Keresés

Részletes keresés

Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 162

Hát sajnos konkrétan tudom, hogy krónikus prosztatagyulladás. Voltam 2 orvosnál is és semmilyen kórokozó, baktérium, stb.... nem volt kimutatható. Semmit nem találtak.... Szerintem azt hitték hülyéskedem, bár ki az az örült aki 26-27 évesen hobbiból urológushoz jár. Adtak egy db gyógyszert már nem tudom mit, de jó pár ezer forint volt, attól kicsit jobb lett, de hol fellángol, hol teljesen panaszmentes vagyok. Iszom a kisvirágú füzikét, meg gondolkodom a tökmag olajon, de az elég drága. Az a baj, hogy ismerősömet tömik mindenféle bogyóval, mert ő elment magánhoz, de mégsem jobb. Szóval elég tanácstalan vagyok.

Előzmény: ghepard (161)
ghepard Creative Commons License 2014.03.24 0 0 161

Hát rengeteg dolog hat ránk, az biztos, sok tényezőt nem is tudatosítunk.

 

Én is szerettem forró vízben lustálkodni, de most, hogy egész vagyont kell fizetni a meleg vízért - meg se engedhetem magamnak ezt a szórakozást, csak itt ott 2-3-szor egy évben.......

 

A hideg vizes zuhanyt meg a hideg vízben való lubickolást is csináltam olyan 5-6 éven át (1979-1985), de amikor észrevettem, hogy úgymond ráment az izületeimre - akkor abba is hagytam. De levegőn azt ma is művelgetem a hideg hatását. Amióta a hangokkal és a rezgésekkel kisérletezgetek (2003-tól) észrevettem elég hamar, hogy már nem fázom annyira. Ez olyan méreteket öltött, hoyg elhagyatam a téli kabátot, a kesztyűt, a téli sapkát, télicipőt, sálat stb. Kb ugyanúgy járok egész évben. Ugyanaz a vékonyka sportos kabátféleség van rajtam télen is meg nyáron is. Ugyanaz a cipő, zokni stb. Ez talán azért van, mert a hajszálereim is sokkal jobban átjárhatóbbak és így szállítani tudják a meleget gyorsan oda ahova kell. Régebben majd meg fagytam, hiába volt rajtam kesztyű, télikabát, csizma, sál stb.

 

A prosztatánál gondolod a gyulladást? Vagy ha nem ott, akkor hol? Nekem is már 27 éves koromban voltak gondok a prosztatával, akkor volt a vakbélműtétem is és meg is kérdeztem akkor az orvostól, hogy mi lehet az. Azt mondta, hogy majd a vakbélgyulladás elmúlásával az is elmúlik. A vakbelemet kivették, de az nem múlt el. Érzed azt az úgy is mondhatni szúró fájdalmat, mikor fekve megnyomod a hasad alatti részt, még akkor is, ha előtte vizeltél? Közvetlen a csont előtt.... 

Előzmény: Füge Frenky 007 (160)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 160

Mindig nagy érdeklődéssel fordultam az égi testekhez, már gyermek koromban is, persze mint laikus. Meggyőződésem, hogy akár szűkebb értelemben ( közvetlen környezet, pollen koncentráció, időjárás, légnyomás... stb) akár tágabb értelemben ( bolygónkon kívül zajló események) befolyással vannak ránk, kire jobban, kire kevésbé. Én most egy számomra érdekes kísérletbe kezdtem. Gyermek korom óta rajongok a forró vízért. Mindig is tűz forró vízben fürödtem és már kis koromban is az idősebbekkel együtt a termál vízben lubickoltam. De most olvastam sokat a hideg víz nyújtotta előnyökről és most próbálom az inger küszöbömet kitolni. Cirka egy hónap alatt eljutottam oda, hogy már tartósan tudok hideg vízzel tusolni, a cél, hogy egy nagy kád hideg vízben tudjak tartósan tartózkodni. Ez egyéb iránt a vérnyomás gondokra is jó. Minden esetre egy próbát megér. Bár tudom, hogy nem tartozik a topik témájához, de felkeltette a figyelmem, hogy korábban te is prosztata gondokkal küszködtél, melyre írtad, hogy már a múlté. Talán tudnál tanácsot adni, mert jómagam kb 2-3 éve szenvedek ismeretlen eredetű gyulladással ami azért idegileg is megvisel, ergo vérnyomás növelő tényező, mert ezen idegeskedem... Szóval van esetleg ebben a témában valami jó tanácsod? Bocs, ha nem tudok egyből reagálni, ritkán vagyok net közelben.

