Keresés

Részletes keresés

nazo0901 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 45

A probléma megoldódott. Köszönöm a segítséget.

nazo0901 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 44

Így találtam egy olyan lehetőséget, hogy kapcsolat importálása a SIM-kártyáról, de amikkor erre rákattintok akkor azt írja ki, hogy nincs kapcsolat a SIM-kártyán.

Előzmény: Alfika (43)
Alfika Creative Commons License 2013.02.09 0 0 43

Ha rányomsz a kapcsolatokra, akkor mit látsz? És ha ekkor megnyomod a bal szélsőgombot, akkor mit látsz?

Előzmény: nazo0901 (42)
nazo0901 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 42

ilyen, hogy névjegyzék, menü, importálás én nem találtam.

 

Amikor a telefon ikonra kattintok van egy olyan lehetőség, hogy kapcsolatok, de ezen belül sincsen olyan, hogy importálás.

 

Az első bekapcsolásnál sem ajánlott fel ilyet. A papírlapon, amit adtak hozzá, csak az a lehetőség van, hogy a régi telefonról hogyan lehet a névjegyzéket áttenni PC segítségével. De gondolom ennél lennie kell könnyebb megoldásnak is valahogy.

Előzmény: Alfika (41)
Alfika Creative Commons License 2013.02.09 0 0 41

Ő csak a saját névjegyzékét használja, mert okostelefon, és szinte minden funkciója a saját telefonkönyvéhez kötődik, ami lényegesen több információt tartalmaz(hat) mint korábban.

Mind1, a lényeg az hogy be kell inportálni a telefonkönyvet. Névjegyzék->menü gomb->inportálás->importálás simről...

 

Csodálkoznék ha ez a készülék kezelési utasításában nem lenne benne, vagy esetleg az első bekapcsolás utáni "varázsló" ez nem említette volna...

Előzmény: nazo0901 (40)
nazo0901 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 40

A hsz-em nem ehhez a telefonhoz fog szólni.

 

Tegnap vettem egy xperia U telefont. Betettem a SIM-kátyát, ezen vannak rajta a telefonszámok. Viszont amikor hívni próbálnék valakit vagy üzenetet küldeni, akkor egy számot sem találok. Azt írja, hogy nincs ilyen kapcsolat. Miért nem látja a SIM-kártyán lévő számokat?

Alfika Creative Commons License 2013.02.09 0 0 39

Rakdújra a telefonod szoftverét seus-al...

 

Ezt töltsd le, telepítsd fel:

http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

 

Aztán indítsd el, és csináld azt amit ír a progi :) Pár perc alatt feléleszti a telód :)

Előzmény: Dreko 25 (38)
Dreko 25 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 38

Helló nekem az a problémám hogy xperia x8am van és csak a sony ericsson feliratig jut el és nem megy tovább újraindul mindig mit kell ilyenkor csinálni??? előre is köszönöm a választ

manitounickfree Creative Commons License 2012.08.15 0 0 37

ne foglalkozz a futó szolgáltatássokkal, nincs jelentősége.

igen, ha az adatforgalom le van tiltva nem tud netre menni, se wifre, mert h azt is ki lehet kapcsolni, és érdemes is mert h így tovább bírja az akku. csak akkor kapcsold ezeket be ha használod.

hálózati üzemmódot én autón hagytam.

Előzmény: Letti83 (36)
Letti83 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 36

Sziasztok! Nemrég vettem egy SE x8ast, lenne pár kérdésem, mivel még nem igazán értek az ilyen androidos telókhoz.

szóval az első, hogy a FUTÓ SZOLGÁLTATÁSOK mikor záródnak be, és ha én zárom be őket, az okoz-e vmi gondot? MIndig kiírja, hogy ha bezárom, az végzetes hibát okozhat. mit jelent ez: semccheckin Service, vpn Service binder, uwlop service,  device monitor service, meg még hasonlók állandóan futnak, ezek ugye nem netről mennek?

Ha az ADATFORGALOM nincs aktiválva, akkor nem tud netre menni a teló, csak wifin keresztül, ugye?

Ha nem akarok netezni, csak wifin, akkor a HÁLÓZATI ÜZEMMÓD: csak GSM legyen?

