Keresés

Részletes keresés

kondenzor Creative Commons License 2011.03.11 0 0 256

Pedig akkor még nem volt divat a kílfeldies nicknév.:)

Előzmény: ihagee (255)
ihagee Creative Commons License 2011.03.11 0 0 255

Egy régi  "Fotó" újságban volt egy cikk, amiben arról volt szó hogy a friss ORWO NP 55-öt Lesiné-féle Microphenben hívja az illető fotós. Talán 27 DIN-re exponálta? Akkor azt hittem hogy ez egy francia név, nem pedig egy honi hölgy :-)) Ihagee

Előzmény: D94A (250)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 254
Előzmény: foto-k (253)
foto-k Creative Commons License 2011.03.03 0 0 253

Lesiné a Perényi úton, Óbudán paktizált, a legtöbb méregdrága nyugati hívót elő tudta állítani alkatrészeiből, elfogadható áron. Amikor az Ofotért már döglődött, nála minden vegyszert megkaphattunk, még a barnításhoz használt nagyon ritka nárium-szulfidot is. Lesifen szerintem nem létezett, Lesiné féle Microphen volt a böcsületes neve a hívójának. Egyáltalán nem biztos, hogy nem él még, hátha valaki többet tud róla.

Előzmény: D94A (250)
pacorro Creative Commons License 2011.03.02 0 0 252

Ez nagyon jó! :)

Előzmény: apca (209)
apca Creative Commons License 2011.03.01 0 0 251

Emlékeztek még Lesinére?

Lesifen néven keverte a hívóját.

Lesinére nem, de Lesifen hívóra igen (bár nem használtam sosem, de hallottam róla)

Előzmény: D94A (250)
D94A Creative Commons License 2011.03.01 0 0 250

Emlékeztek még Lesinére?

Lesifen néven keverte a hívóját. Valahol Budán lakott. egyszer vettem tőle CD-3-at.

Előzmény: kondenzor (245)
kivasallak Creative Commons License 2011.03.01 0 0 249

Köszönöm a hasznos információt. Felhívtam, valóban a fia, és a kíván alkatrész is elérhető. Remélem másnak is hasznos lehet ez. 

.

Előzmény: Törölt nick (247)
jl Creative Commons License 2011.02.28 0 0 248

Igen. Tudtommal már csak a fia dolgozik,de a cím jó.

Előzmény: Törölt nick (247)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.28 0 0 246

Ezek nagyon jó információk. Lehet valamit még tudni Horváth Lászlóról? Van egy pár vakum és kérdeznék az illetékestől. Villanócsövek is kellenének. 

Előzmény: jl (244)
kondenzor Creative Commons License 2011.02.28 0 0 245

A kodazolokat és a kis spotokat a Szarvasi fém KTSZ és a Filmtechnika gyártotta.

A "Horiblitz" nevű villanókat Egerben gyártották és az Ofotért is forgalmazta.

A vegyszereket annó "Lencz bácsi" árulta. Hívótankokat (35-70liter) -  volt cseh beszállító, (Delba)   egy egri műanyagos, és a Kardos - most már uszodatechnika Kecskemét.

Előzmény: kivasallak (243)
jl Creative Commons License 2011.02.28 0 0 244

A super villux, és a mini villux vakukat Pécsen a Horváth Laci gyártotta egy kollegájával együtt. A fényképész szövetkezetek nagyon sokat vásároltak ezekből a vakukból.

Előzmény: kivasallak (243)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.28 0 0 243

Nem biztos, hogy a fórum kereteibe belefér de engem nagyon érdekelne, hogy hogy-mint ment annak idején ezeknek az eszközöknek a beszerzése. Ki gyártotta pl a kodazolokat a super villux vakukat. Nem nagyon tudok róluk semmit és ezekkel dolgozom. Szóval jó volna tudni egyet, s mást. Javítja e őket valaki, mik voltak az tapasztalatok ezekkel az eszközökkel. Sokan közületek nagyon sokat dolgozott velükl. Szóval ha megosztanátok velünk szerintem más sem venné zokon. 

köszönöm!

Előzmény: kondenzor (240)
apca Creative Commons License 2011.02.28 0 0 242

Kedves kép egy szimpatikus emberről.

Előzmény: kivasallak (238)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.27 0 0 241

igen ,az az enyém, 500cm. meg akartam örökíteni. A kép az ottani mamiya rb67-tel készült.

Előzmény: kondenzor (240)
kondenzor Creative Commons License 2011.02.27 0 0 240

Erről a Gigant állványt és a két kodazolt ismertem fel az állványon  egy Hanzi?