Előzmény: ghepard (159)
ghepard Creative Commons License 2014.03.18 0 0 159

Hát igen, rám is furcsán néztek a kollégák, de mikor látták a görbéket, ábrákat, akkor már más lett a helyzet. Hogy pontosan mi hat, az még nem igen tisztázott. De a gravitációs hatás is beletartozik, meg azért a Hold mégiscsak  kb 3500km átmérőjű és mikor előttünk van (tehát a Föld és a Nap között van), akkor tetemes mennyiségű napszelet mozgat meg a Föld irányába. Ha meg távolabb van a Naptól, mint a Föld - akkor már a napszelet nem befolyásolja a Földre. Legalábbis, mikor a legmesszebb van (TeliHold), akkor a legkevesebbet. Ezek és más körülmények is aztán kihatnak a Földre és a földi életre is.....

 

Sok tényező közrejátszhat a vérnyomás stabilizásában is. Általában az ember észreveszi, hogy ez vagy ez hatott a legutóbbi órákban, napban - de nemcsak azon az egyen múlik. Szívproblémák és vérnyomásproblémáknál az embereken nagyobb kilengéseket mutathatnak a holdnegyedek is, meg a mágneses viharok is, meg a légnyomás változásai is, meg a hőmérseklet változásai is - meg sok egyéb tényező is, így a lekiállapot is, meg az is hogy jól működik az emésztés stb stb. 

Előzmény: Füge Frenky 007 (158)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 158

Hát, ezeket az infókat nem is tudtam, de nagyon érdekes. Éreztem én, hogy van hatása, baráti köröm meg már furán nézett rám :)   Ami nagyon érdekes, hogy valami el kezdett működni. A vérnyomásom egy hete stabilan 140 alatt van nem volt ritka a 122/67 sem. Ez megnyugtató, bár nem tudom mennyire lehet tartós, ha abba hagyom a gyógynövény terápiát. Illetve a sok minden közül nem tudom mi az ami hat. Majd apránként tesztelem, lehet mégis a q10 a befutó. 

Előzmény: ghepard (157)
ghepard Creative Commons License 2014.03.14 0 0 157

Hát azoknak is van, de nekem meg se fordult a fejemben, hogy külső mágnesekkel hassak magamra - pedig azt lehet mondani, hogy ezzel is foglakozom már 41 éve (elektromágneses tér, gravitáció, földrengés, tsunami, mágneses vihar, vulkán stb - tehát a Földdel). Magam is generálhatok magamnak s így nem kell matrachoz kötnöm.

 

Én beleástam magam 2007-ben a holdnegyedek hatásának megfigyelésébe. Már régóta ismert tény, hogy holdnegyed éjszakáján lassabban ver a szív  - kb 10-12%-al. De ezt kisérletileg nem egyszerű kimutatni. Én magamon megpróbáltam - 40 napon keresztül kb egyforma időben (kb 1-3 óra között) éjjel mértem a pulzusom többször is kb 10 percenként. És tényleg, valami miatt kisebb volt a pulzus holdnegyed éjszakáján, vagy előtte, vagy utána - attól függ talán mikor volt pontosan percre a holdnegyed.....

 

Már bizonyos kórházakban bizonyos műtéteket nem is csinálnak bizonyos holdálláskor - mert hogy nagyobb a kockázat, rosszabbul gyógyulnak a sebek stb. Tehát kihathat az ember teljesítményére is, az időjárásra is stb. Több adatot is elemeztem - hőmérséklet, légnyomás, napszél, radónsugárzás stb - csak úgy magamnak érdekességként....... Már a pontos vulkánkitörés megsaccolására is használják tudományosan........

 

Nálunk általában lehülés szokott lenni telihold körül  - ez most is úgy néz ki. 

