Magában foglal minden eshetőséget és mindennek a hiányát is. Ha van mindenható Isten, akkor az a kérdés, hogy van -e vagy nincs, értelmét veszíti. Ugyanígy az idő és a munka fogalma is értelmezhetetlen ilyesfajta abszolút értelemben, hiszen ami "minden", annak nem kell "valamivé" válnia.

Előzmény: .ZsL. (54)
Hanyasvagy? Creative Commons License 2011.04.29 0 0 57

Szerinted?

Előzmény: Waldens (56)
Waldens Creative Commons License 2011.04.29 0 0 56
.ZsL. Creative Commons License 2011.04.29 0 0 55

Pedig egyszerű a válasz:

 

Ha Isten olyan, mint amilyennek az emberi vallás történelme során kifejlesztettüka róla alkotott képünket, azaz mindenre képes és mindenek felett álló, akkor a kérdésed rá már nem vonatkozik.

 

(Kívül esik a kérdés értelmezési tartományán.)

Ha pedig Isten másmilyen, mint amilyennek tartjuk, akkor nem ő teremtette az Univerzumot, és a kérdés értelmetlen, mert nem rá vonatkozik.

 

Vannak kérdések, amelyek ugyan megfogalmazhatók, de nincs realitásuk.

Ilyen lehetne pl. az is, hogy: "Mit érez a Föld napkeltekor?" Vagy az, hogy: "Milyen színűnek látnánk a Napot, ha nem lenne szemünk?"

 

Mellesleg: a "hívő" és az "ateista" a teremtés aspektusából egyenértékű, mert az ateizmus is egyfajta hítnek tekinthető, ugyanis Isten nemlétezése nem bizonyítható.

 

 

Előzmény: Rettegett_Mano (-)
.ZsL. Creative Commons License 2011.04.29 0 0 54

"Hiszem,hogy halálunk után a lelkünk visszatér a Teremtőhöz aki a legapróbb atomjánál kezdve alkotta meg e világot,mert ezen a világon mindenki egyedinek születik,még az egypetéjű ikrek sem egyformák teljesen."

 

Szerencsére olyan országban élünk, ahol vallásszabadság van. (Legalábbis egyelőre, amíg nem lesz valláskötelezőség.)

Semmi kifogásom nem lehet a hited ellen, ha az a számodra lelki stabilitást ad.

Mondatod második fele azonban kételyt támasztott bennem: mire volt jó az egy teremtőnek, hogy ilyen grandiózus munkát fektessen az egészbe? Ha ez az Univerzum végtelen (vagy majdnem végtelen, ez ebből a szempontból mindegy), akkor olyan rettenetes mennyiségű részecskét kellett keletkeztetni, aztán abból az univerzum alrendszereit megszerkeszteni, hogy arra csak egy olyan teremtő lehetne képes, akit mi ruházunk fel végtelen képességekkel, de a valóságban ilyen lény, vagy entitás lehetetlen. Sokkal könnyebb elképzelni, hogy maga a természet alakította ki önmagát ilyenné, a véletlenek egybeesése folytán, a rendelkezésére álló rengeteg időben.

 

 

Előzmény: pimpa1982 (34)
.ZsL. Creative Commons License 2011.04.29 0 0 53

A vallás felé terelés napjainkban nem személyre szóló, hanem általános és politikai.

A médiákban is egyre nagyobb helyet és műsoridőt szorítanak maguknak az egyházak.

Közben az ELTE TTK-ra alig van jelentkező.

A dolgok összefüggenek.

Előzmény: Törölt nick (19)
.ZsL. Creative Commons License 2011.04.29 0 0 52

Egyetértek azzal, amit írtál.

Egyre jobban nyomulnak az egyházak, és ez nem vezet jóra, mert nő a feszültség a világvallások között. Vallási világháborúhoz vezethet, ha morálisan kényszerítve vagyunk a templomba vagy imaházakba járásra, aminek nyilván első lépése a vasárnapi munka tiltása...

Előzmény: Noneme (17)
.ZsL. Creative Commons License 2011.04.29 0 0 51

Lehet, hogy csak szerencsés helyre születtem, de gyerekkorom Rákosi uralkodása alatt zajlott, és nem észleltem az általad említett jelenséget. Kelenföldön legalábbis szabadon járhattunk hittanra, aminek az iskola adott helyet az esti órákban. Azt se tiltotta senki, hogy a vasúti aluljáró melletti "segédtemplomban" részt vegyünk egy fiatalos gondolkodású pap különóráin, amelyeken nagyon érdekes történetekkel terelgette a hívőség felé a gyerekeket és ifjakat. Saját döntésemen múlott, mindenféle politikai befolyásoltság nélkül, hogy éltem-e a vallás lehetőségével, vagy sem. Aztán ismereteim bővítésével egyre komolytalanabbnak láttam a hittanórákat, hát kimaradtam belőlük.

Előzmény: Törölt nick (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!