Keresés

Részletes keresés

sokimm Creative Commons License 2013.05.12 0 0 16

Kicsit megkésve, de reagálnék a jó ötletedre!
A hír az aktualitásból fakadó friss infó, viszont az információ lehet "régebbi", és mégis valaki számára hír értékű (mert új). Tehát ha a projekt lényege a friss információkon van (tényközlő, leellenőrizhető (linkek, hivatkozások, vagy a user-ek véleménye útján), akkor a "hitelesség" problémája könnyen kiküszöbölhető. A hitelességet döntse el mindenki maga, hogy az adott "hivatkozás" mennyire elég neki. (pl: ha Józsika azt mondja, hogy rossz a hely, attól már egyből el fogom fogadni, hogy rossz, vagy megnézek más infót is az adott helyről?)

Az információk "csoportosulása" bizonyos nagyvárosok, vagy sűrűbben lakott területekre azért sem "probléma", mert ahol sok ember, ott sok bolt, lehetőség, ezért több infó is fog oda "folyni". Ahol szántóföld van, ott a talajminőség, ingatlanárak, időjárás, és területi határokról szóló rész szinte kimeríti az infókat.
Emiatt nem aggódnék.

Ezt az ötletet már én is kiagyaltam, és arra jutottam, hogy a lendületet soha nem pici piac hozza meg (főleg, hogy ha nem véded le jogilag az ölteted, akkor a nagy pénzes cégek a magyarországi bevezetésed után, azonnal lopni fogják az ötletedet...). Hanem a hatékonyság mérése. Magyarországon a netes "vélemények" eléggé csecsemőszinten vannak, és még az információk keresése is eléggé "szegényes", mivel nem mozgunk annyit új területekre, mint más (gazdagabb?) országok. 

(remélem érthetően fogalmaztam)
(privátban kérlek vedd fel velem a kapcsolatot, ha még nyitott vagy e téma iránt) 

Rab(b)indranath Creative Commons License 2011.03.10 0 0 14

Hja kérem, ha rossz a brief, rosszak a válaszok. No persze, "tipikus megrendelői dilettantizmus". :-)

 

A hír és a helyi információ két különböző műfaj.

gsmcoder Creative Commons License 2011.03.09 0 0 13

Gondolkodtam még rajta. A legnagyobb veszély nem a hitelesség, vagy karbantarthatóság, frissíthetőség az menne ha van user rajta higyétek el. Ez "csak" technika.

 

A veszély az, hogy a biznisz ebben a nagy városok és népszerű helyiségek portáljai lennének, de azoknak már most van 1 vagy több official vagy nem hivatalos site-ja. Szóval az a szegmens ami a pénzt hozná, már foglalt. Ez viszont már nem csak technika kérédse.

 

De egyvalami hiányzik nekem ezekből a városi, kerületi siteo-kból: a személyesség, az interaktivitás.

 

Ezelőtt pár évvel mindenki hűlyének nézte azokat akik kapcsolati hálós siteot akartak. Mondván:

ki a fene posztolná magát ki a netre csak azért hogy mások is ezt tegyék és összejelöljék egymást?

Hiszen ha ismerik egymást, akkor ott az email, a chat, a fórum minek még egy bejelentkezős oldal erre?

 

És lám, mégis megszületett és virágzik a facebook, iwiw, stb.

Nem, tudom, talán a 'kiváncsiság más emberek életére' hajtja ezeket az oldalakt.

 

Egy helyiséghez kötött infó hálón, nincs ilyen kiváncsiság, vagy talán nem olyan erős.

 

Arra lettem volna kiváncs, a technikai dolgokat és a nehézségeket félretéve, mert szinte mindenki ezeket hangsúlyozta, egyáltalán segítené-e az embereket a helyi információk megszerzésében egy ilyen webproject. És ha igen, akkor mennyire? Ha, nem akkor miért nem: erre kaptam hogy, mert nem hiteles (mért a net az hiteles? mitől lesz az? akkor ha lehozza a Magyar Közlöny ..is:))

A szállás, útvonal, időjárás keresők azok hitelesek? mitől azok? mégis használják.