Előzmény: Füge Frenky 007 (156)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 156

Abszolút van ráció abban amit írsz. Én mondjuk sok mindenben hiszek. Biztos van értelme a mágneses terápiáknak is. De a rezgéseknek és a színeknek is nagy hatása van a szervezetre. Ezért is gondolom, hogy elmegyek természet gyógyászhoz. Sőt, tovább megyek, bár kicsit off a topicra nézve ( bár van köze a vérnyomáshoz ) ugyan is telihold idején nagyon rosszul és keveset alszom és mérhetően magasabb a vérnyomásom is.

Előzmény: ghepard (155)
ghepard Creative Commons License 2014.03.13 0 0 155

Hát az megesik, ezért a küldés előtt mindig mentsd el valahova (elég a CTRL A, majd CTRL C, így tárolja a hsz-t és CTRL V -vel újból bekopcsizhatod...

 

Ezek olyan apró gyors mozgások  a kezekkel, lábakkal, meg minden testrésszel amit be tudsz mozgatni. Néhány cm kilengések csak, majd csak néhány mm, majd legvégül még annyi se. Semmit se látni. Példul eljutottam egész odáig, hogy belülről úgy meg tudom rezegtetni a dobhártyámat, hogy egy másik ember is meghallja, ha közel teszi a fülemhez az övét - én meg se mozdulok és hangot se adok ki - belülről jön. Eleinte nem sok fog menni és nem is valami gyorsan. Egész arzenált kitaláltam és próbálgatok. Ezekkel egész nagy gyorsulások és lassulások érhetők el - amik kis erővel megmozgatnak szinte mindent a testben. Így nem vész el az energiád, de felmelegszel. Nagyobb lesz az anyagcsere, nagy lesz a súrlódás a különböző anyagok határán, emiatt lesz meleg. Ebből kifolyólag nő az elektromos potenciál is, ami sokkal jobb áramlást biztosít az erekben, belekben s mindenhol. Így a lerakódások (erekben, belekben meg máshol) ellazulnak, feltöredeznek egy idő után és elszállítódnak onnan. Persze ezt én kb így gondolom, de tapasztalataim alapján ez nem lehet messze az igazságtól. Ilyen kis mozgás a saját hang is - ezekkel próbálkoztam először, de 100Hz alatt nem tud az ember kiadni hangot.

 

Hát az valóban jó érzés, mikor látja az ember, hogy ezt vagy ezt el tudja érni. Én valamivel fiatalabb voltam (27 éves) mint Te most, mikor elegem lett a sok gyógyszerből és az orvosokból is.  A kezdet nehéz volt, de fokozatosan sok minden jobb lett gyógyszerek nélkül és egyre több dolgot tudtam megoldani sajátjezűleg. És ezekkel a gyors mozgásokkal olyan dolgokat is ki tudok védeni vagy feljavítani, amiről azt hittem, hogy az nem fog menni. Ezt a gerellyel is be fogom bizonyítani, elsősorban magamnak.... 

Előzmény: Füge Frenky 007 (154)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 154

Eltűnt a hozzászólásom.... Szóval: Mik ezek az apróbb mozgások? Hogyan kell elképzelni? Régen amikor még tesi tanárnak készültem akkor nem volt gond a " légzés funkciómmal" sokat úsztam meg futottam! De próbálkozom, majd sokat gyakorlok. A legjobb, ha az ember nem függ senkitől és mindent meg tud maga oldani, főleg orvostól nem akarok soha függni... 

Előzmény: ghepard (152)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 153

.

ghepard Creative Commons License 2014.03.11 0 0 152

 

 

Hát így megy ez a neten, legalábbis itt a magyaron. Azok üdítőleg hatnak az emberre, a negatívak meg lehangolóan. A TV-ben is elsősorban a negatív dolgokat híresztelik - ezzel is tömik az emberbe, hogy mennyi baj van kicsi világunkban....

 

Hát önerőből elérni valamit - annak lehet örülni a legjobban. Így nincs senkire se rászorulva az ember és szabadnak érzi magát. Nem más mondja meg, hogy most ezt csinálj, vagy ezt vedd be, ha nem használ, akkor majd kitalálunk valamit stb stb....

 

Nos az nem valami sok, én 62 évesen kifúvás után bőven 1 perc felett bármikor. De ezt 2003 óta mindennap gyakorlom pár percet, mégpedig úgy, hogy lemérem meddig megyek el 3 légzéssel. Ezt két helyen is megmérem melóbamenet - s tavalyelőttől már 3 helyen (ezen a harmadikon csak 1 légzéssel mérem)......