 

Bocs a bugyuta kérdéseimért, de ezen a területen még "szűz" vagyok, csak hagyományos telóim voltak eddig. :)

 

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

i love metric Creative Commons License 2011.06.15 0 0 35

Sokan a desktop szokásaikból indulnak ki, ami egy okostelefonnál nem helytálló. Az alkalmazások nagy része 1-2 MB-nál nem nagyobb (de jellemzőbbek az 500-600 KB méretű darabok), persze itt most nem játékokról van szó, ráadásul alkalmazásokat amúgy is érdemes wifin keresztül töltögetni, de nem kell visszafognod magad ha út közben jut eszedbe valamit leszedni. A webes tartalmak legnagyobb része már mobilra is optiamlizálva van, csökkentve az adatforgalmat (plusz vannak böngészők amik tömörítik az adatokat és így még tovább csökkenthetők, pl: Opera Mini vagy Opera Mobile képes 40-50%-al csökkenteni az adatforgalmat). A Youtubeot meg nem Flashplayer-en keresztül, hanem a dedikált alkalmazással érdemes nézni, ott meg a videók felbontása igazodik a kijelződhöz, ami ugye jóval kisebb, mint a desktop monitorodé. Ráadásul mobilneten keresztül alapból nem is enged HQ minőségben videót nézni.

 

Szóval az a 750MB elegendő. Nekem 500MB-om van egy hónapra és azt sem szoktam csontig felhasználni (430-460 MB között általában megáll), pedig egész nap megy mindenféle internetes szinkronizáció, emailek küldése/fogadása catolmányokkal együtt, hírportálok böngészése, Facebook, Twitter, Tumblr posztolgatások, stb...

Korábban mikor 100MB-om volt akkor is kihúztam vele egy hónapot. Legfeljebb nem tötögettem fel-le megabájtos méretű csatolmányokat, képeket, stb...

 

Ami viszont nagyon leszívná az az lenne ha folyton csak Google Maps-el navigálnék. De ugye erre vannak a GPS alkalmazások és a hozzájuk való offline térképek.

Előzmény: MartonkaFull (34)
MartonkaFull Creative Commons License 2011.06.15 0 0 34

Na ez jó hír :)

Néztem igen, hogy más is van benne, a percdíjai sem rosszak meg lebeszélhető havidíj stb-stb...

Csak ez a net tűnt nekem kevésnek, mert ugye odahaza töltögetek dolgokat amit telefonon nem tennék... De azt sem tudom megállapítani hogy a Youtube mennyit eszik... :/

Mindenesetre köszi az infót, lehet bevállalom :)

Előzmény: i love metric (33)
i love metric Creative Commons License 2011.06.06 0 0 33

Az egy kombinált csomag, szóval a 750MB adatforgalom mellé még sok más extra jár.
Hogy sok-e azt magad tudod eldönteni, mert akinek szüksége van ilyen szolgáltatásra annak ez nem drága. A 750MB pedig testvérek között is bőven elég egy hónapban. Nekem csak 500MB-om van, de még egyszer sem sikerült túllépnem, pedig azért naponta több órát is elbütykölök a telefonommal, van benne multimédiás tartalmak nézegetése, de még alkalmazásokat is töltök le menet közben, meg elég sok weboldalt olvasgatok.

Szóval igen, az a 750MB adatforgalom simán elég tud lenni egy Androidos telefonon! :)

Előzmény: MartonkaFull (32)
MartonkaFull Creative Commons License 2011.06.06 0 0 32

Sziasztok!!!

 

Most láttam, hogy a T-nél 0 Ft-ért elvihető Médiamánia M csomagban. Ennek ugye 8 ezer Ft a havidíja ami lebeszélhető, és jár hozzá 750 MB adatforgalom. A kérdésem mindössze annyi lenne, hogy ez elég? Vagy sok is, avgy mennyire elég 750MB?

Laci6802 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 31
a profi mailt tavaly vettem meg symbian-ra és ma minden szó nélkül atirtak az androidos imeire .

