Keresés

Részletes keresés

Fergabor Creative Commons License 2013.05.27 0 0 63

Ülök az autómban, vezetek fütyörészve, fülemben a bluetooth hallgató. Megszólal a teló, várok néhány másodpercet, majd megszólalok, hogy "én vagyok én, tessék...". Nem kell semmit elengednem, nem kell semmit megnyomnom. Amíg Nokiám volt, mindig így használtam

Előzmény: Alfika (62)
Alfika Creative Commons License 2013.05.27 0 0 62

Érteni értem, csak furcsállom  no :) Ismerem (ismertem) ez az autómata hívásfogadás funkciót, csak még nem halottam emberről aki ezt valaha használta volna, és hiányolná :)

 

Csak saját magamból kiindulva nem bírok elképzelni olyan helyzetet, amikor erre szükségem lenne, de olyat amikor ez zavaró lehet, többet is :)

Előzmény: Fergabor (61)
Fergabor Creative Commons License 2013.05.27 0 0 61

De, de a Nokián (amit amúgy már megutáltam), be lehetett állítani, hogy semmihez sem nyúlva 3 csöngés után "fölvette" a telefont.

Előzmény: Alfika (60)
Alfika Creative Commons License 2013.05.27 0 0 60

A bluetooth füles felvevőgombja nem jó? Egyébként nem valószínű, hogy lesz erre "normális" megoldás.

Előzmény: Fergabor (59)
Fergabor Creative Commons License 2013.05.27 0 0 59

Ki tudja megmondani, be lehet-e állítani Bluetooth fejhallgató esetén, hogy a telefon automatikusan (a "Hívás engedélyezése" nélkül) "felvegye magát". (Ez az opció a korábbo Nokia telefonjaimon a fejhallgató beállítási lehetősége volt). Esetleg van-e alkalmazás a fejhallgató korrekt használatára?

Fergabor Creative Commons License 2013.05.07 0 0 58

Köszi, mostanában kevés az időm, de ha lesz, azt is kipróbálom.

Előzmény: Alfika (57)
Alfika Creative Commons License 2013.05.06 0 0 57

Igazán nincs mit :) De azért próbáld ki a MyPhoneExplorer-t is, mert szerintem az sms-kezelése sokkal jobb... Meg gyorsabb is :) Ennek is van wifi-s kiegészítője...

Előzmény: Fergabor (56)
Fergabor Creative Commons License 2013.05.06 0 0 56

Az AirDroid nagyjából azt tudja, ami nekem köll, WiFi kifejezetten előny, se kábel, se Blutooth azonosítók, driverek, stb. 

Még egyszer 1000 köszönet az ötletért!

Előzmény: Alfika (54)
Fergabor Creative Commons License 2013.05.04 0 0 55

Köszi a választ.

Csak megjegyzem, utálom az automatikus szinkronizációkat. Még a Nokiával a Nokia PcSuit akárhányszor szikronizálta az Outlookkal magát, annyiszor többszöröződött a névjegyek száma. Mikor mindegyikből 4 volt, gyors búcsút intettem mind a PcSuit-nek, mind az Outlooknak. És nem tudom, mi történik sziknkronizáláskor, ha pl. egy névjegyben egy betűt javítok (mert pl. kiderül, nem "c"-cel, hanem "cz"-vel írja a nevét, és tovább akarom küldeni valakinek); vagy munkehelyet változtat, ezért megváltozik az illető telefonszáma.

És sok SMS-t kell archiválnom (pl autópálya e-matrica, banki visszaigazolások, fontos adatot tartalmazó SMS-ek, de nem akarom ezeket kerülgetni a telón.

Volt egy jó soft Nokiára. "Oxygen Phone Manager", de úgy tűnik, csak én használtam, mert leálltak a fejlesztéssel.

Még egyszer köszi az ötleteket, mindegyiket kipróbálom.