 

Mondjuk én nem cigiztem, de tüdő meg torokgyulladásom volt szép számmal. Nálad a cigi csak még rontotta a helyzetet. De minden elismerésem, hogy abbahagytad. Ha sikerül még leadnod jópár kilót, akkor meglehet nem lesznek akkora kilengések a vérnyomásnál és a pulzusnál sem. Én nem erőltetem az erőgyakorlatokat (súlyok emelése stb), hanem inkább a gyors kicsi mozgásokat. Ezek nem kívánnak sok erőt, még a pulzusom és a légzésem se lesz szaporább - de mégis felmelegszem, ami jelzi, hogy mozgás van a testben. S ettől ruganyosabb, gyorsabb, fürgébb vagyok meg az ereim is, beleim is, meg minden. A csontok meg tömörebbek, ami (nemcsak) időskorban szintén jól jön.......

 

Hát az egészségért, jó közérzetért minden nap derekasan meg kell küzdeni. De ahogy haladsz az úton, egyre kisebb energiával is el tudod majd érni.......

Előzmény: Füge Frenky 007 (150)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.03.10 0 0 151

Olcsó céklalé is van: bármelyik boltban üveges cékla, és annak a leve.

Előzmény: Füge Frenky 007 (147)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 150

Köszönöm a lehetőséget, hogy tegezhetlek, csak engem még így neveltek. Az a helyzet, hogy nagyon szeretek pozitív tapasztalatokról olvasni, jól esik az ember lelkének, mert a mai világban sajnos csak a negatív dolgokat erőltetik rá az emberre. Meg ettől a rengeteg betegségtől az ember már befordul. Hát gratulálok az eddigi eredményeidhez, igazán figyelemre méltó! Az pedig kiváltképp, hogy önerőből érted ezt el. Próbálom én is keresni az utamat és a korlátaimat, érdekes, hogy már most mennyi mindent másképp látok, élek meg mint pl 20 évesen. Amúgy visszamenőleg is elolvastam ezt a topicot és bizony én csak kb 20mp-ig tudom a levegőmet visszatartani kifújt állapotban, de teli tüdővel is max 1 perc.....  Bár 12 évet dohányoztam ami vitathatatlanul károkat tett bennem, plusz gyerekkoromban sok gondom volt nekem is a tüdőmmel pl tüdőgyulladás. De próbálok ebben is fejlődni, igaz ez szerintem életfogytig tartó lecke lehet.

Előzmény: ghepard (149)
ghepard Creative Commons License 2014.03.10 0 0 149

Nyugodtan tegezz, mint mndenki, nagyon fura, hogy magázol. Csak közveteve mérem, a halántékomon három ujjal (a 3 középső). Ebből nem tudom, hogy mennyi pontosan, de érezni, hogy mikor nagyobb és mikor kisebb. A pulzusomat már vagy 11 éve mérem, majd minden éjjel legalább egyszer, de van úgy, hogy 2-3 hétig elfelejtem. Most már elég, ha ráteszem pár mp-re, már abból tudom, hogy mennyi az percenként.

 

Sztorim a saját hangokkal és rezgésekkel 2002 végén kezdődött. Plomba alatt nagyon fájt a fogam, az ünnepek alatt/után nem volt kedvem fogorvoshoz menni. De semmi se segített (alkohol, hideg, meleg, meg már nem is tudom mit vettem be rá). Mentem a szokásos túrámra és ott ugrott az eszembe, hogy annyira fáj, hogy már ordítani tudnék - mi lesz a kiabálni fogok, nem fog elmúlni. Senki se volt kilométerközelben, el is kezdtem. De nem hagyta abba. Aztán lenyugodtam, mondom vannak ilyen meg ilyen hangok, frekvenciák stb, így lehet kiadni hangot, meg így is stb. Na el is kezdtem kisérletezni ezzel - na és egy bizonyoson mintha elvágták volna. Csak úgy huk muk fuk egy bizonyos frekvencián és erősségen azon nyomban elmúlt a fájás. Ez elég döbbenetes volt. Hát így kezdődött. Nem hagyott békén a dolog és kisérletezgetni kezdtem, később másfajta rezgésekkel is. Az ember 100-3000Hz között képes hangot kiadni. De nagyon hatásosak a 30Hz alatti rezgések is.

