Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.15 0 0 381

Ne csodálkozz! Ez Magyarország! Ez itt már száz éve így van. Minek soroljam fel a nagy agyakat, feltalálókat? Ti is tudjátok. Demagógiával pedig egy abszolút reálisan gondolkodó embert nem lehet itthon tartani. Na meg az irigység! Aki nem zseni - és így vagyunk ezzel pár millióan -, annak tudomásul kell vennie, hogy nem zseni. Ilyen egyszerű! A zsenit meg támogatni kell, mert különben 50-100 év múlva meg a mi utódaink fognak lehülyézni minket.

Előzmény: zsuzsa (379)
zsuzsa Creative Commons License 2011.07.12 0 0 379

Külföldre tartanak a kutatók és az oktatók

Elsősorban a természettudományos területen várható néhány éven belül szakemberhiány. Tovább »

forrás: Index.hu

A kutatók , tudósok is külföldre tartanak, csak az érthető okokból nem tünik fel ( aranyérproblémánál fájdalmas a proctológus hiánya mig pl szerves kémiai ill asztrofizikai gondjaink viszonylag ritkán vannak )

pinabubus2 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 378

A Jóban,rosszban sorozat az oka mindennek, mert Dr. Fehér Konrád ott vezette be rezidensszivatást.

üdv PinaBubus

zsuzsa Creative Commons License 2011.07.05 0 0 377

Nem tudom hány %-os halálozás-növekedésnél kapnak észbe...

Előzmény: kibédi medve (375)
zsuzsa Creative Commons License 2011.07.05 0 0 376

Nézd hosszabb távú tervem még nincs eseteleg megpróbálok nyerni a lottón vagy elmegyek Ausztriába takaritónönek. Tudom  ha pl politikusnak mennék, akkor a Kútvölgyiben megfelelő ellátás kapnék, de ahhoz túl finnyás vagyok.

Előzmény: hbo (374)
kibédi medve Creative Commons License 2011.07.05 0 0 375
Előzmény: zsuzsa (373)
hbo Creative Commons License 2011.07.05 0 0 374

>Úgy döntöttem elkezdek egészségesebben élni és úszni járok

etool csak kesobb kell majd orvoshoz menned ;)

Előzmény: zsuzsa (373)
zsuzsa Creative Commons License 2011.07.05 0 0 373

Olvastam egy jó ötletet azt hiszem az alábbi blogon, hogyan lehetne itthon tartani az elmászkálókat. El kéne venni az útlevelüke, mint a régi ( szép ) párállami időben. Az kap útlevele aki tuti visszajön. Végülis Heinz képviselő úr meg más fityiszesek ötlete is hasonló, elvenni a diplomájukat, fizessen kauciót, kártáritést stb.

Úgy döntöttem elkezdek egészségesebben élni és úszni járok. Szerintem az orvos-nővérhiány miat már most se biztos, hogy megkapnám a megfelelő ellátást, ha megbetegszem, de ennél sokkal rosszabb is lehet a helyzet.

Előzmény: Pamina (372)
Pamina Creative Commons License 2011.07.05 0 0 372

Az a helyzet, hogy egyre több ismerősöm külföldre hosszabb időre -talán, és csak talán! nem véglegesen. Nem csak orvosok, hanem a legkülönfélébb foglalkozású emberek. Olyan is van, aki itthon irodai alkalmazott, de azt mondja, kétkezi munkát is elvállal olyan helyen, ahol nyugodtan lehet élni, fent lehet tartani egy családot.

Sajnos igazuk van :(((

amorall Creative Commons License 2011.07.04 0 0 370

Viszont utána meg kimegy külföldre (ha van esze )

Előzmény: zsuzsa (369)
zsuzsa Creative Commons License 2011.07.04 0 0 369

Tudom, hogy nem tud... most felvételizett a gyerekem, elég valószinü, hogy sikeresen. Minden hallgató azt mondja első 2-3 évben örül ha túléli, annyit kell tanulni, nemhogy dolgozzon mellette :-(

Előzmény: amorall (368)
amorall Creative Commons License 2011.07.04 0 0 368

Nem tud orvosi mellett munkát vállalni, mert

-annyit kell tanulni, hogy beleszakad

-munka sincs

Előzmény: zsuzsa (362)
zsuzsa Creative Commons License 2011.07.04 0 0 367

francba amióta változtattak a fórumon, duplán megy át... sorry

zsuzsa Creative Commons License 2011.07.04 0 0 366

Hatezer orvos távozhat jövőre

Az Orvosszövetség adatai szerint a kivándorlók több mint fele rezidens. Tovább »

Úgy látom ketten-hárman itt beszélgetünk, Heintz képviselő mond néha okosakat, talán  bánatpénzt kell majd fizetnie az eltávozó orvosoknak, mármint visszafizetni a képzésük árát, abból majd párthü utcaseprőket gyorstalpalón onkológussá képeznek és majd nem azokat veszik fel egyetemre akik 90%-os emelt szintű biosz-kémia  érettségit tesznek, hanem azokat akik  bruttó 120-ért is ittmaradnak.

