Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.15 0 0 25

Hehe,

 

nem tudom.

Előzmény: petike23 (24)
petike23 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 24

Szervusztok,

 

EUR-t 3% EBKM-el milyen időtávra érdemes lekötni ? 3, ill. 6 hónap ?

Várható, hogy jobb kamatot fognak adni rá ?

 

Köszi; P.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 23

A dollárkötvényeken is elég szép felár van. Az forinttal szembeni általános piaci hangulatot itt tudod megnézni.

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.07 0 0 22

Nem tudom. Ha egyesek már látják a fényt az alagút végén, és visszamerészkednek a Ft-piacra is, az a válság végét jelzi. Ebben az esetben a franknak gyengülnie kellene. Magyarország gazdasága nyitott, teljesítménye erősen függ az euró-zónáétól, tehát ha a PIGS elröfögi magát, az ált -5, -10 Ft szokott lenni.

 

Máskor ugyanezekkel a paraméterekkel mindig esett, és esett a Ft. Most meg sehogyse akar.

 

Miért vették azokat a dollárkötvényeket úgy, mint a cukrot?

Előzmény: uhu20 (21)
uhu20 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 21

Ne a frankot figyeld, az külön téma.

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.07 0 0 20

Akkor a Manyuppal rövidtávon megbízhatóak lettünk, mivel lett egy kevés tartalékunk...

Nem kellene alapkamatot csökkenteni, nehogy túl sok Ft-ot vegyenek?

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.07 0 0 19

De őszintén, te mit vennél a pénzeden, ha mondjuk 1 évre lekötnéd, magyar állampapírt 6% hozammal, vagy németet 1-2%-al, miközben előbbi valós kockázata is minimális?

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.07 0 0 18

Én a következő okokat látom:

Szerintem középtávon igen előnyös Magyarországon befektetni. Egyrészt a diszkont kincstárjegyek, valamint az 1-2 éves lejáratú állampapírok igen jó kamatot adnak, miközben a valós kockázat minimális, lévén a kormány a MNYP pénzekből foltozgatja átmenetileg a költségvetést. A részvény piacunk pedig erősen alulértékelt, külföldieknek jobban megéri magyar részvényeket venni, mint pl. németeket, ahol már a válság óta jóval jelentősebben emelkedtek az árfolyamok. Harmadik oknak a PIGS országokat említeném, akik Európa renitensei, természetesen az eurózónában, így rossz híreikkel gyengítve az eurót a fortinthoz képest(is).

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.07 0 0 17

Ha jól értem a szavaidat, akkor azért veszik a Ft-ot, mert véget ért a válság, vagy valamiért ismét kedvezővé vált a kelet-európai térség, és a jegybanki alapkamat is magasabb.

 

De akkor meg miért nem gyengül a svájci frank?

Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.07 0 0 16

Ha nem történik semmi különleges dolog, akkor a forint erősödésre van ítélve, a jelentősebb valutákkal szembeni kamatkülönbség miatt.

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 14

Miért lett olyan nagy szám ez a dollárkötvénykibocsátás?

 

Azzal egyet tudok érteni, hogy nem vagyunk rosszabbak másoknál, és nem is voltunk...

Előzmény: tökösmákosrétes (13)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.04.06 0 0 13

Az, hogy nincs hosszútávú biztosítékunk? Ugyan már! A legtöbb elismert országnak rövidtávon sincsenek jó kilátásai.Viszont korábban rossz hírünket keltették. Emiat felment az aalpkamat. Most, hogy kezdenek rájönni, hogy nem is vagyunk olyan kockázatosak, nagyon jól jön ez a kis plusz a befektetőknek.

 

Euró: Hát ugye a Görög, Ír, Spanyol, Portugál, stb. hírek lehúzzák sorban...

 

Dollár: Megy javában a pénzjegynyomda. Teljesen természetes, hogy gyengül. Ha vége lesz a nyomdázásnak, semmi garancia nincs arra, hogy ez megmenti az amerikai gazdaságot és növekvő pályára állítja... (Nevetséges az AAA minősítés. Majd lesz itt még hirtelen szopás amit megint nem jeleznek előre a "jónevű" hitelminősítők, akik csak arra vannak, hogy az olyan országokat szopassák mint mi vagyunk.)

 

CHF: Próbálják gyengíteni. Húzzák a kamatemelést, nem akarják meglépni, nehogy újabb felértékelődés legyen.

