Keresés

Részletes keresés

Palási Creative Commons License 2019.02.04 0 0 1927

 Lomtalanítás  és elégetés !!

Előzmény: laca151 (1924)
gmkiev Creative Commons License 2019.02.04 0 0 1926

Most "épitő jellegű" hozzád szólás következik.

Szerinted, van olyan elmeháborodott aki azért vesz (kétszer annyiért) vizteres kandallót, hogy légfűtésűnek használja. Felém is intéznek ilyen kérdést hogy átmenetileg mig a vizes rész elkészül fűthetnek e vele, de ezt határozottan tiltjuk.

Előzmény: laca151 (1924)
nixon70 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 1925

Ha nem kapsz érdemi választ, egyet tehetsz: kérd a forgalmazótól ÍRÁSBAN, hogy víz nélkül is üzemeltethető és nem garanciavesztési ok.

 

Elnézést kérek, hogy beleszóltam.

Előzmény: laca151 (1924)
laca151 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 1924

Köszönöm a sok (sajnos általam nem igazán) építő jellegű(nek vélt) hozzászólást. Elhiszem, hogy van, akinek sok-sok év tapasztalata van már ebben a szakmában. A fórum kezdetektől való végigolvasását követően nem is kételkedem ebben. Viszont sajnos úgy látom, a kérdésem még mindig nem ment át rendesen: "valakinek van tapasztalata a Domofire vízteres kandallóiról?" Ezt kérdeztem, nem általánosságokat. Ha valakinek sok-sok év tapasztalata is van a háta mögött, de egy adott konkrét dologgal kapcsolatban nincs (pl. egyáltalán nem is ismeri, mert másra szakosodott), akkor az ő személyes véleménye a konkrét dologgal kapcsolatban továbbra is csak vélemény lesz a szememben, nem tapasztalat az adott termékkel kapcsolatban. A további "fikázásom" helyett kérem, ha valakinek tényleg van tapasztalata ilyenről, az válaszoljon, az egyéb véleményekből már épp eléggé tele van a padlás, így költözés előtt épp elég lesz azt lepakolni, ami az elmúlt évek során felgyűlt.

Előzmény: SolnesN (1923)
SolnesN Creative Commons License 2019.02.04 0 0 1923

 Hát megnéztem én is ezeket a csoda kandallókat. Kettőt találomra kis is választottam. Ha jól emlékszem Villach és Firenze,   450 ill. majd 600 eft.

 

 Ezt írja agyártó :

 

 "Zárt központi fűtési rendszerre köthető kandalló, külső levegő csatlakoztatással.
Samottlap és samotthabarcs kitöltés van a csempebordák között, valamint a párkányfelületeknél vízszintesen tömör habarcs. Ez átlagosan 4 - 5 cm vastag samottozott hőtároló falazatot jelent, ami kb. 80-120 kg hőtároló tömeg.
A kandalló, teljes víztelenítés mellett, a rendszerre való rákötés nélkül is üzemeltethető."


 Elhiszem, de azt szerintem nem teszik hozzá, hogy száraz üzem után már sohasem lesz vizes üzemű kandalló.

 Eléghetnek a csövek :

 Más károsodás  ?

 Az is lehet.

 Más : én  24 óra alatt bármely cserépkályhát tönkre vágok, ha kérik.

 

 Nem kell más csak  nagyon magas fűtőértékű tüzelőanyag, pl. kosz vagy antracit és annak a kályhának annyi !!

nixon70 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 1922

Higgyél neki!

Ezer éve ezzel foglalkozik.......