 

Igen a légzés az nagyon fontos. Nekem 1973-ban a negyedik tüdőgyulldásom után el is meszesítették a tüdőmet. A főorvos azt is mondta az édesanyámnak, hogy még egyet nem fogok túlélni. Alig tudtam járni utána, de a sok mozgással újból visszatornáztam magam, sokat sportoltam. De rengeteg légúti bajom lett emiatt és volt. Egészen 2003 elejéig (tehát 40 évig) - onnantól hatalmas javulás állt be. 1979-től magam kuríroztam magamat a bajokból, egyre jobb lett az évek során, de 2003 egy áttörés volt. Azóta nem is csökkent a teljesítményem. 2012-ben támadt az az ötletem, hogy ezt be is bizonyíthatom a gerellyel. Persze akkor ezt nem gondoltam olyan komolyan - bevallom nem hittem volna, hogy gyakorlatilag edzés nélkül annyit tudjak javulni és egésen a virtuális világcsúcs közelébe érni. Kb fél év alatt felértem a határomhoz (az edzés nélküli) és ezt tudom tartani, sőt még mindig egy kicsit javítani  - ami egész jóleső érzés. Persz azért minden hétvégén kivétel nélkül hajigálok - éppen most 22ezer kétszáz kisérletnél járok (pontosan a fele bal kézzel). Tehát nem pottyant az égből........

 

Tavaly lemértem,  4 perc és 20 másodpercet is kibírtam levegővétel nélkül.

Előzmény: Füge Frenky 007 (148)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 148

Nagyon érdekes amit írt. Jó azt is látni, hogy az ember mindig fejlődő képes, legyen szó lelki dolgokról, vagy akár sportteljesítményről! Nem is méri a vérnyomását soha? Lehet én értelmezem félre a leírtakat, de úgy tűnik. Az valóban nagyon jó, hogy ennyi mindent meg tudott oldani ezen rezgések használatával. Amúgy Ön képezte magát ebben a dologban, vagy tanulta esetleg? Én is gondolkodtam még esetleg természetgyógyász felkeresésében. A légzés terápiáról is sokat olvasok főleg ez a Buteyko légzés terápiát dicsérik nagyon. 

Előzmény: ghepard (145)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 147

Igazad van, tévedtem, nem a cékla, hanem a céklalé lenne optimális. Igen, az ára elég húzós, de utána járok, hogy és hol lehet olcsóbban hozzájutni. Bár most más "kúrával" próbálkozom és ha nem válna be ezt is kipróbálom. Amúgy utána olvastam és tényleg ezt is nagyon dicsérik. bár annyi mindenre írják ezt.... 

Előzmény: Peter Altenberg (143)
ghepard Creative Commons License 2014.03.10 0 0 146

Mindent, amit beveszel - azzal a szándékkal teszed, hogy attól segítséget remélsz. Ha ez a hit elég erős, akkor gyakorlatilag bármi hathat jó irányban. És ez ellenkezőleg is így van - ha valamit úgy veszel be, hogy ez nagyon fog ártani - akkor bajod lehet (még nagy is) attól még akkor is, ha a szer teljesen semleges. Az előbbire és az utóbbira is rengeteg kisérleti bizonyíték van.......

Előzmény: Füge Frenky 007 (142)
ghepard Creative Commons License 2014.03.10 0 0 145

Hát onnan jön az impulz, hogy valamit csinálj. Ha ezt az impulzust nem fogod adagolni, akkor nem is fogsz semmit csinálni az ügyben..... Akkor nem megy az biztos, de hamar túltehetsz rajta, ha másra koncentrálsz. Mondjuk a légzésre, pislogásra, ujjmozgatásra meg hasonló apróságokra - és így feloldod a stresszet.

 

Ha valamitől félsz, az már alapból nem jó - azzal szinte vonzod magadhoz.

