Keresés

Részletes keresés

Cooper AoNang Creative Commons License 2015.01.21 0 0 685

Nincs Mit! Átküldeném, de nem publikus a címed.

 

Ez lenne az igazi felszerelés víz alatt, majd gyűjtök rá. :-)

 

4K-ban szoktam forgatni, de ha nem végzel utómunkálatot és csak full HD TV-d van, akkor semmi értelmét nem látom. Ugyanez igaz az fps-re, használj csak sime 24-et!

Előzmény: Gabor1123 (684)
Gabor1123 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 684

Először is köszönöm szépen a rengeteg választ, nagyon hasznosak! A merülés nemigen lesz 10 méternél mélyebbre, leginkább sznorkelezés van tervben. A felbontást +fps-t úgy értettem.,hogy van-e olyan kombináció, ahol jobb az eredmény, vagy abszolút semmi közük egymáshoz? Jól értem hogy a 4k-t nem érdemes erőltetni? Egy full hd tv-n szeretném visszanézni, ha esetleg számít 119 centis. (ha a ppi miatt lehet jelentősége, nem tudom,  eddig semmivel sem videóztam...) Ha azt a videót, vagy a linkjét elküldenéd nagyon megköszönném! 

Előzmény: Cooper AoNang (682)
AnDani Creative Commons License 2015.01.20 0 0 683

Értem, köszönöm! :)
Eddig csak 3+Black-et tartottam a kezemben, ezért merült fel bennem a kérdés. Mivel kijött LCD-vel a Hero4 Silver, inkább olyat vennék majd a tavasz folyamán.

Előzmény: badmad (679)
Cooper AoNang Creative Commons License 2015.01.20 0 0 682

Sokat merültem a 3-assal, a 4-essel még csak párat. Nekem alegjobb beállítás ez volt: Protune OFF, 1080p, 24 fps, wide. Volt vörös szűrőm, amíg el nem hagytam. :-)

A 24fps azért "jobb", mert világosabb lesz, minél nagyobb a képsűrűség, annál sötétebb a felvétel, ami 10 méter alatt látványos. Ha utómunkával lassítod, akkor persze magasabb fps kell.

Protune-nal is sötétebbnek tűnt, ha mégis használod, a fehéregyensúlyt állítsd egy értékre! Arra már nem emlékszem, melyikre, próbálgasd! :-)

Párásodás elleni lapok legyenek nálad!!! Ez nagyon fontos, mert pár perc alatt behomályosodhat a lencse. 

Nem tudom, hogy szabad-e ide linkelni, mert akkor megmutatnám a videót. De úgy olvastam felül, hogy nem szabad.

badmad Creative Commons License 2015.01.20 0 0 681

Mivel nem búvárkodom, csak wakeboard pályán kerül a kamerám vízközelbe, ott nincs jelentősége. De ha merülnék, inkább túlbiztosítanám a dolgot, a vízhatlanság veszélyes dolog, elég egy nagyobb porszem, vagy homokszem és máris szivárgás léphet fel.

 

Előzmény: TamiBT (680)
TamiBT Creative Commons License 2015.01.20 0 0 680

 - igaz :o, akkor nehez jot modnani :)

 - kieg: megaztan hobby buvar is csak deep tanfolyam utan mehet 40-ig, elvileg ki kene birnia az alap tokkal is a kutyu, 40 ala mar nem hobby merulesrol beszelunk.

Előzmény: badmad (678)
badmad Creative Commons License 2015.01.20 0 0 679

Tudja a Silver is. A camera menus-ben lehet beállítani, vagy single video, vagy video+photo, vagy looping video módok közül kell a középsőt kiválasztanod. Többet nem tudok én se, sosem használtam még ezt a módot.

Előzmény: AnDani (677)
badmad Creative Commons License 2015.01.20 0 0 678

Igazad van, de azt írta, hogy nem ért az utómunkához. :)))

Előzmény: TamiBT (676)
AnDani Creative Commons License 2015.01.20 0 0 677

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a GoPro Hero 4 Silver edition funkciói között szerepel-e a Hero3+ Black editionban fellelhető "Felvétel+Fotó" opció, azaz a felvétel során 5 másodpercenként készít-e fotókat??
Azt láttam, hogy a Hero4 Black tudja, de a Silvernél nem találok róla semmit, mivel sok oldalt hidegen hagy ez a funkció a tesztek és a reklám során.
A választ előre is köszönöm!

TamiBT Creative Commons License 2015.01.20 0 0 676

 - pont a viz alatt jo ha 60-assal nyomja az ember, ezt visszalassitani 30-ra, egy kellemesebb kepvilagot kapsz, viz alatt jellemzoen nem lehet nagyon stabilan tartani, izeg mozog, tangatozik a kamera.., ilyenkor sokkal kellemesebb a felere lassitott felvetel es 30fps-el meg szepen elvezheto a film.