Előzmény: laca151 (1919)
gmkiev Creative Commons License 2019.02.03 0 0 1921

"Vízteres kandalló Központi fűtéses rendszerek Általános ismertetés:

 

A hagyományos kandallók korszerűbb utódja a vizes tűzterek, amik egyesítik egy nagy teljesítményű kazán és egy kandalló előnyös tulajdonságait. A központi fűtésrendszerre köthető kandallók felhasználhatók akár az egyedi fűtésrendszerek kialakítására akár a meglévő fűtési rendszerek pl.: a gáz kiegészítő megoldásaként is.
A kandallóban keletkezett energiát a kandallóban keringetett víz veszi fel így nem csak abban a helységben tudunk vele fűteni, ahol a kandalló található hanem padló, radiátoros és falfűtésen keresztül az egész lakásban. Az igazán hatékony megoldás ha a kandalló által előállított hőt, hőtároló tartályban tároljuk, majd a fűtési, vagy meleg víz rendszerbe visszaforgatjuk. A vízteres kandallókba 40 % energia megtakarítás is elérhető.

Termékeink fűtővíz-oldali betervezésénél és beépítésénél minden esetben épületgépész szakember segítségét vegyék igénybe. A gyártómű által meghatározott biztonsági szerelvények beépítése minden esetben kötelező! Szakszerűtlen szerelés esetén fennáll a balesetveszély, melyért a gyártó cég nem vállal felelősséget.

 

Rendkívül fontos, hogy a szilárd tüzeléssel összefüggő rendszerbe csak nyitott tágulási tartály építhető be.

 

Amennyiben a fűtési rendszer hőleadói oldalát szeretnénk a korróziótól megvédeni, akkor azt a kandalló résztől (primer oldal) hőcserélővel kell leválasztani, s ekkor a hőleadói oldal (szekunder oldal) már zárt tágulási tartállyal biztosítható.

 

A tervezésnél vegyék figyelembe:

 

  • a fűtendő helyiségek hőszükségletét
  • a nyitott tágulási tartály méretét
  • a keringtető szivattyú paramétereit (magasságát és a szállított fűtővíz mennyiségét)
  • a rendszer hidraulikai méretezését
  • a kémény MSZ szerinti méretezését"

Nem vélem felfedezni amit a viznélküli üemről kérdeztek. Ha lehetne abban az esetben irnák! 

Előzmény: laca151 (1919)
gmkiev Creative Commons License 2019.02.03 0 0 1920

Ha te ilyen okos vagy ám legyen. De megnézném az arcod egy fűtési szezon után ha aranyból van az a vizteres akkor is.

Mellesleg lehet hogy szabad vele fűteni, da a hatásfokról ebben a pozicióban mély hallgatás van

Előzmény: laca151 (1919)
laca151 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 1919

Újra megkérdezem: ismered konkrétan azt a fajta kandallót, vagy csak általánosságban mondod? Attól, hogy nem tudsz róla, még létezhet ilyen. "Simán károsodhat" ez is inkább feltételezésnek tűnik számomra, mint megalapozott kijelentésnek, ennyi erővel simán ki is bírhatja gond nélkül. Újra felhívnám figyelmedet a gyártó honlapján levő termékismertetőre: "A kandalló, teljes víztelenítés mellett, a rendszerre való rákötés nélkül is üzemeltethető." Ha nincs konkrét tapasztalatod ezzel kapcsolatban, akkor inkább ne válaszolj, a kérdésem arra vonatkozott, hogy valakinek van-e konkrétan ilyennel tapasztalata. Jelek szerint neked nincs, mivel általánosságokat írsz.

Előzmény: gmkiev (1918)
gmkiev Creative Commons License 2019.02.02 0 0 1918

Olyan vizteres nincs! Eleve a szerkezet megengedhetetlenné teszi. Az egész berendezés egy levegős hőszigetelést kap viz nélkül, és bizony simán károsodhat és meg is teszi.

Előzmény: laca151 (1917)
laca151 Creative Commons License 2019.02.02 0 0 1917

Ezt úgy általánosságban mondod, vagy ismered a terméket? A honlapjukon van a termékismertetőnél: "A kandalló, teljes víztelenítés mellett, a rendszerre való rákötés nélkül is üzemeltethető."

Előzmény: gmkiev (1914)
Émile Creative Commons License 2019.01.31 0 0 1916

   " felül két szoba, fürdőszoba, "   3 plusz egy közlekedő talán.

