Keresés

Részletes keresés

hmrbl Creative Commons License 2016.03.19 0 0 28
Ali-bá Creative Commons License 2015.11.16 0 0 27

Hagy alakult az ültetvényed?

Előzmény: Deskó74 (13)
hmrbl Creative Commons License 2015.06.18 0 0 26

ligeti fácánok

 

https://www.youtube.com/watch?v=Pr1gXKu1_00

gusztikok Creative Commons License 2015.06.02 0 0 25

Szia!

 

Remélem kapsz értesítést erről és meg is nézed.

Kérdezni szeretnék pár dolgot ha még foglalkozol a fűzekkel.

Írtam már több levelet is de szerintem mind a spam-ba kerűlt és nem láttad őket.

Előzmény: Deskó74 (13)
gusztikok Creative Commons License 2015.06.01 0 0 24

Nézi még valaki ezt a fórumot???

Előzmény: gusztikok (23)
gusztikok Creative Commons License 2015.05.27 0 1 23

Üdv mindenkinek.

Úgy látom nem nagy a mozgolódás itt az oldalon de azért teszek egy próbát,hát ha nézi még valaki.

Az idén tavasszal vásároltam 450 db.fűz dugványt amit még húsvét előtt el is ültettem.

Majd ismét vásároltam 250 db-ot de azt már máshonnan.

Most nemrég fedeztük fel hogy a két fűz között különbség van.

Az először vásárolt fűz szára barnás a másodjára vásárolté pedig zöld.

Vajon melyik az igazi energiafűz???

zolko8402 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 22

Szia.

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

 

Előzmény: hmrbl (21)
hmrbl Creative Commons License 2014.01.06 0 0 21

üdv

kb 400 4szögöl, kb 1000 csemete energiaakác 3 féle, méterbe rakva , latin neveket nem tudok, sajnálom .

levágás nem történt csak ritkítás, 2013 februárban azzal fűtöttünk .

sarjad szépen, tavasszal már susnyás volt, gyökérhajtás is van sok .

most várom a keményebb telet egyelni kell ...

 

olvasd el ezt is :

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9097146

videók :

http://www.youtube.com/playlist?list=PL5D9DE2B005B8DE87

 

Előzmény: zolko8402 (20)
zolko8402 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 20

Szia.

 

Először is Boldog Új Évet Kívánok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy mekkora területre mennyi csmetét ültettél milyen fajtát? Körülbelül mennyi lett a levágás utánt és hogy ki sarjad e tuskóról vagy hoz györés sarjakat is? Magyarul mindne érdekelne! 

 

Válaszodat előre is köszönöm!

 

Zoli

Előzmény: hmrbl (19)
hmrbl Creative Commons License 2013.07.13 0 0 19

Négy éves a ligetünk, nevezzük parkosításnak .

kérdésekre szívesen válaszolok ...

 

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/user/hmrbl65/videos

 

 

sziakivagy Creative Commons License 2013.03.10 0 0 18

Nagyon tetszik az ültetvényed.

Énis szeretnék hasonlót, csak nemtudom, hogy lehet-e belterületen ilyet ültetni. Konkrétan egy faluba. A kertem üresen áll. Kb 11x55 méteres részt tudnék beültetni. Szerinted lehetne  gazdaságosan termeszteni ilyen kis területen? Mivel permetezted le hernyó ellen?

Előzmény: Deskó74 (13)
dáriusz1234 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 17

oké kösszi

mennyi legkevesebb tő, és milyen áru mert az nincs a honlapon

Előzmény: Deskó74 (16)
Deskó74 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 16

Köszi! :-)

 

Nézd meg az alábbi linket.

Előzmény: dáriusz1234 (14)
Deskó74 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 15
dáriusz1234 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 14

Szia tudnál segíteni , hogy expressz dugványt hol lehet kapni mert más fajtákat találtam de az expressz a legjobb állítólag. szép az ültetvényed

Előzmény: Deskó74 (13)
Deskó74 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 13

Sziasztok!