Előzmény: badmad (674)
badmad Creative Commons License 2015.01.20 0 0 675

Jajjj, bocs, nem neked akartam a választ nyomni. :D

badmad Creative Commons License 2015.01.20 0 0 674

A 4black tudja ilyen szempontból a legtöbbet. Szerintem víz alá nem nagyon van szükség magas fps-re, nincs olyan, amit különösebben lassítani kéne. Bár, ha beúszol egy halrajba, akkor viszont jól nézhet ki a 120fps is, de az már utómunkát igényel, vagyis alapból azt nem fogod látni, csak ha nekiállsz megvágni, utómunkázni az anyagot. Ha "csak" a felvett anyagot szeretnéd visszanézni egy szgépen, vagy lapostv-n, akkor nincs értelme, mert csak több helyet foglal a kártyádon, vagyis rövidebb időt tudsz rögzíteni.

 

Viszont arra figyelj oda, hogy a 3+ és a 4-es széria vízálló tokjai csak korlátozottan alkalmasak merülni, a régebbi tokok 60méterig bírták, az újak csak 40ig, de lehet kapni ezekhez is 60méteres tokot, de csak mint külön extra tartozék.

A másik, hogy a kamera nem úszik, nem lebeg, hanem keményen elmerül vízben! Vagyis biztosítani kell, hogy el ne veszítsd.

Előzmény: TamiBT (673)
TamiBT Creative Commons License 2015.01.20 0 0 673

 - felbontas es fps az ket kulon dolog, nagyon nem fuggenek egymastol, max. annyiban, hogy bizonyos variacioban a keszulek korlatja miatt nem lehet minden flebontasban az osszes fps-t osszeparoztatni.

Előzmény: Gabor1123 (672)
Gabor1123 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 672

Köszönöm! Szűrőt már megvettem, lee Bug filtercsomag,  magenta és vörös filter van benne. Mivel nem ér rá nyárig, megrendeltem az oldalra szerelhető lámpát, remélem jó lesz. A következő hsz.ben lévő videót mindenképpen megnézem, remélem találok benne jó ötleteket. Ami konkrétan érdekelne, milyen felbontást, milyen fps-el érdemes beállítani a legszebb eredményhez? Utólagos szerkesztéshez nem értek. 

Előzmény: badmad (670)
Cooper AoNang Creative Commons License 2015.01.19 0 0 671

Ez igaz, egy (vörös)szűrő elengedhetetlen és olcsó is, hatalmas lesz a különbség. Ez a videó hasznos lehet.

Előzmény: badmad (670)
badmad Creative Commons License 2015.01.19 0 0 670

Ajánlom figyelmedbe a víz alatti felvételekhez a megfelelő szűrőket:

http://myactioncam.hu/component/virtuemart/búvároknak

 

És ha úgyis csak nyárra kell, akkor keresgélj az ebay-en, akár lámpatartó konzolt, akár vízalatti lámpákat is, idő van, hogy megérkezzen és nem kicsit olcsóbbak.

Előzmény: Gabor1123 (669)
Gabor1123 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 669

Köszönöm! Tehát ha csak egy lámpa van, akkor is inkább mellette. Ez el is dönti a kérdést. Sajnos egy komplett rendszer, ahol két lámpa van, a géptől távolabb, karokon, az nem érné meg nekem, mivel évente egyszer a nyaralás alatt tudom csak kihasználni. Általános beállításokról lehet valahol tájékozódni? Van valami ajánlott beállítás a legjobb minőséghez? A neten eddig nem sok mindent találtam! :-( 

Előzmény: Cooper AoNang (668)
Cooper AoNang Creative Commons License 2015.01.18 0 0 668

Vízalatti felvételekhez legalább 2 lámpára lesz szükséged, ha szép felvételket akarsz készíteni. A lámpák kamera alá rögzítése nem túl szerencsés, általában mellé-fölé szokták minél távolabb, annál jobb.

Előzmény: Gabor1123 (662)
buffa Creative Commons License 2015.01.17 0 0 667
Előzmény: badmad (666)
badmad Creative Commons License 2015.01.17 0 0 666

Fúúúúú, ez nehéz kérdés. Nekem 3black-em volt, de adtam hozzá egy nem gyári LCD-t, 1 töltőt, +1 gyári és +1 utángyártott akkut, egy polárszűrőt, meg még jópár apróságot és így vették meg 120-ért, de még akkor, amikor éppcsak megjelent a 4, itthon akkor még nem is volt.

Az OLX-en néztem, 3black van már 40ezertől kb 80ig. A 3+black meg kb 80-120e között.

