Keresés

Részletes keresés

marcipannyuszi Creative Commons License 2011.03.16 0 0 126

Az alkotmányban nagyon kevés annak a megfogalmazása, hogy csak "törekedni kell" a hajléktalanok lakáshoz jutásához, a lakhatáshoz való jog ugyanis nem szerepel az alaptörvény szövegtervezetében - mondta az InfoRádiónak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke, akinek "bántja a fülét", hogy csak azoknak a munkanélkülieknek jár támogatás, akik önhibájukon kívül lettek állástalanok.

 

Nagyon nehéz kérdés, hogy például ki állapítja meg az önhibát....

 

http://hirszerzo.hu/belfold/20110316_hajlektalanok_alkotmany

Wágner úr Creative Commons License 2011.03.16 0 0 125

..... há' az én vagyok, kérem szépen,  mint hídlakó, vagy partlakó, má'mint Dunapartlakó..., származéki helyileg...., na, ahol az alkotm..., izé, alaptörvényes Söröt adták a néptribünön a néptribünöknek, vagy miknek, amig a többiek bámészkodtak és vivátoztak meg hujoztak rá...

 

Vivááááát!

Előzmény: Törölt nick (122)
macmester Creative Commons License 2011.03.15 0 0 124

Szili Katalin kétkamarás parlamentet javasol

Saját alkotmányjavaslatot készített a nemzeti konzultációs testületet erősítő egykori MSZP-s. Tovább »

forrás: Index.hu

 

és egy kis plussz

kireszavaztam Creative Commons License 2011.03.15 0 0 121

"Pártunk és kormányunk új alaptörvénnyel örvendeztette meg Magyarország vármegyéinek honfiait és honleányait. Nagy a vigasság, áll a bál.

Tulajdonképpen az iromány, amit letettek az asztalra jól jelképezi mindazt, amit az elmúlt – te jó ég – közel egy évben tettek. Lassan kiismerjük őket, stílusukat, munkájukat. Olyan az alkotmányuk is, mint a kormányzásuk: csicsás, modoros, archaizáló, semmitmondó. Na meg túl sok benne a KDNP. (Emlékeztek – melyik pártra mondták, hogy senki nem szavazott rájuk, törpe kisebbséget, sőt, idegen érdekeket képvisel, és mégis fontoskodó pofával császárkodnak, és a farok meg a kutya…).

Sarkalatos törvények, cikkek, vármegyék, kúria, Isten áldása és nemzet. Jaj. Olyan kifejezések ezek, amelyek egész egyszerűen nem valók a 21. századba. Nem mint ha tulajdonképpen kárt okozna, sőt, kifejezetten hidegen hagy, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén megye, vagy Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye abból a szempontból, hogy mennyi idő alatt, mennyi pénzért és milyen minőségű utakon jutok el Miskolcra. De az egésznek van egy rendkívül rossz íze. Szuvas, poshadt és lepedékes.

Mi az ok, ami miatt erre gerjednek? Miért képzelik el magukat egy négyszer ötméteres festményen, félvállukra vetett fehér nyúlszőrszegélyes vörös húszkilós palástban, kardra támaszkodva, térdig érő csizmában, darutollas föveggel, profilból, a kép sarkában a családi címerrel? 

Persze, nyilván tudom, miért. Ezek az emberek azt akarják, hogy történelmet írjanak, és kitörölhetetlen részei legyenek. Utcák, terek, színházak legyenek elnevezve róluk, tananyag legyen belőlük, mozikban vetítsék az életrajzukat. Vannak a politikában ilyenek, még akkor is, ha meglehetősen taszítóak.

De amellett hogy taszítóak, egész egyszerűen kontraproduktív amit csinálnak. Hisz attól nem lesznek nemesbek, korszakalkotóbbak és nagyobbak, ha folyamatosan deklarálják, hogy milyen nemesek, korszakalkotóak és nagyok. Ahhoz sajnos tenni is kéne valamit, különben röhejesek és szánalmasak maradnak, olyanok, mint amilyenek most.

Én már nem tudok abban bízni, hogy megjön az eszük. Sose fog nekik. Ilyenek. Kész, el kell fogadni. Azt nem tudom ugyan megérteni, hogy miért szimpatikus ez bárkinek is, de hát ez van – sokfélék vagyunk. Mindenesetre biztos vagyok benne, hogy ebben a népnemzeti nyálcsorgatásban mégis megmarad valami abból a Magyarországból is, amiben élni szeretnék, vagy élni szerettem volna. Hisz ne feledjük: Alapjogunk örök. A Fidesz-KDNP ámokfutása nem az."
Wágner úr Creative Commons License 2011.03.15 0 0 119

 ... Vivááááát!