 

Hátha újra indul az a topic! :-)

 

Van egy kis energiafűz ültetvényem, nagyon ígéretes.

Véleményeket, javaslatokat a termesztéssel, munkálatokkal kapcsolatban szívesen

elfogadok.

Csináltam egy kis házi videót is róla:

 

mediterro Creative Commons License 2011.04.07 0 0 12

 

teljesen nem ide tartozik, de leírom:

 

kiírtunk egy 1,5 ha-os erdőrészt, mert lopják (sokat halgatták a "gyerünk lóópni, gyerünk lóópni, a pityinger meg a váradi..." című örökbecsűt)

ismét megkérdeztem, de az álláspont nem változott, mivel akác, illetve japánakác volt benne, csak ez mehet bele vissza

és ráadásul egyelőre megelégednek a szaggatásal is, majd jövőre meglátjuk, hol kell dúsítani

SolnesMM Creative Commons License 2011.04.02 0 0 11

 Csak nem a hires sárga intézetből való vagy ??

 Kár hogy bezárták, vénségemre gondoltam ott nyugalmat nyerek és nem lemaradtam !!

Előzmény: Törölt nick (8)
SolnesMM Creative Commons License 2011.04.02 0 0 10

 Én meg helyesírásból voltam nagyon gyenge !

 Mi itt a próbléma ???

 Vagy  a  probléma ??

 De hogy komolyra vegyük a dolgot :

 Felénk kb. 2 éve az a divat : a nyesedéket, a gallyat ki kell tenni  az utcára, majd másnap,  harmadnap elviszik. De csak szépen kötegelve fogadják el.

 Gondoltam begyűjtóm én is. De egyenlőre se kályhám se kemencém. Mire ezek meglennének, lehet más is rákap erre a gyüjtőgetésre.

Előzmény: Törölt nick (8)
mediterro Creative Commons License 2011.04.02 0 0 9

A témára tessék konccentráni, arrú nem tehötök, hogy csak nyóc általánost végeztöm.

Amennyibön Ön át tudja irni(ezen a gépen nincs hosszu i) a cimet, akkor azt megköszönöm.

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.01 0 0 8

Betűvetés az megy? Energiafák ültetése és energia fák ültetése nem ugyanazt jelenti.

Előzmény: mediterro (-)
palko55 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 7

Üdvözölek. Több éve kisérletezem energia ültetvényel olyan területen mely 100% homok, csak az energiaakác és az energianyár tud fejlödni.

Előzmény: dBase (4)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.01 0 0 6

Faültetés esetében nem kerítést húzni? Különben megdézsmálják a vadak.

A lelkes favágók ellen csak egy módon lehet védekezni: van közelebb egy másik erdő. Jobb ötletem nincs.

Előzmény: mediterro (5)
mediterro Creative Commons License 2011.04.01 0 0 5

szia!

 

én most próbálok szerezni, potom pénzér 1 ha körüli földet, ezt szeretném felülkezelni

csak ugyanaz a baj mint az erdővel, hogy lopják, a romantik kollegák keretes fűrésszel, szabadkezes üzemmódba

 

egyébként jó lenne, még terület alapú támogatást is lehet rá kérvényezni stb.

Előzmény: dBase (4)
dBase Creative Commons License 2011.04.01 0 0 4

Szevasztok.

Jelenleg 2-3 hektárrol szüretelem be a szölö oszlopokat, meg a szőlőtőke hamarosan ki lesz szántva, s közben épül az ágaprító Bács kiskun megyében. Folyamatosan olvasom az internetet ENERGIA erdő ültetés leírásokat. Írnak olyan dolgokat hogy na. Akkora hozamokat, hogyszerintem soha nem lesz annyi. Az tuti nem szabad totál sürüre sem mert napfény kell neki bőven. Jelenlegi területem szép homokos és van egy domb is benne, ami annyira szar, hogy a 550es mtz kapar rajta üres pottal is. Pár oszloppal megrakva még el is kapartam. Sokmindenre nem hasznosítható, szőlővel nem akarok foglalkozni mint elektronikai müszerész, rendszergazda révén a városban az 5% közé tartozok aki nem ért a parasztizáláshoz. Maradna az erdő de abból is energia ültetvény.

