Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 22

Azzal kell kezdeni hogy a régi engedélyeket at kell alakitani egy masik formátumra és mindenki kerheti ujból a felülvizsgálatot.

Előzmény: kőkberky (20)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 21

Majd jol megtervezzük ha nincs és kisöpörjük dolgozni a haromnegyedét ...

Előzmény: szárnyashangyusz (19)
kőkberky Creative Commons License 2010.12.09 0 0 20

Naná!

 

Szerintem, arra megy ki a játék, hogy mindenkit felülvizsgálnak.

Előzmény: Törölt nick (17)
szárnyashangyusz Creative Commons License 2010.12.09 0 0 19

Ez a szimulátor egy baromság.

Ilyen nincs.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 18

:DDDDDDDDDDDD

Előzmény: bélasuska (15)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 17

Én azert atnézném a régi leszázalékoltakat is ...

Előzmény: kőkberky (-)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 16

én már láttam is : > többnyire elég jólöltözöttek voltak. van bőven a 'versenyszférában' is, az ő fizetésükért túlóráznak azok akiknek a munkaköre nem teszi lehetőve az ilyen igen komplikált szimulációs feladtok végrehajtását. 

Előzmény: Törölt nick (14)
bélasuska Creative Commons License 2010.12.09 0 0 15

már hogyne, az állami cégek, önkormányzatok stb tele vannak munkaszimulátorokkal :)

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 14

munkaszimulátor... nem is hallottam még erről.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 13

Én egyet tudok (jó nekem extrém magas az intelligenciám, de mégis), nekem az életem során, ahányszor bármilyen hasonló vizsgálatot végeztek, kb fél perc alatt rájöttem, milyen válaszokat várnak. (Mi a "helyes".) Tehát azt írtam, ami azt eredményezte, amit el szerettem volna érni. Nem hiszem, hogy ez egy kisebb (de az átlagnál nagyobb) intelligenciával nem megoldható.

Előzmény: kőkberky (11)
Neon Licht Creative Commons License 2010.12.09 0 1 12

Objektív felülvizsgálat? Haha, honnan, a Holdról?

Elárulom, hogy maguk a készülék kezelői fogják kijátszani a vizsgálatot.

Az eszköz megvásárlását bonyolítók pedig nyaralni fognak Malibun.

Előzmény: kőkberky (8)
kőkberky Creative Commons License 2010.12.09 0 0 11

Ez egy vásárolt, nyugati műszer.

Szerinted mire használják, más fejlett államokban az ilyen berendezéseket?

Előzmény: Törölt nick (9)
Neon Licht Creative Commons License 2010.12.09 0 0 10

Ki mondja meg mi a reális?

Honnan vesszük, hogy nálunk pont ugyanannyi rokkantnak kell lenni, mint pl. Szlovákiában?

Az ORSZI nincs kitéve annak, hogy csalással nagyarányban megvezetik. Ugyanis valóban rokkant emberek sem kapják meg a rokkantnyugíjat mostanság.

Előzmény: kőkberky (5)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 9

Nem hiszek benne. Aki egy kicsit is intelligens (mondjuk 100), az ezeket a cuccokat úgy átbassza, mint a szél.

kőkberky Creative Commons License 2010.12.09 0 0 8

Valóban a politikusok, mindenkori kormányok hibáztak. Itt az ideje, hogy elinduljon egy obiektív felülvizsgálat a területen. Eleve nem zárnám ki azt, hogy a berendezés megfelelően alkalmazva, segítség lehet ezen a téren. Nyilván nem önmagában ez a generális megoldás.

Előzmény: tmbg (7)
tmbg Creative Commons License 2010.12.09 0 0 7

Persze, csak erre a lehetőséget a politika teremtette, 20 éve ezzel kezeljük a munkanélküliséget. Nem azt kell elsősorban szídni aki él a felkínált lehetőséggel, ráadásul sokszor egyetlen lehetőséggel.

Előzmény: kőkberky (5)
tmbg Creative Commons License 2010.12.09 0 0 6

Nem lesz olcsó, de legalább kakóbiztos, ismerjük ezt. A valódi probléma és a megoldása nem erről szól.

Előzmény: kőkberky (-)
kőkberky Creative Commons License 2010.12.09 0 0 5

A sok baj és korrupció mellett, az a gond, hogy irreálisan magas a leszázalékoltak száma hazánkban, ami méltánytalanul terheli a becsületes adófizetőket.

Előzmény: 1000wattos kampánycsend (3)
bélasuska Creative Commons License 2010.12.09 0 0 4

munkaszimulátor az anyja keserve... ezt csakis valami munkaszimulátor bürokrata találhatta ki

1000wattos kampánycsend Creative Commons License 2010.12.09 0 0 3

Eddig se az állapotfelméréssel volt a gond, hanem a korrupcióval. Aki ettől bármi megoldást remél az idióta, vagy önmaga is korrupt.

kőkberky Creative Commons License 2010.12.09 0 0 2

Igazad van, azt is kéne.

Előzmény: Törölt nick (1)
kőkberky Creative Commons License 2010.12.09 0 0 0

"Nagy tudású készülék beszerzésére készülünk, amely képes arra, hogy vizsgálja a érzékszervek állapotát, a megfigyelési- és mentális képességeket, az egyensúlyt, a logikai készséget, de az izomerő mérésére is alkalmas. Sőt, a stressztűrő képesség szintén megállapítható a segítségével, és modellezhető a munkavégzés konfliktushelyzetben" - tájékoztatta az InfoRádiót az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet főigazgatója.

Pósfai Gábor hozzátette: a vizsgálat alatt kapott eredményeket beépített számítógép dolgozza fel, majd összeveti 13 ezer különböző foglalkozás követelményeivel. Ez alapján készül el a lista arról, hogy milyen munkakörökben lehet foglalkoztatni a megváltozott munkaképességű jelentkezőt.

Ezzel a berendezéssel azokat vizsgálhatják majd, akiknek a a munkaképessége valamilyen okból kétessé vált. Olyanoknál viszont nem alkalmazzák majd, akiknek annyira súlyosak a károsodásai, hogy önmagukról nem tudnak már gondoskodni. De olyanoknál sem, akiknél a képességcsökkenés ránézésre, vizsgálatok nélkül is kimondható - mondta el a főigazgató.

Akkor viszont mindenképpen el kellene végezni ezeket a méréseket, amikor valakinek a képességei egyértelműen csökkentek ugyan, de kétségek vetődtek föl a munkáltatóban ennek mértékéről, és szeretne objektív adatokat kapni ahhoz a döntéshez, hogy milyen munkakörben foglalkoztassa az illetőt - jegyezte meg Pósfai Gábor.

kőkberky Creative Commons License 2010.12.09 0 0 topiknyitó

"Munkaszimulátorral" vizsgálná az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet a leszázalékolást kérők munkaképességét. Pósfai Gábor főigazgató az InfoRádiónak elmondta: a műszer kideríti, hogy a csökkent munkaképességű páciens milyen munkák elvégzésére alkalmas. A 2012-től elérhető vizsgálattal meg akarják előzni a visszaéléseket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!