Nos egy alulemezes hézagolás lett az ideiglenes megoldás, most nincs kotyogás végre valahára. Alattomos hiba volt, szerintem az előző tulaj is azért cserélte a kormánycsapágyat, met azt hitte, az kotyog. Azt elképzelni sem tudom, hogyan bővülhetett fel az az illesztett hézag 1-2 mm lógásra, hiszen ott nincs is mozgás. Végleges megoldás majd télen, gépműhelyben a felső villakifli és a kormámycsapágyállító csavar felszabályozása és perselyezése lesz, de az most hosszadalmas lett volna, és még motorozni akarok! :-)
Sziasztok! Ma megint nekiláttam szétszedni a motor elejét, hogy kiderítsem, mi kotyog. Úgy tűnik, végre kiderült valami, a felső villakifli lötyög a kormánycsapágy állító csavaron. Érdekes, hogy mindkét Pannóniámon, de a Danuvián is fixálva van szorítócsavarral vagy hernyócsavarral. Nem igazán értem, hogy ez miért van csak így. De mindegy, lényeg hogy nyomon vagyok, a megoldást kell megszülni.
Nem tudom, hogy normälis jelenség-e, vagy kezdődő szívinfarktusra utal az, hogy oldalsztenderen leállított motor olajfelhővel indul. (Csak hidegen) Amikor kiég az égéstérben lévő olaj, utána nem füstöl tovább. Kipufogó nem olajos.
Neked akkor még nem volt BMW-d. Egy ideig nem voltam a fórumon, nem engedett vissza a régi (zizilabor66) nevemmel. Voltál nálam K100-at nézni, amikor motort kerestél. (Bp. IV.)
Sajnos most olyan életmódban vagyok, hogy kb. hetente egyszer vagyok gépközelben, a telómról pedig nem szeretek fórumozni, mert nekem túl kicsi a képernyője, csak a méleket szoktam ilyenkor olvasni.
#Mennydörgés68:
Igen, cseréltem ezt a mikrokapcsolót Korella K75-ösén, igyekeztem legjobb tudásom szerint beállítani.
Azért gondoltuk, hogy szelep, mert már előtte is durrogott.
A réginek szét volt peregve a bele, csörgött, mikor megráztuk.
Asszem olyan 13 körül volt a Bárdiban az új.
Majd megnézem a régit belülről is, hátha okosabb leszek.
Ezúton szeretnénk megköszönni Bikertibor fórumtársunk a nekem megküldött K75-ös varázsdobozát, enélkül sokkal hosszabb ideig tartott volna a hiba megtalálása.
A motorban jelenleg lévő befecskendezési kábelköteg is a dobozból van, és holnap postára adom a komplett Hall-jeladót is, a leégettet pedig megcsinálom rendesen, és visszateszem a dobozba, hogy legközelebb is legyen mihez nyúlni. Nagyon hasznos volt az is, hogy volt másik légtömegmérőnk, így azt sikerült rögtön kizárni a hibalehetőségek közül.
Megvannak,kicsit megmostam a sok eves kosztol.Meglepodve tapasztaltam,hogy nem voltak beallva. Hiaba na,a Brembo az Brembo ! :)))) Mar jartam ugy,hogy vettem sok ideig kint alt feket a neten,(Nem Brembo)kivulrol olyan szep volt mint az uj,itthon derult ki,hogy a dugattyu ossze volt rohadva a nyeregfallal annyira,hogy menthetetlen volt.
Ez a Brembo viszont kivul csunya de belul tokeletes,a dugattyuk munkafelulete karcmentes,meg a regi szimeringje sem ereszt. Szerintem jobban jarok ha veszek egy gumi szettet hozza es elteszem tartalekba. :) Ami a motoron van most,sokkal rondabb,le van verodve a festes,de tokeletesen teszi a dolgat.
Nem tudom,ha megeri e neked? En Irorszagban elek, meg ha majdnem ingyen adnam akkor is a postazas nagyon draga,futar kb15-20 euro. Otthon biztos olcsobban szerezhetsz bontottat ami nincs beallva.
Ha szeretnel beszelni elerheto vagyok "Viber" "Whattsapp" "Facebook messenger" Ha kell,emilben megadom a tel szamot amin az elozo akalmazasok vannak,ugy ingyen lehet neten beszelni.
Emil: tiborgyoergy(kukac)yahoo.com Mindentol fuggetlenul ha lesz egy kis idom,elobanyaszom a garazsbol es teszek fel ide kepeket roluk,csak ugy. :)
Volna neked féknyerged? Igazából az sem baj, ha 10 éve állt. Nyilván fel kéne újítani így is úgyis. Telefonszámot vagy valami elérhetőséget tudnál adni? Érdekelne!
Üdv Mindenkinek! Ma van Agezuu születésnapja, ez úton is sok boldogságot, jó egészséget kívánok Neki! Az én motorom elektromosságát is Ő tette rendbe. Hét végén több mint 500 km-t motoroztam, minden gond nélkül. Még egyszer köszönöm Agezuu fórumtársunknak!
Gratula,vegre valami jo hirek is,nem csak szivatas. En is voltam regen mar ugy (mas motorommal),hogy "Felgyujtom a pic.aba" ne is lassam tobbet.... :))))