 

Előzmény: Alfika (54)
Alfika Creative Commons License 2013.05.04 0 0 54

Mivel szeretnéd összekötni a telódat a géppel? Egyébként én nem használok ilyen programokat, mert teljesen fölöslegesek. A névjegyeket a google névjegyzékből szinkronizál, és mint olyan weben tökéletesen szerkeszthető... A képeket videókat a legegyszerűbben, és leg gyorsabban simán kábel bedugásával, és usb háttértárként való használatával tudom megoldai.

 

Eme rövid kitérő után, ha használnék ilyen progit, ezt használnám kábel vagy bt (tud wifit is) csatlakozás esetén: MyPhoneExplorer.

Leírás féleség: http://android-forum.hu/viewtopic.php?f=9&t=352

 

A következő progi csak wifin megy, neve AirDroid.

Itt egy kis leírás róla: http://androidarena.hu/2012/01/airdroid-hasznald-mobilod-szamitogepen/

Előzmény: Fergabor (53)
Fergabor Creative Commons License 2013.05.03 0 0 53

Legalább a +1-et oszd meg velem. Én is láttam egy párat, de nem találtam egyikről sem olyan ismertetőt, amiből meg tudom állapítani, melyik kell nekem.

Tudjam a névjegyeket szerkeszteni, az SMS-ket törölni, archiválni, képeket, videokat a gépre menteni. Lehetőleg ne használja az Outlookot szinkronizálásra.

Előzmény: Alfika (52)
Alfika Creative Commons License 2013.05.02 0 0 52

Ne használj használhatatlan dolgokat :) Ne ragadj le a lg pc suite-nál... Androidos telefonod van, 1000+1 a lehetőség...

Előzmény: Fergabor (51)
Fergabor Creative Commons License 2013.05.02 0 0 51

Próbálta-e valaki a számgéphez az LG P700 Optimust az LG PC Suite-tel összekapcsolni? Nekem egyszer sikerült néhány órás küzdelemmel, de azóta sem. Tudja valaki a megoldást?

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.02 0 0 50

Ahha, köszi az ötletet!!!!

Előzmény: Alfika (49)
Alfika Creative Commons License 2012.07.30 0 0 49

Mint ahogyan a többi androidos telefon sem... Nem kell kikapcsolni este, ha ébresztőt akarsz reggel :) Mondjuk repülő mód? :)

Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 48

Segítség, a hajamat tépem, kikapcsolt állapotban nem ébreszt!!! :((((

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 47

32.

Előzmény: de_Niro (43)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 46
Sziasztok! LG optimus p970-em van, es az lenne a kery desem, hogy a fenykepezo hangjat ki tudom-e valahogy kapcsolni. A fenykepezo beallitasoknal probaltam, de ott csak 4 fele lehetoseg van arra, hogy megvaltoztassam a zarhangot. Idegesit a hangja, de eddig nem talaltam megoldast arra, hogy kikapcsoljam. Segitsetek legyszi!
Koszi
pti007 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 45

Sziasztok! A p500-asom egyik napról a másikra nem hajlandó feltölteni a youtube-ra a kamera által készített videókat. Sőt, csak 3gpp formátumban hajnadó rögzíteni. A korábbi videók mp4 formátumban készültek. Tudja valaki, hogy mi lehet a megoldás ?

fku940 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 44

Sziasztok!

Nem rég óta van egy ilyen telefonom. Van egy ThinkFree office alkalmazás a telefonon gyárilag, (és mellesleg ez az alkalmazás a Market-en fizetős), és az alkalmazás aktiválást kért indítás után. A kérdésem az volna, hogy ha aktiválom vagy ha használom, akkor fizetnem kell érte?

Előre is köszönöm a választ!

de_Niro Creative Commons License 2011.12.14 0 0 43

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy maximum hány Gb-os sd kártya csatolható a telefonhoz?

SD EJC Creative Commons License 2011.11.21 0 0 42

Sziasztok!

 

Tegnap (nov.20.) kaptam meg a készüléket (LG Optimus One P500) és lenne pár kérdsem vele kapcsolatban.