Ha 4silvert akarsz, akkor majdnem 1-1-ben tudod cserélni (abban van LCD), a 4black az viszont erősen zsebbenyúlós, 150 fölött van az alapszett és ahogy elnézem, se silver, se black nincs az országban jelenleg. 

Vagyis én azt mondanám, hogyha télisportokhoz nem kell, akkor adj fel rá hirdetést és hátha valaki elviszi nyárig, addigra talán lesz 4esből is már jobban.

Tudomásom szerint eddig 2 nagyobb szállítmány érkezett, de csak kamerák, semmi extra tartozék (akku, töltő, stb), az egyik november elején, a másik karácsony előtt pár nappal. De nekem is névre volt félretéve, gondolom az összes black hasonlóképpen kelt el. A silver kevésbé pörgött, de most abból sincs sehol.

Előzmény: Sonya91 (665)
Sonya91 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 665

badmad,

én gondolkodom a 3 Black-em, 4 Black-re cserélésében....szerinted mennyiért lehetne reális áron eladni? Minden tartozéka, eredeti doboza megvan, sérülés és karcmentes. Mondhatni teljesen gyári állapotú, csak szörfözéshez, illetve vitorlázáshoz használtam?!

Előzmény: badmad (659)
badmad Creative Commons License 2015.01.17 0 0 664

Ezügyben szerintem valami búvár-filmes topikban próbálkozz. :)

Előzmény: Gabor1123 (662)
Sonya91 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 663

Ahogy előttem is írták...leginkább sehogy! 
A Twixtor pedig jó jó, látványosnak is látványos, de 100 közül megmondod, hol alkalmazták, mivel "elmossa" a képet "működés" közben (nyilván....ez függ a lassítás mértékétől).

Előzmény: kecske66 (658)
Gabor1123 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 662

Sziasztok! 

Hero 4 black-hez keresek lámpát víz alatti felvételhez. Kettőt is találtam, az egyik az SpGadgets-től, a másik pedig Knog Qudos. Van valakinek tapasztalata velük? Melyiket érdemes választani?  A legfőbb különbség hogy az sp a hero alá,a Knog pedig mellé rögzíthető. Lehet ennek jelentősége? Előre is köszönöm a segítséget! 

TamiBT Creative Commons License 2015.01.15 0 0 661

 - sehogy.

 - szoftveres uton csak rontod az egeszet es oda a 4k, inkabb 2k-ban nyomjad ott van 30 kepkockad..

Előzmény: kecske66 (658)
alexandercoe Creative Commons License 2015.01.15 0 0 660

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni új kamera garancia érvényesítésnél? Úgy kaptam a kamerát és sajnos nincs pontos infom arról, h mit kéne csinálni.

 

Köszi előre is!

badmad Creative Commons License 2015.01.14 0 0 659

A 15 frame akkor is 15 frame marad, bármit csinálhatsz vele, soha nem lesz igazán szaggatásmentes. A lassítás-gyorsítás ezen nem fog segíteni, hiszen új információt nem tesz hozzá. A twixtor talán segíthet, de kérdés, hogy kapsz-e olyan minőséget vele, hogy megérje kivárni a renderelési időt, ami nem lesz kevés.

 

De ha már ennyire kell a 4K 30fps, akkor miért nem adod el gyorsan a 3ast és veszel kis ráfizetéssel 4black-et?

Előzmény: kecske66 (658)
kecske66 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 658

Sziasztok Mágusok!

Van egy GoPro3+ Black kamerám. Maximum 15 fps-sel rögzíti a 4k-s videót. 

Hogyan tudnék ebből egy elfogadható (szaggatásmentes) 25-30 fps videót csinálni?

Rendelkezésre áll; Adobe Premiere CC és a Twixtor 'lassító' program is, ami plusz képkockákat tud generálni, általában lassításokra használják.

Arra gondoltam, hogy lelassítom a twixtorral felére, majd simán felgyorsítom a generált videót a kétszeresére. Ha jól gondolom, akkor ebből egy generált 30 fps-es videó lesz.

Az ötlet jó? Hogyan kéne ezt véghezvinni? Egy tutorial videó, vagy leírás?

...vagy van más, egyszerűbb ötlete valakinek?

Köszi!

belphnaque Creative Commons License 2015.01.14 0 0 657

SEGÍTSETEK !

 

Elkészültem egy jelentős munkával GoPro Studioval, és amikor teljesen kész lett, a mentés közben lefagyott a program.

Most semmit nem tudok megnyitni, sem az automata mentést, sem a simát.

Van remény ? Mindent megmozgatnék, nagyon fontos lenne nekem.

 

Köszi !

 

Belph !

badmad Creative Commons License 2015.01.11 0 0 656
Előzmény: Missi900rr (655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!