Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.31 0 0 250

Ugyanaz? De durva, a név nekem is feltűnt, de nem hittem volna...

Előzmény: nitrox (230)
dulci Creative Commons License 2011.01.31 0 0 249

Elképesztő, hogy bármilyen témán tudtok polidilizni. 

 

Annak örvendezzünk, hogy ez nem lakott területen történt. Fölmerült bennem, hogy annak a sok löszfal leomlásnak nem lehetett előrezgés az oka?

http://www.idokep.hu/hirek/utorenges-es-krater-foldrenges

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.31 0 0 248

És mi történt Brassóban?

 

1977. március 4. R 7,2

 

1986. augusztus 31. R 7

 

1990. május 30. R 6,9

 

2004. október 24. R 6

 

+ 1662, 1738, 1802, 1940

 

NIL7 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 247

Nameg (aszongyák) itten válság is van ... bár tegnap még álltak a házak :-D

Előzmény: péterkém (241)
NattyDread Creative Commons License 2011.01.31 0 0 246

Igaz tesó! Várjuk együtt! ;o)

Előzmény: Törölt nick (152)
Antisystem Creative Commons License 2011.01.30 0 0 245

Ja, csak szemben a tegnapival, aminek a Mórágyi rögön mért regisztrátumát ld a 209-ben, ez alig terjedt:

 

 

Az Oroszlányhoz legközelebb lévő Tés-nél meg szép eseménygazdag volta  mai nap mikro-rengésekben:

 

 

(www.foldrenges.hu)

 

ÜdV

Előzmény: don34 (244)
don34 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 244

Érezhető utórengés volt nemrég. Oroszlány környékén lehetett érezni. 3-as

kölcsönzői jelmez Creative Commons License 2011.01.30 0 0 243

basszus, a király nullázásom kicsit elmászott az összevonással :-/

Előzmény: kölcsönzői jelmez (21)
péterkém Creative Commons License 2011.01.30 0 0 241

Valóban, nagyon szerencsésen elmenekültél egy (gyenge) földrendésektől ritkán látogatott környékről az ún. "Szent András törésvonal" útjába eső LA-ba!

Sok szerencsét! :-DDD

Előzmény: NIL7 (239)
NIL7 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 239

Veszélyes hely kezd lenni Budapest. Szerencsére két nappal előtte ide menekültem Los Angelesbe :-DDD

Előzmény: email-vmsz (-)
péterkém Creative Commons License 2011.01.30 0 0 238

A kérdésedre a válasz egy kérdés: dobtál-e már egy kavicsot egy tóba? Ha igen, láttad-e, hogyan gyűrűzik körülötte a víz? Na ugye!

Hát, kedveském, a mélyben elinduló földrengések is körkörösen hullámzanak, mint a vízbe dobott kő, ezért érnek el kis késésekkel, és egyre gyengülő erővel távolabbi helyeket. Szeretted volna, ha 18 ó 42 p előtt ért volna, persze erősebben titeket a földrengés? Nálunk, a II. kerületben 18 ó 41 perckor volt érezhető. Lekéstél 1 perccel valamiről?

Előzmény: Törölt nick (74)
péterkém Creative Commons License 2011.01.30 0 0 237

Naggyon vicces!

Főként az, hogy a szánalmas, szoclib pártpolitikusok részvételével megalkotott, 4-6 rendőr által biztosított (no kordon, no gumilövedék, stb.) "civil tömeggyűlés" megrengetthette volna 10 km mélységben, épp Oroszlány alatt a földet!

Röhejes vagy!

 

Előzmény: Psycho Dad (50)
péterkém Creative Commons License 2011.01.30 0 0 236

Ennyi telik tőled?

Előzmény: Törölt nick (41)
péterkém Creative Commons License 2011.01.30 0 0 235

Szánalmas hsz!

Előzmény: Psycho Dad (37)
péterkém Creative Commons License 2011.01.30 0 0 234

Szeretnél egy pl. 7-es erősségű földrengést hazánknak, hogy végre érezhess valami "megrázót"? Akkor talán költözz egy MO-nál nagyobb tektonikus aktívitású földrészre, mert mi, néhány millióan örülünk a "kis ország, kis (észrevehetlen) földrengésnek!

 

Ha ennyire irigyeled a kárvallottakat, nem is kell messzire menned egy kis "kalandért": Berhida (1985) nincs nagy távolságra Oroszlánytól, sőt a térképen van egyfajta lineáris egybeesés köztük! Nézz utána!

Költözz a budapesti belvárosból ebbe a tektonikusan érzékeny körzetbe, és (remélhetőleg) max. újabb 25 év múlva - isten ne adja - a házadból pánikszerűen menekülve megélheted a most hiányolt "élményt".

Aki átélte az 1955. évi és az 1985. évi földrengéseket, az nem "izgalmas élményeket" lát bennük, hanem pusztítást, emberek félelmét, házuk/gazdaságuk tönkremenését!

 

Amúgy itt, a II. kerületben is érezhető volt ez a földrengés, megmozdulak a szekrények, a fotelok/székek alattunk, de csak egy-két másodpercre. Aki nem tapasztalt meg ilyent, az természetesen nem tud különbséget tenni egy, a házban beinduló nagyteljesítményű gépezet hangja és egy földrengés moraja között! Én tudok!

Pár évvel ez előtt már volt egy kisebb (talán 2,5-3 körüli) földrengés Budapesttől nem messze, azt is megéreztük, de az is ijesztő volt!

Van még kérdésed/óhajod?

Előzmény: ebolacola (26)
mavtelep Creative Commons License 2011.01.30 0 0 233

Hát nem is egy lyukas garasért fúrta az MDF-et....

