Keresés

Részletes keresés

rács1 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 12

A kisvasút megszűnt!

Pistike Creative Commons License 2011.01.25 0 0 11

Felszedték a síneket rögzítő csavarokat


Elfogták a rendőrök azt a két fiatal férfit, akik ellopták a síneket rögzítő csavarokat a balasai keskenynyomtávú vasút vágányairól.



A rendőröket vasárnap délután értesítették, hogy a szabolcsi község Tisza-partján futó kisvasút vágányairól ellopták a síneket rögzítő csavarokat. Mintegy 35 méteren szedték fel a tolvajok a sínrögzítő csavarokat, összesen 72 darabot, valamint az alátétlemezeket. Az ibrányi rendőrök elfogták a két tolvajt, egy 24 és egy 25 éves gávavencsellői férfit. Ellenük a vasúti közlekedés veszélyeztetése és lopás miatt indítottak eljárást. (da)

HavariaPress

 

d02-508 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 10

engem is érdekelne ,hogy mi a helyzet ott most.

Előzmény: Nyírség IC (9)
Nyírség IC Creative Commons License 2011.01.16 0 0 9

Kár, hogy ilyen kihalt a topik. A kisvasúttal jelenleg mi van? Amikor arra jártam, láttam néhány vasúti kocsit a felv. épület  előtt, a gépek gondolom téli álmot alszanak a garázsban. . . most mi a hely státusza, ilyen "szüneteltetéskor" mit csinálnak a dolgozókkal, és mi lesz az egésszel?

 

Némileg más: a rakodó felőli oldalon van egy épület, amely mellé egy rövid, normál nyomtávos csonkavágány megy. Nem tűnik (vasúti)raktárnak, nincs magas pereme, hogy a mellé állt kocsit szintből tudják rakodni (bocs, nem tudom a szakszavakat). Nem tudja valaki, kié volt, mire szolgált anno?

Nyírség IC Creative Commons License 2010.12.19 0 0 8

A túloldalon van valami, ami miatt érdemes lenne átvezetni a vonalat? Térkép alapján nagyobb település nincs, a bodrogi kisvasutat bezárták (el is bontották??), így nem sokra mennének vele. Talán hosszabbítani lehetne nagyobb település felé, pl Kisvárda, de oda meg van gyors vonatközlekedés, esetleg Tokaj, de oda is, ráadásul az egészet át kellene építeni.

 

Nem nagyon látok semmi jövőt az egészben sajna, pedig jó lenne, de csak álmodozás az egész :(

Előzmény: Qqberci (3)
pozo Creative Commons License 2010.12.18 0 0 7

Nem, sajnos a Tisza-hidat a II. világháborúban a németek felrobbantották.

Komppal lehetett átmenni. A Tiszának ez a szakasza nagyon szép, romantikus látvány.

Előzmény: Gulper (6)
Gulper Creative Commons License 2010.12.16 0 0 6

"... Nyíregyházától Füzérkomlósig kisvonattal ..."

 

A Tisza híd is megvolt még ?

De egy kompos átszállás is izgalmas lehet, legalábbis én szívesen kipróbálnám egyszer.

Előzmény: pozo (5)
pozo Creative Commons License 2010.12.13 0 0 5

Egy kis történelem.  A Nyíregyháza vidéki Kisvasútak Rt. először a Nyíregyháza-Dombrád közötti vonalat fektette le. Az 57 km hosszú vonalon 1905-ben indult meg a forgalom. Herminatanyától kiágazó 15 km-es balsai vonalat 1911-ben kapcsolták be a forgalomba. 

 

1930-ban Balsánál megépült a Tisza-híd, ezután nem volt akadálya, hogy az északkeleti hegyvidékkel kapcsolatos Bodrogközi Gazdasági Vasútat, majd később a Hegyközi Vasútat összekapcsolják. Az egységes, 187 km-es hosszú vonalon 1938-ban közel másfél millió ember utazott, de ennél is nagyobb jelentősége volt az árúszállításnak.

 

Sajnos a Bodrogközi és a Hegyközi  Vasút az 1970-es évek közepén megszűnt.

Én még utaztam Nyíregyházától Füzérkomlósig kisvonattal - felejthetetlen élmény volt.

Qqberci Creative Commons License 2010.12.13 0 0 3

Talán ha a balsai hidat újjáépítenék...

Előzmény: TanárSegéd (-)
Lovrin Creative Commons License 2010.12.12 0 0 2

A nyírségit nem szedték fel.

Előzmény: ***RS*** (1)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.12 0 0 1

Semelyik felszedett kisvasút nem indult újra. Sajna ez vár a nyírségi kisvasútra is.

Előzmény: TanárSegéd (-)
TanárSegéd Creative Commons License 2010.12.12 0 0 0

Vagy 0 esély van a regionális kisvasút újra indítására?

TanárSegéd Creative Commons License 2010.12.12 0 0 topiknyitó

Feltámad-e még valaha?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!