Keresés

Részletes keresés

apca Creative Commons License 2011.05.02 0 0 312

Orwo NP22-re egy Oszi bácsi házireceptje által kotyvasztott lében ilyesmiket szültem:

Óriási figura a kis srác! :D

Előzmény: m61petyus (311)
m61petyus Creative Commons License 2011.05.02 0 0 311

Én ritkán lövök ilyen témát, de inspiráltál Mester.

 

Havanna 1987. A központi kis figura mérete ellenére a banda vezér volt.

Nem kellett rejtőzködnöm dugva, rejtve fotóznom, 1 sec alatt haver volt mindegyik srác.

Ha Kornis Péter beállítottságú lettem volna még lakásukba a szüleikhez is bevittek volna.

 

Egyetéretek a lavórral. Most hétvégén a Gerecsét járva cimborám mondta és megtetszett " a fotográfia a lélek és agyi víziónk szüleménye nem sok köze van a technikához az egy másik terület fotó technikának hívják".

Majd szedtünk medve hagymát és szendvicseinket jól megtömve leveleivel fokhagyma bűzössé váltunk. Röhej mind ketten két 20 éves gépet cipeltünk magunkal egy 50-es obival. Nem hiányzott a 8kg-os szet.

 

Na "Havannán" is annó csak egy vázzal kabátzsebemben és egy zacsiba rakott ötvenessel szaladgáltam. Az ORWO ff negák meg szemérmetlenül olcsók voltak, így szabadnak éreztem magam. 

 

Orwo NP22-re egy Oszi bácsi házireceptje által kotyvasztott lében ilyesmiket szültem:

 

Előzmény: seeman (307)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.20 0 0 310

Huhh, ez nagyon jó!

 

Én is szeretnék még ebből látni , ha van.

Előzmény: seeman (307)
lacika1111 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 309

Remélem, több is van!

 

Mármint ebből az anyagból...

Kéretik tovább csinálni, a tehetség felelősséggel is jár!

 

Ja, nem izgat hogy mennyire távmérős-digitális-tükörreflexszes-kardános, ezt akár lavórral is csinálhattad volna :))))

Előzmény: seeman (307)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.18 0 0 308

Erre mondják, hogy a stílus maga az ember...

Előzmény: NSfromHungary (299)
seeman Creative Commons License 2011.04.18 0 0 307

Nem távmérős, nem filmes, de street-szocio-nak talán megfelel:

Előzmény: Törölt nick (301)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 306

debizony  ;-)

Előzmény: NSfromHungary (304)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.18 0 0 305

Szúrok már be 2 képet, bár csak az egyik ff:

 

 

Előzmény: Törölt nick (301)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.18 0 0 304

Hát de most nem? Vagyis én így vagyok vele :)

Előzmény: Törölt nick (301)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.18 0 0 303

Huhh, bocsi Miklós, abszolút nem néztem a júzert, meg nem is olvastam, csak a 20/1.7-ig jutottam. Tényleg bocsi :(

Előzmény: Törölt nick (302)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 302

"Legalább a barom"

Megtisztelsz. Olvasni tudol? Agolul is? Akkor lécci.

Előzmény: NSfromHungary (299)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 301

"hobbira meg úgy általában véve street-szociora még mindig jobbnak érzem az ff negával töltött távmérőst+valahogy más érzés, na. Én már csak ilyen elvetemült ember vagyok..."

;-)

;-)

Előzmény: NSfromHungary (299)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.18 0 0 300

Nem beszélve erről :)

Előzmény: apca (298)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.18 0 0 299

Hát mondjuk ilyeneket lehet venni rá, az biztos. Csak ez sem saját így nem parallaxis korrigált, meg mondjuk a 20/1.7 (40 ekv.) nagyon jó az 50-es keresőhöz. Legalább a barom vett volna rá egy 40-es vogitlandert. Majd ha megoldják vázon belül, akkor elgondolkoztat. Addig analógok, meg X100, meg nyálcsorgatás és életcél a leica M9 :)))

 

Nem jön be a gép, most miért vitatkozunk rajta, na :)

 

Keresőt rá! Ha nem tesznek, megszivatják magukat nem sokára, mert lehagyja őket a többi gyártó. Az X100-ra biztos lesznek válaszok, majd esetleg akkor. Addig meg magasról teszek rá, professzionális munkára ugyanúgy nem jó, mint a Zorki 4 és Zorki 1, hobbira meg úgy általában véve street-szociora még mindig jobbnak érzem az ff negával töltött távmérőst+valahogy más érzés, na. Én már csak ilyen elvetemült ember vagyok...

Előzmény: Mercutio_ (297)
apca Creative Commons License 2011.04.18 0 0 298

Mégis mivel diszkrétebb, ha ezt emeled a szemedhez, mint ha ezt?

Úgy sacc/kb $1k -al :)

Előzmény: Mercutio_ (297)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.18 0 0 297

Hogy mit?:DD

 

Mégis mivel diszkrétebb, ha ezt emeled a szemedhez, mint ha ezt?

Előzmény: NSfromHungary (294)
apca Creative Commons License 2011.04.18 0 0 296

egy Arri ST16 ( 120m-es kazi, eredeti statív....)

Amikor még egy Quarz "filmfelvevő" :) mögött nyomtam a gombot, álmaim vágya, vágyaim netovábbja volt a 16-os Arri. (a 35-re már gondolni sem mertem).

