Keresés

Részletes keresés

JeeEm Creative Commons License 2021.06.05 0 0 1338

Már küldött is SMS-t a bank, hogy töröljük az alkalmazást, és telepítsük újra.

Előzmény: JeeEm (1337)
JeeEm Creative Commons License 2021.06.05 0 0 1337

Frissült ma a Gránit Bank alkalmazásom iPhone-on 7.5 verzióra, "Kisebb hibajavítások" megjegyzéssel volt ellátva.

Azóta induláskor kifagy az alkalmazás. Másnak működik?

komjani Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1336

Annak, akit érinthet:

Elindult a GRÁNIT Hős 0 Ft-os számlacsomag – egészségügyi dolgozók részére

A GRÁNIT Hős számlacsomag kedvezményeit

• egészségügyi szakdolgozók,
  • közegészségügyben dolgozó orvosok,
  • ellátásban résztvevő orvostanhallgatók,
  • háziorvosok és asszisztenseik,
  • az Országos Mentőszolgálat munkatársai,
  • egyéb kórházi munkavállalók,
  • és magánegészségügyben dolgozók

vehetik igénybe.

csiriz Creative Commons License 2021.05.16 0 0 1335

Ideje most már befejeznem a történetet, eddig nem volt időm leírni, de most pont van.

Amikor bementem a bankfiókba, és mondtam, hogy számlát szeretnék nyitni, minden rendben volt addig a pillanatig, amíg a „Most” bankkártya nevét ki nem ejtetem a számon. Ettől kezdve viszont feszültté vált az ügyintézők ábrázata.

Ez mind a két ügyintézőnél így történt. (először csak érdeklődtem a számlanyitásról és egy másik alkalommal nyitottam volna a számlát)

Ahogy meghallották a „most” szót, azonnal megpróbáltak lebeszélni róla. De nem hagytam magam, mivel nekem néhány napon belül szükségem lett volna a kártyára. Ez után bedobták, hogy arra engedélyt kell kérni valakitől, ami egy nap, és majd szólnak, ha megvan az engedély. Gondoltam egy napot tudok várni, az engedélynek úgysem lesz semmi akadálya.

Aztán másnap hívott valaki telefonon, hogy sajnos a Gránit banknál nem tudnak nekem számlát nyitni! Ez után a telefonáló valaki minden kérdésemre csak azt válaszolta, hogy „nem tudom”.

Láttam, ezekkel nem jutok semmire, ezért elengedtem a Gránitot, elsétáltam egy másik bankba, ahol azonnal nyitottak egy számlát.

Kár, hogy feltartottak, miközben gyorsan szükségem lett volna egy kártyára. Megmondhatták volna az elején, hogy a ”most” kártyájukkal valami gond van.

Ezzel az a kérdés is megválaszolódott, hogy valóban „tiszta, világos kommunikáción, korrekt és egyértelmű tájékoztatáson alapuló, egyenrangú ügyfél-bank kapcsolat kialakítására törekvő” bankkal állunk-e szemben, vagy ez csak púder.

Előzmény: csiriz (1301)
Cole28 Creative Commons License 2021.04.07 0 0 1334

Valószínűleg igen. Mondjuk idén még semmi innovatív dolgot nem mutattak, de biztosan gőzerővel dolgoznak rajta. :) Szerintem ebbe a remek alkalmazásba nehezen tudják implementálni az új dolgokat.

Amúgy most hogy Android 11 van a telefonomon, az app nálam sokkal lassabban indul, az ujjlenyomat azonosítás után még jó 3-4 mp mire bejön a kezdőlap, elég sokáig csak pörög, ezt android 10 alatt nem csinálta. 

Előzmény: Nepperűző (1324)
dptrsk Creative Commons License 2021.04.07 0 0 1333

A leírt esetben teljesen jogos az éves kártyadíj.