Előzmény: Laci6802 (30)
Laci6802 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 30
x8-on a " pps " fajlokat mivel tudom megnézni'?,van olyan alkalmazás ami megnyitja?
Előzmény: Laci6802 (29)
Laci6802 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 29
tud valaki olyan mail klienst x8-rá amiből lehet menteni mellékletet? a profi mailt letoltottem,de ha nem muszály nem venném meg. régebben megvettem már nokiara symbianra . ilyenkor is át lehet íratni az új imei számra,vagy újból meg kell vennem?
Előzmény: Laci6802 (28)
Laci6802 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 28
a gprs ,edge,3g,3.5g. mind egy-egy adatátviteli hálózatot jelent,különböző letoltesi sebesseget biztosít.
Előzmény: Foeniculum V (27)
Foeniculum V Creative Commons License 2011.05.06 0 0 27

Mi aza 3G?

Előzmény: Foeniculum V (26)
Foeniculum V Creative Commons License 2011.05.06 0 0 26

Tény hogy kicsivl többet is bírhatna, de ezt egyelőre tudjuk be a méretének, valamit valamiért, mindenben van jó és rossz, a mérete miatt túl nagy akkumulátor nem fér bele, viszont a 3G, a HSDPA, a Wifi, a GPS, a zenehallgatás és az alkalmazások ezen is ugyan annyit esznek, mint minden más Androidos telefonon.
De ettől függetlenül szerintem ne vegyetek bele kínai akkumulátorokat és idegen cuccokat, csak amiket a gyártó gyárt, mert idegen cuccosok beépítése bizony garancia vesztéssel járhat és nem is biztonságosak. Lehet vásárolni Micro USB-s, beépített akkumulátoros, sőt napelemes-beépített akkumulátoros utántöltőket, amikből akár 4-6alkalommal is tele lehet vágni a Mini aksiját, ha már költekeztek akkor inkább valami ilyesmiben gondolkodjatok.
Mini PRO-sok valamint X8-asok esetében természetesen ott a lehetőség 1-2db tartalék aksit venni inkább a gyáriból. Ja és az akku fresh-t azt tudom ajánlani, volt annak idején a C905-ösömben és tényleg jól teszi a dolgát, és nem Kínai, hanem minőségi japán cucc. Ugyanúgy próbáltam benne egy 1800mAh-s kínai akkumulátort, és egy szállal sem bírta tovább mint a gyári BST-38as, csak ráírták a teljesítményt, nem volt neki nagyobb mint a gyárinak. Amire pedig nem csak ráírják, hanem valóban akkora teljesítményű, az pedig veszélyes.
Egy szuper amoled kijelző esetleg kevesebbet fogyasztana, de akkor drágább lenne a telefon, akkor az volna a gond.

Ettől függetlenül azért írnék pár tanácsot az eddigi tapasztalataimról, amik mind 1.6, mind pedig 2.1-es felhasználók számára jól jöhetnek, bár többen tudjátok eleve, hogy mik azok amik fogyasztanak.

Tehát:

Amik nagyon szívják az akkumulátort:

-adatforgalom, CPU, Ram figyelők
-élő, mozgó háttérképek
-játékok
-widgetek, minél többet tesztel ki, annál jobban merül az akkumulátorod
-wifi, GPS, HSDPA
-automata Task Killerek, vagy olyanok amik magukat nem lövik főbe ha végeztek (ajánlom az Advenced Task Killert)
-a legtöbb akku szint figyelő is leszívja az aksikat (kivéve Battery Level)
-Road Sync (amíg nem töröltem le, a fogyasztás 23% -át adta)
-folyamatos Facebook Sync
-és ezeken kívül, minden létező program ami folyamatos futással folyamatosan hajtja a CPU-t
-továbbá a rosszul megírt programok, mielőtt telepítetek, érdemes elolvasni az appok alatti hozzászólásokat és azok értékelését ezekből ugyanis sok minden kiderülhet, 3,5-4csillagosra értékelt alattiakat nem érdemes, nem ajánlott feltenni
-ebbe a körbe tartoznak sajnos az idegen Home Screenek-is
-és nem utolsó sorban a vírus és alkalmazás figyelő programok is sok energiát emésztenek el

Amit lehet tenni az ügyben:

