Keresés

Részletes keresés

vasutrajongo21 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 78

Sziasztok! 

Eladó BKV jegylyukasztó! Akit érdekel írjon a hulyevasutas97@citromail.hu címre. Irányár: 4500ft (ez alkuképes ár) Köszönöm! Üdv

13-68 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 77

No, akkor itt folytathatjuk a vitát, bár szerintem megint magamra maradok, mint általában, mert oda nagyon nagy mellénnyleg szoktak írni a kedves tt.-ak, de ide már elfogy az erő, vagy nem tom.

Humarcinak üzenném, hogy reggel várom a dombtetőn, hogy végre megküzdjünk egymással, de a pajzsot ne hagyd otthon, szükség lesz rá :D

BPI-553 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 76
Nem büntetésnek szántam. Kétlem, hogy ettől bárki is bűnhődött volna. Az egy hét pedig emlékeim szerint letelt már, azért írtam be a rendszámokat. Utólag. És? Beírtam volna őket mindennap, de amit a sulinet rendezett a hét elején, inkább hanyagoltam ezt. Írtam magamnak a telefonomba, és a hét végén írtam be őket.
Amúgy hidd el, van olyan -hasonló okok miatt már nem aktívan fórumozó- topictárs, aki örül a rendszámoknak, mert tud mit kezdeni velük utólag is.
Előzmény: 13-68 (74)
* * BPO-700 * * Creative Commons License 2011.10.24 0 0 75

Bocs a belevauért! A rendszámberás biztos, hogy a fotózás miatt van? Ennyi erővel akkor a 18 óra után beírt rendszámok is feleslegesek, hogy mi volt aznap reggel...

Előzmény: 13-68 (74)
13-68 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 74

Itt regálnék akkor kedves BPI-553. Szerintem amikor 10.23-án beírod a 10.15-én lévő rendszámot, az totálisan felesleges. Az égvilágon semmi értelme. Mert ha az adott napon beírod, a többiek látják, elmehetnek fotózni, de hogy 8 nappal ezelőttit... Semmi értelme, és mellesleg szerintem már nem is nagyon érdekel senkit. Arról már nem is beszélve, hogy azt ígérted, hogy megbüntetsz minket, ezért egy hétig nem írsz be rendszámokat.

BPI-553 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 73

Hát akkor folytassuk:

"Ja értem, ez így logikusan hangzik. Tehát akkor aug.31 - ig volt elég ember ahhoz, hogy kiadjuk a vonalat, de szept. 01 - től már nem, mert egyszerre legalább 20 embert elnyelt a föld. Gratulálok..."

Aug 31 -> Kiiktatás = kevesebb busz, kevesebb vezető

Szept 01 -> Normál menetrend = kiiktatáshoz képest több busz = több vezető (sztem ezt neked nem is kéne mondani, de mégis... :-/ )

Nyáron pedig történhettek elbocsájtások, lehetett olyan munkavállaló(k), akik kiléptek a cégtől vagy nyugdíjba vonult(ak). Az ilyenekből 2,5-3 hónap alatt lazán összejöhet Xnéhány fő, amiért a szeptemberi iskolakezdésnél már szarban lehet a garázs.

BPI-553 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 72

Nem hittem volna, hogy valaha is sikerül egy ilyen napot összehozni a rendszámos topicban. Nem volt semmi duma, tisztán csak a rendszámok. Ugye mennyivel áttekinthetőbbek így a beírt rendszámok? Nem kell 3-4-5 oldalt visszalapozni, hogy a reggel beírt rendszámokat meg lehessen nézni.

Innen látszik, hogy egy nap kb 15-20 hozzászólásban szerepelnek rendszámok, a ma reggeli rendszámok is még az első oldalon vannak. Nem kell lapozni se értük, tisztára áttekinthető a mai kocsikiadások, amiket beírtunk. (Ahogy ez kb 4 évvel ezelőtt is így volt a rendszámosban, csak akkor napi rendszerességgel). Amikor 4-5 oldalt kell lapozni a reggeli rendszámokhoz, az kb 120-150 "csevegős" hsz. Még ha buszokról is van szó bennük. Végülis ezért nyitottam ezt a topicot, hogy a rendszámosban valahogy így, ekkora nyugi és áttekinthetőség legyen. Ma ez részben teljesült is. :-)

Csak így tovább! ;-)

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 71
482 remélem hamarosan elkészül.
Erre a trióra kíváncsi leszek.
A 043 viszont... :/
Előzmény: BPI-553 (70)
BPI-553 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 70

Ettől függetlenül KLF műszak elkezdhetné összepakolni a buszait, hogy legyen mit kiadniuk... :-/

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 69

Nem, egyátalán nem mondtam, h a 04-73 szar lett. Csak azt, hogy lelakott. Nem mindegy, h csapba szarsz vagy szarba csapsz.