Előzmény: D94A (295)
D94A Creative Commons License 2011.04.17 0 0 295

2001-ben a Formációs Táncfesztiválon egy Arri ST16 ( 120m-es kazi, eredeti statív....) mögül kandikáltam ki.

Apuci+zsebmütyűr kamerácska valamint egy kíváncsi fiúcska:

- Appaaa! Ez micsoda?

- Ugyan olyan videó mint a mienk csak öreg!:-)))))

Előzmény: apca (287)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.17 0 0 294

Én ezt nagyon jól tudom ám. És hogy néz ki vele, most őszintén?

Azonnal elveszti az esetleges diszkrécióját...

Előzmény: Mercutio_ (293)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.17 0 0 293

Mindre rakható kereső...

Előzmény: NSfromHungary (292)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.17 0 0 292

Aha, konkrétan mire gondolsz? EP1-EPL1-EP2-GF1-GF2-NEX-ek??? Ha ingen odaadnák, akkor eladnám és vennék rajta valami értelmesebbet. Szép és jó, meg minden, de amíg nem lesz bennük egy nyomorék kereső, addig szóra sem érdemesek a számomra. Fuji X100 annál inkább.

 

Digitális szmenák meg lassúak és ott sincs kereső. Engem meg taszít az élőképes mókázás.Én ilyen vagyok :)

 

Lottózok és veszek egy M9-et. Na, őt szívesen használnám :)

Előzmény: Mercutio_ (290)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.17 0 0 291

A digitális szmenáknak is ez az előnye.

Előzmény: Mercutio_ (290)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.17 0 0 290

Ez az EVIL vázak előnye is, senki nem vesz komolyan, mert nem nagy "profi" váz van nálam:)

Előzmény: NSfromHungary (289)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.16 0 0 289

:)

 

Köszönöm. Valahogy jobban odafigyelek ezzel a fotózásra, no meg utcafotónál felbecsülhetetlen előny az, hogy nem nézik komoly gépnek és nincs hangja. Amennyit láttam a felcsíkozott negákból jók lettek, már nagyon várom. A Práter laborjában hívták, remélem jó lesz :))))

Előzmény: apca (287)
seeman Creative Commons License 2011.04.16 0 0 288

Pár éve még használtam analóg vázakat (Eos-5-öst és két fix objektíves kompaktot)

A gyerekszáj akkor is dübörgött. 9 éves unokaöcsém megkérdezte:

- Miféle szar gépeid vannak neked? Egyiken se jön elő hátul a kép! -

Előzmény: apca (285)
apca Creative Commons License 2011.04.16 0 0 287

annyira jó érzés látni fiatalt, aki Zorkival fotózik 2011-ben.

Bizony jó érzés. Sokak számára a legelrérhetőbb "komoly" gép volt anno.

Becsülettel szolgáltak is.

 

Én is gratulálok neked, bár már maga a tett is magában hordta jutalmát. :)

Előzmény: NSfromHungary (286)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.16 0 0 286

Nem hosszú anekdóta és nincs is olyan értéke, mint a "nagy öregek" történeteinek, de velem történtmeg nem régen és nagyon jól esett:

 

A párnacsata napon felmentem egy jó komámmal a Fővám Térre fotózni az egymást püfölő publikumot. Kettő gép volt nálam, egy Olympus XA és egy Zorki 4. Még az elején a startkor történt az, hogy beálltam a pódiumra csinálni egy totált (már amennyire az 50-es engedi) a tömegről és egy hivatásos videós -olyan ötvenes emberke- abbahagyta a videózást és a kezemet megrázva mondta, hogy annyira jó érzés látni fiatalt, aki Zorkival fotózik 2011-ben. Kicsit megilletődtem rajta, de olyan jó érzés lett rajtam úrrá és be is mentem a sűrűjébe, ahova a "nagy fehér objektívesek" nem mertek bejönni :)))))

 

Képek is lesznek nemsokára, majd illesztek be ehhez a sztorihoz egyet, csak be kell szkennelni őket :)

apca Creative Commons License 2011.03.26 0 0 285

Hamár gyerekszáj, meg a fotózáson kívül is történnek dolgok:

 

Kisebbik jányom lehett vagy 2-3 éves, de már akkor is nagy állatbarát volt.

Sétáltak az anyjával és a nejemre rámászott egy hangya, amit ő nagy vehemenciával söpört le magáról.

Mire megszólal Dóri:

- Anyu! Ne bántsd az a szegény hangyát, az is csak egy olyan állat, mint te!

 

:)))

Előzmény: képfaragó (284)
képfaragó Creative Commons License 2011.03.26 0 0 284

Lányom ici-pici volt, mikor azt mondta néki a feleségem:

S. csapd agyon azt a molylepkét mert megeszi a télikabátot!

Fél órával később:

Anyu most komolyan, az a pici molylepke tényleg megeszi az egész kabátot!?

 

Egy évvel később, nappaliban vendégek, pici lány érkezik.

Rászólok: Nem tudsz köszönni?

Válasz határozott és magabiztos: Hát nem azért jöttem!

 

Tizenévvel később:

Apu nem megyek veled sétálni, még azt hiszik, hogy a pasim vagy!

kondenzor Creative Commons License 2011.03.26 0 0 283

Egy közmondás.

Ígéret szép szó, ha betartják úgy jó!

 

Nem kellene sajnálni (irigyelni) tőlünk a jó ki szaftos sztorikat! :)

Előzmény: nemethla (280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!