Keresés

Részletes keresés

kondenzor Creative Commons License 2011.03.15 0 0 264

Te is már csak olvasol?

Előzmény: apca (263)
apca Creative Commons License 2011.03.15 0 0 263

RTLKLUB   ma  03.15.én      23.20'  jó későn      Keleti Éva

Köszi, hogy szóltál. Akkor ma nézünk TV-t :)

Előzmény: kondenzor (262)
kondenzor Creative Commons License 2011.03.15 0 0 262

RTLKLUB   ma  03.15.én      23.20'  jó későn      Keleti Éva    

kondenzor Creative Commons License 2011.03.14 0 0 261

Hölgyek Urak találmány.

Mivel a feleségem műtermét kiadtuk ki kellett rámolni a még ott levő cuccokat és imígyen találtam akövetkező dolgokat.

 

Forte BN 5  50x60 cm 10 es csomagolás benne 6 db. papír. életkor??

Valamint Agfa Gevaert Graphik O71p  - Gevaline Ortho - 50x60cm egy 100 darabos dobozban 41 lap.  Mindegyik fényzárt. Ezt a filmet "contaprint" néven nagyítóval történő grafikai reprózáshoz  használtuk. Fekete -fehér kemény grafikai anyag kb. 4-6 DIN. Nagyon erős vörös fényudvarmentesítő réteggel, de nagyon jól kezelhető anyag.

 

Ha valakinek felizgatja a fantáziáját, még nem dobtam ki az anyagot.

Sem garanciát, sem szállítást nem vállalok:))

emyl Creative Commons License 2011.03.13 0 0 260

:)))

Előzmény: képfaragó (258)
foto-k Creative Commons License 2011.03.13 0 0 259

A fb-on osztották meg ismerőseim ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=YzeQ2_G82WY

Akik az MTI-ben tanultak vagy dolgoztak a 80-as években, sok ismerőst találhatnak itt.

 

 

képfaragó Creative Commons License 2011.03.12 0 0 258

Egy régi történet:

A fotós által kért árat sokallta az ügyfél.

-Miért kér ilyen sokat, mikor ez csak egy kattintás!

-Akkor kattintsa el maga!

Att86 Creative Commons License 2011.03.12 0 0 257

Tiszteletem!

 

Én még csak huszas éveimet taposom és a fotózás is csak amatőr hobbi számomra, de:

Óriási élmény olvasni ezeket a történeteket!

 

Olyan élethelyzetek, melyeket manapság nemigen lehet már átélni, hisz sokat változik a világ.

Számomra olyanok ezek a történetek, mint a sok háborúval foglalkozó történelmi könyv közt egy-egy Tobak Tibor-féle kötet.

Az emberi oldalát élhetjük át közvetve egy olyan időnek, korszaknak, vagy akárcsak egy magánember életének, melyekről maximum csak olvashatunk, hallhatunk. Jó olvasni ezeket a sorokat.

 

Remélem sok-sok történet gyűlik össze idősek és fiatalok örömére egyaránt! :)

kondenzor Creative Commons License 2011.03.11 0 0 256

Pedig akkor még nem volt divat a kílfeldies nicknév.:)

Előzmény: ihagee (255)
ihagee Creative Commons License 2011.03.11 0 0 255

Egy régi  "Fotó" újságban volt egy cikk, amiben arról volt szó hogy a friss ORWO NP 55-öt Lesiné-féle Microphenben hívja az illető fotós. Talán 27 DIN-re exponálta? Akkor azt hittem hogy ez egy francia név, nem pedig egy honi hölgy :-)) Ihagee

Előzmény: D94A (250)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 254
Előzmény: foto-k (253)
foto-k Creative Commons License 2011.03.03 0 0 253

Lesiné a Perényi úton, Óbudán paktizált, a legtöbb méregdrága nyugati hívót elő tudta állítani alkatrészeiből, elfogadható áron. Amikor az Ofotért már döglődött, nála minden vegyszert megkaphattunk, még a barnításhoz használt nagyon ritka nárium-szulfidot is. Lesifen szerintem nem létezett, Lesiné féle Microphen volt a böcsületes neve a hívójának. Egyáltalán nem biztos, hogy nem él még, hátha valaki többet tud róla.

Előzmény: D94A (250)
pacorro Creative Commons License 2011.03.02 0 0 252

Ez nagyon jó! :)

Előzmény: apca (209)
apca Creative Commons License 2011.03.01 0 0 251

Emlékeztek még Lesinére?