Kössz, annyira azért nem unatkozom. A BKV-nak kéne kitakarítania, majd talán azért dobok egy levelet, de annál többet biztosan nem teszek.

Mivel a 759 legalább annyira füstöl, mint a 825, ha nem jobban, ezért kétlem, hogy megkegyelmeznének neki, csak azért, mert ráncos és sokan szeretik...

Előzmény: BPI-553 (68)
BPI-553 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 68

Szóval ha ott jó volt, akkor valószínűleg itt lett rossz. Megfogalmazás kérdése... :D

A takarításért nyavajogtatok már párszor. Sztem ha írtok egy mailt a BKV-nak, hogy vállalnátok a busz(ok) kitakarítását, nem 30 napon belül, hanem 2 percen belül jönne a válasz mail, hogy azonnal mehettek, adnak rongyot, tisztítószert meg minden, csináljtáok csak nyugodtan. :)

Szerintem az NKH-sok már látták párszor a 759-est is. Nem csak Kelenföldön tartanak ellenőrzést, elhiheted. :-) Aztán lehet, hogy kurva mákos volt ez a kocsi, és még egyszer sem futott bele az NKH-ba, de ennek sztem kicsi az esélye.

Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 67

Nem. Neked kéne abbahagynod a megállás nélküli kötekedést...

Nem azt mondtam, hogy ott baszták el. Csak azt, hogy itt jó volt.

Nem attól lesz jó egy busz, hogy tiszta-e az utastere.

Nem mondod... nem tudom mi lenne velem Nélküled... 

És a véleményemet akkor is fenntartom, ha neked nem tetszik.

NKH-s bajai nem voltak, lehet, de megnézném, mit mondanának erre, ha látnák...

Ez a 3 kocsi pedig már akkor sem volt a topon, amikor idejött (leaglábbis a 812 és a 825 biztosan).

Hát akkor már inkább a 473, mint a 759...

Előzmény: BPI-553 (66)
BPI-553 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 66

Lehet, akkor új közlekdési eszközt kéne keresned, mert a BKV buszok többség SZAR állapotban van. Elég megnézni a 8-asaid nap, mint nap. Naponta többször is beírod, hogy mit mire cseréltek le és már hányadszorra. 17-59 legalább kibírja a napot. Lehet, hogy öreg, lehet, hogy neked nem tetszik a hangja, mert a szívó motor neked nem bejövős, ezért inkább fikázod, lehet, hogy nem egy erőgép, de legalább megy és kibír egy egész műszakot, ellenben a többi kelenföldi szutyokkal. Olyan jó nálatok a szarbantartás, hogy 3 csuklós forgalmi enegdélyét is visszavonta az NKH. 17-59 pedig rendületlenül megy azóta is, és ha jól tudom, neki NKH-s bajai még nem is voltak.

04-73-ért meg sírsz-rísz, hogy takarítsák ki. Nem attól lesz jó egy busz, hogy tiszta-e az utastere. Dél-pesten volt vele eyik iserősöm még valamikor a tavasszal asszem, és ő sem volt oda a 473-ért. Na, akkor most te is egy szarért nyavajogsz állandóan? 759 nem kell, de 473 meg kell? Hogy is van ez? (Tudom, most jön a jó kis védőduma, hogy "de azt a buszt Dél-pesten rontották el, Kelenföldön semmi baja nem volt, etc, etc, etc...")

Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 65

Ma pont találkoztunk azzal a kollégával, aki volt vele a 233E-n. Hát... jó szava nem igazán volt, inkább színes magyar nyelvünk kevésbé szép jelzőivel volt tele a mondanivalója au autóról...

És igen, én ilyen vagyok. Ami szar, arra nem fogom azt mondani h jó... a 04-73, amit persze elvittek, na az jó volt. Ezt meg a festék tartja össze...

Előzmény: BPI-553 (64)
BPI-553 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 64
Rendszámos topic, 05-03 #83600
Nem tudjátok/tudod, mi az igazán jó... :-P
BPI-553 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 63
Ha rám céloztál:
2) Válaszoltam ott a kérdésre, majd írtam, hogy aki akar hozzá valamit fűzni/válaszolni, akkor inkább itt tegye meg, hogy ne a rendszámosba szülessenek a további off hsz-ek. Ide azóta se jött hsz azzal a hsz-el kapcsolatban, magammal pedig nem fogok itt beszélgetni.
Más egyéb problémád van még? :o)
Előzmény: 13-68 (62)
13-68 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 62

Na a végén még beindul ez a topic is... Úgy imádom h a rendszámos topicot néha telenyomják hülyeséggel, és mostanában mindenki a hsz. végén odaírja h folytassuk itt, ugyanakkor 1. ide már általában nem jut el az illető, 2. azért oda ugyanúgy leírja az off-okat, csak 1 sorral hosszabb lesz, miszerint folytassuk itt...