 

Hát én elég sok bajból kikeszmeregtem a technikámmal. A topikjaimban (kettő van: a rezgésekről és a szemekről) lehetene olvasni, hogy miből és kb hogyan. Itt röviden:

 

- légúti problémák (nátha, torokgyulladás. orrdugulás stb), 

 

- fülcsngés, fülropogás, 

 

- rossz vérkeringés, ami miatt állandóan fáztam,

 

- gyomorproblémák, emésztés stb,

 

- felszívódási problémák, belek stb

 

- vizelési problémák, prosztata, here stb

 

- rengeteg sér‼lést magam kezeltem ki (sokat sportolok és a focin például sokszor nem is rajtam múlik, hogy eltaáljanak

 

- kezdődő szürkehályog

 

- látás javítása (2.5D szem♀veget tettem le 3 nap alatt 2009 elején)

 

- én úgy látom, hogy szinte mindegy milyen pici támadott meg  - a nagysága ellene szól, tehát az, hogy sokkal kisebb, mint sejtjeink. A baci például kb 10-szer, a vírus kb 10ezerszer - tehát a gyors rezgésečktől annyira felmelegszenek - hogy szinte felrobbannak. Miközben a sejtnek nem esik baja.........

Előzmény: Füge Frenky 007 (140)
ghepard Creative Commons License 2014.03.10 0 0 144

Köszi.Mondjuk ezen a héten is sokat elértem, ugyanis még tovább ment a gerely. A jobb kézzel már csak 20cm-rel vagyok elmaradva a tavalyi legjobbamtól (de már ez is kb 70cm-es javulást jelent a tavalyihoz képest a táblázatok szerint). A bal kéz viszont többet tudott, mint tavaly, igaz hogy csak 10cm-rel, de ez már kb 80cm-es javulás. Ezt meg nem nagyon lehet elérni magas vérnyomással, hisz akkora a terhelés a dobásoknál, hogy magas vérnyomásnál nagy gond volna. Tehát a bal kézzel már el is értem, hogy 3 egymásutáni évben nőtt a teljesítményem. Ebben a korban (62 leszek) ez nem is olyan rossz. Nem is olyan rossz ez azért sem, mert a táblázatok szerint ez nem sikerült még senkinek - rengeteg táblázatot átnéztem. A világ legjobbjainak átlagban 10 évente kb 12 méterrel csökken a teljesítményük - tehát évente kb 100-120cm.

 

Ez nekem remek bizonyíték, hogy az amit csinálok - az egy jó dolog az egészség szempontjából. Több nehezebb fajsúlyú bajból is ki tudtam keszmeregni ezzel a technikával - tehát a gyors finom, kicsi rezgésekkel...... 

 

Hát tuti és végleges megoldás az nincs - az egészségért minden nap derekasan meg kell küzdeni....... Én igyekszem azt elérni, hogy ez a legkevesebb energiámba kerüljön.......

Előzmény: ForrestDumb (139)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.03.09 0 0 143

Üdv. Jó hírem van. Nem is annyira cékla, hanem a céklalé hatásos. (Klinikailag igazolt!) Ha elég pénzed van, veszel bio-céklalét (sok helyen kapható német termék) - és két deci megivása után 10-el megy le a vérnyomás. (mondom, drága mulatság - ha nincs ennyi pénzed, másfajta céklalé is játszik.)

Előzmény: Füge Frenky 007 (142)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 142

Hát, én is sok mindent hallottam, próbáltam. Pl céklát. Nagyon dicsértek, de nekem nem vállt be sajnos. Most a q10-től remélek segítséget. Nagyon pozitívak a kutatási eredmények, 4-6 hét után akár 15-20 hmm szisztolés érték csökkenést jegyeztek fel. Persze ez is egyén függő, de azért jó lenne. Inkább ezt szedném, mint a gyógyszert. 

Előzmény: Peter Altenberg (141)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.03.07 0 0 141

Érdekes felfedezést ismertettek pár hónapja. Brit tudósok a kiwi magas-vérnyomás és stroke-elleni jótékony hatásáról. Minden nap egy-két kiwi elfogyasztása, napi kihagyás nélkül. Sajnos, a kiwi elég drága, és főleg rossz állapotban, majdnem fagyottan, keményen árulják (Mo-n).

Előzmény: Füge Frenky 007 (140)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 140

Mondják, hogy fejben dől el minden... amikor szabadidőm engedi próbálok úgymond magamba fordulni, de ez sem mindig egyszerű. Ha stresszesebb vagyok nem megy. Idővel talán jobb lesz. Meg persze aggódom a magas vérnyomás következményei miatt, pedig nekem még nem is olyan magas, de elejét akarom venni. Valóban jó (lenne) siker sztorikat hallani arról, hogy miként lehet kigyógyulni különféle nyavajákból.

