Keresés

Részletes keresés

Murder Incorporated Creative Commons License 2012.05.30 -1 0 503

Elárulnád, hogy miért ordibálsz _állandóan_? (most is)

Murder Incorporated Creative Commons License 2012.05.09 0 0 501

Nem kell sokat várnod és a felhasználóknak is jön a valós mérőszám. Megnyugtatlak, tényleg komolyan gondolom ezt a wartburgtopik>PoliDili dolgot.

Előzmény: sajnos boka (500)
sajnos boka Creative Commons License 2012.05.09 0 0 500

Ja értem.

A nyitott topikok nem számítanak, mert nem a valós forgalmat mérik.

A legpörgősebb topicok sem, mert (489) azok meg  arányokat mutatnak.

 

Aha:)

 

 

 

Előzmény: Murder Incorporated (499)
Murder Incorporated Creative Commons License 2012.05.08 0 0 499

A sok új, friss topik csak a polfüggőknek fontos. Azok meg, amint mondtam volt, wartburgosszámban, sőt, kevesebben vannak. A tulajnak a stabil közönség, a tudásbázis, a segíteni és tenniakaró _közösség_ az.

Előzmény: sajnos boka (498)
sajnos boka Creative Commons License 2012.05.08 0 0 498

Biztos motorhiba az is, hogy az utolsó topicot majd egy napja nyitották. 

Előzmény: Murder Incorporated (494)
Murder Incorporated Creative Commons License 2012.04.02 0 0 494

Egy tanács, ingyen: azonnal cserélj reklámügyintézőt vagy mentalitást.:-)

Egy láncfűrész (alkatrész) kereskedő, egy szerviz minek hirdessen a Kaktusz topik fejlécében? - már kivéve annál a felhasználónál, aki egyébként pl. láncfűrésztopikot is ír, esetleg csak olvas, ilyen videókat keres az filmmegosztón, ilyen blogokat olvas? Ha te csak Nikon-nal foglalkozol, akkor minek legyen reklámod az Orbán megint begombolta topik felett? Remélem heteken belül kialakul a fórumos hirdetési lehetőség, ami lentről építkezik, felső irányítással.

 

Te így látod, mi pedig úgy, hogy szerencsére nő a látogatottság és a többi, meghatározó mutató. Ami itt bizonyos olvtársaknak fáj, az (szerintem is) az, hogy rá kellett döbbenniük a polidili kicsiségére és arra, hogy nem a szerkesztőség a tulaj, tehát nem a politika a fontos, s azt is kezdik érezni, hogy a valódi közösségek egyre önállóbbak lehetnek - ilyenek pedig nem a polidiliben kovácsolódtak össze 12 év alatt.

Előzmény: Vajk (493)
Vajk Creative Commons License 2012.04.02 0 0 493

Több cégem is aktívan hirdet, szóval arról nem tudsz meggyőzni, hogy nem a kattintás számít.

Az, hogy a tulajok mit gondolnak, az az ő dolguk, nem akarnám győzködni őket, megvan a magukhoz való eszük nélkülem is.

Én egy jelenségre figyeltem fel, amről a topic nyitásával kiderült, hogy nem csak én látom így és azóta a rendelkezésemre álló infók alapján csak megerősíteni tudom ezt a folyamatot.

 

Ha én lennék a tulaj vagy érdekem lenne a prosperitás, mindenképpen elkezdenék körbenézni, hogy miképpen lehet ezt a folyamatot megállítani (nyilván egy ilyen fórum nem alakalmas arra, hogy a hasonló véleményen lévőknek igazat adjanak "belülről". Morcos lennék, ha nálunk tenne így valaki.)

 

 

 

Előzmény: Murder Incorporated (492)
Murder Incorporated Creative Commons License 2012.04.01 0 0 492

Szerinted lehet, a tulaj szerint viszont másképp van. Az, hogy a katt számít, az 10 éve téveszme. Van egy alkatrészgyárad/kereskedésed/bármid. A vakvilágba lőtt hirdetésért fizetnél alapból+darabszám, vagy boldog lennél, ha leválogatott közönség láthatná reklámod? Naugye.

Nem a hozzászólásszám számít, ismétlem. Elég bonyolult a képlet, vagy csak én vagyok fafej, de nem értem.

Nem, nem esünk. Gyünnek vissza az emberek a blogokból és jönnek újak is.

Előzmény: Vajk (491)
Vajk Creative Commons License 2012.04.01 0 0 491

Szerintem egy index jellegű portálnak nem azt kellene zászlajára tűznie, hogy hányan járnak innen együtt a fonóba, hanem hogy hányat klikkelnek, mert ebből él.

A nickek hullása sem számít, mert a pörgés sem a nickszámok, hanem hozzászólásszámok szerint számol arányokat.

Ha én (mi) innen nagyon kívülről is észreveszem a hanyatlást (amit gondlom a nem nyilvános statisztikák is mutatnak), akkor lépni kellene, nem?

