Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.26 0 0 31

Nem voltam otthon és simán kiadtak egyet a szomszédnak. Viszont jogász ismerős azt mondja, ha nem én vettem át, akkor nem tudják a kézbesítés tényét felhasználni ellenem.

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 30

Kétszer kaptam tértit rokon címére, ahol semmiféle hivatalos címem nincs, csak történetesen egyezik a vezetéknevünk.

 

Először aláírt (személyit nem kellett mutatnia), másodszor csak bedobták a postaládájába. Mindkettő nemrég történt. Ezt így hogy?

Előzmény: Replay (29)
Replay Creative Commons License 2014.04.15 0 0 29

Pár hónapja bekeményített a posta, nem nagyon adják oda a leveleket másnak. Régebben az ajánlott leveleket simán bedobták a postaládába mostmár szemig.számot is kérnek az átvételhez.

Elvileg ha a ti postásotok sem adja oda másnak a leveledet meghatalmazás nélkül, akkor hagynia kell egy értesítőt, hogy hova mehetsz a leveledért. Azért arra vigyázz, ha x napig nem veszed át a postán, akkor visszaküldik és talán a 2. ilyen után kézbesítettnek minősül a levél.

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 28

Pontosítok: csak a vezetéknevem van a postaládán.

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 27

Mi van akkor, ha egy csak levelezési címemre kapok (ajánlott, térti-) levelet?

 

Tehát a nevem rajta van a postaládán, de senki ott lakónak nem adtam meghatalmazást, hogy aláírjon a nevemben (hogy átvette).

 

Külön kérdés, hogy ilyenkor van különbség aközött, hogy az illető vezetékneve megegyezik az enyémmel (tágabb család), vagy sem?

 

A kérdés mind ajánlottra, mind tértivevényre vonatkozik: ilyenkor címzett ismeretlen lesz (gondolom nem), vagy kézbesítettnek tekintendő, vagy harmadik eset?

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.29 0 0 26

Köszi a váaszt!

 

"Nem voltam itthon, meg egyébként is külföldön voltam eltemetve." - hangozhat a gyakori kifogás.

Előzmény: kicsimag (25)
kicsimag Creative Commons License 2013.10.29 0 0 25

Bárki megteheti, hogy nem veszi át a tértis levelét - vagy pedig az értesítés ellenére a postáról nem hozza el.  Viszont van kézbesítési vélelem ,amely alapján kézbesítettnek kell venni a "nem kereste" vagy az "az átvételt megtagadta" leveleket. 

De pl.  sok adós mégis úgy gondolja, hogy ha a végrehajtó leveleit nem veszi át, akkor a végrehajtási eljárás lefolytatását megszünteti, vagy legalábbis eltolja... pedig a levél át nem vételével csak saját maguknak ártanak a legtöbbet

Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.23 0 0 23

- Maganszemély kötelezehető-e tértivevényes küldemény átvételére?

 

- Maganszemély kötelezhető-e, hogy legyen a lakásán/házán postaláda felszerelve, vagy teljesen oké, ha más címre kapja a leveleit? Értelemszerűen csak olyanokat, amiket nem kell aláírnia.

 

Egy érdekes ingyenes könyv a témában:

 

Free - J.J. Luna's "How To Be Invisible"

 

Amerika messze van. De mégis.

 

Amerikában sokan nem szeretnek aláírni, mert attól félnek, ügyvédtől jön.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 22

Bocs, de ez nem egy fórum? Olvasható itt egy kérdés és néhány határozatlan válasz. Gondoltam, megtoldom egy határozottal.

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 20

Honnan tudjam, én nem vagyok tisztaságmániás.

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 17

Más üggyel kapcsolatban ezt olvasom:

 

Tehát, ha az érintett megtagadja az átvételt, a kézbesítés megkísérlésének napján, egyéb esetekben az eredménytelen kísérlet (a címzett nem kereste a postán a küldeményt), illetve az értesítést követő 10. munkanapon kell kézbesítettnek tekinteni a küldeményt.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 16

Ártatlan érdeklődé:

Akár magán, akár más tértivevényes levél átvétele mit bizonyít? Szerintem csak azt, hogy a címzett egy ilyen módon feladott levelet megkapta átvette.

De ha a levélben az áll, hogy a szőrős macsakák undorítóak, de az átvevő azt, mondja, hogy ő egy olyan levelet kapott, amiben az volt olvasható, hogy vegyél egy csupor mézet, akkor mi van?

papa111 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 15

"Ha nem veszi át és visszajön a térti szelvény akkor is kézbesített a levél, ha nem kereste stb."

 

Ez szerintem nagyon könnyen megtámadható esemény. Hiszen mi igazolja az, hogy a címzet megkapta-e az értesítést, tehát hogy egyáltalán tud-e arról, hogy neki küldeménye érkezett?

 

 

GanXstaZolee Creative Commons License 2011.01.26 0 0 14

Jogásztól megkérdezve, sima ajánlott is már bíróságon kézbesítettnek tekintendő, nem kell már térti persze jobb ha

van egy igazolás plusszban hogy átvette. Ha nem veszi át és visszajön a térti szelvény akkor is kézbesített a levél, ha nem kereste stb. Cím ismeretlennel jön vissza az más kategória, ekkor függ milyen ügyben ment a megkeresés.

szenyor Lopez Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10

Én meg úgy tudom, hogy magánlevélnél is így van. Legalábbis cég esetében hallottam már, hogy bíróságon elfogadták a kétszer kiküldött, de át nem vett fizetési felszólítást kézbesítettnek...

Előzmény: Törölt nick (7)
bandikaa Creative Commons License 2011.01.26 0 0 9

ok, köszi.

Előzmény: Törölt nick (7)
A doktor Creative Commons License 2011.01.26 0 0 6

"Nagyon ritkán történik az, hogy valaki megtagadja az átvételt"

 

Szombathelyi rendőrség=gyorshajtás:)

a postás azt mondta, hogy a második sikertelen kézbesítés után átvettnek tekintik...

Előzmény: Törölt nick (4)
szenyor Lopez Creative Commons License 2011.01.26 0 0 5

Tudtommal kétszeri küldés után, ha a cím amúgy helyes, csak nem veszik át, átvettnek tekinthető a küldemény. De ez csak "szerintem" info, kérdezz meg egy jogászt!

TulipánFejű Creative Commons License 2011.01.26 0 0 3

Egy megküldés biztosan nem, viszont az sem mindegy, milyen jelzéssel kerül vissza: címzett ismeretlen vagy átvétel megtagadva.

Előzmény: bandikaa (-)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 2

Akkor kenned-vágnod kell a témát és válaszolj!

Előzmény: Törölt nick (1)
bandikaa Creative Commons License 2011.01.25 0 0 topiknyitó

Sziasztok, talán nem itt kellene megnyitnom a topikot, de vannak jogi vonatkozásai a kérdésnek.

 

Ha én küldök valakinek (magánszemélynek) egy levelet tértivevényesen, és tegyük fel nem veszi át, ebben az esetben is él, hogy x nap után automatikusan kézbesítettenek minősül?

 

Ha jól tudom, a tértivevény alkalmas bíróságon arra, hogy jogalapot képezzek valamire, vagy éppen a másik fél követelését semmissé tegye.

Koknrétabban: Ha én írásban, tértivevényesen felszólítok valakit arra, hogy egy földterületet, ami telekkönyvileg az enyém, adjon át, mint jogos tulajdonomat, a levelet nem veszi át, viszont a területet megpróbálja elbirtokolni, akkor a tértivevény alkalmas az elbirtoklási idő megszakítottságának bizonyítására?

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!