Az LMP és az MSZP vizsgálatot sürget. -- Az LMP ragaszkodik ahhoz, hogy független szakértői megfigyelés alatt vizsgálják felül a paksi atomerőmű blokkjait, és hozzák nyilvánosságra az eredményeket. nol.hu --
A természeti katasztrófákat követően a fukusimai atomerőműben bekövetkezett súlyos helyzetben megfontolt, határozott és előre tekintő lépésekre van szükség Magyarországon. Nem hisztériakeltésre, hanem pontos tájékozódásra, tájékoztatásra" - írta kedden Oláh Lajos szocialista képviselő Jávor Benedeknek, a parlament fenntartható fejlődésért bizottságának elnökének azt kezdeményezve, hívja össze az ügyben a testület rendkívüli ülését. stop.hu
"-- "Az LMP ragaszkodik ahhoz, hogy független szakértői megfigyelés alatt vizsgálják felül a paksi atomerőmű blokkjait, és hozzák nyilvánosságra az eredményeket.""
Mi sem egyszerűbb. Besétál 1 db mandró, oszt megnézi a terveket. Abban benne van, hogy mekkora erejű földrengésre van méretezve az erőmű. Kijön, bemondja, hogy - teszem azt - 6 egész 9 tized, eztán mindenki szépen hazamegy. (Nojó, esetleg még azt is megnézheti, hogy mennyi idő alatt lehet úgy befékezni a láncreakciót, hogy ne történhessen zónaolvadás - bár ez ha jól tudom a paksi típusnál amúgyis kizárt.)
Azért... nem semmi ez a felülvizsgálati hiszti EU-szerte. Mintha eddig nem tudták volna, hogy min ülnek. Pfff...
Kell egyéb adat a fenti kettőn kívül? Nem. (Aki nem tudja, hogy ha a közelében egy atomerőmű instabillá válik, akkor az egyetlen teendője hogy húzza onnan a belit, az dö... khmm... annak szóljon a szomszédja!)
"A természeti katasztrófákat követően a fukusimai atomerőműben bekövetkezett súlyos helyzetben megfontolt, határozott és előre tekintő lépésekre van szükség Magyarországon. Nem hisztériakeltésre, hanem pontos tájékozódásra, tájékoztatásra" - írta kedden Oláh Lajos szocialista képviselő"
Az is dö... khmmm.... (ejj, de tele vagyok ma jókívánságokkal!) és erre a megfontolt, határozott és előre tekintő (faszom ridikül) lépésre épp most, ebben a felfokozott, hisztérikus pillanatban van szükség? Vagy most arra volna szükség, hogy KAPÁSBÓL (mert ezeket az adatokat fejből kell tudni) tájékoztassák a jónépet, hogy mit bír ki a mi atomerőművünk, és milyen erejű rengés volt, illetve várható errefele?
Aztán ha elmúlt a pánik, akkor lehet szakszerűen szakérteni, meg felülvizsgálódni. (Mert az fontos, hogy extra kesshez jusson pár haver, az erőmű meg úgyis elpöfög magában.) Igaz, akkor pár politikus nem jutna ijedékeny emberek extraszavazataihoz.
"A japánok, öt hasonló cunami után is sokkal könnyebben hevernék ki a bajt, mint mi a segítség keltette hiányt."
DE ! Fel kell tenni a kérdést, hogy MIÉRT ?!
Minek köszönhetik a japánok a gazdagságukat ?
Erről mostanában elég sokszor beszélnek, és nagyon érdemes odafigyelni rá, mert okos ember a más okosságából is tanulhat.
Az ok pedig az, hogy számukra ELSŐDLEGES A KÖZÖSSÉGÜK ÉRDEKE, a közösséggel való együttműködés mikéntjének kialakítása. Most sem egymást hibáztatják, hanem egymást segítve mindannyian teszik a dolgukat, türelmesen várnak a sorukra a boltban, a benzinkútnál, a repülőtéren. Az egy nemzethez tartozást nem úgy fejezik ki, hogy az egyik szigeten lévők utálják a másik szigeten lévőket, és a déliek örülnek, hogy északon volt a cunami, vagy hogy az északiak alig várják, hogy délen is legyen valami katasztrófa. Nem keselyűként várnak a másik hibájára, hogy arra lecsaphassanak, hanem együttesen keresik a jó megoldásokat.