Bár azt hiszem nem csak az index okozza magának a bajt, hanem az egész kommentelés struktúrálisan változik, és  megy (rohan?) a könnyen bezárható kis blogok felé.

 

Pl mai hír --így nem biztos--, de mintha Vincent sem tudna már olyan sok dolognak örülni mától.

Az indexhez hasonló nagyokat, ez a bezárás nem fenyegeti, mert -- gondolom-- ismert keretek között lavíroznak, azaz tudják mit lehet és mennyire, a blogok pedig ösztönből nyomják és néha a cenzúra bezárja őket.

 

 

Előzmény: Murder Incorporated (490)
Murder Incorporated Creative Commons License 2012.04.01 0 0 490

Arányokat mutat a pörgésmérő (ami egyébként átalakítás alatt), azok pedig igencsak fals adatok, figyelembe véve, hogy a polidilin mekkora a nickhullás, és a lényeg, hogy nem az számít, hány nick ír be, hanem az, hogya közösség hány emberből áll és mit csinálnak egymással a fórumon és a fórumon_kívül. Tehát egy összejáró, egymást segítő kézimunka-topik 25 emberrel bizony fontosabb, mint a valamelyik alfórumban egymást heti 1500 nicken, 25000 hozzászólásban anyázó 5-10 ember.

 

Katt a nickre.

Előzmény: Vajk (489)
Vajk Creative Commons License 2012.04.01 0 0 489

Ezt a pörgést miért nem mutatja a Fórum nyitó képernyőjén látható Legpörgősebb topicok listája?

Bár, ahogy nézem a topicnyitó pont azzal nyitott, hogy a legpörgősebb topicokhoz órák óta nem szóltak hozzá.

Pl a listán szereplő egyik topichoz kb egy órája senkli nem szólt hozzá (11:41-kor, most 12:43 van)

 CSak szét ne essen az Index ettől a pörgéstől:)

 

 

Te Index belső ember vagy? Vagy moderátor? 

Előzmény: Murder Incorporated (487)
Murder Incorporated Creative Commons License 2012.03.31 0 0 488

Te is a politikát hiszed a fórum közepének. Azt hiszem, már leírtam: néha a suzukisok többen és többet írnak és tesznek a fórumért, mint az egész polidili... sőt, ők általában segítenek egymásnak, jóra használják a fórumot.

Mondom, a politikai részleg elfoglalta őt megillető helyét.

Előzmény: sajnos boka (485)
Murder Incorporated Creative Commons License 2012.03.31 0 0 487

Nem, hanem vagy 1500 pörgő közösségi topikban.

Előzmény: Vajk (486)
Vajk Creative Commons License 2012.03.31 0 0 486

pl a blogok a nagy Index massza helyett?

Előzmény: Murder Incorporated (484)
sajnos boka Creative Commons License 2012.03.31 0 0 485

Ez így van, de miért legyen ez az In dex, amikor számtalan jobbpofább blog van.

Nézd csak meg, sem a politikában., sem az értelmiségiek körében szeretbve látogatott topicokban alig esik szó shmittről.

MOst az is a politikára figyel, aki nem szokott, véleményt mond, állást foglal. De nem az indexen, hanem a sok-sok kis blogon.

 

Asszem én is, hogy az index központi szerepének vége, a sok színes kis blogba mentek át a kommentelők.

Előzmény: Murder Incorporated (484)
Murder Incorporated Creative Commons License 2012.03.30 0 0 484

Nem jársz olyan helyekre, ahol észrevehetted volna, de senki senem akar irányítani, terelni, sőt, mostanság egyre több (kis)közösség szabhatja meg belső szabályait. 

Előzmény: Vajk (482)
Murder Incorporated Creative Commons License 2012.03.30 0 0 483

Dehogy. Szerencsére ismét nő a közösség.

Előzmény: Törölt nick (481)
Vajk Creative Commons License 2012.03.30 0 0 482

Jé, ez igaz szerintem is:

 

" Súlytalan 0 az egész csapat, se irányítani, se terelni nem tudja már ezt a közeget, mivel nincs mit. A nyáj elment demokratikus helyekre és közegbe."

Előzmény: Törölt nick (481)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.30 0 0 481

A fórum egészére igaz, még ha ezt egyesek nem akarják felfogni. A blogok toleránsak, humánusak, értelmes emberek moderálnak, ha egyáltalán moderálnak. Tény, hogy az itteni moderátorokhoz hasonló liberális közegű bloggerek cenzúrázgatnak, de ezeket az index fórumaihoz hasonlóan csak a hasonszőrűek köre látogatja, kis beszűkült csapatok, akik nem észlekik: elment mellettük a világ.