Nem kérted a kártya törlését, van a Neveden egy kártya, aminek a tiltását kérted, de nem kérted, hogy vegyék ki a rendszerből. (Lehet, hogy megtalálod és így megspórolod a pótlás díját)

Letiltás =/= Rendszerből törlés (A normálisabb bankoknál így működik, van ahol a tiltás az törlést is jelent, de ez a ritkább)

Előzmény: álnokfutó_ (1332)
álnokfutó_ Creative Commons License 2021.04.07 0 0 1332

Elvesztettem a kártyámat kb. fél éve, mikor észrevettem felhívtam a Telebankot és letiltattam, annyit kérdeztek, hogy kérek-e kártyapótlást. Most meg felszámolták az éves díjat és azt válaszolták amit leírtam. 

Előzmény: dptrsk (1331)
dptrsk Creative Commons License 2021.04.07 0 0 1331

A letiltásra mit mondtak?
Nem lehet, hogy ez a letiltás nem permanens állapot (mint más bankoknál), hanem csak pl. a sikertelen PIN megadások miatt blokkolták, mert azt vélték eltulajdonították a kártyádat.

Telefonon próbáltad kérni a letiltás feloldását?

Addig teljesen jogos a kártya éves díjának felszámítása, amíg nem inaktív a kártya.

A leírásod alapján a te kártyád egy aktív, de blokkolt kártya.

Előzmény: álnokfutó_ (1330)
álnokfutó_ Creative Commons License 2021.04.06 0 0 1330

Szerintetek azt mennyire jogosan csinálták meg, hogy kb fél éve letiltott bankkártya után felszámolták az éves díjat? Nem lett kérve pótkártya. És nem is hajlandóak jóváírni, csak ha külön írásban felmondom és akkor 60 nap várakozás után írják csak jóvá az időarányos díját?

JeeEm Creative Commons License 2021.04.05 0 0 1329

Mihez képest nem olcsó a Transferwise?

Nekem a céges számlámon egy utalás után kell 0.308%-ot fizetnem utalásonként de MINIMUM 615ft-ot, PLUSZ 0.3% tranzakciós illeték (max 6000), akkor azt mondom, hogy hülye azért nem vagyok.

10M átutalása 36ezer forint országon belül! Wise-al mindez 96 Ft.

Előzmény: ntaicn (1327)
nyman Creative Commons License 2021.04.04 0 0 1328

Használattól, használati szokásoktól is függ.

A TW fix átutálási díjai kisösszegű belföldi utalásoknál fajlagosan drága. Nagyobb, határon átívelőknél már nem. Ha sok devizaváltás van, akkor meg már kifejezetten előnyös.

Ha kisvállalkozásnál van havi 4-5 utalásod, akkor is felesleges. Stb.

Ugyanez a lakossági számláknál. Simán lehet, hogy valakinek a szokásait figyelembe véve a mai kínálatból havi egy ezresét a Gránit Bajnok Plusz az egyik legolcsóbb. Másokak meg pont nem. 

Előzmény: ntaicn (1327)
ntaicn Creative Commons License 2021.04.03 0 0 1327

A transferwise egyáltalán nem olcsó!

Előzmény: JeeEm (1326)
JeeEm Creative Commons License 2021.04.02 0 0 1326

Céges számlának keresd meg a leolcsóbb havidíjas bankot, hogy megfelel a magyar követelményeknek, aztán nyiss egy rendes számlát a Wise-nál. (és ne felejtsd el lejelenteni a NAV-nál)

kano78 Creative Commons License 2021.04.02 -1 0 1325

Szerintem használható az app tökéletesen (vannak hibái, de sajnos mindegyiknek vannak) és stabil is. Egyetlen egyszer sem omlott össze több telefonomon sem (Android).

De, ha ennyire nem felel meg neked, akkor miért nem lépsz le tőlük?

Nepperűző Creative Commons License 2021.04.02 0 0 1324

A fejlesztő csapat weboldalán megcsodálható fehér alapon halvány szürke olvashatatlan betűszín mindent elárul a gránitos fejlesztők kompetenciáiról. Évek óta nem képesek egy használható, stabil appot írni, de digitális bankként hirdetik magukat. Haha. Az meg egyenesen a vicc kategória, hogy online módon egyedül a gránit banknál NEM LEHET céges számlát nyitni. Persze NER háttérbankként nyilván idén is ők lesznek az innováció bajnokai...

