Keresés

Részletes keresés

macski29 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 235

nekem is ez a problémám, a szisztolés 110-120 a per viszont ha 85 fölött van, erős szívdobogást, izgatottságot érzek. Kardiológus ezért új gyógyszert írt fel, de aggódok, nem-e túl erős az meg. Ma kezdem szedni.

 

Előzmény: Pörkölttartály (231)
macski29 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 234

Sziasztok! Meramyl gyógyszert szedtem 1 évig, a diasztolés értékem néha magas. A kardiológus napi 1 Tamloset 40 mg/5 mg-ot javasolt. Érdeklődnék szedi-e valaki, mi a tapasztalata? Köszönöm!

Jutka55 Creative Commons License 2019.05.09 0 0 233

A Valsacornál elírtam, nem 5 mg-os, hanem 80 mg-os volt, amit szedtem ezelőtt.

Jutka55 Creative Commons License 2019.05.09 0 1 232

Üdvözlök Mindenkit!

 

Érdeklődöm, hogy szed-e valaki Valongix 20 mg/5mg/5mg vérnyomáscsökkentőt és mi a tapasztalata. Nekem most cserélték le a régi Valsacor 5 mg-os gyógyszeremet erre az újra, és valahogy nagyon nem érzem jól magam, állandó gyengeség és zsibbadság van rajtam. Félek, hogy a rengeteg mellékhatás elolvasása után nem ez a legjobb választás

 

Üdv.

Pörkölttartály Creative Commons License 2019.05.08 0 1 231

Nekem otthoni mérésnél a felső érték 140 alatt van de az alsó az 92-95 között mozog. Ez jelent valamit?

Piroska Ásztai Creative Commons License 2019.04.03 0 0 230

Sajnos a Tanyodon hct egy olyan vérnyomás csőkéntó hogy az ereket lazítja le de a 40 -es nem igen erősen hajtja végre az ér lazítást .Ehhez kell meg olyan gyógyszer ami segít neki le csökkenteni a vérnyomást .Sajnos az én házi orvosom sem magasan műveli a dogát. 

Előzmény: Valika Istvánné Hegedűs (229)
Valika Istvánné Hegedűs Creative Commons License 2019.01.21 0 0 229

66 éves nő vagyok. A nebilet 5mg  gyógyszert szedemfel szemével. Három hete egyik este kiugró magas volt a vernyomasom 191/105.a házi orvosom felirata a Tanydon 40 mg napi 1 szemével..Azota sem érzem jól magam. Voltam kardiológiai terhelésen de mindent rendben találtak.. Semmi eltérés. Atanydont fél szemével szedem a nebiletet is. De így sem vagyok jól. A vernyomasom reggel és napközbeni is alacsony. 105-115 60 as pulzussal. A nebiletet reggel a tanydon este szedem. A háziorvosom olyan mintha nem is lenne.. Valakinek tapasztalata esetleg a gyógyszer szedessel kapcsolatban. Segítséget megkoszonom. 

Mariza Creative Commons License 2019.01.13 0 0 228

Sziasztok!!! Szed valaki Vidotin KOMB-ot? Én egy hónapja szedem, és a vérnyomásomat leviszi, de azóta minden délután kb. 16 óra tájékán, olyan erős, jobboldali fejfájásom van, hogy minden nap be kell vegyek még egy Algopyrint is! Meg szoktam olyankor mérni a vérnyomásom, és olyankor van, hogy a 98/valami, tehát, van hogy a 100-at sem éri el, szerintem ilyenkorra lemegy nagyon és azért fáj a fejem!!!! Valakinek volt már ilyen? Narváról váltottunk a Vidotinra, mert a Narva már nem használt, és 200 volt a vérnyomásom!

 

gyurmy40 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 227

mennyi az a folyamatosan magas vérnyomás nálad? nekem tanydon 40 mg szedtem de mostanában nekem is magas és ugrál is néha jobb de néha nagyon magas akár 170 /105 is.

Előzmény: haborag (226)
haborag Creative Commons License 2019.01.08 0 0 226

Üdv !

 

Tudna nekem valaki abban a kérdésben segíteni,hogy mi  lesz a visszavont vérnyomás csökkentő gyógyszerek sorsa, végleg megszűntek vagy újra forgalmazzák majd ? Sehol nem találok erről információt.

Valsartan 160 mg tablettát  szedtem ez használt is, de azóta nem igazán vált be semmi, folyamatosan magas a vérnyomásom.

Ha esetleg valaki szintén valsartan helyett kapott új gyógyszert, és hatásos is kérem ossza meg velem a szer nevét.

Kovács Manci Creative Commons License 2019.01.07 0 1 225

Ha az elemek jók, akkor is a Vérnyomás mérődnek két mérés közt legalább 5 percre van szüksége az újra méréshöz  . . . 