 

  Nekem is van egy hasonló projektem. Igaz ott 52 nm fölé lenne a tetőtér beépítve, tehát az is 52  nm … igaz mondják egyesek, hogy  ott nem teljesen számít minden... de hát csak ott van,   néhol igaz csak térden állva lehet közlekedni. Ja a fenti 52 nm -be be lesz paszírozva 2 szobácska  , fürdő és közlekedő.

De a lényeg  csak radiátoros  folyamatos  … tehát  gázkazános fűtésben gondolkodunk !!

Előzmény: vadkan 3 (1911)
Émile Creative Commons License 2019.01.31 0 0 1915

 

 

 "új épitésű kicsi családiház 35m2 alsó szint +35m2 tetőtér porotherm30nf téglából épitve 20cm szigetelés kivülről új müanyag nyílászárókkal"

hát elég picike , majd minden fűtőberendezéssel túlfűtés lehet..... pakolóssal.

" alul nagy nappali, felül három fütött helyiség lenne milyen vízteres kandallót ajánlotok amit nem kell sűrűn pakolni puffer tartály nem lenne. "

 

 

 hát akik gázkazánban gondolkodnak azok valaha ezt a tévutas valamit  követték !!! 

Előzmény: vadkan 3 (1911)
gmkiev Creative Commons License 2019.01.31 0 1 1914

Egy vizteres sem használható légfűtésűként!

Előzmény: laca151 (1913)
laca151 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 1913

Sziasztok, valakinek van tapasztalata a Domofire vízteres kandallóiról? Azt írják, hogy a víztér teljes leürítését követően sima légfűtéses kandallóként is használható. Vajon ez nem befolyásolja hátrányosan a tűztér élettartamát?

gmkiev Creative Commons License 2019.01.28 0 0 1912

Warm vizteres kályha, vagy 

 

 

IDRO 30 vizteres kandalló

Előzmény: vadkan 3 (1911)
vadkan 3 Creative Commons License 2019.01.27 0 0 1911

Sziasztok segítségre lenne szükségem következő lenne:új épitésű kicsi családiház 35m2 alsó szint +35m2 tetőtér porotherm30nf téglából épitve 20cm szigetelés kivülről új müanyag nyílászárókkal vízteres kandallóban gondolkozom, alsószinten egy 20*20cm belső átmérőjű tégla kémény, felül két szoba, fürdőszoba, alul nagy nappali, felül három fütött helyiség lenne milyen vízteres kandallót ajánlotok amit nem kell sűrűn pakolni puffer tartály nem lenne. Köszönöm. 

gmkiev Creative Commons License 2019.01.20 0 0 1910

 

Igy is lehet és teljes a komfort

gmkiev Creative Commons License 2019.01.19 0 0 1909

 

Igy is lehet.

gmkiev Creative Commons License 2019.01.17 0 0 1908

Egy csodaszép vizteres

Készülget.

 

Émile Creative Commons License 2018.11.27 0 0 1907

 Hogy szuperál a kandalló így  másfél hónap után ??

Előzmény: kustora (1902)
frey7 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 1906

Sziasztok!

 

Egy korábbi hozzászólásomban hirdettem alkatrészeket, egy része még megvan.

 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142549336&t=9206194

Szabó Bence Kandallós Creative Commons License 2018.11.24 0 0 1905

Kedves Kustora!

Az Ön kandallójával több probléma is van a képeket nézve. Telefonon közvetlenül Önnek szívesen elmondom.
A számom: 0620/4233600

Előzmény: kustora (1902)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 1904

első felindulasból kérdeztem...nem olvastam tovabb

Előzmény: kustora (1902)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 1903

az ott PURhab ?  ami imitt amott látszik ..

Előzmény: kustora (1902)
kustora Creative Commons License 2018.10.22 0 0 1902

Sziasztok!

 

  A képeken látható módon lett beépítve egy Haas and Sohn Aqua vízteres kandalló.