-Fűz kilőve, mert majdnem hogy sivatagi körülmények vannak, víz csak a kutba van.

-Van 100méterre egy akácos erdőm, jelenleg 10cm es törzzsel kb de 11 éves és keveslem amit nöttek, bár nem volt gyomtalanítva meg kb 5éve ha fel lett metszve az oldal hajtások, majd jövö télen, eddig nem volt idő.

-Mellette 100méteren belül van egy vegyes fehér nyár erdő vagy mi, az is nől szépen, van benne még 50-60 éves fa is még öregapám véste bele a dátumot egyszer kifektetem, bár akkor az lesz a baj eltöri az alatta lévő ksi fákat is.

Marad hogy akác vagy nyár, nyír. Keresek olyan embert akinek van ültetvénye és fórumozna itt, de keresek olyanoakt is aki akar ültetni.

Sok helyen írják erdővé kell irítni, de sok helyen meg azt írják marad szántó. Van ahol energia erdő néven fut, van ahol energetikai ültetés. Az tuti kaszálni akarnak az emberen

 

Mai petőfi népe ujságban 8ft-ért akác csemetét árulnak, szerintem jo áron, bár nem energia nevü, ha érdekel valakit szoljon megadom a telefonszámot.

Egy ötlet a téma címében nem lehetne javítani? Erdő szó hiányzik, így is kerestem ezt a témát, gondoltam nyitni kellen, de nyitni sem tudtam.

mediterro Creative Commons License 2011.04.01 0 0 3

az agroinform hírdetési rovatában láttam eladó csemetéket(de az expressen is volt)

 

http://www.agroinform.com/aprohirdetes/Energiafuz/20110318-1155971/

 

mért jó ez?

 

mert a hulladék szántó, ami alig pár aranykoronás, semmi másra nem jó, vagy esetleg talajvizes is, az tökéletes erre a célra

csak 2-3 évet kell a kitermeléssel várni, utánna szecskázható, vagy valami betakarítógéppel, vagy manuális üzemmódba, damilos fűkaszára 3 ágú pengét, és kész...

azt megjegyezném, hogy hektáronként nem 2 mázsát ad....

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2

Eredetileg gyümölcsös néven volt bejegyezve, igaz nem túl nagy, és elis van kerítve, de szerintem kellett volna hozzá engedély.

Előzmény: stuncenpudli (1)
stuncenpudli Creative Commons License 2011.04.01 0 0 1

Jó kérdés én sem hallottam még sosem ilyenről, első elképzelésem az ilyen Japán vagy tibeti csodafa lehet aminek mindenféle pozitív tulajdonságot tulajdonítanak mint a bonsai fáknak, gondolom... De mivel nem hiszem ezt sem hiszem hogy érdekel a dolog, és egyébként is fa ültetéshez minek kérne bárki is engedélyt? szerintem ehhez nem szükséges a magán portádon annyi fát ültetsz amennyit nem sajnálsz ház körül vagy ház telkén meg pláne...

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.01 0 0 0

Milyen az az energiaakác? Olyanról még nem hallottam.

Kis hétvégi telket teleraktam akáccal, engedélyt nem kértem hozzá, ha szomszéde nem nyavalyog, nem is lesz vele gond.

mediterro Creative Commons License 2011.04.01 0 0 topiknyitó

Én bepróbálkoztam már az erdészetnél, hogy ha meglévő erdőt kiírtok, lehet -e helyette energia fűzfát  ültetni.

A válasz nem késett, csak akkor lehet, ha a tulajdoni lapon szántó (vagy más egyéb) van feltüntve, de erdőnek nyílvánított területen ültetni nem lehet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!