 

Ebbe a pusztulásba hull a moderálás jellege miatt az index komplett fóruma is, nem csak a pol. Nem kell elhinni, nem is érdekel senkit, hogy elhiszed-e vagy sem, a dolgok történnek nélkületek is. Hogy ez frusztrál benneteket és 0-24 órában rádőltöl a del gombra, a kutyát nem érdekli - ma már nem a fórum a nyilvánosság internetes közege. Súlytalan 0 az egész csapat, se irányítani, se terelni nem tudja már ezt a közeget, mivel nincs mit. A nyáj elment demokratikus helyekre és közegbe.

Előzmény: Murder Incorporated (480)
Murder Incorporated Creative Commons License 2012.03.29 0 0 480

Még szerencse, hogy ez csak a fórum nagyon2 kis részét adó politikára igaz :-)

Előzmény: vajkrém puli (479)
vajkrém puli Creative Commons License 2012.03.29 0 0 479

Ugyanazok a nickek vannak....

Lassan mindenki a blogok kommentjeiben posztol, ide csak a megújulásra és véleményváltozttatásra képtelen, igaz csatalovak járnak:)

Na meg a pártfeladatot ellátók.

 

Pedig már régen nem lehet lemérni az index fórumaiból a trendeket, ez a központos "meghallgatom a közvéleményt" szerep szétaprózódott a blogok között. 

 

sajnos boka Creative Commons License 2011.12.10 0 0 477

Ebben lehet valami, hiszen már mióta nem nyílt új topic..

Előzmény: paithana (470)
kepenyes Creative Commons License 2011.11.29 0 0 476

Én is nyitottam alkalmi politikai témákban topickot de hatam közepére nem kivánum azt hogy rendszeresen söprögessek ott. Akkor inkább nem csinalnék olyat.

Nem látom már annyira merevnek a struktúrát mint régebben. Valsz' azert mert kevésbé kekeckedek én is. Itt. Máshol mint szolgáltatók vagy bankok nem vagyok kiméletes csak könnyebben ugrok itt már problémáról problémára.

Előzmény: napsutott (464)
kepenyes Creative Commons License 2011.11.29 0 0 475

Aki innen elpártolt azt nem hiszem hogy a FB-on jelent meg. Szerintem lanyhul az ilyesfajta közlési kényszer az emberekben. Ismerek olyan embert személyesen akinek cigányozós, zsidózós, csutti törpözös meg mittudoménmiféle nickjei voltak és alkalomhoz illően hasznalta őket. Már ő is abbahagyta. ;)) Ő volt az az eset akinek semmiféle meggyőződése nem volt szélsőséges csak viccelődni járt a polidilibe.

Előzmény: napsutott (454)
paithana Creative Commons License 2011.11.06 0 0 474

több indás mailcímem van

Előzmény: napsutott (473)
napsutott Creative Commons License 2011.11.06 0 0 473

Miért kell kijelentkezni? A saját gépemen én mindig be vagyok lépve. Soha nem kell újra belépnem.

Előzmény: paithana (472)
paithana Creative Commons License 2011.11.06 0 0 472

A pörgés a reakcióktól függ. Magamon vettem észre, hogy nem úgy ülök le indexet olvasni, hogy bejelentkezem, hanem ha van valami böffenni vágyásom, akkor loginolok, addig csak olvasgatok.

Gondolom nem csak én vagyok így ezzel

 

Előzmény: napsutott (471)
napsutott Creative Commons License 2011.11.06 0 0 471

A pörgés a hozzászólóktól függ, nem? Nekik meg úgyis van jelszavuk.

 

De egyetértek, hogy az index fórum hanyatlik. Ideje alternatívákat keresni.

Előzmény: paithana (470)
paithana Creative Commons License 2011.11.06 0 0 470

Ennek a Polidilis jelszó kötelezettségnek az lett az eredménye, hogy nem pörög a polfórum.

Lehet, éppen ez volt a célja?

Nem kell, hogy menjenek a hírek, hogy emberek elolvashassák mások gondolatait, hiszen ott a pártszócső-média.

Majd ők megmondják, mit gondolj, és különben sem jó a hatalomnak, ha a zemberek eszmét cserélnek, ha tájékozottak.

Abból még bármi is lehet.

napsutott Creative Commons License 2011.11.03 0 0 468

Ez jobb annál. Itt alfórumokat tudsz nyitni tetszőleges témákról (pl. Mit kaptál ma Orbán Viktorról) és ebben az alfórumba a userek küldhetnek be híreket, amiket függetlenül lehet kommentálni. Vagyis nem keverednek össze a különböző dolgokra jött reakciók, és mégis szépen egy helyen van minden. És az alfórumnak az a moderátora, aki nyitotta, plusz akinek ő jogokat ad. Aki pedig jó alfórumot csinál, annak a fórumát sokan olvassák, és sokan küldenek be anyagokat. A vacak alfórumokba pedig senki sem jár.

 

Tehát az egész azon az elven alapul, hogy a usereknek szabad tere van a kreativitáshoz, és a többi user eldönti, hogy melyik hely a jó. Az eredmény az, hogy a legjobbak maradnak csak meg, a többi eltűnik a feledés homályában.

Előzmény: denes (467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!