 

Egyszer láttam egy Bali-ról szóló blogot, ahol kintlévő magyarok nagyon sok infóval segítettek mindenkinek aki oda készült. Meg láttam angliai munkával kapcsolatosat is. Mindekttő nagyon interaktív, nagyon hasznos és friss, életszerű, személyes volt az érdeklődök számára. Csupa megelégedett látogatójuk volt, pedig azok amatör blogok, fórumok voltak, semmi grafika, semmi beépített kereső, semmi RSS feed vagy SOAP kapcsolat helyi hivatalos siteokra (pl. menetrend).

 

Kösz a válaszokat, jegelem a projektet, mert a profitábilis rész már bedolgozott terület, onnan kirobbantani a piacot sok lóvé.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: K. Slater (12)
K. Slater Creative Commons License 2011.03.08 0 0 12

Igen, de itt pont az lenne a fontos, hogy mindig friss és bőséges információ legyen.

A gyakorlatban szerintem ez úgy nézne ki, hogy lenne pár rendesen kidolgozott helység, a többi meg "döglődne".

Nagy lendülettel nekilátna valaki megcsinálni, aztán megunná, hagyná a fenébe, ahogy ez általában lenni szokott.

Túl nagy minőségbeli különbség lenne az egyes oldalak között, tehát nem lenne túl hiteles meg vonzó összességében a site.

Persze, a wikipedia-t is amatőrök készítik, de ott nem kell annyit frissíteni, Mozart életrajzát elég egyszer felvinni, utána lényegében hozzá se kell nyúlni.

Előzmény: gsmcoder (11)
gsmcoder Creative Commons License 2011.03.08 0 0 11

Ez igaz. De ez ugyancsak igaz az összes web2-es kapcsolóra: youtube, google, wiki, stb. egyik se authorized, hivatalos információ forrás, mégis használják. Sőt hivatkoznak rá.

Előzmény: K. Slater (9)
gsmcoder Creative Commons License 2011.03.08 0 0 10

Nem linkgyűjtő. Ha az ebay-en keressel egy árut vagy a youtubon videót, akkor mit csinálsz?

Főoldal ->kereső->találat.

 

A találat itt az adott helyiség, subhelysig egy tematizált lapja lenne, bloggal, eseménynaptárral, szálás, utazási, turisztikai, munka, élet, szóralkozás infókkal. Pletykával, twittel, stb.

 

Ha kiváncsi vagy tokió egy adott városrészére (pl. roppongi), akkor nem a googli találatati böngészed sorra infók után, meg a wikit (mert az csak statikus description), hanem ezt az oldalt.

Előzmény: Ciklotron (8)
K. Slater Creative Commons License 2011.03.08 0 0 9

Szerintem egy ilyen honlapon probléma lenne az információk minőségével, meg a frissítés ütemével.

Ha amatőrök készítik ingyen a tartalmat, akkor az nagy valószínűséggel gagyi lesz és nem elég naprakész.

Előzmény: gsmcoder (7)
Ciklotron Creative Commons License 2011.03.08 0 0 8

Nekem egyelőre elég homály az elképzelés, most akkor ez egy tematizált linkgyűjtőhely, ahol a szerkesztők önkényes döntései határozzák meg a fő irányvonalat (ha nyócker akkor xxx.com /??/), vagy egy valódi portál, ahol a többszázezernyi (többmilliónyi) különféle webes - és egyéb információs - forrás feldolgozása és jól definiált, szabványos felületen történő publikálása folyik?

Előzmény: gsmcoder (7)
gsmcoder Creative Commons License 2011.03.08 0 0 7

A facebook apps-ok ha jól tudom faceboook tulajdonba kerülnek/maradnak, bárki is írja őket. Tehát minden lóvé a facebooknál marad. Be kell facebookra loggolni, ha infó kell. Két lépcsős.

 

Olyanra gondolok, hogy ha valaki el akra adni/vennni az megy az ebayre. Ha szavak kontextusait keresi, az google-zni fog, ha ismerőseit keresi az facebook-ol.

 

De ha valaki egy hely/terület felől érdeklődik az most hova megy a neten? sokfelé keresgél: googlizza, gmaps-ozza, keresi a helyi szállásokat, rendezvényeket, de sok oldalt fel kell túrnia mire hasznos és elég infót talál. Erre szeretnék egy kapcsolótáblát, hogy egyértelmű legyen hogy, ha Budapest VIII. ker. akkor XXX.com-ra kel menni és onnan bekeresni.