Előzmény: Cole28 (1286)
dptrsk Creative Commons License 2021.03.17 0 0 1323

Ha elhagyod a telefonodat, amiben a bank által ismert telefonszám is volt, akkor netbankba sem tudsz belépni, mert arra megy az SMS.

Ha csak a kártyát hagytad el, akkor pedig nálad van a telefon, tudsz limitet állítani.

Előzmény: Passzív befektető (1321)
Cole28 Creative Commons License 2021.03.17 0 0 1322

Neked lehet, hogy nem, de sokaknak még jól jöhetne ilyen újítás, de lassan bármilyen újításnak/hibajavításnak örülnénk.

Előzmény: kano78 (1320)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.03.17 0 0 1321

Az electra bankban is lehetővé kéne tenni a különböző bankkártyalimitek módosítását és a kártya lezárását ha bármi történik.

Előzmény: Cole28 (1319)
kano78 Creative Commons License 2021.03.16 0 0 1320

Ezek a funkciók szerintem nem érthetően szükségesek. Inkább 1-2 hibát kellene javítaniuk. Szerintem stabil, megbízható működésű az ebank app.

Előzmény: Cole28 (1319)
Cole28 Creative Commons License 2021.03.16 0 0 1319

Idejétmúlt az egész rendszer, szerintem nem felhasználóbarát, ráadásul mobilra sincs normálisan optimalizálva, de én szívesen meghagynám neked a használatát, ha tudna az ebank pár funkciót, amit már egy ideje meg csinálhattak volna, de nem nagyon tudnak egyről a kettőre lépni vele fejlesztésileg ez jól látható, pláne ha ebank integrációt korábban komolyan gondolták, de szerintem nem. Szóval valószínűleg soha nem lesz isms a netbank levelekről, pdf kivonat letöltése, csoportos beszedés felvétel, beállítás, stb stb stb.

Előzmény: kano78 (1318)
kano78 Creative Commons License 2021.03.16 0 0 1318

Miért gond az Electra kinézete? A használhatóság a lényeg és nem a kinézet. Vagy ha neked a kinézet a lényeg, ajánlom az Erstét. Igaz, hogy nem használható, de legalább színes.

Előzmény: JeeEm (1317)
JeeEm Creative Commons License 2021.03.16 0 0 1317

Mivel egy korábbi cégemnek volt itt számlája, soha semmi gond nem volt, úgy gondoltam egy másik cégemet is átviszem a Gránithoz (CIB-től).

Céges ügyfélként csak személyesen tudsz nyitni számlát. Mivel az eCegjegyzek-ről nem nyomtattam ki friss kivonatot, egyből elküldtek, de úgy, hogy közben elég érdekes stílusban mondták, ha 3 hónapig nincs forgalom akkor bezárjuk ám a számlát! (ilyen a cégemnél könnyen előfordulhat)

Úgyhogy inkább Transferwise-nál nyitottam meg az új számlát, ők meg legyenek boldogok, hogy nem kell bezárni egy újabb számlát.

Előzmény: Cole28 (1316)
Cole28 Creative Commons License 2021.03.16 0 0 1316

Köszi, az ügyfelük vagyok 8 éve és vittem is már új ügyfelet hozzájuk. Kondíciók terén tényleg ott vannak az elsők között, ez nem vita tárgya, de az ügyfélkezelés terén, ez is egy ugyanolyan bank, mint a méregdrága társai. Ha probléma van semmilyen jelét nem mutatják annak, hogy foglalkoznának vele, de még a hajlandóságot se látni, hogy valamikor foglalkoznának is vele, pedig elvileg az ebank alkalmazásuk "díjnyertes funkciókat" tartalmaz, de évek óta nem javítják az alap hibákat. Az különösen mókás, hogy szerinted a Revolut appjánál is jobb Gránit ebank app, érdekes a Revolut appban le tudom kérni számlatörténetet egyben pdf dokumentumként, itt még mindig be kell lépnem a 20. századi netbank felületre. :) Értem én, hogy most dicsérni kell a bankot, mert sose volt ennyire jó bank Magyarországon, de azért szerintem nem kell elájulni ettől a banktól se.