 

Forint: Lehúzták a francba. Elmondtak róluk minden rosszat korábban. Dupla leminősítéseket kaptunk. (Nevetséges indokokkal.) Elküldtük az IMF-et, volt egy sikeres dollárkötvény kibocsátás. A többszöröse is elkelt volna. Kiderült, hogy azért annak ellenére, hogy rossz hírünket keltették, nem mindenki hisz ezeknek. A jövőre való tekintettel pedig jó kapcsolatokat építünk ki Kínával... :)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 12

Elméletileg így marad ebben az évben. De pénzügyi szakik ált. csak utólag magyarázzák az eseményeket.

 

Off: Ki tudja, lehet azért erősödik a Ft, mert az Orbán azt mondta, hogy visszafizetünk mindent:)

Előzmény: Vasgerinc (8)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 11

Köszi, elolvastam őket, és néhány dolgot megpiszkálnék...

 

A javuló befektetői hangulat hatására a forint jelentős erősödést produkált az elmúlt hetekben az euróval szemben

Tehát forintot vesznek a devizapiacokon...

 

Ezzel a teljesítménnyel a hazai fizetőeszköz egyébként a régiós devizák között is kimagaslik

Most vagy nagyon jók vagyunk a többiekhez képest, vagy ennyire lenntről jövünk fel...

 

Azt több helyen is leírják, hogy a Szél Kálmán terv alatt rezeg a léc. A másik dolog pedig Portugália aktuális vergődése, amely jelzi az eurózóna elhúzódó válságát. Ennek ellenére a Ft erősödött, és stagnál.

 

Miért lett sikeres a dollárkötvény-kibocsátásunk?

 

Hacsak nem pörgött fel a világgazdaság, akkor ennek így nem sok értelmét látom.

 

A Japánok válsága játszott ebben az egészben bármilyen szerepet?

Előzmény: Törölt nick (10)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.04.06 0 0 9

De az is lehet, hogy az ebben meghatározó tényezőket nem befolyásolják a hazai médiák munkássága, mint minket.

Előzmény: Vasgerinc (8)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.04.06 0 0 8

Én sem teljesen értem. Az utóbbi két hétben érkeztek olyan hírek, hogy javult a befektetői hangulat és javult a kockázati megítélésünk is, de ez kevés kéne, hogy elgyen ilyen "hosszú" távú stabil folyamatos erősödéshez. Azért írom, hogy "hosszú" távú, mert az elején csak elgyintettem, hogy 1-2 nap lesz így, aztán hogy néhány nap, aztán, hogy 2 hét, de folyamatosan erősödik. Az biztos, hogy ez meg fog állni, csak kérdés hogy mikor.

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 7

Hehe..

 

Nem a pár filléres kilengésre gondolok, hanem arra, hogy egy jó ideje már beállt a forint 265 környékére.

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 6

én azt hallom a klubon, hogy a forint gyengül, a lakáshitelesek szopnak a zorbán miatt ...

sokan várnak a rossz hírekre, s a forint zuhanására úgy látszik

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 5

Remélem erre téved néhány szakértő, és sikerül logikus választ adnia ezekre a kérdésekre...

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 4

...furcsa jelenségnek vagyunk tanúi.

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 3

Én sem értem. Nagy a hiány, kullog a gazdaság, a forint meg erősödik...

Azt se mondanám, hogy az eurózóna belehúzott, és magával rántotta a forintot, hiszen a menekülővaluta, a svájci frank még mindig nagyon erős. Persze azt a dollár gyengélkedése is erősíti.

Persze amatőr vagyok ezen a téren, tehát tévedhetek. De akkor is egy jelenségnek vagyunk tanúi.

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 2

Hogyan kell egy ilyen lufit felfújni?

Előzmény: tmbg (0)
tmbg Creative Commons License 2011.04.06 0 0 0

Szerintem lufi. A tavalyi hiányt sem tudtuk tartani, az ideit sem fogjuk (a nyugdíjállamosítás nem számít bele), a reformok jórészt ígéretek maradnak, stb.

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.06 0 0 topiknyitó

Miért erősödik a forint az euróhoz képest? Miért épp most? Miért nem korábban? Hogyan mozognak jelenleg a kelet-európai valuták, és hogyan alakul a  forint árfolyama hozzájuk képest? Beindult volna a gazdaság, vagy csak javultak a hosszútávú kilátások? Mennyiben befolyásolta a forint árfolyamának alakulását a dollár-kötvények kibocsátása? Mire lehet hosszabb távon számítani?

 

...

 

Off: nem látom át, nem értek hozzá, azért is kérdezek rá...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!