Szeretném egyszer és midenkorra eltüntetni a főoldalon látható Googel kis keresési ablakot, illetve az ez alatt található időjárás jelentő nagyobb ablakot.

Mert én nem találtam meg, hogy hol lehet kikapcsolni ezeket.

Továbbá töltöttem le témákat, és telepítettem is, de ezek olyan csak háttérkép témák vagy mik, tehát amikor a főoldalon vagyok akkor ott csodaszép, de ahogy ellépek másfele menübe, vagy bárhová visszajön a gyári fekete. Ezt is szeretném módosítani valamire, ezzel kapcsolatban kérdésem lenne, hogy hol találok a neten, illetve ebben a market izében témákat, mert wallpapers-eket behoz, de amiket én szedtem le azok is ilyenek, és nem témák. Pedig a theme szót írtam be a keresőjébe.

 

Szóval ezekben szeretném a segítségeteket kérni.

bandikaa Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41

Névjegyeknél a beállítások (bal oldali, "rendes") gomb, ott fel van sorolva sz összes lehetőség, ahonnan a telefon névjegyet tud betölteni.

Előzmény: szabko 11 (40)
szabko 11 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 40

Sziasztok!

 

Segítségre volna szükségem és ez a topic bizonyult a legközelebb lévőnek a bajomra. A páromtól kaptam egy LG P500-at, már több napja próbálok vele együtt élni, de ott tartok, hogy veszek 2deci benzint meg egy pakli gyufát.... Eddig Nokia 7610-et használtam és számomra ez tök érthető, kezelhető telefon. Az új, Androidos készülékkel nem bírok: csak a kártyán lévő névjegyzéket tudom elérni, ha blútúttal próbálom áttölteni a neveket, valahová elvarázsolja... Ha valaki lépésről lépésre tudna segíteni, esetleg alkalmazás letöltési lehetőségeket küldeni, segítene megtartani jó pár hajszálamat és megmentene egy "okos" telefont a nem túl okos gazdájától! 

Segítségeteket előre is köszönöm!!!

u.i.: számítástechnikai ismereteim alulról közelítik a 0-t! Ezt kérem figyelembe venni!

Spidersoft Creative Commons License 2011.05.15 0 0 39

Jah, mégegy: hol van benne az internetes forgalom számlálója, ha van egyáltalán?

Spidersoft Creative Commons License 2011.05.14 0 0 38

Üdv!

 

Az LG Optimus One mi módon képes  videot rögzíteni 30 (vagy legalább 25) FPS-en? Neten csomó tesztben írták, hogy tud, csomó tesztvideo van, ami olyan...

 

Nekem 17FPS minden video (win7 alt+enter szerint :P), ami nem valami sok (és már csak azért is baj, mert se 24, se 60, se 75 FPS-sel nem lehet szinkronizálni), és így van ez 320x240-ben is!...

 

(más kérdés, hogy nem valami csúcs a video képe, ennyi pénzért ilyet adnak -- de azt nem értem, hogy 2011-ben miért nehéz a 30FPS... a 600MHz lenne kevés hozzá?...)

 

Nem ismertek valami módszert, (nem-barkács) frissítést vagy szoftvert, ami tudna normális videot készíteni?... Esetleg búvik még valahol valami beállítás, amit nem billentettem át?

 

Előre is köszönöm!

Zetorforever Creative Commons License 2011.02.09 0 0 37

Nagyon megy itt a vita hogy melyik a jobb, ennyire komolyan nem értek hozzá szóval érdemei segítséget a vita eldöntésében nem tudok adni:P:) Amúgy szerintem a multitouch egy nagyon hasznos dolog, szinte a legjobb ami egy okostelefonban lehet, nagyon megkönnyíti a használatot. Az meg hogy több újat is érzékelhet, nem probléma, nagyobb kijelzőjű telefonoknál hasznos lehet.