Előzmény: Passzív befektető (1315)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.03.16 0 0 1315

Próbáld ki a Gránit Bankot, nem fogsz csalódni benne, minden bankból ismerek ügyfeleket, az MKB-tól kezdve az Unicreditig mind feleslegesen drágán működik, ami tény h az ügyfelekkel fizettetik meg a fiókok fenntartását, amely nem olcsó mulatság, a videóbank ezt kiválóan helyettesíti.

Előzmény: Cole28 (1313)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.03.16 -1 0 1314

Egyáltalán nem, egy közel 10 éve elégedett ügyfél vagyok, aki eddig mindig arra használta a bankok pénzügyi szolgáltatásait amelyekre azok valók, sokkal jobban megéri itt bankolnom mint a K&H-nál, Budapest Banknál, OTP-nél és még 7 bankot tudnék sorolni amelyek sokba kerülnek az ügyfeleknek! Jó lenne ha fejlődne a Gránit Bank és még stabilabbá válna a tőkemegfelelési mutató, a méregdrága bankoktól pedig pártoljanak el az ügyfelek, jó lenne ha a 8 nagybank amelyek közül az összes 1000mrd feletti mfö-el rendelkezik veszítene évente legalább néhány 10 000 ügyfelet, főleg amelyek a profitot kiviszik az országból magas osztalékként.

Előzmény: Cole28 (1313)
Cole28 Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 1313

Azt elfelejtetted odaírni a végére, hogy a hozzászólásodat a Gránit bank finanszírozta. :) 

Előzmény: Passzív befektető (1312)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.03.13 0 0 1312

Amire kell arra kiváló az Electra, utalásra és mindennapi pénzügyek intézésére kiválóan alkalmas, nekem még 9 éve nyitott Gránit számlám van, nagyon kedvezőek a kondíciók, annyira megéri mint a CIB ECO v Raiffeisen Prémium. Az eBank is kiváló, ott limitet lehet módosítani, emellett egy azonnal lehet zárni a kártyát h ne lehessen vele vásárolni ha szükséges, a Társaság gyakorlatilag egy fintech cég, semmivel sem jobb a Revolut, ha pedig befektetés kell akkor Random Capital v Trading212, idővel a Gránit Banknál is lesznek ilyenek, remélem egyre több lesz az ügyfelük és még több szolgáltatást vezetnek be, ők valóban tesznek a fejlődésért, van is egy fintech jellegű divíziójuk amely egy leánycég.

Előzmény: kano78 (1311)
kano78 Creative Commons License 2021.03.09 0 0 1311

Nem tisztem megvédeni őket, de:

1. Te ismered is akit megemlítettél név szerint vagy csak írogatsz hülyeségeket? Na, pont ő az akit nem kell félteni, sajnálni. Inkább a munkavállalóit sajnálom amikor ő bent van.

2. Egy kicsit az almát a körtéhez próbálod hasonlítani, nem?

Lehet, hogy az Electra nem mai webes termék, viszont megbízható és ami lényeges, hogy működik. Ellentétben pl az Erste óriási innovációjának megálmodott George-al.

Továbbá tény, hogy van néhány hiba a mobilbankban is amivel nem foglalkoznak, de 1000x inkább ők, mint pl az Erste. Most szüntetem meg a számláimat az Ersténél és csak a kb 6-7 éve között Gránitos számlám marad.

Előzmény: ntaicn (1306)
ntaicn Creative Commons License 2021.03.09 0 0 1310

Természetesen számos előnye van a Gránit Banknak, elég modern a felület, tehát a technikai feltételek és a kondíciós lista az egész kiváló

ntaicn Creative Commons License 2021.03.09 0 0 1309

Hát ja, max a Raiffeisen Prémium az ami a CIB ECO-val versenyezhet, bár ott a feltételek magasabb szintűek.

Előzmény: Cole28 (1308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!