Egy ismerősöm ütközött problémába az androidos program regisztrációja során. (Régebbi telefonján működik, egy újra akarta átrakni.)
Elmegy a felhasználónév és jelszó párosig, az meg lesz adva és a kis óra soha nem tűnik el, nem lép tovább. (Ilyenkor kéne SMS-t küldenie.)
Ez nálam csak root és reklámblokkoló (https szűrés) miatt fordult elő, de nála egyik sincs, VPN-t se használ.
A legújabb 13-as verziót telepítette, sajnos én a korábbi verzióból nem őriztem meg a telepítőt, így nem tudom neki átküldeni, ami nálam még működik (12.3.0-s verzió).
Törölte az adatokat és a cache-t is, újra próbálta többször, semmi eredmény.
"cseppet sem digitális, amikor papír alapú nyomtatványokat kell visszaküldeni szkennelve., a belső szabályzataik is borzasztó elavultak és sokszor feleslegesek."
Ennek egy része nem a bank hibája, hanem jogszabályi kötelezettségek miatt van így.
DÁP azonosításhoz, digitállis aláírás elfogadása... ezeket lassan követi le a jogi környezet
Amit írsz annak egy részét osztom: Pl. "cseppet sem digitális, amikor papír alapú nyomtatványokat kell visszaküldeni szkennelve., a belső szabályzataik is borzasztó elavultak és sokszor feleslegesek."
Még ki is egészíteném pár dologgal ami nem jól megy. Lentebb már írtam.
"semmit nem lehet elintézni" A CSOK-kal igen sokat b.szakodtam, funkcionális analfabéta volt az ügyintéző. A folyoszámlával minden ok. Más nem kell.
"Azon túl, hogy olcsó" A folyószámla kb. betölti a funkcióját, pár korláttal. Olcsó is. Ez nekem ok.
Mit nem tudtál eddig elintézni? Nekem minden ügyet sikerült. Sosem voltam a fiókban, bár mindegyik mellett elmentem már. Szkennelés nem lenne gond, van itthon, de ha jó a telefonod, szerintem fényképet is elfogadnak.
Voltam több banknál is, nekem nagyon meglepő volt, a gyorsaság, a pozitív hozzáállás, több éve van már náluk számlám. Semmi gondom nem volt velük. Ha volt vmi intézni való, azt is nagyon korrektül megoldották. Ismerősnek, még hónapokkal később is jóváírták a számlanyitási bónuszt, ami a túl sok jelentkező miatt nem tudott befejezni, határidőre. Más bankoknál azt, halottam simán lerázták ilyenkor az ügyfeleket.
Jó fényviszonyok mellett, éles képpel, egy okmánnyal, csillogás mentesen, kell mindenhol amit elfogadnak. Jelenleg, a hirdetmény alapján nem kötelező a szelfis nyitás. Ha bónuszok a célotok, akkor olvassátok el a hirdetményeket, számlanyitás, és ügyfél ajánlás. Ha kell valakinek ajánló kódot tud adni.
Én úgy tudom, nem számolnak, kérdeztem már. Ha valami hiba van a rendszerben (előző komment) akkor azt esetleg nekik is lehetne jelezni. A visszaváltás költsége, meg indokolatlan, nem reális annak egyik napról, másikra változtatása. Bank megtehetné, de azt sem tartom reálisnak.
Videóbankon is tudsz venni. Elég hozzá egy számítógép + webkamera vagy személyesen is megy. Ha nincs vagy nem szeretnél mobill appot. Ti mire használjátok a netbankot? kivonatokon, meg egyszeri ingyenes készpénz felvételi nyilatkozaton kívül, nem sokra használom...
Senkinek nem ajánlom. Azon túl, hogy olcsó semmit nem lehet elintézni. És cseppet sem digitális, amikor papír alapú nyomtatványokat kell visszaküldeni szkennelve...
Emellett rendkívül rugalmatlanok és a belső szabályzataik is borzasztó elavultak és sokszor feleslegesek.
Én most fogok váltani, már nagyon tele a hócipőm a dolgaikkal.
Ma reggel újra kezdtem a folyamatot, megvilágítottam a kártyát minden oldalról is! :) És innentől már ment minden szépen tovább. Most már én is csak a visszajelzésükre várok.
Sziasztok! Nyitott valaki mostanában számlát telefonos appon? Nekem szelfis számlanyitásnál az igazolvány fotók feltöltésénél elakad és hibát ír ki. Járt már valaki így? Mi lett a megoldás?
Az ilyen megerősít, hogy ne legyen náluk értékpapírszámlán. A webkincstáron nincs ilyen. Ugyan ritkán van szükség rá, hogy lejárat előtt eladjam, de bármikor lehet egy váratlan helyzet, amikor nem szerencsés ilyennel húzni az időt. OK, a webkincstárban hétvégén nem lehet eladni, mint bárhol máshol sem.
Videobankon keresztül ma nem sikerült állampapírt eladnom, az ügyintéző szerint technikai hiba van, próbálkozzak hétfőn, vagy mobil appon keresztül. Ez elég ösztönzően hatott rám, hogy mobil appon keresztül még ma eladjam azokat az állampapírokat, attól tartva, hogy hétfőn már esetleg csak rosszabb kondíciókkal tehetem meg ezt (nincsenek ugye kőbe vésve a visszaváltási díjak, akármikor akármire megváltozhatnak egy PMÁP eladásnál).
És hogy miért nem eleve mobil appon adtam el őket? Mert eladáskor 2 beviteli mezőt jelenít meg: névérték, és összeg. Bármelyiket töltöm, a másik mező is automatikusan kitöltődik. Példaként ha van összesen 1000 Ft névértékű állampapírom, és beírom, hogy 1000 Ft névértékben akarok eladni, akkor kitöltődik, hogy az összegszerűen mondjuk 1200 Ft jóváírást jelent majd. Csakhogy az appban van egy ellenőrzés, és nem enged tovább addig, amíg bármelyik mezőbe írt összeg nagyobb a rendelkezésre álló névértéknél! Magyarul csak sok kis lépésben lehet eladni a teljes birtokolt állampapírt (először mondjuk 850Ft névértékű, aztán 80Ft névértékű, és így tovább, míg végül 1 Ft-tal a végére érek), és ezt próbáltam kiküszöbölni a Videobankkal, de végül 20 percen keresztül adogattam el az egyre kisebb és kisebb összegeket, utolsóként 1 Ft-nyi állampapírt... Most hogy hogy sikerült ezt a mobil appot így megcsinálniuk?! Egyébként nem lenne rossz, nekem ez az első rossz tapasztalatom vele.
Sima betét lekötés a Számlainformációk menüben a Lekötött betétek alatt érhető el. Itt jelenik meg a "Betétlekötés" gomb jobb oldalon. Illetve ugyanez érhető el a Megbízások - Betétek kezelése - Lekötött betétek menüpontban is.