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 61
Én se szeretem, de kezdem megszokni.
Előzmény: BPI-553 (60)
BPI-553 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 60

Fura. :-/

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 59
Gondolom, a többi hosszú ékezetet tudja... Csak az û-t és az ô-t nem...
Előzmény: BPI-553 (58)
BPI-553 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 58

Ez megint valami rejtett dolog lehet a telefonodon, mint múltkor a sortörés volt. :-) A nyelv angolra vagy magyarra van állítva a telódon?

Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 57
Nincs rajta rendes hosszú ö és ü sajnos. Csak krix-kraxot ír ki.
Előzmény: BPI-553 (56)
BPI-553 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 56

05-03: hosszú Ő betű nincs a telefonodon, vagy te csak te hiányoztál a suliból, mikor ezt a betűt tanultátok? :o) :-)

BPI-553 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 55

A kedvencem:

2006-ban megjelentek az 54-esen is a volvok. Bácsi nézi a kijelzőt a végállomson, majd mikor jött a vezető, megkérdezte tőle, hogy mostantól a zöld 54-es busz fog-e közlekedni. -.-' :-D

Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 54

A Mikor indul és társaira annyi a válaszom. Ott a menetrend, nézd meg. Amúgy meg nem kurva mindegy? Attól még nem fog előbb elindulni, hogy Te már ott vagy.

Savoyában 3 nappal ezelőtteste 8 óra. Melyik indul előbb?

Hát úgy nagy vonalakban ezt nem is gondoltam, hogy ezt a kérdést nekem tették fel.

A környéken nem volt más busz, se 250,se 250A se 58. Se a tárolóhelyen, se sehol. Kérdeztem tőle, hogy ezt most komolyan kérdezte? Meg volt sértődve. Komolyan mondom, az utas az utcára lépve mélyen magába temeti a gonolkodást?

Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53

De ez mind olyan válasz amit nem adhatsz. És ezekutáén meg van sértődve. Hát menjen oda ahol elérakják a kaját azt ott kérdezzen hülyeséget.

Meg hogy mitől kett ilyen rövid? - Hát 90°C-on mosták, bazdmeg.

Hol csukló? -Felújításon, idióta.

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 52

viszlatja = vizslatja

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 51

De ez túl egyszerű.
De csodálkoznak, ha egy ilyen kérdés után hasonlót válaszolsz, pedig sokszor ezt csnálják. Pl. hányadik megálló a Költő utca, Svábhegyi, Kempelen stb., mindezt táblás kocsin. Csak kevés olyan van, aki leül és megvárja h szóljanak neki.

A másik kedvencem, amikor 5 percig viszlatja a táblát, majd:
- megáll az Orbán téren?
- mikor indul?

Ezektől agyfaszt kap az ember.

Az "ez hányas busz?" című kérdésre már szerencsére elég sokféle válasz születik, embere válagatja.

Előzmény: Törölt nick (49)
BPI-553 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 50

Beállsz a megállóba, majd megkérdi a T. utas, hogy ez milyen busz? (A járatszámra gondolva).

Válasz: Ikarus 415-ös! (vagy amivel épp vagy) :-D

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 49

Inkább ne is nyissa ki a száját. Menjen oda a táblához, és nézze meg, döntse el, valójában mit is akar.

Az utasok agya legtöbbször a számolásig jut el.

- Hányadik megálló a Vas Gereben utca? Mindenzt a Zoltán utcától. Ott a tábla azt számolgassa meg. Én bemondom a megállókat, ő meg ott száll le ahol akar.

- Merre megy a busz? Most ha elkezdem neki fejtegetni, hogy a 3. utcán befordulunk jobbra, aztán elmegyünk a út végéig, ott megint balra fordulunk, az első utcán jobbra... akkor megsértődik. Ha azt mondom, hogy előre, azon is. Pedig Én csak a kérdésre adok választ.

- Hol fog legközelebb megállni a busz? Vagy egy piros lámpánál, vagy a következő megállóban.

- Megáll a következő megállóban? Igen. (ha a tisztelt utas jelzi leszállási szándékát).

De ha azzal jönne oda, hogy a Liszt Ferenc utcánál szeretne leszállni, akkor tudnám neki mondani, hogy ülljön le, majd szólok, és elmondom neki melyik megálló után kell felkészülnie a leszálláshoz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!