Magadat idegesíted ezzel és mindíg magasabb lesz a vérnyomásod, de a mérődnek sem tesz jót.

 

Előzmény: vcsilla (222)
vcsilla Creative Commons License 2018.12.03 0 0 224

Köszönöm :) Marad tehát továbbra is a kérdés. Valaki?

Előzmény: János55 (223)
János55 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 223

Sajnos nekem is van ilyen, de egyenlőre nincs magyarázat.

Előzmény: vcsilla (222)
vcsilla Creative Commons License 2018.12.02 0 0 222

Sziasztok! Tudja valaki, hogy miért mérek pár másodpercen belül egyszer magas (140) utána meg normál (124) értéket? Google a barátom, de erre nem találtam választ!

Ilyés Creative Commons License 2018.11.26 0 0 221

Sziasztok, tudom, hogy a komoly vérnyomásbetegségre ez nem elég, de kezdődő magas vérnyomás esetén az állapot romlásának megelőzése, vagy akár javulás is elérhető futással, kocogással, HA AZ ORVOS IS EGYETÉRT. Nekem a kardiológus javasolta és működött: 46 évesen kezdtem el futni és most két évvel később már 60 a nyugalmi pulzusom. A futás segít a vérnyomás emelkedéséhez hozzájáruló ideges lelkiállapot stabilizálásában is.

Leírtam a részleteket itt:  https://www.nekifutas.hu/miert-kezdtem-el-futni-40-felett 

Bettina94 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 220

A vércukorszint csökkentésére a lencse is alkalmas. Tegnap küldte át barátnőm a cikket, elolvastam és valószínű ki is fogom próbálni. https://tudomanyplaza.hu/a-lencse-csokkenti-a-vercukorszintet/

FlyingBanana Creative Commons License 2018.08.12 0 0 219

Sziasztok! Augusztus 1-en tertem at Valsartan Sandoz 1x1/2 160mg -rol (mivel ez kivonasra kerult) Tanydon 80mg napi 1-re. Na most a vernyomasom a Valsartannal 125-135 kozott mozgott, viszont a Tanydont mar 12 napja szedem es 140-145 kozott mozog a szisztoles ertek. Kozel 1 het mulva fontos orvosi vizsgalatom lesz, 24 oras ABPM-mel, ami a munkamhoz kell. Nagyon nem szeretnek 140+ -os ertekeket merni, mivel abba mar jocskan bele lehet kotni. Az lenne a kerdesem, hogy vajon a Tanydon addigra lejjebb viheti? Illetve, ha arra az egy napra mondjuk 2x 80mg-ot veszek be az mennyire baj? Koszonom elore is! Udv Adam 

sneeblejack Creative Commons License 2018.02.02 0 0 218

En most attertem a Pritor Plus 80mg/12.5mg gyogyszerre.    Tulajdonkeppen hatoanyagban ua.mint a Tanydon.  Talan ebben a segedanyagok masok,de azt tapasztaltam hogy ez a gyogyszer hatekonyabb !     Lehet hogy azert mert ez az eredeti valtozata a gyogyszernek.                                                       Persze ez joval dragabb keszitmeny,mint a Tanydon.    Evvel igy azert elvagyok,persze szedek melle meg Coryol 12,5mg..                                                Ugy voltam vele,ha dragabb is de bevalik,akkor nem sajnalom a kulonbozetet..

 

Előzmény: Zsoli75 (216)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2018.01.22 0 0 217

Azóta lejjebb ment.

Előzmény: [fidelio] Pirandus (214)
Zsoli75 Creative Commons License 2018.01.21 0 0 216

Kedves fórumtársak!

 

Én a Tanydon 80 mg/12,5 HCT tablettát szedem, kb. 2,5 éve. A vérnyomásom tul.képpen rendben van, bár a diasztolés érték lehetne alacsonyabb. A systolés ált. 115-125,  a diasztolés 80-85 de van hogy 85-90 ami nagyon közel van a kritikus értékhez. Sajnos szorongó típus vagyok, aminek okait most nem taglalnám (egyébként szedek rá gyógyszert). Viszonylag sokat mozgok, nem dohányzom, keveset iszom és átlagos testalkatú vagyok sőt inkább sovány. A célom az hogy kisebb hatóanyagú tablettát kelljen csak szednem (leginkább a vízhajtó hatóanyag zavar hallottam már róla negatívumokat), ad abszurdum abbahagyni a gyógyszerszedést, amire tudom hogy most nincs esély. 

sneeblejack Creative Commons License 2018.01.03 0 0 215

Szia..  En sem regen szedem a Tanydon 80mg/12.5mg tablettat.   En reggel szedem, Coryol 12.5mg.  Tegnap mertem de.kis v.nyomas emelkedest,de altalaban 130hgm alatt tudom tartania a tensio erteket. 