 

60 misit megkapod ha előbb levéded mit Én:) De Én húzok belőlle 60 misinél több hasznot.

Előzmény: Géppuskaszájú Rapper (4)
Rab(b)indranath Creative Commons License 2011.03.08 0 0 6

Szerintem a "arcoskönyv" erre nem alkalmas. Részben azért, mert nem tudni meddig él (esetleg addig, amíg egy másik nagy arc jobbat ki nem talál), másrészt pedig egy hírportálnál a legfőbb érték a hitelesség! Ellenőrizetlen hírek közvetítése pedig ezt nem segíti elő, lásd: twitter és a West Balkán esete.

Előzmény: Géppuskaszájú Rapper (4)
Rab(b)indranath Creative Commons License 2011.03.08 0 0 5

Azért ez egy nagyon bonyolult szervezői feladat! S most a szakma lényegét megpróbálom egyelőre nem említeni.

 

Szerintem, ha komolyan gondolod, akkor elsőre Magyarországon kell létrehoznod, úgy ahogy itt lejjebb ajánlották, igaz, hogy nem hoz akkora bevételt, de a működő modellt elő lehet állítani, aránylag kis bekerülési költséggel, ami jó esetben fél év múlva akár bevételt is eredményezhet.

 

Ha a modell létezik, akkor akár franchise-szerűen, akár másképp lehet terjeszkedni előbb Európára, majd egyre messzebb. S bármennyire is furcsa a fordítórobotok világában én mégis a nyelvi nehézségekben látom az egyik főproblémát!

Előzmény: gsmcoder (3)
Géppuskaszájú Rapper Creative Commons License 2011.03.08 0 0 4

Ez akkor a facebookon keresztül működhetne. Csinálni kéne egy appot hozzá. Sok sükebóka szeret okosságokat közzétenni, emberanyag szerintem kb. lenne.

 

Már most jelzem hogy ha bejön ez az ötlet akkor kérek pénzt. Nem akarok Vinklewoss-féle lúzer lenni. Bár, 60 millió dolcsival lehet hogy kiegyezek.

Előzmény: gsmcoder (3)
gsmcoder Creative Commons License 2011.03.08 0 0 3

a helyi guru alapesetben ingyenes, web2-es Wikipedia jelegű aggregátorként működne. Van valami hasznos infó, hír, esemény, vélemény, poszt, blog az adott területen azt bárki felviheti. Ezekben lehetne keresni, a legaktívabbakat az aggregátor portálra kitenni.

 

Szállások, útvonal, események, helyi adottságok, forumok gyűjteménye lenne. szóval nem egy szimpla news kereső.

Előzmény: napsutott (2)
napsutott Creative Commons License 2011.03.08 0 0 2

A google news csak egy szintig megy le, az pl. hasznos lenne, ha akár kerület szintű bontásban is egyszerűen lehetne találni embert, aki járatos az adott hely ügyeiben.

 

Az más kérdés, hogy az üzleti része már nem biztos, hogy működne ilyen kis léptékben (kisebb lenne az egyedi igény egy ilyen kisebb területtel kapcsolatos infókra, ezért az ott működő guru nem tudna ebbőé sok pénzt összekaparni).

 

Előzmény: Géppuskaszájú Rapper (1)
Géppuskaszájú Rapper Creative Commons License 2011.03.08 0 0 1

Google News. Bukta.

Előzmény: gsmcoder (-)
Rab(b)indranath Creative Commons License 2011.03.07 0 0 0

Nem r0sz g0nd0lat!

Előzmény: gsmcoder (-)
gsmcoder Creative Commons License 2011.03.07 0 0 topiknyitó

Mi a véleményetek egy olyan oldalról, amely a Földet/világot sok területre felosztva, önkéntes ill. fizetett helyi bloggerekkel, egy kaptafára összehozza egy nagy hírportállá és helyi szakértői információs oldallá? Egy nagy falu lenne, ahol minden helyhez találni egy helyi gurut online. A pénzt a hírek eladása, forgalom általi generált helyi reklámok hoznák. egy kapcsolótábla profit modell. Vélemény? a ggolgle a kontextus kereső és térkép piacot már uralja, a videomegosztás is, de a helyi hírforrást még nem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!