 

  A belső tér át van szellőztetve, és ebben a térben valami ég/olvad valami odabent, mert ha átforrósodik, akkor a felső szellőzőn füst jön ki. A füstcső biztosan jól zár, mert begyújtásnál sokat bénázok, akkor a tűztérben nagy a füst, de az nem jelenik meg a lakásban.

 

  Szóval a belső térben kőzetgyapotot és tűz gátló purhabot használtunk, és sajna jutott hagyományos purhabból is egy kevés. Az olvadhat? A képen látható elektromos kábelek hővédő lemezzel és kőzetgyapottal is el vannak szigetelve, és nem fekete színe és műanyag szaga van a füstnek. Talán nem az olvad.

 

  Eddig kétszer használtam, azt gondolom utánajárok, mielőtt kibontom. Vagy égessem ki, aztán jó lesz?

 

Köszi!

 



Törölt nick Creative Commons License 2018.10.13 0 0 1901

A hócipöm tele ezzel a mai társadalommal. Ilyet még nem ettem, mindenki azon ügyeskedik, hogy a másikat át...a a palánkon! 40 éve a gyerekkoromban még nem így volt(vagy gyermekként nem fogtam föl). Bizonyos területeken viszont elvárja a korrektséget s följelent, ha nem úgy jársz el, ahogy ö akarja ( egészségügy pl. )!

 

Előzmény: dedy7 (1900)
dedy7 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 1900

Szia! Hat éve vettem Prity WD W24 vízteres kandallót 29 kW a vízteres lemez folyik (kuka) mivel 2mm lemezből van 4-5mm helyett,  árvágás az egész. A forgalmazó is elismeri, hogy csak azáltal tudja eladni ha 4-5 lemezt ír a 2mm helyett!

Előzmény: Pitersonkandurbandi (1887)
sianna Creative Commons License 2017.12.10 0 0 1899

Kedves fórumozók!

Vízteres kandalló építését tervezzük kondenzációs gázgazán mellé.

Pár kérés:

1. Nyílt vagy zárt beépítés??(van aki ezt, van aki azt ajánlja) Férjem hajlik a zártra,ami talán olcsóbb megoldás, nekem viszont nagyobb biztonságot nyújtónak tűnik a nyílt rendszer (bármelyik lesz is:szünetmentes tápegységgel) 

2. Két modell körvonalazódik: Edilkamin óceano15 (410 légm3)vagy 23 (600 légm3). A 15-ös elegendőnek tűnik (a házunk energetikailag közelíti a passzívház előírásait: 115m2+36m2garázs, 30-as porotherm 15cm hősziggel, 3 rétegű 0,6-os hőszig. nyílászárók, fa födém 30cm hősziggel, 2,7m belmagasság. Padlófűtés +3 szobában 3x1200-as radiátor, fürdőben 400x1800-as törölközőszárítós radiátor)

Kérdés: szerintetek is elegendő-e a 15-ös?

(Ha nem, akkor adódik egy új kérdésünk: a 23-as modellhez 22-es füstcső van írva, nekünk 20-as a kéményünk. Azt mondják van füstcsőszűkítő a kandallóhoz, ami 20-ra szűkíti a csövet. kérdés: biztonságos lehet így a kéménybekötés és üzemeltetés? (valahol korábban azt olvastuk, hogy a kémény átmérője nem csökkenthető... a füstelvezetés ily módon viszont csökkenthető??)

3. Puffertartály. Korábban azt írták, hogy mindenképpen javasolt beépíteni a hatékony és gazdaságos üzemeltetés érdekében. Két kérdés: hova célszerű tenni a rendszerbe és szerintetek mekkorát?(mi 800l-ben gondolkodunk)

Minden segítő hozzászólást köszönök!

Treveri Gall Creative Commons License 2017.10.23 0 0 1898

Szia. A teljes hossza több mint 6 méter mert a ház alatt pince van és onnan indul a kémény. A stusznitól kb 5 méter a kémény hossza.

 

Előzmény: ronkovik (1897)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!