Előzmény: ghepard (138)
ForrestDumb Creative Commons License 2014.03.07 0 0 139

drukkolok Neked. Örülnék, ha lenne végre egy pozitív visszacsatolás ebben a topicban és egy tuti recept a magasvérnyomás végleges megszüntetésére.  

Előzmény: ghepard (131)
ghepard Creative Commons License 2014.03.07 0 0 138

Nem kell Tibetbe menni -  az a kolostor Benned is lehet. Ebben a rohanó világban is meg lehet állni legbelül - egy kicsit más hozzáállással. Ne a kinti világ legyen fontosabb számodra, hanem a benti - mindjárt másképp fognak festeni a dolgok........

Előzmény: Füge Frenky 007 (137)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 137

Persze, sok a 105, de még a 97 is. De érdekes, hogy olyan 90 kiló körül éreztem legjobban magam. Viszont szinte mindig sportoltam valamit, szóval ennek a súlynak java része izom... persze ettől még van mit dolgoznom. Igen, szinte állandó a feszültség az életemben, na de kinek nem?? Az orvosok is azt mondják: csökkentsem a stresszt... hát ez kb Tibetben egy kolostorban menne a mai rohanó világban :)  Ettől függetlenül persze próbálkozom, autogén tréning, mély légzés meg ilyenek, lehet kipróbálom a jógát. Szélesítem a látókört, hátha találok nekem valót.

 

Más: van valakinek tapasztalata a fagyöngy-galagonya-fokhagyma kapszuláról? Van értelme kipróbálni, vagy kidobott pénz?

Előzmény: ghepard (136)
ghepard Creative Commons License 2014.03.07 0 0 136

Hát mondjuk a 182cm magassághoz az a 105 kiló nem semmi - az kb hogy 23-25 kiló többlet. Tehát ehhez a magassághoz olyan 80kg  volna talán a legjobb hatásfokú számodra. Persze ez csak olyan megfigyeléseken alapuló érték. Én 193cm magas és 91kg vagyok. Hát a futásnal az ideális testsúlyod úgy 77-78kg körüli lehetne. Hát idegi, lelki alapon sok múlik - az sokat nyom a latban, ha netán idegeskedsz, sietsz mindenhova, türelmetlen vagy, sok mindent csinálsz s így mindig rohanásban vagy stb. 

 

Jó úton vagy, én is ezt választottam 1979-ben - azóta elvagyok orvosok, gyógyszerek, gyógyteák, vitaminkészítmények, meg hasonlók nélkül. Sok mindent megtanultam és kb tudom mit kell csinálnom.......

Előzmény: Füge Frenky 007 (134)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.03.07 0 0 135

Pár hónapja létezik a Stroke topik. Alig látogatják.

Előzmény: ForrestDumb (128)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 134

Az a helyzet, hogy sohasem voltam kövér alkat. Kb 105 kilóról indultam most el és még kb egy tízest tervezek leadni. De nem a vérnyomás miatt ( az 65 kilósan is ennyi volt) hanem jobb a közérzetem, futásnál sem mindegy a súly. Kicsivel több, mint fél éve foglalkoztat jobban ez a vérnyomás kérdés. Próbálkozok sok mindennel, de az étrend váltás nem hozta meg a kívánt hatást. Ha jól sejtem nálam ez idegi alapon lehet. És ez a legnehezebb. Saját magunkat legyőzi, uralni a testet és elmét. De a pánik betegségből is gyógyszerek nélkül gyógyultam meg, a cigit is segédeszköz nélkül tettem le, szóval ezzel is így tervezek boldogulni, csak még a helyes utat keresem.

Előzmény: ghepard (129)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 133

Nos, természetesen nem tervezem, hogy valamely a magas vérnyomással összefüggő szövődménybe haljak bele, és nem ítélem el a nyugati értelemben vett orvoslást ( gyógyszer szedést) sem. De az én környezetemben élőkön, családtagjaimon nem igazán segítettek. Inkább a keleti ( Kínai, Japán stb. ) gyógymódok érdekelnek, mert van hitelük. Legalábbis nálam. Ettől függetlenül nem tartom kizártnak, hogy valaha szedni fogom ezeket a szereket, de ezt hagyom a legvégére.

Előzmény: ForrestDumb (128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!