Előzmény: nitrox (230)
halkergető Creative Commons License 2011.01.30 0 0 232

Erre az informáiódra nekem is megugrott egy kissé a vérnyomásom.

Előzmény: nitrox (230)
nitrox Creative Commons License 2011.01.30 0 0 231

volt cunamiriadó a Balatonon?

nitrox Creative Commons License 2011.01.30 0 0 230

Nyilatkozott a tv-ben Almássy Kornél, az FKF Zrt. közútfenntartási ágazati igazgatója...

Na szép, ez is ebbe a zsíros állásba bukott.

bloki Creative Commons License 2011.01.30 0 0 229

Ja, és sejtelmesen, félelmetesen morajlott a föld. Ilyet magam is hallottam, a kilencvenes évek elején a Kiskunságban, érdekes módon mozgást nem tapasztaltam, de a moraj jól kivehető volt, bár sokakban nem tudatosodott mit hallott, ha hallotta egyáltalán, mert a civilizációs zajok közé keveredve nem volt feltűnő.

Előzmény: bloki (217)
bloki Creative Commons License 2011.01.30 0 0 228

Igen, kétségtelen, illik segíteni a bajbajutottakon. Nem igazán követem a jelen kormány katasztrófaelhárításokban mutatott ténykedését, de a belvíz, árvíz, földcsuszamlás, vörösiszap, földrengés témakörökben nem tudok vérlázító mulasztásról, sőt!

Előzmény: Antisystem (227)
Antisystem Creative Commons License 2011.01.30 0 0 227

Ez igaz - csak hát a felelősségről beszélgetésnek is megvan a maga ideje - és ez kifejezetten nem akkor van, amikor a másik a földre kerül, hanem, ha már felsegítettük onnan. Nem? Na ezért fontos az állami puffer...

 

ÜdV

Előzmény: bloki (226)
bloki Creative Commons License 2011.01.30 0 0 226

Kétségtelen, az álamnak van felelőssége, de van az önkormányzatoknak is (önkormányzat - szép, fajsúlyos szó), és van az egyénnek is - megnézni hova építkezik, hol vásárol...

Előzmény: Antisystem (222)
bloki Creative Commons License 2011.01.30 0 0 225

Hogy Gyurcsányéknak miért nem jutott az eszébe?

Előzmény: Törölt nick (223)
Müller őrmester Creative Commons License 2011.01.30 0 0 224

Majdnem frászt kaptam.

Antisystem Creative Commons License 2011.01.30 0 0 222

Nézd, az állam akkor is, meg most is megteheti, hogy felelősséget vállal egyfelől a polgáraiért, másfelől meg behajtja a kárt a károkozókon, ha vannak ilyenek. Tudod, az államnak sokkal több ideje és lehetősége van pereskedni pl. - károkozóval, biztosítóval, vállalkozóval, akárkivel -mint annak, akinek vitte a házát a katasztrófa, és így az időfaktor az elsődleges számára, belekényszerülve akár számára teljesen előnytelen dolgokba is... szóval az állam szerepe itt - rendszertől függetlenül - a pufferezése a folyamatoknak.

 

ÜdV

Előzmény: bloki (221)
bloki Creative Commons License 2011.01.30 0 0 221

Mivel, akkoriban pártállami diktaúra volt, nem volt vita tárgya, hogy az államnak kell állnia a cehhet. Mostanság, a magánszektor mulasztásai esetében, nem az államnak kell kiperkálnia a kártérítéseket. A lakosság meg legyen józan, mert nem az állam dönti el, hogy miféle ügyvédi hálóba gabalyítja magát. A vörösiszapos kálvária erről szól. Árvizeknél meg, Orbánék mindent megtettek, házsorokat húztak fel. Gyurcsányék meg nem foglalkoztak a károsultakkal... Ha már politika.

Előzmény: Antisystem (220)
Antisystem Creative Commons License 2011.01.30 0 0 220

Nincs mit:)

 

Azé, ha már politikai fórum, érdemes rámutatni, hogy mint ha kissé zökkenőmentesebben ment volna a károsultak megsegítése, mint manapság jellemző a hasonló katasztrófáknál:

 

Kártérítés, helyreállítás

Az Állami Biztosító alig győzte a munkát. A károk felméréséhez az ország szinte összes területéről érkeztek szakértőik. A biztosítással rendelkezők a sajtójelentések szerint heteken belül megkapták jogos követelésüket a helyreállításhoz, újjáépítési munkákhoz. A biztosítással nem rendelkezőknek kamatmentes kölcsönöket adtak a lakóépületek helyreállításához, néhány esetben újjáépítéséhez. A végleges adatok szerint az Állami Biztosítóhoz Békésről 2700 kárbejelentés futott be (Békéscsabáról mintegy 370-an, Gyuláról 240-an jelentettek károkat).
A kormány is foglalkozott a földrengéssel. A károk helyreállításának pénzügyi fedezetét az Állami Biztosítóra bízta, míg a biztosítással nem rendelkezőknek az OTP nyújtott kamatmentes kölcsönt.
A városi tanács a TÜZÉP-telepen lévő építőanyag készletet első lépései között zárolta, hogy azt kizárólag az újjáépítésekhez használhassák fel.

 

ÜdV

Előzmény: bloki (217)
bloki Creative Commons License 2011.01.30 0 0 219

(A képen az iskolám látható, évekig üresen állt az az épülete, életveszélyes volt. Mondogattuk is, hogy a diákátkoknak ereje van.)

Előzmény: Antisystem (216)
bloki Creative Commons License 2011.01.30 0 0 218

4,5, 4,6, 4,8 - eltérőek az adatok.

Előzmény: hoppaaa (215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!