Vagy ők erre rá vannak kényszerítve? Hiszen csak négy magyarországnyi területen tizenkétszer annyian élnek mint mi, így azután gyakrabban találkozhatnak. Nem tudnak visszahúzódni, kénytelenek együttműködni !
Érdemes erre az aspektusra is figyelmi, mert sokat lehet belőle tanulni !
Ha elmondanák, hogy a másik alternatíva már rövid távon is, a kétszeres villamosenergia ár (és akkor még mindent nem is említettem, merthogy a kiszolgáltatottságunk jelentősen nőne), talán csak lennének néhányan.
Ha jol veszem ki a tudositasokbol Illes -meregzold- Zoltan indit kemeny hecckampanyt mikor egy atomeromu baleset utan akar nepszavazast a magyar atomeromuvek fenntartasarol, boviteserol, szerinted a mai allas szerint egy esetleges uj magyar atomeromu epitese kapna akarcsak 10% igen szavazatot?
a fiam is ilyeneket mondott mar vagy 6 eve . hat , atkozzuk meg az mszmp-t mert ok fujtak le . veszett fejsze nyele , most mar a fidesz se fog csinalni semmit ezugyben , mert szeretnek kurmanyozni . atkozzuk meg az mszmp-t !
De itt a tervek szerint egy falu sem tűnt volna el, a folyót szélesítették volna a tárolónak és csak kis vízszintemelkedés lett volna, nem húsz-ötven méteres.
ezert vagyok en=jocobacsi,hogy ramutassak,ha emeled a duna vizszintjet akkor falvak tunnek el mint a vaskapunal es a hegyecskebol dombocska lesz dunyha kanyarban
Mondjuk, egy biztos. Németországban rengeteg un. síkvízi tipusú erőmű van a Dunán. Olyan, amire itt azt mondják néhányan, hogy az ökokatasztrófát okozna. Ott nem. Persze ők szegények, ezért ki kell használniuk a legolcsóbb energiákat, amennyire csak lehet. Mi........
barcsak igazad lenne . de a teny az , hogy a szakemberek is sokfele oszlanak . egyik reszuk megepitene meg ma is a nagymarosi vizieromuvet masik reszuk nem . atom ugyben ugyanez van
És a hivatkozott részben nem leltem olyat, hogy 600 fokos víz. Csak beírói okoskodásokat - keverik a helyiséget a tartály belsejével, meg egyéb balgaságok. Tájékoztató jelleggel: 600 fokos párát még nyomással sem lehet cseppfolyosítani. 374 fok a kritikus érték, mikor már a vízet nem lehet folyóssá tenni, annak ellenére sem, hogy a sűrűsége közelíthet a cseppfolyós vízhez.
Csak a vak véletlenen múlott, hogy nem történt az egész országra kiható katasztrófa. Sokáig nem lehetett tudni a tartályon belüli állapotokról konkrétumokat. A rudak szétesése,az uránpasztillák kupacba hullása, uránhomok képződése a rendszer geometriájának megbomlása vészes megszladáshoz is vezethetett volna. Kocsis elvtárs, az egyszemélyi felelős vezérigazgató kilenc napig nem mert bemenni a munkahelyére, a szakik licitálós eljárással kezelték a helyzetet, a neutronfluxus okozott néhány ösz hajszálat,,,
"Nem az a kérdés, hogy stratégiailag milyen legyen az energetikai politikánk, - ez politikai kérdés - hanem itt egy konkrét üzemelő atomerőmüről van szó."
Szerintem pontosan ez a kerdes, ami most a folderndes miatt zajlik, az emlitesre sem melto aprosag, en nem is foglalkozom vele, csak a strategiai kerdesek erdekelnek.
Kevered a szezont a fazonnal. Nem az a kérdés, hogy stratégiailag milyen legyen az energetikai politikánk, - ez politikai kérdés - hanem itt egy konkrét üzemelő atomerőmüről van szó. Itt vége a politikának, ide szakemberek kellenek.
Politikai kérdés lehet, hogy bővítjük-e vagy bezárjuk, de ha a szakmai vitát politikussal akarod eldöntetni, akkor te nagyon szüklátókörü vagy.
Azt pedig nem hiszem, hogy igazi szakemberek szakmai kérdésekben tök ellenkező véleményen legyenek. Azt el tudom képzelni sőt nap mint nap látni, hogy politikusok miként használják fel, miként forgatják ki a szakvéleményeket álláspontjuk igazolására.