Lesifen néven keverte a hívóját.

Lesinére nem, de Lesifen hívóra igen (bár nem használtam sosem, de hallottam róla)

Előzmény: D94A (250)
D94A Creative Commons License 2011.03.01 0 0 250

Emlékeztek még Lesinére?

Lesifen néven keverte a hívóját. Valahol Budán lakott. egyszer vettem tőle CD-3-at.

Előzmény: kondenzor (245)
kivasallak Creative Commons License 2011.03.01 0 0 249

Köszönöm a hasznos információt. Felhívtam, valóban a fia, és a kíván alkatrész is elérhető. Remélem másnak is hasznos lehet ez. 

.

Előzmény: Törölt nick (247)
jl Creative Commons License 2011.02.28 0 0 248

Igen. Tudtommal már csak a fia dolgozik,de a cím jó.

Előzmény: Törölt nick (247)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.28 0 0 246

Ezek nagyon jó információk. Lehet valamit még tudni Horváth Lászlóról? Van egy pár vakum és kérdeznék az illetékestől. Villanócsövek is kellenének. 

Előzmény: jl (244)
kondenzor Creative Commons License 2011.02.28 0 0 245

A kodazolokat és a kis spotokat a Szarvasi fém KTSZ és a Filmtechnika gyártotta.

A "Horiblitz" nevű villanókat Egerben gyártották és az Ofotért is forgalmazta.

A vegyszereket annó "Lencz bácsi" árulta. Hívótankokat (35-70liter) -  volt cseh beszállító, (Delba)   egy egri műanyagos, és a Kardos - most már uszodatechnika Kecskemét.

Előzmény: kivasallak (243)
jl Creative Commons License 2011.02.28 0 0 244

A super villux, és a mini villux vakukat Pécsen a Horváth Laci gyártotta egy kollegájával együtt. A fényképész szövetkezetek nagyon sokat vásároltak ezekből a vakukból.

Előzmény: kivasallak (243)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.28 0 0 243

Nem biztos, hogy a fórum kereteibe belefér de engem nagyon érdekelne, hogy hogy-mint ment annak idején ezeknek az eszközöknek a beszerzése. Ki gyártotta pl a kodazolokat a super villux vakukat. Nem nagyon tudok róluk semmit és ezekkel dolgozom. Szóval jó volna tudni egyet, s mást. Javítja e őket valaki, mik voltak az tapasztalatok ezekkel az eszközökkel. Sokan közületek nagyon sokat dolgozott velükl. Szóval ha megosztanátok velünk szerintem más sem venné zokon. 

köszönöm!

Előzmény: kondenzor (240)
apca Creative Commons License 2011.02.28 0 0 242

Kedves kép egy szimpatikus emberről.

Előzmény: kivasallak (238)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.27 0 0 241

igen ,az az enyém, 500cm. meg akartam örökíteni. A kép az ottani mamiya rb67-tel készült.

Előzmény: kondenzor (240)
kondenzor Creative Commons License 2011.02.27 0 0 240

Erről a Gigant állványt és a két kodazolt ismertem fel az állványon  egy Hanzi?

Előzmény: kivasallak (237)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.02.27 0 0 239

Ezek  vonások - nekem  - arról mesélnek, hogy szerette a munkáját.

Előzmény: kivasallak (238)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.27 0 0 238

 

 

 

 

 

Özvegy Bakai Istvánné Terike

Előzmény: kondenzor (228)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.26 0 0 237

A kép valahogy lemaradt.

 

kivasallak Creative Commons License 2011.02.26 0 0 236

Szóval. Eredetileg március közepén pakoltunk volna ki, de mir ema délután odaértem már semmi nem volt ott. Egy utolsó portrét tudtam csinálni a fotós hölgyről. Holnap előhívom és szkennelem, és felrakom. 

 

Ezt a képet én készítettem. Összeraktam pár ottani cuccot és mindent bekapcsoltam. a kép sokat nem árul el a környezetben, inkább az eszközök érdekesek

Előzmény: kondenzor (235)
kondenzor Creative Commons License 2011.02.26 0 0 235

Várom a te dolgaidat!

Van még későbbi  már vakukkal,  de keresnem kell.

Előzmény: kivasallak (234)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.26 0 0 234

Van még esetleg kép a műteremről, berendezésekről?

Előzmény: kondenzor (231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!