Előzmény: kivasallak (237)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.02.27 0 0 239

Ezek  vonások - nekem  - arról mesélnek, hogy szerette a munkáját.

Előzmény: kivasallak (238)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.27 0 0 238

 

 

 

 

 

Özvegy Bakai Istvánné Terike

Előzmény: kondenzor (228)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.26 0 0 237

A kép valahogy lemaradt.

 

kivasallak Creative Commons License 2011.02.26 0 0 236

Szóval. Eredetileg március közepén pakoltunk volna ki, de mir ema délután odaértem már semmi nem volt ott. Egy utolsó portrét tudtam csinálni a fotós hölgyről. Holnap előhívom és szkennelem, és felrakom. 

 

Ezt a képet én készítettem. Összeraktam pár ottani cuccot és mindent bekapcsoltam. a kép sokat nem árul el a környezetben, inkább az eszközök érdekesek

Előzmény: kondenzor (235)
kondenzor Creative Commons License 2011.02.26 0 0 235

Várom a te dolgaidat!

Van még későbbi  már vakukkal,  de keresnem kell.

Előzmény: kivasallak (234)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.26 0 0 234

Van még esetleg kép a műteremről, berendezésekről?

Előzmény: kondenzor (231)
kondenzor Creative Commons License 2011.02.24 0 0 233

Abban az időben minden kis "maszek " műterem így nézett ki. Minden meg volt kis helyen. Ebben a 30 négyzetméterben benne volt az előtér a munkafelvevő asztal a retuspult, filmszárító és a labor. A földön láthatsz egy fém táskát az volt a Linhof táskája amivel ez a felvétel készült. Az állványon egy váltószán hátlapos fagép volt, rada kazettával, igaz egy Schneider Tele Arton 180mm Linhof obival.

A helyszin Eger.

Előzmény: kivasallak (232)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.24 0 0 232

elképesztő. Azt hittem valaki megcsinálta helyettem a képet. Lámpák, állványok, még a polcok is ugyan azok. . Úgy tudom, anno vot egy fotoszövetkezet aminek tagja volt. 

 

ez a műterem merre volt (van)?

 

Előzmény: kondenzor (231)
kondenzor Creative Commons License 2011.02.24 0 0 231

uff.

 

a nejem műterme kb. 1975 ben. Az egész helyiség 3,10x10méter volt.

Előzmény: D94A (226)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.24 0 0 230

Szombaton készítek róla portrét a műteremben. A film már be is van fűzve. 

Előzmény: D94A (226)
kivasallak Creative Commons License 2011.02.24 0 0 229

A csongrádi történet Özvegy Bakai Istvánné Terikéről szól. A városban mindenki Terike néninek ismeri. És tényleg, mindenki ismeri. Mindenki családjában vannak vele kapcsolódási pontok. 

 

Jómagam általános iskolai és gimnáziumi tablóképét is ő készítette. Később én kerestem meg, hogy bejárnék hozzá amikor laborál. Még később pedig a műtermét használhattam saját bejáratú kulccsal. Ott próbálgattam egészen mostanáig a divatfényképezést. Modern irányzatnak is megfelelő képeket a szuper villux-szaival :D

Nagyon élveztem. 

 

Különleges oka nincs, hogy befejezte, talán az, hogy -elmondása szerint- belefáradt. 

nagyon sokat fejlődött a technika munkássága folyamán, főleg az utóbbi időben. Mindazt a tudást és tapasztalatot ami a birtokában van mostanság nemigen tudta kihasználni. Vevő érkezett a műteremre és úgy adódott, hogy eladta. 

 

Most itt állok a delba szárítógéppel a kontakt másolókkal a szuper willuxokkal és méginkább megerősödött bennem valami.  

Előzmény: apca (227)
kondenzor Creative Commons License 2011.02.24 0 0 228

Nyugodtan kiírhatnád a nevét szerintem nem haragudna.

Előzmény: kivasallak (225)
apca Creative Commons License 2011.02.24 0 0 227

Köszönjük a beszámolót-megemlékezést.

 

Kétféle érzés hadakozik bennem:

fájó: - ismét egyel kevesebb gyakorló szakmabéli

jóleső: - amíg ilyen visszaemlékezések születnek valami továbböröklődik.

Előzmény: kivasallak (225)
D94A Creative Commons License 2011.02.24 0 0 226

Lehet tudni, hogy miért hagyta abba?

Tudsz képet készíteni a műteremről?

 

Előzmény: kivasallak (225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!