Wágner úr Creative Commons License 2011.03.15 0 0 117

.... én nem aszondtam, hogy megveszek akármit bármennyi Söré', hanem, hogy eladom, akciósan..., így üzlet a züzlet.... - részeg vagyok, de nem hülye...

 

Vivááááát!

Előzmény: Törölt nick (115)
titkom Creative Commons License 2011.03.15 0 0 116
Wágner úr Creative Commons License 2011.03.15 0 0 114

.... nadon heles hozzáállás..., nekem is van néhány hordó mézem eladó, a malájkalózoktól van, akik nekem régi ügyfeleim..., olcsón, jutányosan, akciósan..., semmi baj nincs velük, nagyon ízletes és egészséges méz az, csak azé' akciós, mer' némelyik hordóba egy-egy csöpp szar került valahogy, de az nem érdekes..., Egy-Egy Pofa Söröt megérnek... (a züzlet az üzlet)

Előzmény: Törölt nick (110)
Wágner úr Creative Commons License 2011.03.15 0 0 113

.... na tessék, nem győzöm hangsúlyozni időnként, hogy "nem lehet akkora marhaságot kitalálni, hogy be ne jönne!"..., arra sajnos nem gondoltam, hogy megy ez a mennydörgés jattért is, esetleg Egy Pofa Söré' is...

 

Vivááááát! és hujrááááá is....

Előzmény: Wágner úr (68)
Rübezahl Creative Commons License 2011.03.15 0 0 112

Ezek csak az igazi bolsik, 100 % -ig.

Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 111

Árnyékra vetődtél már megint.

Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 110

Te nyilván nagytapasztalatú vagy ebben az ügyben. Én mégis úgy látom (lassan hatvan évesen), hogy ezeknek sokkalinkább lehet hinni, mint a bolsiknak lehetett. Senki nem képzeli, hogy ezek szentek, de nem mindegy, hogy ezer szavukból száz a hamis (fals), vagy kilencszáz. Nekem nem mindegy. Te meg abban hiszel amiben akarsz, vagy abban nem! Bár, ha belegondolok, minek írogatsz a polidilire, ha mind hazug? Nem logikus. (Persze ezt nem várhatja el mindenkitől az ember. Az csak egy szint felett megy.) Ha nekem valaki állandóan hazudozik (vagy azt gondolom róla), akkor én nem foglakozom vele. Ha a pékek közül hazudik mindenki, akkor magam sütöm a kenyerem, és nem tárgyalok róluk, a baloldali pékeket megértve, a jobboldaliakat támadva. Persze van aki nem így működik.

Előzmény: Peter atyuska (109)
Peter atyuska Creative Commons License 2011.03.15 0 0 109

:) politikusoknak eleve nem lehet hinni bármelyik színskála szinében tünik fel :) vagy legalábbis 6.-ik gyököt kell vonni abból amit mond. Amúgy hogy lehet annak hinni aki neked nekünk x-et mond míg az EU-s vezetőknek meg y-ot? =:O

Előzmény: Törölt nick (106)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 108

Ennyit rólad, "elvtárs"!

Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 107

"Mindenestre bíztató, hogy ezek nem bolsik, lehet hinni nekik."

 

Nem bolsik, mi? :)))

Nem abban kételkedtem, hogy visszaküldted. Abban, hogy lenne bármi értelme...mert bizony kiöregedett kiszesekkel levelezgetsz alkotmányügyben, kiscsákó.

Előzmény: Törölt nick (106)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 106

Csak szólok. Magasról teszek rá, hogy te mit hiszel és mit nem. Ami a mondanivaló, már megtörtént részét illeti, az úgy történt, ahogy mondtam. A jövőbeniről meg majd meglátjuk. Mindenestre bíztató, hogy ezek nem bolsik, lehet hinni nekik.

Előzmény: Törölt nick (104)
Qputyin Creative Commons License 2011.03.15 0 0 105

A sosehazudó Fidesz vezér, ha akar egy kis pártpénzt a kasszába akkor csináltat a

karóra biznicben is profi stábjával egy rakás propaganda szemetet szinházi kellékként.

Bedobja népszavazás helyett a kérdőívet gumicsont elv szerint, miközben a fiókban

kész az összeállított alkotmány amit erőszakosan megszavaztat a gombnyomogató zombijaival a parlamentben oszt jónapot.