zsuzsa Creative Commons License 2011.07.04 0 0 365

Hatezer orvos távozhat jövőre

Az Orvosszövetség adatai szerint a kivándorlók több mint fele rezidens. Tovább »

Úgy látom ketten-hárman itt beszélgetünk, Heintz képviselő mond néha okosakat, talán  bánatpénzt kell majd fizetnie az eltávozó orvosoknak, mármint visszafizetni a képzésük árát, abból majd párthü utcaseprőket gyorstalpalón onkológussá képeznek és majd nem azokat veszik fel egyetemre akik 90%-os emelt szintű biosz-kémia  érettségit tesznek, hanem azokat akik  bruttó 120-ért is ittmaradnak.

Pamina Creative Commons License 2011.06.28 0 0 364

aztán meg majd az lesz a baj, hogy a rezidensek elveszik a munkát a közmunkások elől :S

kibédi medve Creative Commons License 2011.06.28 0 0 363

Azért valaki szólhatna Heintznek, hogy az orvostanhallgató =/= rezidens.

zsuzsa Creative Commons License 2011.06.26 0 0 362

ha pár éve szakvizsgáztak, akkor "ledolgozták a képzésüket" 30 felett jönnek az igazi gondok, mert a huszonéves rezidenst talán tudják segiteni a szülők, de 30 felett, amikor családot szeretne, szembesül azzal, hogy nem engedheti meg magának, hogy 2-3 gyereke legyen, mert alig látja őket annyit ügyel és eltartani se tudja....

Heintz képviselő úr, most olvastam, hogy azt mondta a rezidensekről : " Ahogyan még vagonrakodást is vállaltak 25 évvel ezelőtt az orvostanhallgatók, a mostani rezidenseknek is dolgozniuk kellene a tanulmányaik mellett " jegyezte meg az ülésen Heintz Tamás (Fidesz).

Majd mondom a lányomnak, készüljön fel egyetem mellett, hogy később szenet kell lapátolnia ha enni akar

Előzmény: joy (361)
joy Creative Commons License 2011.06.26 0 0 361

"Helyzet nincs, csak fokozódik."

Két jó ismerős gyermeke ment el idén tavasszal a "jövőkép" kilátástalansága miatt Svédbe. Egyikük fogorvos, másikuk traumatológus. Pár éve szakvizsgáztak, kiváló angol tudásuk.

Mindketten pályázat útján kaptak állást ott.

Előzmény: zsuzsa (359)
joy Creative Commons License 2011.06.26 0 0 360

Ezt már nehéz lesz beszopatni a vizitdíj, és tanulmányi költségtérítés lenépsavaztatása után!

No de orbányunk orcáján a rinóbőr elég vastag, +találják az átszívató +oldást.

:o(((

Előzmény: Törölt nick (11)
zsuzsa Creative Commons License 2011.06.26 0 0 359
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.22 0 0 358
zsuzsa Creative Commons License 2011.06.13 0 0 357

Politikusnak amúgy se kell...illetve úgysincs komolyabb agytevékenysége, ahhoz elég lenne egy jogi diploma levelezőn

Előzmény: Törölt nick (356)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.13 0 0 356

És visszaadja a diplomáját is. :-))

Előzmény: amorall (354)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.12 0 0 355

vedd ki a rendszerből a programozókat, aztán leállnak a gépek a kórházakban...

ma már nem egy sebészkés az orvos felszerelése...

Előzmény: Pamina (26)
amorall Creative Commons License 2011.06.12 0 0 354

Gondolom, azzal is visszafizettetik a képzés költségét, aki nem külföldre távozik, csak otthagyja a pályát, mert mondjuk politikusnak áll...

Előzmény: Törölt nick (353)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.12 0 0 353
zsuzsa Creative Commons License 2011.05.30 0 0 352

Most tettem be a linket a másik utcaseprő/orvos topicba.... mivel eddig az ápolónőkről nem nagyon irtak és kiváncsi vagyok az ő ittartásukra mit talál ki Pokorni...

Előzmény: macmester (350)
nazuna Creative Commons License 2011.05.30 0 0 351

A topiknyitóban ez áll:

"A rezidensek úgy vélik, amiatt került szóba, hogy felmondanak nekik, mert nemrég nem voltak hajlandóak aláírni a klinika által kínált munkaszerződést." 

- Úgy tűmik ki sem kell őket rúgni, mennek maguktól. Rezidenst kirúgással fenyegetni olyan mint ügyvédet perrel ijesztgetni.

Előzmény: macmester (350)
macmester Creative Commons License 2011.05.30 0 0 350

Kétezer orvos és ápoló mondott fel az idén

Évek óta annyian mennek külföldre, mint ahányan kijönnek az orvosi egyetemekről. Tovább »

ja és még vissza van a rezidensak kollektív felmondása...

:S

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!