-Éjszakára 3G-t kikapcsolni, vagy esetleg repülőgépes üzemmódba tenni a telefont, sőt aki internetezésre nem használja csak Wifin, vagy sehogysem az teljesen kikapcsolhatja a 3G-t, hiszen akkor minek neki
-amit lehet, kézi frissítésre állítani (facebook, iwiw, Timescape stb)
-olyan, nem automatikus task kilert használni, ami önmagát is lelövi
-nem feltenni a felsorolt figyelő programokat, csak ha nagyon muszály
-Fényerőt nem muszály maxon használni, a fényérzékelő úgyis erősíti a kijelzővilágítást ha fény éri
-akinek lehetősége van rá Rootolni, és leszedni a Road Sync-et valamint a játékokat (( MÁSHOZ NE NYÚLJ, MÁST NE TÖRÖLJ!!!))

Nos egyelőre ennyi volna.

Előzmény: Foeniculum V (25)
Foeniculum V Creative Commons License 2011.05.06 0 0 25

Az aksival úgy tudsz "spórolni", ha olyankor, amikor nincs szükséged rá, kikapcsolod a wifit, és minden nettel kapcsolatos dolgot. Illetve alább ajánlottam egy másik fórumot, ami a sony-é, és ott van egy olyan rész, hogy GyIK, ebben pedig egy olyan pont, hogy "Miért merül le gyorsan az aksim".... mindjárt rákeresek.

Előzmény: Laci6802 (23)
Laci6802 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 24
gps. én is úgy olvastam hallottam hogy van benne de eddig csak google maps van amihez kell net



Előzmény: Foeniculum V (13)
Laci6802 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 23
SZóval vettem egy x8-át. két dolog van ami nagyon nem tetszik benne. az egyik az hogy csak qwert billentyűzet van benne és az akksi alig bír ki egy napot.
Előzmény: manitounickfree (22)
manitounickfree Creative Commons License 2011.05.02 0 0 22

szia!

sajna erre nem tudom a választ. nem volt még symbi telom, ez az androidos is az első.

Előzmény: Laci6802 (21)
Laci6802 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 21
Üdv. Telefont vennék és az androidra ( is ) gondoltam. Az lenne a kérdésem hogy ha androidra telepítek pl. Témát,alkalmazást stb. Itt is van olyan hogy szignózni kell a fajlt mint a symbiannál?
Előzmény: manitounickfree (20)
manitounickfree Creative Commons License 2011.04.25 0 0 20

köszi! meg is nézem.

azóta tettem fel 1-2 fájlkezelőt, amik látják a külön mappába helyezett képeket is. de nem lapozhatók, így minden egyes képet külön meg kell nyitni, majd bezárni és jöhet a következő.

ez így gagyi, egyelőre marad a gyári nézegető.

Előzmény: Foeniculum V (19)
Foeniculum V Creative Commons License 2011.04.23 0 0 19

Szerintem jobban jársz, ha az általam korábban ajánlott fórumon kérdezősködsz....

 

A fórumnak van egy ilyen része is:

(GyIK)

http://www.seria.hu/forum/viewtopic.php?t=1868

 

érdemes elolvasni, elég sok információt ad alapból. Törölni nekem semsikerült, csak tologatni, ha az érdekel....

A képeket, ha nem teszem külön mappába, akkor meg tudom nézni, együtt kezeli a többivel...

Előzmény: manitounickfree (18)
manitounickfree Creative Commons License 2011.04.22 0 0 18

valaki tudja, hogy lehet ikonokat eltávolítani a menü/kből ?

 

és ki milyen képnézegetőt használ. mert hogy a gyári nem kezeli a mi álltalunk nyitott mappákat. ezért szeretnék feltenni valami appsot.

 

és milyen időjárás alkalmazást ajánlotok, minél egyszerűbb legyen.

 

előre is köszi

Foeniculum V Creative Commons License 2011.04.21 0 0 17

:)

ma kaptam valami frissítési lehetőséget... majd frissítenem kell a szoftvert....

Előzmény: manitounickfree (15)
Foeniculum V Creative Commons License 2011.04.21 0 0 16

Ja, és rájöttem, az IGO majd 4GB helyet foglal, az én memóriakártyám 2GB-os, és nem szándékozom lecserélni :)

ált, amire használom, arra elég kell legyen, ha mégis betelik, no majd akkor.

Előzmény: Foeniculum V (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!