Hajrá Magyarország stb.

Előzmény: kireszavaztam (-)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 104

Úúúúúúúúúúú, de gáz...

Most elmesélek neked egy MEGTÖRTÉNT,  ELLENŐRZÖTT, ÉS HITELES FORRÁSBÓL származó történetet, mely egy setét erdőben játszódik. Egy piros ruhás kislánnyal esett meg a sztori, mellékszerepekben a nagymama, és a vadász, a negatív hös pedig egy amúgy falkában járó, de most magányosan tevékenykedő farkas:)

Ez is van olyan hihető, mint a te állításod.

Előzmény: Törölt nick (102)
nagyanyo05 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 103

Kár volt izgulni:( Tegnap bemondták, hogy várják még a zészrevételeket!:) Semmi sincs lezárva:))

Előzmény: kireszavaztam (-)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 102

Én meg két hete kaptam meg és már másnap visszaküldtem. Mi is a baj? Feldolgozzák, beépítik amit kell. Az ilyesmire nem kell nagy idő, csak sok feldolgozó önkéntes, merg egy szavazás áprilisban.

Wágner úr Creative Commons License 2011.03.14 0 0 101

.... há', csak gondolkoggyá'..., meg mondjuk a zasszony így fogadja a férjét - "má' megin' a kúriáknál jártál?!!!"..., "elmész te a Lyó kúriádba!!!"..., csodálatos.... Vivááááát! és huj is rá...

Előzmény: kireszavaztam (99)
nandras0824 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 100

igazad van, tévedtem.

(látod, így kell csinálni. nem olyan nagy tudomány, még az is elképzelhető, hogy egyszer te is megtanulod...)

Előzmény: Zozi79 (97)
kireszavaztam Creative Commons License 2011.03.14 0 0 99

Hát erre bizony nem gondoltam:))

Előzmény: Wágner úr (98)
Wágner úr Creative Commons License 2011.03.14 0 0 98

.... a kúriát csak tessék békén hagyni, az határozottan sok Lyókedvű percet fog szerezni..., mondjuk elüldögél az ember a kocsma teraszán a Sörrel és hallgatja két kissrác vitáját - "az én apukámnak sokkal szebb kúriája van, mint a tiédnek"..., "nem igaz, mert az én apukám kúriája a legeslegnagyobb és legeslegeszebb az egész környéken"..., "az én apukám kúriája az egész világon a legnagyobb és legszebb!!!"..., és akkor a hírlapba' meg olvassa a zember, hogy "a legfelsőbb és legfőbb Kúria határozatot hozott arról....", há' nem csodálatos egy kúriavilág, ahol lehet majd kuriazálni két Egy Pofa Sör között?!!!

 

Vivááááát! és hujráááá is....

Előzmény: kireszavaztam (89)
Zozi79 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 97

Név nélkül kell visszaküldeni...

 

*

*

 

Vadász, vadász... :-))

Előzmény: nandras0824 (96)
nandras0824 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 96

jogos, de néha óhatatlanul beléjük fut az ember.

a topichoz:

ezt a blöfföt -konzultálunk a zemberekkel- eddig már sokszor eljátszotta fidesz és elképesztő, hogy még mindig van, aki bedől nekik.

amúgy szvsz ez az egész akció nem más, mint a kubatov lista frissitése. aki visszaküldi, az vagy teljesen elvakult fan, vagy teljesen naív, ezért befolyásolható egyed.

ügyes - mondaná kohn bácsi...

 

Előzmény: Reader61 (94)
Zozi79 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 95

Érvelni tudnál olyan szépen, mint mocskolódni...

Előzmény: Reader61 (94)
Reader61 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 94

:-)

Azzal nyerek a legtöbbet, ha kerülöm az ilyen kis pondrókat.

Eltaposni sem érdemes, mert csak egy büdös paca marad utánuk.

Előzmény: nandras0824 (92)
pindiy Creative Commons License 2011.03.14 0 0 93

"Magyarul, akárki is lesz hatalmon, az vagy megbukik, vagy olyan gazdaságpolitikát folytat, amit a narancsosok jóváhagynak "

 

vagy elviszi öket a rendör....

Előzmény: kireszavaztam (78)
nandras0824 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 92

hm... ld.91- es

ha eddig nem tetted, akkor sürgősen kezdj el lottózni :)

Előzmény: Reader61 (90)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!