 

Én is most azon gondolkodom hogy ilyen telefont veszek, második telefonnak, barátnőmmel ezzel beszélnék. Tökéletesen megfelel tudásban, és a másik telefonomat pont kiegészíti 1-2 dologban:) Mondjuk engem főleg az ár/érték arány fogott meg. Az ami egy picit zavar hogy még nem lehet kapni a T-nél....! Jó lenne ha már megjelenne. Az aku üzemideje milyen közepes használat mellett?

i love metric Creative Commons License 2011.02.01 0 0 36

Sehol nem állítottam olyan, hogy a multitouch nem jó és felesleges. Én arról beszéltem, hogy az felesleges, hogy két pontnál több helyen is tudjon egy időben érintést érzékelni (értsd: bőven elég ha csak két ujjad érintésével tudsz navigálni, mert nincs jóformán alkalmazás mely kihasználna ennél többet).

 

És nem csak játékhoz jó, böngészésnél is sokkal kényelmesebb így nagyítani/kicsinyíteni. De nem mondtam azt sem, hogy nélküle ne lenne használható a telefon, csupán azt mondtam, hogy a multitouch-al sokkal kényelmesebb. Persze aki néhanapján játszana is (nem szégyen az) vele, annak már csak multitouch képes telefonban szabad gondolkoznia!

Előzmény: MartonkaFull (35)
MartonkaFull Creative Commons License 2011.01.28 0 0 35

Először leírtad, hogy nem jó azaz felesleges amultitouch mert nincs ami kihasználja, majd azt írod, hogy de a játékoknál nagyon jó a multi touch mert sok játékot csak azzal lehet irányítani, akkor most már totál nem értelek, most jó vagy nem jó vagy mivan???

 

Szerintem egyéni felhasználó függő, hogy kinek mi a legmegfelelőbb, aki nem játszik annak a single-touch is bőven elég...Ezen felesleges is győzködni bárkit...

 

Előzmény: i love metric (34)
i love metric Creative Commons License 2011.01.21 0 0 34

Oké oké, átfutottam (többre per pillanat nincs időm, majd ha hazaérek átnyálazom jobban), de a tech-fag dolgokon kívül más egyéb konkrét érv nem szól a rezisztív érintőpanelek védelme mellett. Értem én, hogy sok félreértelmezés van a két technológiát illetően, de ha valódi használatról és használati értékről esik szó, akkor rögtön irreleváns ténnyé minősül amit a tankönyv mond.

 

Van a jelenlegi mobiltelefon palettán olyan, mely rezisztív kijelzővel tudja a multi vagy csak a dual-touch beviteli módot? Én is tisztában vagyok vele, hogy a GT540-nek elég jól sikerült rezisztív érintőkijelzője van, de ez még nem jelenti azt, hogy használati értéket tekintve a P500 Optimus One-nak ne lehetne még jobb.

 

Igen, ebben sem valódi multi-touch van, hanem csak dual-touch, de ha mondasz akár csak egyetlen egy appot vagy rendszereszközt mely kihasználja a kettőnél több ponton való érintést, akkor aláírom, hogy csökevényes a valódi multi-touchhoz képest. Még az iPhone és társaiban, melyben valódi multi-touch van, azokban sincs olyan körülmény, vagy alkalmazás, mely kihasználná a tényleges multi-touch-ot.

 

Mellesleg most is kapacitív, multi-touch képes telefonom van, korábban meg egy rezisztív Pulse-om volt single-touch-al. Ezzel mérföldekkel kényelmesebb a navigálás, arról nem is beszélve, hogy mind gépelni, mind játszani sokkal nagyobb élmény (utóbbi esetében meg elég sok játék van, melyet csak multi-touch-al lehet irányítani). Az öcsémnek meg egy GT540-ese van, tapiztam azt is már eleget.... oké, hogy va +/- zoom gomb a böngészéshez, de tény, hogy multi-touch-al sokkal kényelmesebb.

 

Ha ez nem érv a kapacitív mellett a rezisztívvel szemben, akkor semmi. És ismétlem, itt valódi használati értékről van szó a jelenlegi készülékpalettát figyelembe véve.

Előzmény: Bepes Elek (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!