Előzmény: [fidelio] Pirandus (214)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2018.01.02 0 0 214

Üdv. Már a második gyógyszer, ami kevéssé viszi le a magasr. Előbb Coverex AS, majd most karácsonytól Tanydon 80mg. Reggel 140, este 170. Mindig.

luci87 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 210

Az az igazság, hogy nem szedem be mindennap.Van amikor el is felejtem.Van amikor csak fél szemet.Az egy egészet én is sokallom....A pulsusom Ált. 77 körüli szokott újabban lenni.Ezt már akkor folyamatosan,életem végéig szednem kellene?mert ha nem,mi lehet belőle?

Előzmény: lilaakác2 (209)
lilaakác2 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 209

Nem viszi le nagyon a pulzusod?Én nebibetával próbálkoznék minimális adagban, napi fél szem vagy negyed, de a pulzusom alig 60 lett, időnként 57, sőt előbb 52.Gyógyszer nélkül 70-80 közöt szokott lenni.Nekem frontokkor megy fel a vérnyomásom, főleg amikor éjjel, reggel hideg van, napközben meleg.Átlag 160-170-re ugrik.Régebben még feljebb.

Előzmény: luci87 (200)
lilaakác2 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 208

Olyan magasra felmegy ilyenkor, hogy úgy gondolod, muszály valamivel beavatkozni?Ha felmegy alkalmilag stressz hatására, az le is megy rövid időn belül.Mennyire szokott felmenni?

Előzmény: az777 (202)
Aiueo Creative Commons License 2017.06.08 0 0 207

Egy másik fórumon küldte valaki az alábbi linket.  Sajnos a vitaminkészítmények amiket a szerző javasol nem kaphatóak Magyarországon, de pl. Szlovákiából kis utánjárással beszerezhető.

 

http://www.miert-nem-kapnak-az-allatok-szivrohamot.org/magasvernyomas/

 

 

ghepard Creative Commons License 2017.04.10 0 0 206

Hát igen, írtam is, hogy leírni egyszerű - de véghezvinni már nehezebb. Sok gyakorlás, légző meg meditációs gyakorlatok elsasjátítása stb. A cél az, hogy gyorsan el tudd vinni az agyhullámok frekijét a béta szint alá. Tehát ki tudd kapcsolni a kívülről jövő ingerek feldolgozását (látás, hallás, tapintás, íz, szag, meleg stb). Az első lépés, hogy becsukod a szemeid, a másik lehet az, hogy csendes helyre mész, vagy csendet teremtesz magad körül - aztán a többi......

Előzmény: az777 (205)
az777 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 205

Köszi, ez nagyon jonak tunik, de a gond az, hogy fogalmam sincs, hogy kell levinni az agyhullamokat....

Előzmény: ghepard (203)
ghepard Creative Commons License 2017.04.07 0 0 204

Ja a thetánál gyorsabb volt az agyam, mint a kezem, az 4-7Hz és nem 7-14Hz, a delta meg 1-3Hz...

Előzmény: ghepard (203)
ghepard Creative Commons License 2017.04.07 0 0 203

Hát ezt leírni egyszerű, de véghezvinni már nem annyira. Ha tudsz valamit az agyhullámokról, akkor ezeket igyekezz levinni legalább 14Hz alá (7-14Hz - alfa hullámok). 5 féle agyhullám van s mindegyik jelen van, csak nem mindegy mikor melyik/melyikek vannak túlsúlyban. Éber állapotban (stresszes állapotban stb) az agy ún beta hullámokkal van túlsúlyban (14-30 vagy egész 40Hz). Ha nem jól működik a tested, akkor igyekszik csökkenteni a vérnyomást (is) és ha ez mem (sem) segít, akkor majd mondjuk a másik körben próbálja növelni. Ha továbbra se javulsz meg, akkor tartós maradhat. Különböző légzés és relaxációs technikákkal aránylag gyorsan (néhány másodperc alatt) lemehetsz egész theta hullámokig (7-14Hz), ez nagyon megnyugtat. Ez a mély alvás hullámhossza, de ha ügyes vagy nem fogsz elaludni. A mély, de már öntudatlan alvás agyfrekije 1-Hz (ezeket delta hullámoknak nevezik). Már az, hogy becsukod a szemeided a látásért felelős agycentrumok frekvenciái lecsökkennek 30-35Hz-ről mondjuk 10-12Hz körülire - tehát máris nyugodtabb lehetsz. Ha lent vagy 8Hz alatt, akkor az agy be tudja indítani az ún gamma hullámokat (40Hz felett), amikor úgymond forog az agyad és észlelsz meg megtudhatsz (emlékezhetsz) egyet mást.

 

Ehhez nem kell semmi bogyó, semmi nyugató meg drog meg hasonlók - azokkal nem is igen menne az, amit leírtam. A test le tudja magát nyugtatni, csak át kell úgymond kapcsolni alacsonyabb frekire.

Előzmény: az777 (202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!